Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eregun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    yav ahali benim moralimi bozdunuz oldu mu şimdi benimmotor hesapladım tam 15 kr yakıyor servis aksatmıyorum herşeyine baktırıyorum. hız desen 90 ı zor gördüm benim motorda mı sorun va? 2008 model 6600 de alet daha. napsam bilemedim diyin bişeyler hele

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36953866/detay

arkadaşlar merhaba benim yakın bir arkadaşım bu motoru alıcak büyük ihtimalle bu modellerde karşılaşabiliceğimiz sorunlar nelerdir? kronik sorunları yapmamamız gereken şeyler varmıdır acaba? sık sık erdek-bursa yapıcaz 135 km yol.. dayanırmı?

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Evet başlığı çok ölü görüyorum. 29 ekim kortejinde zincir dişlisinin vidası çıkıp pul dizli kapağına çarptı ve kapak 2 parça oldu 70 80 km hızla giderken takır takır ses gelmeye başladı sağa çekip kapağı söktüm, kapaktaki vidayı takıp devam ettim. şimdi 2 şey başına böyle bişey gelen var mı kapağı kaynağa verdim ama yenisinden bi yerde var mıdır ?

Herkese selamlar, 2006 model otomatik flaşörlü olan bir keeway superlight motorum var. Flaşör sıkıntım var. Ellerinde olan arkadaşlar bana erdincb93@gmail.com adresinden ulaşırlarsa çok sevinirim. Mail ile telefon numarası atmanız durumunda ulaşabilirim. Aciliyet söz konusu. Teşekkürler.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    yav bir müslüman bana ön siper camı bulsun bu nedir ya çatlak camla geziyorum kaç aydır yok bursada. yeni çıkan matları niye satılmıyor ? kuba da üretti hala parça arıyoz.

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Arkadaşlar selam;
    aranıza yeni katıldım. 1 hafta önce bir sl150 aldım. şimdilik memnunum, zaten kıyaslamak için önceden bir motor deneyimim de yok
    Antalya'da düzgün bir usta arıyorum bakımlar için. nereyi tavsiye edersiniz?
    hasanrs ve Cavalry bunu beğendiler.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Bende superlight 150 düşünmeye başladım. Başlangıç motoru olacak benim için...
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Keeway süperlight 150
    slm arkadaşlar
    2006 model km 13.800 (orjinal km)olan keeway süperlight 150 motorumu sıfır motor almak için satacağım bakımlı motordur arka çamurluğunda çatlak mevcut,arka fren bitik durumda ve zincir değişimi gerekli bunlar haricinde sorunu yoktur.Bu sebeplerden dolayı fiyatı en son pazarlıksız 1.500 tl dir.şu an ilanı yoktur.Resim isterseniz yüklerim.teşekkürler
    hasanrs bunu beğendi.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    oaltındag Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Cavalry teşekkür ederim... ama forum ölü sanırım

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı oaltindag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cavalry teşekkür ederim... ama forum ölü sanırım
    7-8 yıl önce görecektin sen bu başlığı o zaman motorlar daha yeniydi bir heves ile toplanmalar gezmeler falan gırla gidiyordu. Yavaş yavaş miadı doluyor SL150'lilerin normaldir yani buraların sessiz sedasız olması.

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Yok mu aktıf olarak sl150 kullanan al veya hıc bulasma dıyen ))

Motosikleti
    Cekomastik Ben chopper başlangıç motoru olarak SL150 almaya karar verdim. 1 martta ehliyet sınavını kazanırsam hemen alacağım. İmkanın varsa aynı model kuba superlight 150 var yeni ve tertemiz ikinci elleri var. Ayrıca youtube da bir arkadaş 15 dakikalık iki videosunu koymuş. İzle karar ver

Motosikleti
    http://www.youtube.com/watch?v=JEFiSyrBLC4

harli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    sl 150 üzerinde custom çalışmaları yapıyorum ve bitmek üzere. Motorum 2006 model ve mekanik/elektrik her konuda yardımcı olur tecrübemi paylaşırım, ileride tabiki benimde bilgisi olan arkadaşlara soracaklarım olacaktır. Saygılar
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mu aktıf olarak sl150 kullanan al veya hıc bulasma dıyen ))
    Hocam ben gönül rahatlığı ile al diye bilirim. Geçen sene buzamanlar aldım 2006 model 19bin kmdeydi. uzun yol gitmedim hiç şuan 28bin kmyi geçti, aldığımda motorun orta bloktan yağ kaçırıyordu motor gömleği, pistonlar seğman ve contaları aldım kendim değiştirdim, subap ayarlarınıda kendim yaptım canavar gibi biniyorum kışın -15 derecede tek marşta çalışıyor. motor gayet sağlam ve kullanışlı yakıtı ise 10-11krş civarında çekişi güzel. fiyatı ele aldığımızda en mantıklı motor bence sl150. ben önce başlangıç motoru olarak düşündüm sonra büyütürüm diyordum ama hem yakıtının az olması hem parçasının ucuz olması hemde kendim söküp yapabildiğim için heryerini büyütme işinden vazgeçtim. düz yolda 110 civarı görüyor oda bana yetiyor. bence sağlam bir motor yani.
    hasanrs ve muhammetcon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı harli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sl 150 üzerinde custom çalışmaları yapıyorum ve bitmek üzere. Motorum 2006 model ve mekanik/elektrik her konuda yardımcı olur tecrübemi paylaşırım, ileride tabiki benimde bilgisi olan arkadaşlara soracaklarım olacaktır. Saygılar
    harli çok merak ediyorum. Bende ehliyeti aldım şimdi 2. el superlight bakıyorum. Deneyimlerin hakkında bir konu açsan iyi olur bence...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı ercan_wrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben gönül rahatlığı ile al diye bilirim. Geçen sene buzamanlar aldım 2006 model 19bin kmdeydi. uzun yol gitmedim hiç şuan 28bin kmyi geçti, aldığımda motorun orta bloktan yağ kaçırıyordu motor gömleği, pistonlar seğman ve contaları aldım kendim değiştirdim, subap ayarlarınıda kendim yaptım canavar gibi biniyorum kışın -15 derecede tek marşta çalışıyor. motor gayet sağlam ve kullanışlı yakıtı ise 10-11krş civarında çekişi güzel. fiyatı ele aldığımızda en mantıklı motor bence sl150. ben önce başlangıç motoru olarak düşündüm sonra büyütürüm diyordum ama hem yakıtının az olması hem parçasının ucuz olması hemde kendim söküp yapabildiğim için heryerini büyütme işinden vazgeçtim. düz yolda 110 civarı görüyor oda bana yetiyor. bence sağlam bir motor yani.
    ercan_wrc cesaret verdin. Bir motoru kaçırdım alamadım şimdi arıyorum uygun fiyatlı bir ikinci el.
    harli bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    [/COLOR] motorumun orjinal hali buydu ama proje için içeri sokacağım için çantaları sökmüştüm, indirdim ve çalışmalara başladım.
    Kafamda tasarladığım plan dahilinde arka amortisör yataklarını iptal ettim ve daha yukarı aldım dolayısıyla arka taraf 6cm yere basıldı

daha sonra buyuk mevzu baslamadan önce şu aşırı gereksiz özellikler bulunan elektrik aksamını söktüm ve işe başladım. uzaktan çalıştırma, zaman ayarlı sinyal v.s (en cok uyuz olduğum nokta bu ) iptal ettim. yerine standart elektrik aksamı ve otomobil sinyal flaşörü alıp tesisatı komple yeniledim.

abimin kendi motoruyla çarpıp kırdığı ön çamurluğu spiral taşıyla biraz editledim ve harley black deat fxr modelini andıran bi arka çamurluk elde etmeye çalıştım.

rengini hiç beğenmediğim motorumu gümüş renkte karar kılarak boya işlemine ilk arka çamurluktan başlamayı düşündüm. önce 400 kum sulu zımpara ve ardında astar boya.. 3 saat sonra ise hartelli günüş renk boya ile boyadım. ancak depo ve diğer parçalar bu işin profesyonelleri tarafından uygun ekipmanlarla boyanacak

resim yuklemeye yarın devam edicem inş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

"hasanrs" tabiki zevkle, şu çalışmalardan fırsat buldukça yazıp çizmeye çalışıcam...

Motosikleti
    Harli resimler bende görünmüyor :( neden acaba? DIY köşesinde ayrı başlık bile açılabilir bu konu için! Fotoları göremedim meraklanıyorum. Bu konuda paslaşalım Ufakta olsa bende custom işine gireceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Resimler yüklemeye başladı

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    şu forum konusunda henüz baya amatörüm sanırım hata yaptım yanlış yükledim heralde... özelden paslaşalım ozaman ayrıca bi başlık altında toplarız, 40 50 tane resim var açıklamalı olarak paylaşırsak hem başkaları için belki faydası dokunur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler