Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Herkesin bayramı mübarek olsun arkadaşlar İlanım günceldir bu arada http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...468159/detay/#

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canntsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Cm_strider Muthis yardimci olan yorumunuz ve fikirleriniz icin cok ama cok tesekkur ederim. Kesin kararimi verdim ybr125 ile ilgili. Pazartesi gidip bir yamaha bayisi ile gorusup sali gunu almak istiyorum. Sifir olucagi icin ruhsat plaka islemleri derken hafta sonuna hazir olur umarim. Istanbulda tavsiye edebileceginiz yanaha bayisi varmisir ? Zeytinburnu bakirkoy civarinda oturuyorum anadolu yakasi olmasin mumkunse
    Cevap olayinda acemiyim umarim dogru yazabildim

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısmet değilmiş ya bende ayancığa gidiyorum yarın.. bi hafta sonu sinopta buluşalım sen motoru satmadan ayancıktan bi kaç çekikgözlü yü peşime takar gelirim ..
    Sedat bu akşam Ayancık taydım ben, nişan işlerini konuşmak için geldik, yarın yani bugün tekrar gelicem Türeli ne geçeceğim, özelden tel atarım, konuşalım buluşalım.

---------- Post added at 04:16 ---------- Previous post was at 03:30 ----------

Alıntı canntsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam oncelikle araniza yeni katildim. Isim can 26 yasindyim. Carsamba gunu ybr 125 esd motor almaya gidecegim sifir alacagim ve bu benim ilk motorum olucak. Vites ve hakimiyeri iyice ogrenmek icin bu motoru tercih ettim. Vites deneyimim de yok. Olucak isallah. Dusuncelerinizi alabilirsem sevinirim

Hayırlı olsun Can güle güle kullan, güzel tercih.
    Vites işini de kafaya takma 5 dklık iş
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Benim motorsikletin kısa devre farı patlıyor. 1 senede 3 veya 4 kez patladı. Bunun nedeni ne olabilir? Uzun devre lambada sorun yok ama. arka lambalar ve sinyaller hepsi çalışıyor.

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    izmir-bursa-izmir bayram seyahati bitti, 2 kisi
    mesafe: 730 km
    yakit:km 10 kurus (giderken ruzgar sebebiyle 10,5-11 kurus, donuste ruzgari arkamiza alarak 9.5 -10 krs civari yakti
    hiz:80-85 km/h
    devir:6000-7000 d/dk
    mola: giderken 1*60dk +2*20dk , donuste 1*40dk +5*15dk

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

bursada arka lastigimde bolgesel incelme farkettim, michelin pilot sporty olan lastikleri yeni modeli pilot street ile degistirdim 200 tl+20 tl sokme takma ile, 16800 km de lastigi de degistimis olduk, yeni lastik keyif verdi donuste

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Sabirsizlaniyorum almak icin siz anlattikca

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Sizin ybrler de kalkarken yuksek devirde mi kalkmak istiyor? Duz yolda dusuk devirle kalkarken veya herhangi bir viteste devir 1500-2000 lere dustugunde yumusakca gaz verip hizlanmak istediginizde tak tak tak yapiyor mu? -Rodajdayim 450km-

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Tak tak tak derken derinden bi sarsinti yapiyor, tak tak diye ses cikariyor :D tek silindir motor dusuk devir normaldir dedim, ustune dusmedim, gecen arkadaslarla bulustuk cbf de ve cb125 de denedim o ses-sarsinti olmuyor ya gidiyor ya stop ediyor

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı canntsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cm_strider Muthis yardimci olan yorumunuz ve fikirleriniz icin cok ama cok tesekkur ederim. Kesin kararimi verdim ybr125 ile ilgili. Pazartesi gidip bir yamaha bayisi ile gorusup sali gunu almak istiyorum. Sifir olucagi icin ruhsat plaka islemleri derken hafta sonuna hazir olur umarim. Istanbulda tavsiye edebileceginiz yanaha bayisi varmisir ? Zeytinburnu bakirkoy civarinda oturuyorum anadolu yakasi olmasin mumkunse
    Cevap olayinda acemiyim umarim dogru yazabildim
    İstanbul'daki durumlarla ilgili hiç bilgim yok.
    Ayrıca, güvenlik konusunu unutmayın. Aşağıdaki adresten en az 4 yıldız almış marka/model bir kask edinmeyi -ki feyizoglu.com çok dürüst ve herkesin takdirini alan bir esnaflık anlayışındadır, oradan bakabilirsiniz- beraberinde iyi kalite bir eldiven, mont ve halat kilit almayı da motorunuzla beraber alınması gereken plaka, ruhsat gibi zorunlu pakete ekleyin.. Sonrasında dizlik ya da daha iyisi motor pantolonu, disk kilidi vb ihtiyaçlar belirecek... Hamama giren terliyor tabiki..

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybrclub ile ilgili sorumu yanlış sordum galiba. Site açık ve ulaşılabilir durumda. Kapalı derken kastım, en son forum paylaşımı yanlış hatırlamıyorsam 2011 kasımında yapılmış. Yeni paylaşımlar niye yapılmıyor demek istemiştim aslında...
    Vala site neden kapandığını bilen varsa bana da söylesin...
    Sadece sitede back up kalmış .Yani faal değil giriş yapmaya çalıştığınızda domaine yönlendiriyor ...
    Yazık oldu güzel paylaşımlarımız vardı sitede ...
    Alıntı oktayisci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakit:km 10 kurus (giderken ruzgar sebebiyle 10,5-11 kurus, donuste ruzgari arkamiza alarak 9.5 -10 krs civari yakti
    mola: giderken 1*60dk +2*20dk , donuste 1*40dk +5*15dk[COLOR="Silver"]
    Benim de ölçümüm 10 kuruş hocam bu arada gazanız mübarek olsun
    730 km git gel için hiç bir şey değil ybr için biraz rüzgar yoruyor.
    Benim günlük 530 kmlik seyahatim olmuştu .
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin ybrler de kalkarken yuksek devirde mi kalkmak istiyor? Duz yolda dusuk devirle kalkarken veya herhangi bir viteste devir 1500-2000 lere dustugunde yumusakca gaz verip hizlanmak istediginizde tak tak tak yapiyor mu? -Rodajdayim 450km-

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Tak tak tak derken derinden bi sarsinti yapiyor, tak tak diye ses cikariyor :D tek silindir motor dusuk devir normaldir dedim, ustune dusmedim, gecen arkadaslarla bulustuk cbf de ve cb125 de denedim o ses-sarsinti olmuyor ya gidiyor ya stop ediyor
    Düşük deviri falan bilmiyorum ama benim motorda 4000 -5000 devir arası boğulma oluyordu eğer öle bir şeyse servise gidip yaptırın derim garanti dolmadan ..
    Karbüratörle ilgili bi sorun aynı şeyden bahsediyorsak ...

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Cnntsn kask için bu linkten faydalanın:

http://sharp.direct.gov.uk/

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhaba Arkadaslar
    2. el 2012 YBR ESD satın aldım ve yeni aranıza katıldım. Moturum ile bir kaç sıkıntım var. Motorun stop etme sorunu var. Bazen gidiş esnasında boşa salladıgım zaman stop etmekte bu sorun neyden kaynaklanmaktadır. Rölanti ayarının kaç devir de olması gerekiyor.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı bygamsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar
    2. el 2012 YBR ESD satın aldım ve yeni aranıza katıldım. Moturum ile bir kaç sıkıntım var. Motorun stop etme sorunu var. Bazen gidiş esnasında boşa salladıgım zaman stop etmekte bu sorun neyden kaynaklanmaktadır. Rölanti ayarının kaç devir de olması gerekiyor.
    Bende yeni aldım, 2011 model. Kullanma kılavuzunda rolanti 1300-1400 diyor. Ama ben biraz daha indirdim.
    Ilk çalıştığı zaman dışında hiç stop etme durumu olmadı.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Selam beyler.

YBR uğraşlarım devam etmekte.

Arka çamurluğun yarısını kestim, biraz daha güzel oldu sanki ( sıfırı 30 tl, pişman olursamda sorun yok )

İridyum buji sipariş ettim.

Mavi el bombası şeklinde sibop kapağı sipariş ettim

Lokma takımı ve sentil çakısı da satın aldım. Güzel bi sübab ayarı yapalım bakalım neler olacak...

Gelişmeleri yazarımm )
    cm_strider bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Usta sentil cakisini ne tip dukkanlarda satiyorlar ve ne kadar fiyati?

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta sentil cakisini ne tip dukkanlarda satiyorlar ve ne kadar fiyati?
    Ben sahibindenden aldım ama hepsiburada'da var hocam oradan alınabilir
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    cevaplarınız için teşekkur ederim. şu bayram tatılı haftasonu falan bır bıtmedı gıttı yarın gıdıp işlemleri başlatıcam umarım ama bayii konusunda kararsız kaldım güvendiğim birinden almalı..

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Vites geçişleri sert geldi bana sizde nasıl acaba

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yeni aldım, 2011 model. Kullanma kılavuzunda rolanti 1300-1400 diyor. Ama ben biraz daha indirdim.
    Ilk çalıştığı zaman dışında hiç stop etme durumu olmadı.
    Cevabın için teşekkürler

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı bygamsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçişleri sert geldi bana sizde nasıl acaba[COLOR="Silver"]
    Vites geçişleri sert değil. Uygun yağ kullanılmadığı zaman veya yağ eskidiği zaman biraz sertleşebiliyor diye biliyorum.

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bağışlasın ! Ben,Ayvalık,Çandarlı falan yapıyorum sık sık.Arada,Selçuk,Çeşme,Seferihisar.Uyar tabi.
    24'ünden sonra rahatsız ederim o zaman sizi
    Bakalım nerden eserse o zaman, vaziyete bakarız...

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    bursa da lastigi nereden aldınız...
    Alıntı oktayisci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mola: giderken 1*60dk +2*20dk , donuste 1*40dk +5*15dk

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

bursada arka lastigimde bolgesel incelme farkettim, michelin pilot sporty olan lastikleri yeni modeli pilot street ile degistirdim 200 tl+20 tl sokme takma ile, 16800 km de lastigi de degistimis olduk, yeni lastik keyif verdi donuste

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler