Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    Alıntı kimyacı_23 adlı üyeden alıntı
    benimde alarm bozulmustu kendim yaparım dedim sele üstüne baskı yaptıgından bi tane bobin kırılmıs onu degisrirdim bi müddet calıstı ama tekrar bozuldu.daha sonra garintiden degiştirdim.(servis tanıdıkdı yardımcı oldu acılmıs cihazları degiştirmiyorlarmıs)

bana alarm garantiye girmez dendi servisten. bende ısrar etmedim o zaman tekrar konuşayım TEŞEKKÜRLER.
    annem beni öldürecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    Arka hava 34, ön 30 mu olucak sevgili lucas ?
    Hız tutku olmamalı...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motora tek mi yoksa iki ki$i mi biniosun ? Eger iki ki$i biniyosan verdigin degerLer normaL.. Ama ben yinede biraz daha az hava basiyorum.. CukurLarda ve duz oLmayan asfaLtta cok zipLiyor cunku iki ki$i de biniLse.. Ayrica fren mesafesi de uzuyor..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    tek kişi biniyom üstad.
    Hız tutku olmamalı...

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı Carlitoturco adlı üyeden alıntı
    Dostlar haber vereyim, kafamda istanbul-ayvalık gezisi var, tabii superlightımla gideceğim bu yolu. Henüz bu fikir taslak aşamasında, gerekli izinler (izin,vize,pasaport vs. ) alındığında fikir gerçeğe dönüşecek. Uzun yol tecrübeli arkadaşlardan deneyimlerini anlatmalarını bekliyorum.
    3 saat kadar önce ayvalıktan superligt ımla geldim.
    oncelikle motor hakkındaki görüşlerim
    1-seleyi daha rahat yaptırmama ragmen kesinlikle popoyu cok rahatsız ediyor
    2-motor rampalarda zorlansa da keçi gibi yavaş fakat istikrarlı olarak cıkıyor.
    3-km de 10 yeni kuruş yaktım
    4-lastiklerim orjinal lastikleri fakat duplex yaptırıp yola cıktım ve size de tavsiye ederim
    virajlarda bir sıkıntı yaşamadım.
    5-zincirleri 1 haftalık gezide 3 kez ayarladım.sanırım sıcaktan kaynaklandı.
    6-motorda şişme kesinlikle olmadı.hatta 60-70 km gittikten sonra durmadan performansının arttıgı bile soylenebilir.
    7-kesinlikle uzun yola gidilecek bir motor değil.ama siz de benim gibi benim adım hıdır alabildiğim budur mantalitesindeyseniz,pekala uzun yol yapabiliyorsunuz.
    8-ivmelenme kesinlikle cok kötü oldugu için sollamalar sıkıntı yaratıyor fakat istanbul ayvalık yolu zaten yer yer gidiş geliş fakat agırlıklı olarak ayrılmamış yol.ve yoldaki cevirmeler nedeniyle süratımız yeterli oluyor sollamak için.
    gelelim yol hakkındaki bilgilere

1-yenikapıdan bandırmaya feribotla gectim.35 ytl motor için.telefonla bilet almanızı siddetle tavsiye ederim.kredi kartından cozuyorlar olayı direkt.yoksa orda almak kesinlikle problem cünkü yolcu sayısına göre araç yeri sattıyorlar.ve bu aralar cok yolcu oldugu için yer yokmuş muamelesi goruyorsunuz.yuklemeyele ilgilenen 2.kaptana yıkama yağlama yapmak gerekiyor.bugün KTM ci bir arkadaş bu durumdaydı
    2-bandırmadan susurluk a kadar olan yola dikkat yol çalışmaları var ve yandaki stabilize yollardan asfalta sıcramış oldukça fazla mıcır var.
    3-haftaiçi seyahat etmeye özen gösterin haftasonu yollar cok kalabalık.haftaiçi hem seyrek hem de seyahat etmesi cok keyifli oluyor.
    4-susurlukta ki mola için YASA diye bir yer var siddetle tavsiye ederim.
    5-balıkesir edremit arası orman yolu kıvamına bir yol yer yer keskin virajlar var ve viraj bitiminde tatsız sürprizlerle karşılaşabiliyorsunuz(mıcır vb)

izlenimelr bu kadar yakında resimleri de ekliycem foruma
    iyi sürüşler

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Lucas gittim geldim yoktun ama ortalikta yine gelirim bir ara

Egzozun ic kismindaki susturucuyu oksijen kaynagi ile bosaltiyorsun ama mutlaka usten su ile sogut yoksa krom catlar ve kararir.40 ytl

Gostergeler 100 uzerinde sapiyor acikcasi. Ben 125km/h hiza ulastim bir ara ama hizimi 80 km/h dustugunu gosterdi ayni anda. Yanimda giden diger motorlar ile olctum gercek hizimi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşlar lastik havaları ön ve arka 14 30 lar 34 ler binek arabalara bile basılmıyor bea nerden çıkartıyorsunuz bunları cık cık cık cık

Zeda geLdim geLdim.. Bo$aLttiginda ses cok abarti cikmiyo di mi ? Ama cidden bunun egzos muhabbeti oLdugunu biLmeyen biri ne du$unur acaba

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Bu KM saatini değiştirebilir miyiz? Arkadaşta gördüm Regal Raptor ü wardı, mor ışıklandırmalı harika bir KM saati wardı, bizde değiştirsek aküden dolayı bi problem olr mu?
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

Alıntı Carlitoturco adlı üyeden alıntı
    Bu KM saatini değiştirebilir miyiz? Arkadaşta gördüm Regal Raptor ü wardı, mor ışıklandırmalı harika bir KM saati wardı, bizde değiştirsek aküden dolayı bi problem olr mu?
    Maddi imkanLar eL verdikten sonra dei$micek bi$i yok dostum Aku herhangi bir probLEm cikarmaz.. KiLometre saaatinin icindeki ampuLLer en fazLa 3-5 watt bi$idir.. Ben sis fari taktirdim 50 watt'Lik.. UzunLara bagLadim, sisLer acik oLdugunda kisa far park ampuLu gibi yaniyo.. Hem ho$ oLdu hem de uzagida gosteriyo.. Ama sonucta akuyu dei$tirmedim..

şakacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Selam arkadaşlar! Bi SL'ci olarak tüm forumu okudum ve hemen üye oldum. Herkese tekrardan merhabalar...!
    Medce kardeş zırıltı benim SL'de de vardı. Sorun tamamen egzozun saşiye temas etmesinden kaynaklanıyor. Motordaki vibrasyondan dolayıda zırıltı yapıyor. Bende karga burnu ile şasiye temas eden yerleri bi kaç mm eğdim ve şu an herhangi bi zırıltı kalmadı

$akaci aramiza ho$geLdin..

Motosikleti
    Arkadaşlar dün şehirde tur attım. Ara sokaklardan çıkan bazı öküzler seni hiç iplemiyo aman dikkat diyorum.
    Hız tutku olmamalı...

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    arkadaslar hafta sonu için bi organizasyon yapalım dedim ama bu hafta pek bilgisayar basına gecemedim:( onun için yarın tophanede bi organizasyon varmış orda sl ciler olarak yerimizi alsak sizcede ii olmaz mı? sizleri orda görmek isterim.kazasız günler.

cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

...

Arkadaslar forumu her gun takip edemiyorum...Vaktim oılunca girip sıradan okuyorum...Dolayısıyla cevaplarım liste halinde oluyor

-Lastik havalarıyla alakalı olarak; kitapçığında 1.8 bar(29psi) basılacak yazıyor..yani bildiğimiz 29.

-1.88m boy, 88kg arkadaşın merakı için; ben aynı boyutlardayım, bende ilk başta endişeliydim fakat kullanım konforu açısından hiçbir sorun çıkmıyor, hatta motosikletimiz kendini çok gösteren bir dizayna sahip olduğundan(bence dizaynı gerçekten harika) insanlar motosikletin ne kadar küçük değil senin ne kadar iri olduğundan bahsederler ;)

-Yan kapakları kırılan arkadaşın servisinin yaptığı rezonans açıklaması için; gerçekten biz Türk halkının yaratıcılığına hayran kalıyorum. Kapaklar titreşimden kırılmıştır, kesin, çünkü hemen hemen hepimizin kırıldı, rezonans ise titreşim hareketinin çok özel bir koşuludur, eğer kapak rezonansa koşuluna uygun hareket etseydi emin olun kırılmazdı (bu günlerde bu konuyla ilgili çalışıyorumda açıklamayı görünce çok hoşuma gitti, yazmak istedim konuyla ilgili)(Kapakları zeda'nın yaptığı gibi silikonlarsanız esneklik kazandığı için tekrar kırılma olasılığı azalıyor)

Motosikleti
    Benim yan kapağın şaseye tutan plastik çıkıntısı kırıldı japonla yapıştırdım. Motorsikleti olan bir büyüğüm İzo diye bir yapıştırıcıdan bahsetti süpermiş...
    Hız tutku olmamalı...

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    haha ha benimki 2. defa kırıldı

sorun şu arkadaşlar marş basmıyor.. ayak (kick) marşına bastım çalıştı zaten 5000 km oldu bakıma giricek ama sizde de arıza yaptı mı hiç bu şekilde

akü den mi yoksa buji den midir ???
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Alıntı snrtrt adlı üyeden alıntı

sorun şu arkadaşlar marş basmıyor.. ayak (kick) marşına bastım çalıştı zaten 5000 km oldu bakıma giricek ama sizde de arıza yaptı mı hiç bu şekilde

arkadasım dün aksam benim motosiklette aynı sorun oldu ben götürdüm ve sorun sadece sigortaymış hemen degiştirdim artık sorun yok.

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı snrtrt adlı üyeden alıntı

bende aküyü degıstırmıstım
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler