Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    hayırlı olsun adil güle güle kullan inşallah kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    SicK_BoY, üstat ses göndereyim göndermesinede acaba diyorum senin gördüğün motorların egzozlar orjinal egzozmuydu? Eğer öyleyse sorun yok ben sesi kaydederim.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

xerox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dadyw DD250E-9
    slm arkadaşlar bir forumuznuzda regal raptor ile ilgili bir yazınız dikkatimi çekti bu karizma ile ilgili bir olay değil. Sadece biraz araştırma yaparsanız neden regal raptor (siyah inci) olduğunu anlarsınız.
    benim kankamda da tiger 250 var. Ama ne motor , her halde aranızda 160 km gören tek kişi odur
    [/img]

SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Alıntı makine adlı üyeden alıntı
    SicK_BoY, üstat ses göndereyim göndermesinede acaba diyorum senin gördüğün motorların egzozlar orjinal egzozmuydu? Eğer öyleyse sorun yok ben sesi kaydederim.

Hocam şuna eminim ki TİGER'ın egsozuyla hiç oynanmamıştı bunu fark edebildim ama sadece dış görünüş olarak söylüyorum yani içinde susturucu falan çıkarmış olabilir...

Senden ricam şu TİGER 250 'nin sesini koy şu foruma bee Dinlemek istiyorum vallaa....

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Walla arkadaşlar foruma bakınca utandım ben bişeyler yazmıyordum ne zamandır...

Ama diğer Tiger kullanıcılarınında mesajlarını görünce sevindim dogrusu Özellikle bu konuda deneyimli Makine arkadasımızda baya yardımcı oldu Tiger hakkında Akü konusunda bende Makineden yardım almıstım benim akü sistemide onun tarifine yakın bir şekilde korumaya alındı nihayetinde.

Rodaj konusunda merak edeline bazı sorular oluyor rodaj sürecinde tavsiye edilen hız 60 km mümkün oldugunca gaza gelmeden arkadaslar bu hızı geçmemeniz tavsiye olunur. Genel olarak bilinen bir konudur artık bu motorun sağlıklı bir şekilde rodajdan cıkması ileride o kadar iyi performans demektir. Bu arada aramızdan hep yanlış bilinen bir konudur bu Rodaj bitince motor daha hızlı olacak olayı değildir bence. Motor rodaj bitmeden de son gaz açarsanız motorunuz yine yapabileceği maximum hıza ulaşacaktır dolayısı ile rodajı bitmemiş bir motorunda mekanik alışımı sağlanmadıgı içindir ki bazı sorunlarla karşı karşıya kalınması olası bir sonuç olabilir. Rodajdan sonra halen merak ediyorsanız son hızını Size tavsiye edeceğim son Hız Saatte 120 km dir. Tiger hakkında yalan yanlıs beyanlarda bulunan arkadaslarımızda var 160 km hıza ulastım gibi alakasız yazılar var buna ben inanmıyorum ve imkansız diyorum.

burakoksuz, Samimi duygularımla motorsever arkadaslara bu başlık altında yardımcı olmaya özen gösteriyorum. Fakat kimseye İlla şu motor demiyorum. Sizde dogru olan secimi kendi kararlarınızla vereceksiniz sonucta ama gönlün varsa alacaksın abi...

Tiger ın görünüş itabarı ilede çok göze hitap ettiği konusunda bende çok şeyler duyuyorum zaten bakışlardanda bunu anlıyorum yani

Motorun sesi hakkında söylenenler ilgimi çekti bir dragstar kadar sesi olmasada 250cc ye göre gayet iyi bir sesi var ben eksos ları deldirdim fakat bu pek abartı bir ses cıkması icin yeterli degildir pek bir fark etmedi diyebilirim.

Bu arada güzel bir resim ile son noktayı koymak istiyorum. sevgilerle

Burcu teşekkür ederim iyi dileklerine baya oldu ama alalı

\'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    just_life

Bari sen bişi yap da şu foruma tiger'ın sesini koy ne olur...

Bu kadar ısrarcı olmamın nedeni de gereçkten çok hoş bi sesi var...Dışarıda her zaman TİGER görmüyorum istediğim zaman burdan sesini dinlemek istiyorum da ondan

Motosikleti
    Fazer
    SicK_BoY, Tamam ben koyarım ama Cep telefonundan ne kadar iyi bir verim alırız bilemiyorum.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Olsn yafh sen kaydet yeter

maylo87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    + Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği için ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    + Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    *********************¿*********************

Motosikleti
    Fazer
    maylo87 Kardeşim iyi kötü her türlü yorumları okuyup kendi adıma değerlendirip kendi adıma konuşuyorum. Fakat ne kadar köfte okadar ekmek gibi bir tabir var bizim motosiklet.net alemimizde Yani Ne kadar paramız varsa ona görede motorumuz var malesef.

Şimdi senin yazdıklarını inan okuyup anlayama çalıştım ama bir türlü ne yazdığını ne demek istediğini anlamadım. Kafasında balon olan bir adam +%&+%/(+(='^&/('%('('('&' yazısı gibi birşey.

Mondiali tavsiyemi ediyorsun yada mondial en iyisimi diyorsun bişeyler bişeyyler işte.

hayır etmiyorum köfteyi yemeyip beklemek gerektiğini düşünüyorum uğurun imalatına geçmesini bu arada motorun güzel miş

kaça aldın acaba öğrene bilirmiyim just life

maylon arkadayım ama bunlar isanlarım seçmi sen görüşlerini belir onlar kafalarına yatar ve ya yatmaz sen bunu onlara dayatma

Motosikleti
    Fazer
    maylo87 Tiger'in satış fiyatı 4,560 ytl. royalmen Arkadasımızın da dediği gibi bu benim seçimim.

Seninde dediğin gibi Uğur fabrika açıyormuş hayırlı olsun derim. Bazı arkadaşların yorumlarını okurum motora göre kalitesine göre markasına göre yorum yaparlar buda yanlış birşeydir.

Motorcu isen yada olmak istiyorsan bütün bunları yaşayacak ve göreceksindir. Misal o buna biniyor şu buna biniyor buna binse daha iyi olur gibi yorumlar yapmak yerine daha açıklayıcı sebepler sunmalıdırlar ki bilgilerinizi tüm motorcularla paylaşmış olasınız.

Bu siteninde zaten genel amaçlarından birisidir bu ve bu böyle oldugu içinde bu kadar güzel bir ortamı ve internette bir yeri vardır.

Dün Ankaraya kar yağdı ve motoru garaja çektim belki bir süre binemem diye düşündüm. Ve üzerinen bir gün geçmedi geri cıkardım. En fazla bir gün dayandım buna karlı ve ıslak asfaltta neler yaptıgını gormek istedim. Tiger ile gayet güzel değişik ve eğlenceli bir sürüş zevki yaşadım. Islak zeminde tekerlerin nasılda seri bir şekile döndüğünün ıslak ve kaygan zeminde ön frenin biraz daha yumuşak kullanılması gerektiğini arka frene basınca motorun arkasının yana dogru kaydıgını motorda deneyimi olan birisine bunun nasılda zevk verdigini gördüm. Motorun yazın verdiği zevk başka kışın verdigi zevk bir başka yeterki içinde gerçekten motorcu ruhu olsun motorun ne olursa olsun farketmez....

ne yani motor cu olmak için kazık yemek mi gerekiyor yapma gözünü seviyim

Motosikleti
    Fazer
    maylo87 Hayır bir buzdolabı alıp üzerine binmek daha iyi olur. İşi bu yöne cekmesek. Laf olsun diye yazmayalım gözünü secvem

Motosikleti
    maylo87, her malın alıcısı vardır. Azdır veya çoktur. Bu insanların kendi tercihleri doğrultusunda verdikleri karardır. Kimine kazık yemek gibi gelir almaz, kimiside sadece rengini beğendiği için dünya para verir alır. Bunu kısıtlayamazsın, tartışamazsın, eleştiremezsin. Ben motorumu 2 sebepten dolayı seçtim, sevdim aldım.

1.Servis ve Yedek parça ile ilgili sıkıntısının olmaması ki çok önem verdiğim bir konudur.

2.Tipi çok hoşuma gitti. Heybetli olması ve oturma pozisyonu sebebiyle seçtim ve aldım.

Şimdi ben 4.560ytl'ye aldım bu motoru. Çok da memnunum. İyi almışım diyorum. Motorumu çok sevmeme rağmen fanatiklik yapmayıp bu forumda olumsuz yönlerini de arkadaşlarımla paylaştım. Tartıştık beraber. Bu motoru almak isteyenler forumda bunları okuyup daha doğru seçimler yapmalarını sağladığımıza inanıyorum. Daha ucuza gidip mondial'de alabilirdim ama ben mondial'i sevmedim, güvenmedim. Sevmediğim, güvenmediğim birşeye sahip olmak istemiyorum. Ben bu parayı biriktirdim ve aldım. Eğer sen kazık yiyeceğini düşünüyorsan git kazık yemediğin markayı al. Bu bu kadar kolay. Neyi anlamadın veya anlatamadın onu anlayamadık?

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum
    güle güle kullan
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR

merhabalar

iki tekerleğin hastası olan arkadaşlar merhabalar.Ben Afyondan Serdar 29 yaşındayım tam 15 yıldır minsk marka rus malı motor kullanıyorum ve artık ihtiyar dostumla ayrılma zamanı geldi diye düşünüyorum ve sizlerin sayesinde (özellikle just life ve makine) Tiger 250 almaya karar verdim.2. el Konyadan buldum salı günü almaya gidicem alınca size gözlemlerimi anlatırım.Hepinize teşekkürler...::grin:

Motosikleti
    kovboy03

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsın inşallah.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler