Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fakkas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henuz yok ama alacam
    @Şafak52

Siyah çok güzel görünüyor, Allah kazasız belasız sürmek nasip etsin ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    [..] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öğrenciyim ve şu anda satışta olan bu ikinci el tiger 250 yi alacak kadar nakitim yok :(

sahapimer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor üzerindeki krom kapak çok şık olmuş nereden bulunur bilen varmı?

reddragontwo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya motor çok güzel özellikleri sürüşü dayanıklılığı ama birza pahalı geliyo açıkçası.ama çoğu 250 cc motordan da iyi bir motor bu....

darpçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kt125 mondial
    kesin kararımı verdim yakında alıyorum tiger'ı hayırlısı inşallah...

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    bir ara bu form bayağı aktifti nerede bu tigercılar ya
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

Motosikleti
    kanuni tiger
    tigerime lastik alıcam,yol tutması için hanğisi iyidir.
    :cat: [COLOR="Blue"]VER COŞKUYU MOTORA[/COLOR]

Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar merhaba.
    umarım yakında yollarda aranıza katılacağım. aslında marka konusunda kararsızlardanım. 250 .cc tiger, regal raptor ve keeway supersadow arasında kaldım. 38 yaşındayım motor tecrübem 15-20 sene evvel mobilette kullanımımla sınırlı. büyükçekmece de oturuyorum ve eminönünde çalışıyorum. ev - iş arası yaklaşık 60 km. hergün sahil yolundan 1,5 - 2 saat trafikteyim. artık bir motor alıp bu derdi azaltmayı planlıyorum. ayrıca eşim de benimle yolculuk ediyor. kısacası 250 cc bir alet sanırım uygun olacaktır. hergün 120 km yol yapacak (aylık 3000 km.) ve beni yollarda süründürmeyecek marka sizce hangisi olmalı. ilginize şimdiden teşekkürler.

burakoksuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aktif dostum tiger ciddi manada çok dengeli ve sürüş kalitesi bakımından daha yüksek standartlara sahip kesinlikle şaşma.ayrıca yedek parça ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan kuralkan bu davranışıyla çok büyük sempati topluyor..arkadaşlar mt ye kayıtlı tüm kanuni tiger sahipleri bi araya toplansak bi ara nasıl olur.
    YAŞLANARAK DEĞİL YAŞANARAK TECRÜBE KAZANILIR.ZAMAN İNSANLARI DEĞİL ARMUTLARI OLGUNLAŞTIRIR.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    05-10-2006 Tarihinde, bu topikten haberim olmadığı için ayrı bir topik açmış ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmıştım.O yazımı buraya olduğu gibi kopyalayıp koyuyorum.Konu bütünlüğü olsun bari.

KANUNİ TİGER IŞIĞINDA MOTOSİKLET DÜŞÜNCELERİ

Görünüşüyle Harley Davidsonu andıran heybetli bir motosiklet.Benzin deposunun kendine has bir güzelliği var.İlk bakışta insanı ürkütmüyor da değil.Yan yatarsa düzeltmeye gücüm yetmez sanıyorsun ama pratikte böyle olmadığını öğreniyorsun.Bir Türk motosikleti olması(her ne kadar dışarıdan katkı alsa da) ve Kanuni isminin bilinç altımızdaki tarihten gelen olumlu imajı, markaya olan eğilimimi belirledi sanıyorum. Bu sebeplerdedir ki kırk iki yaşında motosiklete merak duyan bir öğretmen olarak iki ay önce aldığım ilk motosiklet Kanuni Tiger oldu.

Harekete geçip ayaklarınızı yerine koyduğunuz zaman kendinizi bir motosiklette değil de lüks bir otomobilin koltuğunda sanıyorsunuz.Ayaklığı çok rahat.Selesi insanı yormuyor, uzun süreli sürüşler için ideal.Arkadaki yolcunun konumu da iyi, kendim tecrübe ettim ve zevkli bir yolculuk oldu.Ama yolcunun ayaklarını koyacağı yer, süren kişininki kadar rahat değil.Uzun mesafe gidildiğinde yorulup, ayaklarını egzoz üzerine koyabilir.Nitekim başıma da geldi.Arkadaşımın eşinin ayağındaki yüksek topuklar iki egzoz üzerine eriyip, üstünü sıvadı.Farkına vardıklarında olan olmuştu.Egzozlar berbat haldeydi.Bunu nasıl çıkaracağımı, bildiğim motosikletçilere sordum.Gazyağı veya mazot ile bulaşık telini süreceksin dediler. Egzozu ısıtıp işe giriştik.Çok yorucu ve eziyetli bir iş , tavsiye etmem.Herhalde iki tane yeni egzoz alacağım derken, arkadaşım ertesi gün maket bıçağı ile çok kısa sürede sıyırdı.Maket bıçağı aklınızda olsun.Kanuni Kuralkan yetkililerini bilgilendirdim.Benzer durumlar için çare bulmaları lazım. ARGE birimi kafa yorsun artık.

Şu an itibarıyla 1800 km yapmama rağmen en ufak bir yağ sızıntısı görmedim.Sabahları jikleyi çekmeden çalıştırmak mümkün değil gibi veya iki dakika uğraşacaksın.Henüz kış gelmeden jikleyi çekmeye mecbur kalmayı anlayamıyorum.Her motosiklette olduğu gibi yazın bir dakika, kışın iki dakika ısıttıktan sonra hareket etmek doğru olacaktır.

Viteslerin dijital olarak görünmesi çok iyi.Yalnız güneşli havalarda görünürlüğü çok zayıf.Bazen elimle gölge yaparak, gittiğimi sandığım viteste olup olmadığımı ancak kontrol edebiliyorum.Marş düğmesi sağda, korna düğmesi solda aynı renk. Rengini değiştirmeleri lazım. Genellikle insan renge şartlanıyor.Ani bir durumda korna diye marş düğmesine basınca kendimi çok saf buldum.Başka kullanıcıların da aynı duruma maruz kaldığını öğrenince, yetkilileri elektronik posta ile uyardım.

Park sırasında yana yatan ayak sehpası hem kullanışlı hem de sağlam duruyor, güven veriyor.El ile sarstığınızda bunu anlayabiliyorsunuz.
    Kanuni yetkililerinin Tiger’in benzin depo kapağı üzerinde biraz çalışmaları lazım.Benzin alırken sökmesi ve takması rahat değil.İlk aldığımda ne kadar benzinle ne kadar yıl gideceğimi öğrenmek için ağzına kadar doldurdum(18 Lt.).Şehir içinde 600 km yaptım.Benzin, depo kapağındaki boyayı hamur gibi yaptı ve kapak dış altından iki santimlik boyanın dökülmesine sebep oldu.Yetkilileri e-mail ile bilgilendirdiğimde hemen ilgilendiler, beni telefonla aradılar.Değiştireceklerdi depoyu ama ben bir gün evvel yan yatırınca hafif bir darbe aldığından garanti kapsamından çıktığını söylediler.Yan yattığında da benzin dışarıya çok kolay sızıyor.Önlem almaları lazım.

Yalnızken ışıklarda ikinci vitesle kalkmak daha rahat oluyor..Arkamda yolcu olmasına rağmen yokuş yukarı uzun bir yolda çekişi iyi idi.Dördüncü vitesten aşağıya ve saatte 90 km altına düşmedik.Düz yolda 120 km yaptı, üstünü zorlamadım şimdilik.Benim gibi yeni başlayanlar için bu hız fazla bile.Yeni başlayanların daha yüksek motor gücü olan motosikletleri almaması gerekir.İnsanız işte hep daha güçlüyü, daha hızlıyı istiyoruz.Kanuni markasının daha üst motor gücü olan motosikleti şimdilik yok.İyi ki yok.Yoksa kendime hakim olamaz, başıma gelebilecekleri bilmeden onu alırdım.

Benim gibi, kırk ikisinde motosiklete binmeye başlayanlar için ABS’li motosikletten başkasını satmamak gerek galiba.Şehir içi trafikte sola hafif eğimli bir yerde önüme bir araç çıkınca , fren kolunu elimle ani ve sert sıkmış olmalıyım ki zınk diye durup, sağıma kapaklandım.ABS’li motosiklet olsa idi her halde farklı olurdu diye düşünüyorum.Otomobilim ABS’li de oradan fikir yürütüyorum. Allahtan dizlik takmıştım da hafif atlattık.Çünkü daha önce bir dönel kavşağa hızlı girmiş olmalıyım ki ayak frenine basmamla, arka teker beni savurdu.Yine sağıma devrilerek asfaltı öpmem bir oldu.Sağ dizim kötü darbe aldı, doktora gittim.O günden sonra bellik ve dizlik takmadan kullanmıyorum.Bütün motosikletçilere tavsiye ederim.Kaskı söylememe gerek yok sanırım.

Elazığ’dan selamlar, herkese keyifli sürüşler.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    hayırlı 0lsun ısallah sorunsuzzz gıderrrr

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    serdar abi deneyimlerin ve aktardıkların için teşekkürler bende bu işe gönül vermiş fakat daha motorlanamamış bir sevdalı olarak tiger 250 yi tek geçiyorum inşallah şubat ayında özlemime kavuşacağım
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

burada yazılanlar yaşanmış olunca bi başka oluyor okuması.deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.akıl vermek gibi olmasın ama virajlarda arka fren pek hoş karşılanmaz.bence motosiklet teorisine bir göz atın.
    YAŞLANARAK DEĞİL YAŞANARAK TECRÜBE KAZANILIR.ZAMAN İNSANLARI DEĞİL ARMUTLARI OLGUNLAŞTIRIR.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure

Haydi hayırlısı bakalım.

Alıntı roadcarver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdar abi deneyimlerin ve aktardıkların için teşekkürler bende bu işe gönül vermiş fakat daha motorlanamamış bir sevdalı olarak tiger 250 yi tek geçiyorum inşallah şubat ayında özlemime kavuşacağım
    İnşallah en kısa zamanda alırsın motosikletini. Haberimiz olsun sevincine ortak olmak isteriz.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

darpçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kt125 mondial
    bu gün kullanmak nasip oldu motoru makina süper. 2007'nin ilk aylarıda üstündeyim kımetse...

ermac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200cc
    meraba arkadaşlar size bi sorum var bende kanunıcıyım racer var bende bana bi komsum seyahat dolayısıyla yurt dışına gittiği için tiger motorunu bıraktı arada çalıştırıp aküyü şarj etmem için 3 aydır haftada 2 kez çalıştırıp şöle bi turluyoruym aküyü doldurup geziyorum keyif verici motor fakat gecen gün çalıştırdım aniden stop etti motor şimdi kontak anahtarını çevirince tık yok ne ısış ne bişi çalışmıyo (bu arada kick start olmaması mühendislik hatası) başına böle bişi gelen varmı elektirksel nerden çözebilirm saolun şimdiden
    Debriyajı kaçırma::...

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Ben de Tiger'i tek geçip satıyorum kısmetse!!!

ermac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200cc
    herhalde baba 4 büyükler kullanmadan motor kullanıyom denmez ama bakma ucuz işte millet kanuni maninu idare ediyo
    Debriyajı kaçırma::...

arkadaşlar kanuni tiger anahtar teslim fiyatı 4365ytl ama ikinci el fiyatlarına bakıyorum 2005 model 3500-3000 arasında geziyor.arada 2 yaş var fiyat farkı 1000ytl.bu fiyata satabileceklermi çok merak ediyorum.bi tane uygun bulsam alacağım ama bu fiyatlar astronomik bence.satacaklar olursa b_oksuz@hotmail.com.bi resim ve fiyatını gönderirlerse sevinirim.

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    3500Ytl'ye benim müşterim hazır,sen astronomik de!
    Alırken 4500Ytl'ye alınca ve araç ta 2500km de olursa ayrıca araç garaj motoruysa astronomikmidir!
    Sen biraz zor bulursun düşük fiyatlara!

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler