Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Versys '07
    gültekin abi far cuk diye oturmuş valla orijinalden farksız duruyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 650
    96 model F 650 motorum için buji tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.üzerinde şu anda kullanmakta olduğum NGK d8EA model bujiden verim alamıyorum.daha önce bahsettiğim motorun haraket halindeyken gaz yememesi ,rolanti ayarında sabit kalmaması gibi sorunlar dün deneme amacıyla taktığım BOSCH marka (mdelini sonra yazarım)bujıen sonra düzeldi.Bu meretkere uyan en İyi buji hangisi ?

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı klimac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    96 model F 650 motorum için buji tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.
    NGK, broşüründe şöyle diyor;

Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    BMW F650
    1994 Model F650 kullanıyorum. Geçtiğimiz pazar günü yaklaşık 300 Km. yol yaptım. Sorunsuz bir şekilde geldim ve motorumu park ettim. Ertesi gün biraz yerinden oynatmak isteyince aşağıya benzin damladığını gördüm. Hemen sağını solunu söküp kontrol ettim benzin hava filtresinden geliyordu. Hava filtresini söktüm ve yaklaşık 1 bardak kadar benzin boşalttım.
    Buraya benzin dolmasının sebepleri ve arızanın giderilmesi konusunda bilgi ve deneyimleri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Motosikleti
    BMW F650
    Bir aydır topicte hiç hareket yok. Sorunsuz motor bu BMW ler

Motosikleti
    Versys '07
    Arkadaşlar pazar gününden itibaren başlayacak yıllık iznimde motorumla karadeniz turu atma planları içindeydim.İçindeydim diyorum çünkü uzun yol öncesi motoru bakıma soktum.Biraz fazla bir sübap sesi olduğunu düşünüyordum.Usta motoru dinledi ve sesin fazla olduğunu söyledi.Motoru ertesi gün açtıktan sonra beni aradı ve egzantrik zincirinin gergi mekanizmasının kullanılmaz halde olduğunu söyledi.Şu anda Türkiye sınırlarındaki hiçbir BMW yetkili servisinde bu parça yok ve Almanya dan gelmesi en az 2 hafta.Benim iznim ise 3 hafta.Tur planlarım suya düştü.Bu parçayı Bursa dışından sorabileceğim özel sevis biliyormusunuz?Eğer kullanılabilecek durumda bulabilirsem belki daha erken halledebilirim diye düşünüyorum.
    Hepinize şimdiden teşekkürler...

belki geç kaldım ama ilerde aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlara cevap olur.

karbüratör içindeki şamandıra takılı kalmış.

motoru arkadan kaldırıp bir iki sefer yere biraz sert bırakınca geçebilir ya da,

karbüratörde bulunan iki adet sıvı temizleme vidalarına tornavidanın tersiyle bir iki sefer tıklayabilirsiiz.

ben aynı sorunla birlikte 5000km yakın yol yaptım. hala benzin musluğunu kapatmayı unuttuğum zamanlarda sorunu yaşıyorum. sol altta sarkan ve ucu kapalı hortumu açtığınızda fazla benzin boşalır ancak hava filitresine kadaar ulaştıysa filitreyi kurutmak gerek.

Alıntı bedri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1994 Model F650 kullanıyorum. Geçtiğimiz pazar günü yaklaşık 300 Km. yol yaptım. Sorunsuz bir şekilde geldim ve motorumu park ettim. Ertesi gün biraz yerinden oynatmak isteyince aşağıya benzin damladığını gördüm. Hemen sağını solunu söküp kontrol ettim benzin hava filtresinden geliyordu. Hava filtresini söktüm ve yaklaşık 1 bardak kadar benzin boşalttım.
    Buraya benzin dolmasının sebepleri ve arızanın giderilmesi konusunda bilgi ve deneyimleri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

belki geç kaldım ama ilerde aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlara cevap olur.

karbüratör içindeki şamandıra takılı kalmış.

motoru arkadan kaldırıp bir iki sefer yere biraz sert bırakınca geçebilir ya da,

karbüratörde bulunan iki adet sıvı temizleme vidalarına tornavidanın tersiyle bir iki sefer tıklayabilirsiiz.

ben aynı sorunla birlikte 5000km yakın yol yaptım. hala benzin musluğunu kapatmayı unuttuğum zamanlarda sorunu yaşıyorum. sol altta sarkan ve ucu kapalı hortumu açtığınızda fazla benzin boşalır ancak hava filitresine kadaar ulaştıysa filitreyi kurutmak gerek.

motoru çalıştırdınız. farlarınız açık. sorun yok herşey yolunda ancak farları kapattığınızda 3000 deviri bile göremiyorsunuz. gaz yemiyor. regülatör arızalıdır. sanel srr 685 uyar. 25 ytl. hatta iki tane alır yedeğide yanına monte edersiniz.

Motosikleti
    BMW F650
    BMW F 650 ön amortisör yağı değişimi konusunda yardım ltf.
    Çoktandır aklımı kurcalayan ön amartisör yağlarını değiştirmek için internette bir takım araştırmalar yaptım ancak, ne miktarda ve ne kalınlıkta bir yağ konacağı konusunda net bir bilgi bulamadım. Her biri için 380 gr. dan 550 gr. a kadar değişik bilgiler var. Bende içinden çıkan yağı ölçüp aynı miktarda koyma düşüncesiyle tahliye vidalarını söktüm birinden 200 gr diğerinden 350 gr kadar yağ boşaldı ancak bu arada yerlerede epey bir miktar döküldüğü için ne kadar yeni yağ koymam gerektiği konusunda kararsız kaldım, şu an 400 er gr koyarak amortisörleri topladım
    Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar bizimlede paylaşırlarsa sevinirim

amortisör yagının eksilmedikce değişmesine gerek yok diye biliyorum. sonuçta kapalı bir ortamda. tamamen yanlış olabilir elbette. birde sanırım çok farklı bir yag kullanılıyor. gerek yok diye bildigimden hiç araştırmadım ama fazla gelirse zararlı olacaktır. azından zarar gelmez.

Motosikleti
    BMW F650FB

Motosikleti
    BMW F650FB
    Fotograflar, başka bir siteden alıntıdır.

Tüm motor camiasının yakından tanıdığı sevgili Rahmi BARUTÇU ya da lakabıyla Lama, Ekim ayı içerisinde Nepal'e doğru gaz açıyor.

Ayrıntıların takip edilebileceği www.lamaorda.com sitesi yayında.

Hazırlanan F650'den bir kaç kare;

Daha fazla ayrıntı için; >>> http://www.lamaorda.com

1994 BMW F650 Aldım. Sorunları olduğu için oldukça kelepir buldum...
    BMW F650 (94-00) - Repair Manual Bulmayı umuyorum.
    Gördüğüm kadarıyla forumda eski f650 kullanıcıları oldukça aktif. Elinizde herhangi bi formatta manuel varsa paylaşabilirmisiniz ?

Sayın ErhanErbir,
    Size f650.com isimli siteyi tavsiye etmek istiyorum. Ingilizce olmasına rağmen buradaki DVD'leri indirirseniz elinizde tamir kitapçığının video hali olacaktır. Oldukça detaylı ve iyi çekilmiş bir video, gerçekten tavsiye ederim. Sorunlarla ilgili de geniş bir veritabanına sahipler. Yeni motosikletiniz hayırlı olsun

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Hayırlısıyla,kazasız belasız tamamlar inşallah.Vaktim olsa da ben de katılsam keşke...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bence 1997 model bir motorla,doğru düzgün benzin ve güvenliğin olmadığı ülkelerde seyahat etmek büyük bir maceradır .
    Zaten ancak F650 gibi bir makinaya güvenilebilir.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Başlığı çok yararlı buldum.Her ne kadar F 650 kullanmasam da ileride lazım olabilir.Ümit ederim gelişerek büyür.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    Versys '07
    Alıntı ErhanErbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1994 BMW F650 Aldım. Sorunları olduğu için oldukça kelepir buldum...
    BMW F650 (94-00) - Repair Manual Bulmayı umuyorum.
    Gördüğüm kadarıyla forumda eski f650 kullanıcıları oldukça aktif. Elinizde herhangi bi formatta manuel varsa paylaşabilirmisiniz ?

http://rapidshare.com/files/10541360...ro_1994-99.pdf

kendim upload etmiştim fransızca ama iş görür...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Rahmi hoca F650 ile Hindistanda
    İstanbul - Pakistan yol notları için tıklayınız. >>> http://www.lamaorda.com/?p=166

Motosikleti
    BMW F650FB

F650 bakım onarımı ile ilgili çok güzel videolar... Tam arşivlik...

F650 bakım onarımı ile ilgili çok güzel videolar... Tam arşivlik...

http://rapidshare.com/files/26284153...ar_-3.rar.html
    http://rapidshare.com/files/26285014...ar_-2.rar.html
    http://rapidshare.com/files/26285091...ar_-1.rar.html

Başka bir siteden, __face__ rumuzlu motorseverden Alıntıdır...

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    konu ile alakasız ama bizim L300 ün farınada öyle acayip bi fiyat çekmişti servis bende aynı dodge farı taktırmıştım
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)