Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway sl 150
    eyvallah dostum saol
    böyle böyle bulucaz ya bide bu aksesuar işini nasıl yaparız istanbulda kimdir bu işlerde i
    ben eskişehirdeyim de pek bi bilgim yok oralara gidipte rastgele yoldurmayalım kendimizi...
    hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    ArkadaŞlar Fazladan SaĞ Yan KapaĞi Olan Varmi UÇmuŞta Gene Bizimki Solda Gidici Hadi Bakalim

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ArkadaŞlar Fazladan SaĞ Yan KapaĞi Olan Varmi UÇmuŞta Gene Bizimki Solda Gidici Hadi Bakalim
    bende var kardeş fazladan

Motosikleti
    Keeway SL 150 (Siyah)
    Merhabalar,

Bu tarz bir motor almayı planlıyorum.

Ya Keeway Superlight 150 ya da Zealsun Zs150-19 almayı düşünüyorum.

Keeway Superlight 150 nin servisleri ve parçaları ile ilgili bir sorun yaşanıyormu?
    Ya da ne gibi problemler çıkıyor Keeway Superlight 150 de.
    Yani pahalıya mal olacak arızaları oluyormu?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
    [B]Üç şey vardır ki insanoğlunun yüceliğini gösterir: Musibetten şikayetçi olmamak, ağrıdan dolayı sızlanmamak ve diliyle kendini övmemek.Ebu Derda (r.h.)[/B]

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı SelimDemirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu tarz bir motor almayı planlıyorum.

Ya Keeway Superlight 150 ya da Zealsun Zs150-19 almayı düşünüyorum.

Keeway Superlight 150 nin servisleri ve parçaları ile ilgili bir sorun yaşanıyormu?
    Ya da ne gibi problemler çıkıyor Keeway Superlight 150 de.
    Yani pahalıya mal olacak arızaları oluyormu?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
    Parcalar ile sorun var, motomax kaynakli. Yedek parca bulmak kolay degil, biraz sansa bagli. Servis konusunda ben bir problem yasamadim, sahrayicedit de nbc motors var oraya goturuyorum. Duzenli bakimlarini yaptirirsan buyuk bir arizan olmaz ama tek tuk arizalar cikiyor tabii ki her motorda cikar.

Genel olarak bir seye ne kadar iyi bakarsan, ondan o kadar iyi randiman alirsin, buna motorlarda dahil.

Bizim motorun bence ana iki problemi var, bunlar;
    1- Titresimin fazla olmasi ki buda baska sorunlari yaninda getiyor.
    2- Debriyaj problemi. Bos vitese kolay gecmemesi (teknigi var), 1. vitesten 2 ye gecerken bazen bos ta takilmasi gibi.

Sonuc olarak bence, fiyatina gore kendi tarzinda (cruiser) alinabilecek en iyi motorlardan birisi. Hicbir sekilde 2-3 bin YTL para verip, sonra da kendi sinifinda olmayan (japon motorlari gibi) motorlar ile karsilastirmazsin.

Ama tabii cruiser tipi motor istemiyorsan ve gorunus o kadar onemli degil ise, daha kaliteli daha uzun sure kullanabilecegin baska motorlarda var.

Motosikleti
    Alıntı jameika34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var kardeş fazladan
    baba cıddımı dıyorsun ya benım dun aksamda uctu ötekı kapak :( 2 kapakta yok

Motosikleti
    Keeway SL 150
    Gece Merhaba.
    Sanırım senin makina aşırı hızdan yavaş yavaş dökülmeye başlıyor. Dikkat et üstat Mazallah motoru falan yolda düşürmeyesin.

Motosikleti
    Keeway SL 150 (Siyah)
    Çok teşekkürler flying hellfish,

Bu cevabı sadece sen verdin.
    Diğer arkadaşlar maalesef fikirlerini yazmıyorlar.
    [B]Üç şey vardır ki insanoğlunun yüceliğini gösterir: Musibetten şikayetçi olmamak, ağrıdan dolayı sızlanmamak ve diliyle kendini övmemek.Ebu Derda (r.h.)[/B]

Motosikleti
    Alıntı geoglel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece Merhaba.
    Sanırım senin makina aşırı hızdan yavaş yavaş dökülmeye başlıyor. Dikkat et üstat Mazallah motoru falan yolda düşürmeyesin.
    kardeş saol ya benı bılen bılır

keeway sl mi yoksa zeulsun un 150 lik olanımı sizce hangsi daha iyidir sağlamlık yöninden

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Fantastik kardeş;
    Kalite ,sağlamlık ve hız yönünden keeway daha iyidir ama ben senin yerine olsam zealsun alırım daha heybetli ve büyük duruyor çünkü ayrıca yağ soğutmalı ve balansörü var tabi bu benim fikrim karar senin.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    şu an presto texas hs 200 gs
    arkadaşlar siz keeway kullanıcılarısınız ve bu motorlar hakkında bilginiz vardır,ben motomax keeway arn 150 yi inceliyorum bu nasıl motor bilgi verirseniz sevinirim ayrıca soğutması yok uzun yol yapmaya kalksak sorun çıkartırmı ve yakıtı nasıldır kullanan veya bilen varsa yazsın.henüz karar aşamasındayın mondial 150 zc ,bisan pasific 125 yada arn 150 düşünüyorum bilgilendirirseniz sevinirim....

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    dün üsküdar selimiye'de ki keewayci kim di bakim buralarda mı acep

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Sl=zealsun

Alıntı SelimDemirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler flying hellfish,

Bu cevabı sadece sen verdin.
    Diğer arkadaşlar maalesef fikirlerini yazmıyorlar.
    Bedavacılık yokkkkkkkkkk...
    Her iki motosiklet'e ilşkin sayfaları okuma zahmetine katlandığınız takdirde; muazzam bir bilgiye ulaşabilirsiniz. ama gene de kısa bir yorum yapayım.

Artı ve eksilerini yanyana koyduğunda; her iki motorda terazinin kefelerinde eşit dururlar. bu konuda kendi fikriniz daha önemli.
    Zealsun'lar balayyusuf kardeşimin söylediği avantajlara sahip, bu inkar kabul etmez. ama keeway SL'da, Amerika dahil dünyanın pek çok köşesine girmiş bir motor. Macar malı olması bir avantajmı, dezavantajmı; bilemem.
    Motorla gelen belgelere göre; CE onayı İtalyanlar tarafından verilmiş. Avrupa Birliği ülkelerinde satılabilirliği tescil görmüş. Karar sizin.

Ben motorumdan memnunum, buğüne kadar ''TIK'' demedi. sağ sinyal butonum arızalı ve garantiden parça bekliyorum, ayrıca; 80Km/H'dan sonra tersine çalışan bir KM/hız göstergem var. Hepsi bu. Genel olarak sorunum yok. tek marş'ta yaz/kış çalışmam demiyor. Hızı yeterli, yakışıklı. Daha ne diyeyim...
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

2. el keeway superlight 150

arkadaşlar merhaba,
    bu motosıkletten ben de almak ıstıyorum. Ancak yenılerı 4000 ytl ıken ıkıncı el temız olanları, 2006 modeller 8.000 km'dekiler 1.750 ytlye alınabılıyor. Tabı bu fıyatlar ortalama fıyatlar. bı botor 7.8 bin kılometred %60 deger neden kaybder? Bu otorun omru 2 yıllık mıdır. Bazıları 3500 km'deki motoru 1800 e falan satmak ıstoyor. Gercekten ılgınc. Sıfır almak yerıne ıkıncı el alırım sorun cıkarsa 700- 800 tl de. masraflar ıcın harcarım dıyorum cunku her ıkıncı el alınan malda masraf cıkar az ya da cok! Ayrıca bir sene sonra satarsam da en fazla 500 ytl cıvarı zarar ederım dıyorum ! Bu konuda yardımcı olursanız cok sevınrım. ıkıncı el alayım mı ? ya da neden almayayım?. Taksıtle 0 alabılırım ama 4 milyar ...! değer mi ...?
    tesekkurler .

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bu kadar ucuza ikinci el varken,ikinci el al.. Ben 2006 martta sıfır aldım motorumu (2600 ytl).. İnan bana bugüne kadar tek arıza çıkarmadı.. Şu andaki tek problemim sinyallerimde temassızlık olması,bazen tek basışta yanıyo bazen bi kaç kere basmak zorunda kalıyorum.. Şimdi motorumu satsam gerçektende alan insan tek kuruş masraf yapmayacak çünkü dediğim gibi hiç bir problemi yok.. Ama ben motorumu bu fiyatlara asla satmam,benim biçtiğim değer 2250 ytldir.. E bu kadar düşük fiyatlı alternatifler varken kimse de benim motorumu almayacağı için motorumu satmayı düşünmüorum

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı lubimaya54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler size biraz motorumdan bahsedeyım..serilik guzel.ben dun 90 kadar cıktım bıraktım.vibrasyon olayı yok gibi.beni hiç etkilemedi.motordan cok ama coooookkkk memnunum suan..yan ayaklık bana hiç guven vermedi.hep orta sephada kullanıyorum.rölantım suan dusuk hep jigle acık kullanıyorum.zincirde biraz bollastı..suan 50 km de motorum. servise 500 km de gitcem..inşallahta 500 km kadarda servise gitmeyecem.vitesler güzel geciyor.calısmadada bi sorun yok..benim görusum almaya niyetli arkadaslar kesinlikle KACIRMASIN!!!!!!!!!!!!!!!!
    dosttum rolantinin düşük olduğunu ve hep cikle açık gezdiğini yazmışsın bu hem daha fazla benzin yakmana hemde motora ciddi zararlar vermene yol açar bugün en baba motorun rolantisini 2 dakikada yükseltebilirisin bence rolantiyi yükselt ve cikle kullanma derim

Motosikleti
    Keeway Superlight 150

vah keewayimin başına gelenler

almayı düşünen arkadaşlar bu yazıyı okusun , şuan 9000 küsür kmde olan keeway superlight 150m hakkında düşüncelerim:

1- yan kapaklar sürekli olarak kırılıyor, fiyatı 30 ytl ve şuana kadar 3 adet almak zorunda kaldım, japonladım , silikonladım, her seferinde kırıldı, koptu , artık iple bağlamayı düşünüyorum, birisinde görmüştüm.

2- bi gün arka frene bastım : arka fren kampana kapağı kırıldı :D 40 ytl verdim.

3- bu motorla kesinlikle 90 kmden fazla hız yapamazsın , yaparsan titreşimden motor patlıcak sanıyorsun.

4- full depo (15 lt) benzinle 400 km civarı gidiyorum, o bakımdan çok iyi olduğunu düşünüyorum.

5- flaşör bozuk şuan ve yedek parça olarak bulunmuyor.sol sinyal çalışmıyor dolayısıyla.

6- ön cam o kadar ince ve dandik ki hemen kırıldı gitti zaten. şuan sirkeciden aldığım siyah ve sağlam bi cam var üzerinde 40 ytl.

7- vites kutusunun kapağı yolda giderken yine titreşimden dolayı kırıldı , motordan bi indim , yok :D ona da 30 ytl verdim galiba, tam olarak hatırlamıyorum.

8- çantaları inanılmaz düzeyde dandik.

9- ben aldığımda 35 kmdeydi, 2150 ytl verdim, şuan 1500 ytl istesem satamam aleti.dolayısıyla çerez parasına satmamak için bitene kadar bende..

10- gidonu yükselteyim dedim, bu aletin debriyaj teli ve diğer aksamı hiçbir şekilde uzamıyor, belim bükülmesin kullanırken diyerekten biraz uzatabildim.

11- alan arkadaş şunu düşünsün : lahmacuncu scooterı tabir ettiğimiz motorlar senden çok daha hızlı ve geçemiyorsun onları :D

12 - herşeye rağmen tipi çok güzel , kullanmaya başladığımdan beri dikkat çekici ve asla fiyatını belli etmeyen şekli var..

şimdilik benden bu kadar..

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    sl 150 çinlilerin 150 liklerinin içinde en kalitelisi sadece buda yeter.
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Keeway SL 150 (Siyah)
    Merhabalar,

Uzun araştırmalar sonunda bende bir adet Keeway Super Light 150 sahibi oldum.

Okmeydanı'ndan aldım Altunizadeye geldim sağ salim Allah!a şükürler olsun.

Fikriniz olsun diye kaça aldığımı yazayım.

2006 Model
    8000 KM de.
    1600 YTL ye aldım.
    150 YTL de alım satımı tuttu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler