Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    Selam arkadaşlar SL ime neler yaptığımı daha önce resimlemiş ve yazmıştım.

Şu an 3000 küsürlerdeyim ve görüşlerim,memnuniyetlerim şöyle

Bu güne kadar ciddi manada hiç arıza yapmadı,şans faktörü herhelde

aküm öldü,ama ilk başta şarjının ve suyunun tam yapılmayışı oldu,yeni taktığım lambalar için bu hafta 8-11 amperlik akü takmayı planlıyorum,bu hafta yapbilirsem buradan size iletirim,belki yavaş çok konforlu süspansiyon yok ama gittikçe motor kendine gelip toparlanıyor,km yaptıkça bunu anladım..

Önemli not bu haftasonu birkaç arkadaş cumadan cadır kamp yapacağız gelmek isteyen arkadaşlar bana özelden mesaj atabilir..

Herkese selamlar
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Locco ben gunluk takip etmeye calissam da bazen olmuyor eger bana sorun oldu ise ozelden aynisini atsaydin emin ol cevap yazardim.Bir cok kisi bana ozelden sordu ve hemen cevabini aldi. 202 sayfalik bir formda gozden kacirma olacaktir.Kirilmaca yok.

Ne ise gelelim maydonozun faydalarina. Arka disli degisince benim yuzumde gulmeye basladi dostlarim motor rahatladi vites gecisleri sahane.Dun Serik e gittik kiz arkadasimla 80 ile gidiyoruz sanki 60 ile gider gibi devir saatim 5. viteste 5500 - 6000 rpm arasinda oynuyor 80km/h iken.Ee bu sayede vibrasyonda %50 azaldi dostlar.Yuksek devire cikmadan 80 ile giden bir motor sanki pamuk uzerinde gider gibi bir his veriyor. Bir ara asildim gaza 120 gordum tahmin ediyorum devir saati 7500 gelmisti.38 disli bir harika dostlar.Artik zangir zangir sesler de kesildi.Tavsiye ederim
    Yanliz 150 cc motorda guc kaybina yolk acarmi ondan emin degilim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    ya arkadaşlar ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım, bu motor evet sorunları olan bi motor ama neye göre kıyaslıyosunuz bunu dragstar mı shadow mu kendi sınıfındaki çinlilere göre en iyisi ben 3000 km deyim uzın yol da yaptım şimdiye kadar cebimden hiçbi artı para çıkmadı bakım ücretleri hariç oda normal bi mala bok atarken kıyaslama yaptığınız diğer ürünlerin aynı katagoride olması gerekiyor titreşim diyosunuz 90 km ve üzeri başlıyor zaten 90 üzerinde giden di chopper kullanıcısına millet dötü ile güler ayna göstermiyo doğrudur unutmayın renault brodway arabalar bir dönem sağ aynası olmadan piyasaya çıkarıldı şimdi broadway kötü bi modelmiydi,
    debriyaj ösorunu var adamlar yapıyo ücretsiz, ayna düşüyomuş benimki düşmedi eeeeee
    kıyaslama neye göre celik 150 mi jinlun 150 mi neyle kıyasladın kardeşim tamam kötü motor ama kötünün iyisi işte birde 2 aydır parça bekliyorum diyo bi arkadaş ne parçası abicim at motomax'a mail 2 günde elinde biri far ampulü bulamamış onu yazıyo zaten ampul sigorta vb şeyler genelde garantiye girmez 5 ytl piyasa fiyatı her oto elektrikçisinde var
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    Ulen bi yorumda benden olsun be. Geçen hafta nöbette tam 4 saat motoruma pasta cila yaptım, kromlarını parlattım. Ertesi gün çıkdım turladım.Bakanlar döndü bir daha bakdı. Bu keyfi bana bu kadar ucuza yaşatan Çinlilerden Allah razı olsun
    Disk kilidi tavsiyesi ve branda sormuştum geçenlerde cevap gelmedi üzüldüm
    Hız tutku olmamalı...

Motosikleti
    Er6f abs
    Alıntı emrebakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben 2 ay önce SL150 aldım. Viteslerde problem yaşıyorum. Örneğin duruyorum ve vitesi 1'e alıyorum. Pedal daha aşağı gitmiyor ve sert duruyor. Bunun anlamı 1 olmalı. Ancak 2'de kalıyor ve kalkarken duruyor. Durduktan sonra boşa almak da epey zor oluyor. Uzun süre 1-2 ve boş arasında pedal bastıktan ve motor vitesteken ve dururken ileri geri ittirip tekrar pedal basmatıktan sonra nihayet boşa geçiyor. Bazen 1'e geçmesi için üzerine bastığım halde boşta kalıyor. Bazı zamanlar vites 1'deyken pedalı aşağı itince de boşa geçiyor. Bazen de boş ışığı yanıyor ama 1'de kalıyor. Nerden anlıyorsun derseniz boş ışığı yanarken marşa bastığımda ani bir fırlama yapıp tekrar duruyor. Tabi bu durumda debriyaja basılı tutup çalıştırabiliyorsunuz. Şimdi acaba bu tür bir problemle karşılaşan oldu mu? Olduysa araya kaç para sıkışmıştır Kazasız, belasız günler dilerim.

Emrebakan ve diğer vites problemi olan arkadaşlara , bizim motolarda vites problemi yoktur size işin ince detayını anlatım ... ışıklarda durdunuz ama vitesi 1 den boşa alamıyorsunuz bunun nedeni sizsiniz .çözüm ise vites 1 deyken hafif biraz gaz verip ileri alıp o zaman tekrar denemek sonuş vites boşta bunun nedebi ışıklara duruken fren yapınca motor azda olsa kendini 1/2 cm geriye atar bu nedenle vites kutusu dişlisi takılı kalır o yüzden ya durma yapmadan vitesi boşa almak ki benim tavsiyem budur va daha rahat olup takılma olması imkansızdır, 1 deyken takılıncada hafif ileri gitmek...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dr.I dostum disk klidi 7 ytl bende de var sanayideki aksesuarcilara git marka marka var. Phonix marka bir Cin mali aldim walla sahane.Arka tekerligide zincirliyorum.Artik duaciyiz biliyorsun.
    Branda yerine sana tavsiyen tek kisilik bir lastikli nevresim carsafi kullan.Cunku normal branda "Terleme" dedigimiz su buhari ni branda icinde tutar buda erken paslanmaya davetiyedir.Normal nevresim tozdan korur ve havadar olur.Yagmur icin naylon branda at ama al kisimlari acik olsun, yanliz kisin kediler dadanir ona gore.

Metali dostum soyledigin sey cok dogru ve teknik bir hareket ama deneyimlerim ile soylemek isterim ki yaylarimiz isida esneklik kaybediyor.Locco dostumuzun dedigi gibi YBR yayi yada ozel yapim isiya dayanikli yay ile degistirmek yeterli oluyor.Motor cok isininca bende zorlaniyorum , ve sogukken bu sorun ortadan kalkiyor.Balat iiii sorunb yayin isiya olan dayaniksizligi sadece.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bir yorumda ben yapmazsam çatlarım.
    Arkadaşlar bu motor tank kadar sağlam ben onu bilir onu söylerim (motora kros muamelesi yapmama rağmen). Ben ilk aldığımda vites problemi, debriyaj problemi daha neler neler yazmakla bitmez hatta satmaya bile kalktım ama şimdi 3500 km. oldu meğerse bütün sorun bendeymiş motor km. yaptıkça vitesler şakır şakır oldu hiç bir problem kalmadı hatta debriyaj problemi bile kendi kendine hal oldu. Ama yinede yayları değiştireceğim sadece zevk için tabi yayları locco'dan alacaktık oda topic'e küsmüş.

Motordan o kadar memnunumki yeğenimede aldırdım bu akşam teslim alacağız.

Motoruyla uğraşırken vidalarını sıkarken veya merak edip orasını burasını kurcalarken zevk almayan arkadaşlar lütfen motor hakkında fazla yorum yapıpta diğer arkadaşlarında içlerini karartmayalım.

Saygılar, sevgiler

selam arkadaşlar iş gezisinden yeni geldim yahu özlüyorum deli gibi bu forumu ama yurtdışında olunda takip edemiyorum. hepinize selamlar sevgiler
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Metali dostum soyledigin sey cok dogru ve teknik bir hareket ama deneyimlerim ile soylemek isterim ki yaylarimiz isida esneklik kaybediyor.Locco dostumuzun dedigi gibi YBR yayi yada ozel yapim isiya dayanikli yay ile degistirmek yeterli oluyor.Motor cok isininca bende zorlaniyorum , ve sogukken bu sorun ortadan kalkiyor.Balat iiii sorunb yayin isiya olan dayaniksizligi sadece.
    Dostm bu yaylar ne yayı, debriyaj mı balata mı? Anlayamadım neyi değiştirsek iyi olr, ben 1000 km bakımına gidecem ve motorda bazı şeyleri iyisiyle değiştirmek istiyorum, bikaç şey daha önerebilir misin?
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Carlitoturco : Konu kavrama yani debriyaj balatasindaki yaylarin asiri isinarak sertlesmesi ve degistirme onerileri.

1000 km degistirecegin seyler ii bir buji yag dir bence.

Motosikleti
    dostlar aynı arızadan 3 kez servise giden ürünler garanti dahilinde yenisi ile değiştirilir maddesi motosikletler içinde geçerlimidir.

Motosikleti
    Sevgili zeda verdiğin bilgiler için teşekkürler. ,şu anda 2200 km deyim debriyaj sorunum yavaş yavaş ortadan kalktı boşa rhtlkla alabiliyorum. Önceki sayfada yazan arkadaşımız gibi sanki km arttıkça vitesler rahatlıyor ya da biz iyice alışdığımızdan...
    Hız tutku olmamalı...

oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    zeda dostum ilgin ve bilgilerin için teşekkürler dişliyi hemen bugün gidip değiştirmeyi düşünüyorum yoksa o titreşimle burdan antalya beni baya zorlar heralde uzun yolda rahat ediymde hantallık varsın olsun motorda. bu arada debriyajdan konuşuluyor galiba benim debriyajımda çok yukarda kavrıyor telini falan biraz kendim gerdiriym dedim ama pek bişey farketmedi bu konu için napabilirim yaylarımı değiştirmeliyim?

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yaylari degistirmek tabiki ii bir fikir.YBR balatasi uyuyormus 1 gun yatmasi lazim motorun.Iscilik parcadan daha cok tutar yanliz.Yaylarin isiya dayanikli olmasi yuksek isida esneklik ozelligini koruyacak ozellige sahip olmali.

Motosikleti
    ya millet bi sorunsorduk sabah kimse cevaplamıyo abicim
    tüketici haklarına göre aynı arızadan üst üste 2 kez veya farklı arızalardan 4 kez servise giden ürünler yenisi ile değiştirilir
    bu yasa motosikletleride kapsıyomu

Motosikleti
    Dostum benim bildiğim kapsıyor. Bu yasa elektronik veya mekanik ürün ayırt etmiyor.Üretimden kaynaklanan hata varsa değiştiriliyor.Bir başka forumda plazma tv için buna benzer topic okumuşdum. Arkadaşın plazmasını yenisiyle değiştirmişlerdi(vestel milenium HD)...
    Hız tutku olmamalı...

Motosikleti
    sıkıntım şu 2 kez debriyaj yaylarını 2 kezde alarmı değiştirdim garantiden yani benim bu değişime hakkım var ve yine yaylar sukoyuverdi
    ozaman yenisini bana vermekle yükümlüler, ne yaparım bilmiyorum iyi bi avukat tutup durumu değerlendirip tüketici mahkemesine gideyim diyew düşündüm de

durano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bıktım problemlerden

motorumun problemleri bi türlü bitmiyor ne yazıkki.
    krank milinde problem varmış servise götürdüm garanti dışı krank mili diyor. sizce doğru mu söylüyor.

Motosikleti
    Alıntı durano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumun problemleri bi türlü bitmiyor ne yazıkki.
    krank milinde problem varmış servise götürdüm garanti dışı krank mili diyor. sizce doğru mu söylüyor.

radiokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150
    herkese saygılar.keewayime kavuştum.acemilik hat safhada.alt düzey sorularımla bunaltırsam affola

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler