Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Tamamdır. Bence şuradan aç konuyu. Takip kolay olur bizim için. Burada kaybolacak konu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır. Bence şuradan aç konuyu. Takip kolay olur bizim için. Burada kaybolacak konu.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    bahsettiğin yere konuyu açtım hasanrs, merak eden arkadaşlarda oradan takip edebilir

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce motosikleti aldım .Aldıktan 2 hafta sonra çok yaktığını(100km / 5 lt) ve zırladığını farkedip motora daha önce bakan ustaya götürdüğümde debriyajın paysız olduğunu telin değişmesi gerektiğini , hatta gerekirse debriyaj balatalarının değişeceğini söyledi .

Önce telini 1 hafta sonra tekrar zırlama ortaya çıkınca balataları değiştirdim . Zırlama kesildi fakat çok yakma sorunu hala devam etti. 2 gün önce tekrar götürdüğümde forumdan araştırdığım kadarıyla karbüratör ve hava filtresini temizlettim .

Karbüratörde baya bir benzin birikmişti.Ayrıyeten karbüratörün altındaki debriyaj bölümü sarı lekelerle kaplanıyodu aldığımdan beri . sübap ayarınıda yaptırdım .

Ama sorunum hala düzelmedi 10 liralık benzinle 30 km de teklemeye başladı.Motor rolantide istop ediyor ama jikle en yukarıdayken çalıştırabildim ve benzinciye yetiştim. Böyle bişey bana mantıksız geldi çünkü jikle açıkken daha fazla benzin yakması gerekmez mi ?

Özet olarak debriyaj teli ve balataları değiştirildi , karbüratör ve hava filtresine bakıldı , sübap ayarı yapıldı ama emsalleri 2,5-3 lt yakarken motor 5 lt den aşağı yakmıyor.

Lastiklere baktırmadım ama bu kadar fark ediceğini sanmıyorum .Bu arada kullanışım orta seviyede agresif şehir içi ve yarı yarıya tek kişi .

Sizce sorun bujide olabilir mi ? Forumdaki bi arkadaş aynı sorunu karbüratör değişerek çözdüğünü söyledi . Sizce sorun ne olabilir ?

cussto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf125r
    2 sene önce ilk motorumdu, forumu baya takip etmiştim neredeyse bütün sayfalarını okumuşumdur, çok cefakar bi motordu keeway, düşe kalka motor kullanmayı öğrendim bir kere bile tık demedi, kaç kere düştüm hatta bi keresinde trafikte seyir halindeyken bayan sürücü bi anda üstüme kırdı görmemiş, neyse motor arabanın altına sıkıştı gidon arka amortisöre saplandı bi ucu yerde bi ucu arabanın çamurluğunda araba havada kaldı yani kaç kişi kaldırıp öyle çıkartık altından heryer yağ benzin, ben dedim motor çöp oldu hurda, ben tabi şoktayım ben motordan fırladım çarpmanın etkisiyle düştüğüm yerden izliyorum olayı, neyse toparlandım motorun başına gittim şöför hanımefendi gayet soğuk kanlı bişeyin varmı dedi ve çekti gitti bende bakakaldım numara tutanak falan hiç bişey yok kaldırdım motoru marşa bastım çalıştı motordaki tek zarar sağ dikiz aynasıydı çizik bile yoktu... şimdi ben başımdan geçen bi olayı anlattım bununla beraber motorunda sağlamlığını tecrübeyle öğrenmiş olduk... herkese çokca selamlar...
    hasanrs bunu beğendi.

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    SuperLigter selamlar.

Vermiş olduğun verilere bakılırsa evet motorun fazla tüketiyor.

Benim 2005 modelimde tabiri caiz ise hayvan gibi agresif kullanıyordum. Her vites de limitleri zorluyordum. Yaptığım hesaplamalarda en iyi 375 KM görebildim full depo ile (14 LT)

Bunun bir kaç sebebi olabilir. Ancak sormak istediğim sorular var. Öncelikle "ORTA SEVİYE AGRESİF" ve "YARI YARIYA TEK KİŞİ" ?

Agresif kullanımın orta seviyesi vs. olmaz. Agresif isen hayvan içer illa İkincisi de eğer artçılı kullanıyorsan (ki o anlaşılıyor)tabi ki normal şartlarda daha fazla içicektir.

Debriyaj balatası sıyırıyor ise evet fazla yakar. Bu kalkışlarda ve seyir halinde vites değiştirirken ki debriyaj gaz kolu koordinasyonu ile de alakalı. Nasıl kulladığını bilmediğimden fazla giremicem bu konuya. Çok enteresan kullananlar gördüm

Karbüratör konusu da muhtemel sıkıntı olabilir. Ancak arıza konusu olacağını sanmıyorum. Yüksek muhtemel hava yakıt ayarları sorun olabilir. Hava filtresi de diyeceğim ama bakıldı dedin ancak benim tavsiyem zamanı gelince her zaman yeni filtre kullanman dır. Çünkü aslen o filtreler temizlenen filtreler değildir. Zamanla iyice dolar ve performansı düşürür. Ortadaki kağıt gibi olanı her zaman yenile tavsiyesinde bulunabilirim.

Lastikler yakıt tüketimini etkiler ancak bu kadar değil. O yüzden sorun lastiklerin değil.

ZIRLAMA dediğin nedir onu pek anlayamadım.

Buji konusu sanmıyorum. Eğer bujide olsa genelde ateşleme sıkıntısı yaşarsın ki buda tekleme öksürme aksırma sorunlarına neden olur.

Eğer sorun çözülemez ise eminönü taraşa git (kazıklamasınlar dikkat et, her zaman alacağın parçanın fiyatını oradaki çalışan birkaç kişiye sor) Al yeni karbüratör ünü (40 yada 60 TL) değiştirsinler. Sonra gidişata göre bakarsın.

Hatırlatmak isterim. Eski keewayların bir çok parçası YBR125 ile aynı.

Saygılar Cüneyt.
    hasanrs bunu beğendi.

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SuperLigter selamlar.

Vermiş olduğun verilere bakılırsa evet motorun fazla tüketiyor.

Saygılar Cüneyt.
    İlgin için çok teşekkürler cüneyt abi . Yarın motoru birdaha götürüp karışım ayarını tekrar yaptırcam orada varsa hava filtresinide değiştiricem .Zırlama dediğim yolda sabit gazla giderken debriyaja yarım basınca bağırma sesi gibiydi.Şuan o problem yok .
    Bİrde motor soğukken çok zor çalışmaya başladı ayakla 1-2 dk pompalayınca çalışıyo anca . Sorun sanırım sübap ayarı yanlış yapıldı sorun o çalışmama konusunda . Karbüratör temizliği ve sübap ayarından sonra oldu bu çalışmama sorunu aklıma başka bişey gelmedi sübaptan başka .
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL DAY ALL NİGHT
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL YOUR LİFE !

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    sl ciler kaç kişi aktif? ankarada olan var mı arkadaşlar

ARKADAŞLAR MERHABA, BENDE YENİ ALDIM 200 CC BUNUN CİGLESİ HANGİ KONUMDA KAPALI? EN ALTMI ORTAMI YUKARIMI. YARDIMCIOLABİLİRMİSİNİZ. ŞİMDİDEN TESEKKÜRLER.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    en altta jikle kapalıdır. zaten açık unutursanız 5-6000 devirden sonra boğulur. çeviremez

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Rica ederim kardeşim forum ölü diye uzun zamandır girmemiştim Nasıl pekii memnun musun motordan ?

rashka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keewaysl150 - 2010
    Arkadaşlar geçen hafta lastikleri değiştirdim bilgi vermek isterim...

Motorun üzerindeki lastikler halen duruyordu ve arka frene bastığımda direkt kaymaya başlamıştı, değiştirmem gerektiğine karar verdim.

Sirkeci taraş motordan 130-90-15 arka 110-90-16 ön lastik için IRC markasına 135tl arka 110tl ön fiyatı verdim.

45 tl ye oradaki bir arkadaşa değiştirttim ve lastikleri tubeless a çevirttirdim, bunun için sibopların değişmesi gerekiyormuş 20 tl de ona verdim.

şuan lastiklerden çok memnunum, frene bastığımda arka lastik kaymıyor, abs gibi tutuyor.

Bilginize,

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Abilerim merhaba bende bu yaz bu motordan almak istiyorum + larını - lerini birde yakıt tüketimini yazarsanız.Bide geçmiş mesajları okudum birden çok benzin yakmaya başladı petrol ofisine zor yetiştirdim diyenler var aynı benimde başıma gelirmi?Birde 2.el alırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir ? Çok teşekkür ederim şimdiden.

rashka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keewaysl150 - 2010
    Dostum motorun fiyat performans enkeksi iyi, iyi bakarsan 100.000 km görebilirsin, benzin fazla yakma olayı kronik bir problem değil, muhtemelen subap ayarından kaynaklanıyordur. 2. el alırken sesine dikkat et, ve kaynak yerlerine bak motorun, eğer biçimsizlik varsa kazalı demektir.

Arkadaşlar bu arada bizim motorun subap ayarı nasıl yapılıyor, bilen varsa ve paylaşabilirse sevinirim...
    muhammetcon bunu beğendi.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Ağzına sağlık dostum,sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı rashka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motorun fiyat performans enkeksi iyi, iyi bakarsan 100.000 km görebilirsin, benzin fazla yakma olayı kronik bir problem değil, muhtemelen subap ayarından kaynaklanıyordur. 2. el alırken sesine dikkat et, ve kaynak yerlerine bak motorun, eğer biçimsizlik varsa kazalı demektir.

Arkadaşlar bu arada bizim motorun subap ayarı nasıl yapılıyor, bilen varsa ve paylaşabilirse sevinirim...

Guney34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 senedir sl 150 kullanmaktayım motordan yana bir sıkıntım yok hiçbir sorun çıkartmadı bana bu zamana kadar şuanda 23000 km.tek sorunum aşırı bir titreşim var tabi buda biraz yüksek hızda oluyo bunun sebebi nedir bir türlü çözemedim.yani turlara çıkmak istiyorum motorla ama buna sırf titreşim yüzünden kalkışamıyorum çünkü felaket bir uyuşturma yapıyo sırf bu yüzden motordan sogumaktayım varmıdır bir çaresi acaba ?

Motosikleti
    keeway 150 superlıght
    merhaba...yaklaşık 1 senedir sl 150 kullanıcısıyım..dediğiniz gibi motor süper görünüş filan 8000 lik motorlar gibi.. bende aynı dertten rahatsızım... 70 den sonra fena Titriyor motor... bu konuda bir yardımcı olabilicek varmı . ?

tosbaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar merhaba keeway superlıght 200 almayı dusunuyoruz bır arkadasa fakat ıstanbulda nereye gosterıcez hıc bır fıkrımız yok makınayı bıldıgınız gıttıgınız bır usta tavsıye edebılırmısınız.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı tosbaaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba keeway superlıght 200 almayı dusunuyoruz bır arkadasa fakat ıstanbulda nereye gosterıcez hıc bır fıkrımız yok makınayı bıldıgınız gıttıgınız bır usta tavsıye edebılırmısınız.
    Herhangi bir motosiklet tamircisine baktırabilirsiniz,zaten açıp içine bakmıyorlar araba gibi mesela ben Sultanbeyli Özkanlar Motor'a götürmüştüm sağolsun Zafer usta kontağa bas dedi çalıştırdım tamam al dedi 10000 km kullandım.

Arkadaşlar altınızdaki alet 150cc tabiki yüksek hızlarda titreşim olacak bu motordan en iyi hazzı 50-80 kmlerde alırsınız.Sesi dinleye dinleye yol alın aletin değerini bilin!

Tekeriniz düz bassın!
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

tosbaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    carsvegas teşekkürler fakat makınanın kronık bır problemı falan varmı sesınden solugundan anlasılacak bunuda bu motora bakmıs olan bır usta cok daha ıyı bılır gıbıme gelıyo neyse artık bakıcaz bılen arkadaslarda yazarsa sevınırız

Motosikleti
    superlıght
    Arkadaslar 1 senedir sl 150 kullanıyorum. Çok memnunum ancak biraz daha büyük modele geçeceğim için satmaya niyetim var. Bilginize 10 binde kazasız bakımlı ekstralı. Aktif kullanıyorum14 lt benzin ile 485 km gibi rekor yaptm . Arada sıkıştırmama rağmen. Şehir içi ideal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler