Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Pek kimse sallamıyor buraları ama bana bi lastik bulalım agalar. Önümüzdeki ay yol yapmayı planlıyoruz biraz. 3 yıllık fabrika çıkışı lastiklerle olmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı mamutsmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek kimse sallamıyor buraları ama bana bi lastik bulalım agalar. Önümüzdeki ay yol yapmayı planlıyoruz biraz. 3 yıllık fabrika çıkışı lastiklerle olmaz...
    city grip ya da sava alacaksın zaten başka alternatif yok bu ebatta. genel yönelim city grip yönünde.

Eski motorum honda pcxde city grip vardı zamk gibi yol tutuyordu ama 1 senede sertleşti. Ağırlık gurubundan dolayı sava ve citygripten başka seçeneğin yok. Ama bu motoruyn arkası ağır öne istersen çapta değişiklik yapmadan metzelerin veya pireellini lastiğini takabilirsin

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Ön için şöyle bir lastik buldum ama doğru mudur acaba?

http://www.motolastik.com/michelin-120-70r16-57h-pilot-sport-sc-pmu26625

Ön için şöyle bir lastik buldum ama doğru mudur acaba?

http://www.motolastik.com/michelin-120-70r16-57h-pilot-sport-sc-pmu26625
    Direk moto lastiği ara adamlar resmen bu işin otoritesi olmuş olup olmayacağını söyler lakin daha önce bakarken pirellinin bir ön lastiği vardı sırtı sert yanakları yumşak çift hamurlu benim gözüm onu kesiyor düz çizgide ve frende motor gezmez virajda da zamk gibi tutar diye düşünüyorum.

Arkadaşlar 2014 model 7.000 km.'deki motorum ilk kalkışta ve düşük hızlarda çok titriyor. Bu beni çok rahatsız ediyor. Var mı bir çözümü?

Tapa gaz kalk 3,beş kez birikmiş balata pisliğini atıyor normale dönüyor.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @agulec
    Tripmetre sıfırlamak için sağ tuşu basılı tutmak gerekiyor.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    selamlar;

Motorun 40.000 bakımı geldi. Merak ettiğim 40 bin için neler yapılıyor yada yapılması lazım. 20 bin ile aynı işlemlere ek yapılcak başka birşey var mı ? birde debriyaj sanırım değişecektir. araştırırken polininin debriyajını buldum. aradım sordum orjinale alternatif ürün olduğunu söylediler. ( performans serisi ürün değil ) orjinal 550 lira polini 350. büyük olasılık ile polini alıcam gibi. böyle bir deneme yapan oldumu ?

Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı baran.altun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar;

Motorun 40.000 bakımı geldi. Merak ettiğim 40 bin için neler yapılıyor yada yapılması lazım. 20 bin ile aynı işlemlere ek yapılcak başka birşey var mı ? birde debriyaj sanırım değişecektir. araştırırken polininin debriyajını buldum. aradım sordum orjinale alternatif ürün olduğunu söylediler. ( performans serisi ürün değil ) orjinal 550 lira polini 350. büyük olasılık ile polini alıcam gibi. böyle bir deneme yapan oldumu ?
    20bin e ek olarak değişmediyse radyatör sıvısı ve fren hidrolikleri de değişebilir. bu arada polini nin yamaha nın orjinal debriyajından daha da kaliteli olacağını düşünüyorum. scooter uzerine uzmanlaşmış bir firma ve yıllardır yamaha scooterleri için üretim yapıyorlar. pişman etmez diye düşünüyorum. o km lere kadar xcity i elimde tutarsam bende malossi ya da polini gibi firmaların ürünlerini denerdim.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20bin e ek olarak değişmediyse radyatör sıvısı ve fren hidrolikleri de değişebilir. bu arada polini nin yamaha nın orjinal debriyajından daha da kaliteli olacağını düşünüyorum. scooter uzerine uzmanlaşmış bir firma ve yıllardır yamaha scooterleri için üretim yapıyorlar. pişman etmez diye düşünüyorum. o km lere kadar xcity i elimde tutarsam bende malossi ya da polini gibi firmaların ürünlerini denerdim.
    Dün akşam debriyajı falan komple açtık. balata neredeyse yeni. Çanak tertemiz. sadece kayış değiştirip devam edicez. Herşey iyi halde. yağ, kayış devam

Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı baran.altun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam debriyajı falan komple açtık. balata neredeyse yeni. Çanak tertemiz. sadece kayış değiştirip devam edicez. Herşey iyi halde. yağ, kayış devam
    doğrudur kullanıma bağlıdır aslında bu durumlar. gerek görmediyseniz bence de kayışı değistirin aynen devam

Motosikleti
    2007 suzuki imtruder m800
    Herkese Merhaba,2016 model xcity sahibiyim,henüz 1.800 km de.Scooterdan oldukça memnunum ancak gecen gün ön sol amortisörün yag kacırdıgını fark ettim.Böyle bir problemle karsılasan var mı?Bir de istanbul da çok titiz işçiliği olan bir yamaha servisi tavsiyesi olan.

Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Arkadaşlar ben bu makineyi ikinci el aldım. İçinde bir alet çantası/avadanlık falan yoktu. Bunların var mıdır öyle bir donanımı?

Bir şeyler hazırlayayım da bulunsun lazım olur diyorum. Neler koymak lazım içine?
    Öncelikle herkese merhaba;

Bugün itibariyle x city kullanıcılarından biri de biziz. Sıfır olarak bugün teslim aldığım motorda takım çantası, avadanlık felan teslim etmediler. Rutinde sıfır alanlardan rica edeceğim bu takım standart donanımda var mıdır yoksa ayrıca ücret ödeyerek mi alacağız. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
    Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

Motosikleti
    Hayırlı olsun,koltuk altında olması gerekiyor.Aldığınız yerden talep edin.
    Fatih ALPER

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Yanitlariniz icin cok tesekkurler. Dün yerini öğrendik. Sele altında sol tarafta cırtla sabitlenmiş şekildeymiş.

Herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı fatihalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,2016 model xcity sahibiyim,henüz 1.800 km de.Scooterdan oldukça memnunum ancak gecen gün ön sol amortisörün yag kacırdıgını fark ettim.Böyle bir problemle karsılasan var mı?Bir de istanbul da çok titiz işçiliği olan bir yamaha servisi tavsiyesi olan.

Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.
    scooturk sitesinde amortisor problemi yasayan bi kullanıcı vardı. hatta konusunu da msjı yazarken buldum ekliyorum:

http://www.scooturk.net/forum/scooter-modelleri/scooteknik/14753-yamaha-xcity-%C3%B6n-amortis%C3%B6r-maceram-uzun-yaz%C3%BD

tam olarak aynı sorun mu bilmiyorum ama belki yardımcı olur.

Motosikleti
    Teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Selamlar yine 2016 x citymle aranızdayım.Motorum 15kmde ve bugün teslim aldım.5. Motorum hepsi de x city di bi ara x max aldım.80 km yoldan sonra verdim makineyi.Yine x city dedim.Amacım x max i kötülemek değil ama forumda x max in dengesinin x cityden iyi olduğunu ve daha hızlı gittiğni yazıyorlar.x max in artıları var var amma burda durun demem gerekli.Çünkü bunu diyenler hiç x city kullanmamış yada şu anda x max leri olduğu için net cevap veremiyorlar.Şunu düşünmek lazım neden ben x city e döndüm.Kendimede sordum ve buldum.yol tutuş ivmelenmesi ve kontraya çok yerinde güzel cevap vermesi 2 sininde teknolojisi aynı.belki ben sürekli uzun yol yaptığımdan mı ne bilemem lakin yoldaki güveni x max bana vermedi veremedi.Not dediğim gibi x city le arasında 1000 lira fark var bana göre şekil için değmez göreceli değmemeli de zaten saygı ve sevgilerimle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Ve şunuda yazmadan geçemedim çoğu servislerde çoğunluk olarak yine x max var.Arıza açısından elektronik devreleri kullanıcı hataları servisler tarafından ....X city bu yöndende artı alıyor....
    bulut59 bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba aranıza geçtiğimiz ay sıfır Xcity alarak katıldım. Motorumdan çok memnunum 1000 bakımını yaptırdırdım ve aradan bir hfta geçemeden dün birinci köprü çıkışında kısıklı yönüne giderken yapmamam gereken bir şeyi yaptım ve virajda kamyonun sağına girdim kamyon ve bariyer arasında sıkıştım 3-4 metre sürüklendim. Çok büyük bir şans eseri bende en ufak bir çizik dahi yok fakat motoru servise götürdüm pert olmuş dedi. Ön taraf dağıldı şase yamuldu allahtan aldığım gün kasko yaptırmıştım şimdi experin motoru görmesini bekliyorum. Umaarım hiç birinizin başına böyle bişey gelmez fakat özellikle yük kamyonlarından uzak durmak gerekiyor. Hepinize kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)