Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sl 150
    Bugün taaa Kuştepeye Merkez Yedek Parça'ya kadar gittim, ama boşu boşuna. Grenaj kağaı alacaktım internet sayfalarında var gözüküyordu almaya gittim tabi var dediler ama bi baktılar ki yokmuş. 15 gün sonra gelir dediler. Başka nereden bulabilirim acaba?

Bu arada Merkez Yedek Parça'nın hemen yanında dev gibi Custom Chopper vardı, bir chopperlar vardı ki sormayın aklım gitti fena kıskandım
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Grenaj kapakları Ümraniye'de Altay Motor'du sanırsam, ve Sirkeci'de Taraş'ta var sanırım... Tabii gitmeden önce telefonla sormanızda fayda var yine de...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Sl 150
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenaj kapakları Ümraniye'de Altay Motor'du sanırsam, ve Sirkeci'de Taraş'ta var sanırım... Tabii gitmeden önce telefonla sormanızda fayda var yine de...
    Deme ya. Okul Laleli'de. Ordan taaa Kuştepelere çıkacağıma tramvaydan iner Taraş'a bakardım tüh :(

Neyse artık haftaiçi Taraş'ı arar gider alırım. Çok Teşekkür ederim çok sağol

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    Arkadaşlar motorumu aldım ıstanbuldan sabah 6 da cıktım yola eskıshıre geldım saat 10 da motorun durumu gayet ıyıydı masallahı var cuneyt abımın tavsıyelerıyle yolsa cıktım cok saol abı yarında eskıshıden kayserıye yol cıkıcam ınsallah sorun cıkmadan kayserıye gdııcem ıstanbuldaken tum bakımlarını yaptırdım sıkıntı cıkarmadı yag gıbı gıttı kayserıyede gıdıcem ınsallah ordan yıne yazarım yarın aksama 2 gunde 1000 km yol yapıcam bakalım motor hakkında yorumları yaparım yarın ayrıntılı gorusmek uzere .......

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    Alıntı cosby26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu aldım ıstanbuldan sabah 6 da cıktım yola eskıshıre geldım saat 10 da motorun durumu gayet ıyıydı masallahı var cuneyt abımın tavsıyelerıyle yolsa cıktım cok saol abı yarında eskıshıden kayserıye yol cıkıcam ınsallah sorun cıkmadan kayserıye gdııcem ıstanbuldaken tum bakımlarını yaptırdım sıkıntı cıkarmadı yag gıbı gıttı kayserıyede gıdıcem ınsallah ordan yıne yazarım yarın aksama 2 gunde 1000 km yol yapıcam bakalım motor hakkında yorumları yaparım yarın ayrıntılı gorusmek uzere .......
    gerçekten iyi cesaret etmişsin istanbuldan eskişehire gitmeye.. kazasız belasız yolculuklar..

Motosikleti
    Sl 150
    Süpersin hocam. Hayırlı ,uğurlu olsun çok sevindim senin de sonunda SL'ine kavuştuğuna

Hadi kazasız belasız yağ gibi Kayseri'ye de akarsın sen. Varınca daha detaylı anlat.

Kimden aldın, ne renk, kaç model vs.

Görüşmek üzere

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    [sıze=3][/sıze] ewetttt arkadaslar o kadar yorgunum kı gozlerımkapanıyor ama yatmadan once bırseyler yazayım dedım kayserıye geldım sonunda bugun eskıshırden 13:30 da cıktım yola 520 km yol yaptım aksam 21:00 da kayserıye eve geldım yolda bı sıkıntı yasamadım genelde 80 85 aksam 7 den sonrada hava aksam serınlıgı cıkıncada 90 95 arası geldım bana hıc bı sıkıntı yaratmadı genelde 13-150 km de bı mola verdım kısa 15 dk. Lık molalarla zaten 80 le gıderken 6000 devır 90 la gıdewrken 6700 devır cıvarı gıttıgımden sıkıntı olmadı cuma gunu motosıkletı ıstanbuldan aldım sıyah 2006 model aldıgımda 14800 deydı sımdı 15760 km de ))) yaklasık 1000 km yol yaptım surusu gayet keyıflıymıs bırde egzosu bosaltılmıs benım motorun gercekten gozlerın ustune ceken bı motor gerek sesı gerek goruntusuyle fotolara gelınce bayagı bı foto var ama yarın ıse gdııcem acemı askerler benı beklıyor o yuzden yarın gece koyacagım fotoları.....aklıma gelenler bunlar sadece bıraz yorgunluk var kolay degıl 7 bucuk saattır motor uzerındeyım vıbrasyon olayına gelınce ben cok fazla etkılenmedım sadece kaskımda bı sorun oldugu ıcın ( bıraz buyuk kask ) :d o yuzden oturma pozısyonumdan kaynaklanan bıraz sırt agrısı var o kadar sımdı en kısa zamanda buyuk ıhtımal salı olacak buda yagını degıstırıcem ve farı bıraz azaydınlatıyor gıbıme geldı o yuzden cıvalı far ampul almayı dusunuyorum bunun ıcın aldıgım adama sordum kaclık aku var dıye oda bılmıyormus bende sokup daha bakma fırsatım olmadı kac w. Bu aku ona gore ampul alacagım cunku :d sımdılık herkese hayırlı aksamlar kendııze ıyı bakın .....

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    cosby26 çokşükür ulaşmışsın. Sağsağlim gittiğine sevindim. Dinlenme konusunu iyi yapmışsın. Motorunla ilgili de bir sıkıntı yaşamaman çok güzel. Güle güle bin kazasız belasız.

Bu motorlarda genelde 6-7 Amper aküler kullanılıyor. Tabi değiştirilmişse bilemicem. Ama genelde yeterli oluyor orjinal ekipmanla.

Kazasız sürüşler.

by_cunning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar herkese selamlar. Bu hafta sl'ım beni hayatımdan bezdirdi. Kumburgaz tarafından geliyorum tam Şirinevler carrefour'un oradayım e5'te tak dedi durdu motor debriyajı boşaldı. çektim sağa bakayım dedim belki yapabileceğim bir şeydir. Neyse kurcaladım ettim baktım debriyaj kutusundan ses geliyor. sürüye sürüye 3-4 km götürdüm yaşam hastanesinin orda bir yer var (kazıkçının ve ticaret anlayışı olmayan adamın teki kesinlikle tavsiye etmiyorum) açtılar baktılar yağ pompası patlamış. Neyse parçayı buldular Bostancı-daymış parça 30 Tl fakat gidip alıp gelmesi takması 60 Tl'ye patladı birde yağ koydular oldu sana 75 Tl.

Vesselam bitti işlem tam çıktım köşeyi dönemeden pat yine kırıldı. Neyse açtılar yine baktılar önce debriyaj tepsisinin değişmesi lazım dediler sonra söktüler baktılar sağ debriyaj bloğunun dökümü kırılmış. Nedeni de mesela uzun yolda hızlı giderken motor freni yaptığımızda oluyormuş. Debriyaj dökümleri biraz dandikmiş (kazıkçı motorcunun dediği kadarıyla). Sorduk debriyaj bloğunu çıkma buldular. 150 o dediler 100 bu dediler 150 işçilik dediler 450 Tl masraf çıkarttılar. Tabi ha deyince 500 TL ya yakın para bulamıyor insan her zaman. Yaptıramadım otoparka çektim birde kamyon masrafı.

Belki uzattım fakat. Arkadaşlar lütfen dikkatli olun. ben vızır vızır akan e5'in ortasında kaldım Allah korusun gece yarısı motora güvenip bir yerlere gidip başıma daha büyük belalarda açabilirdim. Bu herkese olacak diye bir şey yok tabi fakat lütfen çok dikkat edin. Aracımız arızalandığında cebimizde karşı tarafı tatmin edecek miktar yoksa yalnızız. Hadi onuda geçtim akıcı bir yolda bir anda kalmak ve sağ çıkmakta verilmiş sadakamız varmış dedirtiyor.

Herkese kazasız, belasız, kasklı ve tam korumalı yolculuklar dilerim.

Yedek parça konusunda da debriyaj sağ bloğu arıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    geçmiş olsun öncelikle...bu nasıl bir anlayıştır adam orda zor durumda klamış tamam ticari bişey yapıyorsun hakkını al da madem işten anlamıyorsun neden müdahale ediyorsun olaya teşhisi neden doğru koymuyorsun yağ pompası kırılmışmış tamam yağ pompasını değiştin neden sorun giderilmedi varsayımlar üzerinden iş mi yapılır ya bunlar nasıl usta eline anahtar alan ustayım diyor deli olmamak elde değil...

bence iyi bir araştır merkez yedek parçada vardı bu da linki:http://merkezyedekparca.com/agrup.as...PERLIGHT%20150 tekrar geçmiş olsun
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

radiokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150
    Kardeş, ben 2006'da keeway'e binmeye başladığımda 51 kiloydum.Elbette ki, fiziksel unsurlar hakimiyet v.b. konularda avantaj sağlar ama olmazsa olmaz bir şart değildir kanımca.Ben, şahsen motoru ayaklığına 5-6 dakikada oturtamadığım, yan yattığımda motoru kaldıramadığım günleri hatırlıyorum.Fakat, herşey pratik ve tecrübeyle yerli yerine oturuyor.Fiziksel unsurların yarattığı sıkıntılar kısa zaman içerisinde, motor üzerinde kuracağın hakimiyet ve bilgi birikimiyle birlikte kaybolacaktır.Dikkatini ve enerjini yüksek tut, gerisini dert etme, keyfine bak.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    By_cunning kardes oncelıkle gecmıs olsun valla kot yakalanmıssın umarım enkısa zamanda yedek parlarını bulur ve toplarsın motorunu .......bende dun motoru askerıyede yıkatmaya vermıstım yıkamadan cıkınca bı baktım motor calısmıyor dedım dınlensın su falan kacmıstır belkı ertesı gun oldu nobet bıttı marsa bastım tık yok calısmıyor marss basıoo ama gaz yemıo sonra vurdurarark calıstırdım ve tamırcıye gıttım bı kac adama sordum bobın falan yanmıstır dedıler ama ısın ehlı bı ustaya gıttım sol granaj kapagının altında yanlıs hatırlamıyorsam kanjoktor gıtısı adııı bu var birbirine gecmelı elektrık aksam oraya su kacmıs temızledık falan canavar gıbı calısmaya basladı yvas yavas ogrenıyorum motorun huyunu suyunu birde arkadaslar her 1000 km de bır yagını muhakkak degıstırın benım 1100 km oldu normalde 6000 devırde 85 yaparken sımdı 7500 de 85 yapmaya baslamıstı yagınbı degıstırdım eskı randımanına kavustu motor rahatladı cok falza para degıl gastrol marka 15-40 yagın lıtresı 7 mılyon buyuk teneke kutudan alıyorum ben tanıdık yagcıdan kenıdnız cok cok rahat degıstrıebılrınız ve motorunuzun omrunu uzatır herkese kazasız keyıflı suruslerrr.....

Sağolun arkadaşlar. Evet merkez yedek parçadan Uğur bey var. Onunla bağlantıya geçtim inşallah bu hafta sorunu hallettirip yollara döncem.

Motosikleti
    Sl 150
    Geçmiş olsun. Evet Uğur Bey ilgileniyor sağolsun. Ben geçen cuma aramıştım sağ kapak alacağımı söylemiştim telefonda. İsmimi falan vermedim, ayırtmadım da sadece ürünün var olup olmadığını sordum var dediler. Ben de Pendik'te olduğumu bir ara alacağımı söyledim. Bugün gidebildim. Sağ kapak istedim ama ellerinde olmadıklarını söylediler.Diğer eleman Uğur abi bu ne dedi, onu ayırdım alacak arakdaş ayrıldı o dedi. Boynu bükük gidiyordum abi ta Pendik'ten geldim keşke olsaydı dedim aaa desene o arayan sen miydin ben sana ayırdım zaten dedi Çok sevindi tabi aldım çıktım

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dr.I yan kapaklarin tamirini anlatan bir kitapcik hazirlamistim.Fun Club sayfasina bakarsan orda bulabilirsin resimli ve net bir sekilde anlatiyorum.Onu yaptiktan sonra bir daha sorun yasamadik acikcasi.
    taa 2006'da yazılan bir cevap Ama nerdeymiş bu kitapçık bulamadım gören bilen varsa çok makbule geçer arkadaşlar.

selam arkadaşlar. uzun süredir scooter kullanıyordum. 3 gün önce 2006 model keeway superlight 150 aldım. ama kullanmakta zorlanıyorum. en büyük sorunum vitesi boşa atamamak. Ve çok vibrasyon var.

Motosikleti
    Sl 150
    Alıntı sonuzman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. uzun süredir scooter kullanıyordum. 3 gün önce 2006 model keeway superlight 150 aldım. ama kullanmakta zorlanıyorum. en büyük sorunum vitesi boşa atamamak. Ve çok vibrasyon var.
    Hayırlı olsun Ben de zorlanıyordum ama çözüm basit, motoru hafif ileriye ittir ve öyle dene boşa almayı klayca geçtiğini göreceksin bu sefer. vibrasoyna ise yapcak bir şey yok zamanla alışıyor insan.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    Son uzman kardesım bıraz pratıkle hersey hallolur bı kac gun dene ozellıkle trafıge uzak olan bolgelerde sonra zaten alısırsın sıkıntı olmaz bosa alırkende bol bol durdugun yerde motosıkletı stop ettırmeden debrıyajı cok yavas bırakarark bosamı aldıgını yoksa 2 ye mı attıgını deneyerek ogrenebılecegını dusunuyorum kazasız keyıf lı surusler dılıyorum

Hayırlı olsun sonuzman kardeş. cosby26 nın dediği gibi motor istop ederse debriyaja basmadan motoru biraz it dişliler yer değiştirsin zaten sesten de anlarsın. En olmadı yapamıyorsan motor viteste olacağı için debriyaja basılı tutarak ayak marşını kullan. Zaten bir haftaya kalmaz çözersin bu işi. Allah kaza beladan korusun.

Motosikleti
    Sl 150
    Alıntı Dr.I adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan kapaklarin tamirini anlatan bir kitapcik hazirlamistim.Fun Club sayfasina bakarsan orda bulabilirsin resimli ve net bir sekilde anlatiyorum.Onu yaptiktan sonra bir daha sorun yasamadik acikcasi.
    Arada kaynamış benim soru tekrar soruyorum arkadaşlar;

Taa 2006'da yazılan bir cevap bu, Ama nerdeymiş bu kitapçık bulamadım gören bilen varsa çok makbule geçer arkadaşlar. ?

teşekkürler

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. şimdi motora biraz daha alıştım. Yine arada boşa atamıyorum ama hergünüm öncekinden daha iyi. 5. viteside bulursam sorunlarımı çözmüş olacağım
    bir de motoruma sissy bar yaptırmak ve yan çantalarını almak istiyorum. tavsiye edebileceğiniz yerler var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler