Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayalbert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway s.light 150
    arkadaşlar bir iki sayfa önce sol sinyalimin takılı kalıp kapanmadığını, sağ sinyale bastığımda da dörtlü flaörün çalışmaya başladığını anlatmıştım

önce aldığım yer olan karizma motora gittim, sadece didondaki sinyal düğmesini söküp taktılar biz bundan anlamayız deyip başlarından attılar
    (zaten karizmanın bayiliği de iptal elmuş galiba)
    sonra forumdan biri Motovizyon u önerdi, cuma günü aradım ctesi sabah erkenden getir dediler, ctesi sabah gittiğimde seris daha açılmamıştı, ayrıca sadece satışla ilgili bir personel vardı, elinden geldiğince derdini anlattı, servisteki arkadaşların ancak 12 gibi geleceğini endisinin de elektrik işlerinden hiç anlamadığınıizah etti falan, sonunda ben biroto tamircisine göstereyim mi dedim. daha iyi olur dedi. olmassa gel hem ona bkarız hem deyağı falan değiştiririz dedi, attı başından
    mecburen işyerime yakın ybosna daki sanayiye gittim, buradaki oto elektrikçiler bunun flaşörü falan nerde bilmiyoruz sen şu ileride bir motosikletçi var deyip salladı,
    motosikletçiye gittim önce tam kapalıydı birazbekledim, çıraklar geldi biz anlamayız usta gelmesi lazım 12 den sonra gelir dediler ve salladılar,
    oradan yine aynı sanayide geçerken gördüğüm başka bir motosikletçiye gittim,Kapalı,
    kafayı taktım yaptıracam...
    oradan da sefaköy de E 5 üzerinde bir motosikletçi var oraya gittim, bizim servis yok sadece montaj yapıyoruz dedi salladı,
    geri dönerken aklıma beşyol daki sanayi siteleri geldi, sordum bir suzuki servisinden bahsettiler hemen damladım, şaşkın içeriyi süzerken (çünkü hayal ettiğim doğru düzgün bir motorsiklet servisi bulmuştum), sahibi olan arkadaş geldi, derdimi anlattım, söke söke araştıra araştıra benzin deposu, sele hepsini indirdi, [B] bunun bir yerinde kısa devre var bulursam hallolacak[B/] dedi neredeyse bütün fişleri söktü taktı, sonunda selenin alt kısımlarına rast gelen bir yerde fişlerden birinin dibinden kısa devre olarak kendiliğinden sinyali yaktığını keşfetti, kabloyu yerine sıkıştırınca sinyal söndü
    bu arada aynı zamanda motomax servisi de olduğunu anlattı
    ücret olarak da bir [B]siftah at yeter[B/] dedi
    özetle bakırköy civarında gidilecek tek yer sanırım bu arkadaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CEMAL ÖZOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SL 150 CC

merhaba

Herkese Selamlar Arkadaşlar Bende Motorumu Yeni Aldim Ama Daha Hevesimi Alamadan Talihsiz Bir Kaza Yaptim Motorum 2 Haftadir Serviste Yatiyor.bende Bişey Yok çok şükür Ama Motorum Biraz Hasar Gördü.ilk Motorum Olduğu Için Biraz üzüldüm Tabiki Ama Allah Can Sağliği Versin.motor Kullananlara Pek Fazla Trafikte Dikkat Etmiyorlar Maalesef.

Benim Problemim Aslinda Motoru Aldiğim Bayinin Tavirlari Oldu.hayalbert'e Katiliyorum BAYİLER SALLIYORLAR ben ankara ulusan bayinden aldım motorumu ama kısmet yağ değişiminden önce kaza yaptım ve onlardan yardım istedim motor servise çekilecek ve eksper gelcek motoru görecekti,ilgilenmediler tabiki bende 444 motora gittim motorum orda yapıldı bir kaç gün içinde alcam.motomax'a şikayet formu doldurdum ne olur bilmiyorum ama görecez bakalım.

apache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SL 150
    Herkese selam,
    benimde artık bi KeeWay SL 150 m var perşembe günü aldım ve iki gündür üstünden inmiyorum :D

cemal kardeş geçmiş olsun neyseki sende bişey yok bende dün bi kaza atlattım karşı şeritten gelen kamikaze bi bayan sürücü sinyalsiz bi şekilde önüme atlayıp bi dönüş yaptıki zor durdurdum motoru yoksa arabanın içindeydim yani

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Motomax ta servis sorunu olduğu bir gerçek.

Herkes motoruna gözü gibi baksın.Dikkatli kullansın.Ve de dua etsinki motomax bu sorunun üzerine gidip bir an önce çözsün.Benim motorumun şu anda gidon kilidi ve uzaktan çalıştırması devre dışı.

Fakat götürmeye korkuyorum.Çünkü biliyorum ki motoru bırak diyip günlerce bekletecekler,sonra da olmadı parça bekliyoruz diyecekler.En iyisi mi 500 bakımına kadar kullanayım bakımda bunlara da baktırırım diye düşündüm.

Ben zaten motoruma garantinin sürmesi için servisinde yağ koydurtmak dışında( o da kendim istediğim yağı götürüp,gözümün önünde yağı koydurtacağım) bir işlem yaptırmayı düşünmüyorum.Çünkü güvenmiyorum.

Şu anda kendini ispatlamış müşteriye güven veren ve itelemeci zihniyette olmayan bir motomax servisi çıksa inanın iyi para kazanır.Herkes uzak yakın demez ona götürür.Merak ediyorum bu motomax firma yetkilileri buraları hiç okumaz mı?Bu motorların reklamını iyi ya da kötü burada biz yapıyoruz.Biraz ders çıkarıp,daha dikkatli olmaları gerekmez mi?

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı
    Ankara da trafik İstanbuldakiden daha akıcı ve hızlı ilerler bu nedenle eline verilen keweey olur ister İstanbul ister Ankara ister Kars istersen yerçekimi olan herhangi bir noktada bulun Doğan,Şahin sınıfı bile eline ayağına yada diğer organlarına ne istersen verir.
    Not:Keweey Kullanıcısı !
    Tekrarlıyorum Keweey Drag ve ani hızlanmalar için kesinlikle uygun değil söylediğim gibi sakin ve ekonomik yolculuklar için karlı bir seçim kaldı ki son hızı normal şartlarda 110 km olan motordan ne bekliyorsun ¿

Arkadaşlar bnm motor 160 km oldu. oldukça memnunum. viteslere hemen alıştım ve motorumun açıldığını fark ediyorum. Bu arada şu eline verme olayına gelince. 2 defa şahinle kapıştım ve ilk 50 metrede ellerine verdim. Belkide onlar kullanmayı bilmiyorlardı ama sonuç olarak ben ellerine verdim. yokuşlarda oldukça ii çekiyor. cc bar da takınca oldukça güzel olacak kanımca. rodaj da die 6 bin deviri geçmedim. maksimum hızda 80 civarı yaptım. ama tekerler biraz fazla kayıyor aman dikkat edelim arkadaşlar...
    Everything goes the way it should...

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    bütün motorunu ilk alan arkadaslara soyluyorumm...

ilk yapıcagınız iş iyi bi benzinciye gidip motorun lastik havalarını kontrol etmeniz olucaktır... bende bana verilirken dedim kontrolu yapılmıştır lastik havaları tamdır diye... ama SoD dostumuzla kontrol ettigimizde ön 62 arka 42 cıktı.. bu kadar olmaz yani yuhhh diyorum.. hemen önleri 30 arkaları 34 yaptık.. şimdi iyi durumda kayma olayları azaldı...

kontrol ettirin lastik havalarını.. ihmale gelmez.
    KSK FOREVER ... 35½

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Motomax ta servis sorunu olduğu bir gerçek.

Herkes motoruna gözü gibi baksın.Dikkatli kullansın.Ve de dua etsinki motomax bu sorunun üzerine gidip bir an önce çözsün.Benim motorumun şu anda gidon kilidi ve uzaktan çalıştırması devre dışı.

Fakat götürmeye korkuyorum.Çünkü biliyorum ki motoru bırak diyip günlerce bekletecekler,sonra da olmadı parça bekliyoruz diyecekler.En iyisi mi 500 bakımına kadar kullanayım bakımda bunlara da baktırırım diye düşündüm.

Ben zaten motoruma garantinin sürmesi için servisinde yağ koydurtmak dışında( o da kendim istediğim yağı götürüp,gözümün önünde yağı koydurtacağım) bir işlem yaptırmayı düşünmüyorum.Çünkü güvenmiyorum.

Şu anda kendini ispatlamış müşteriye güven veren ve itelemeci zihniyette olmayan bir motomax servisi çıksa inanın iyi para kazanır.Herkes uzak yakın demez ona götürür.Merak ediyorum bu motomax firma yetkilileri buraları hiç okumaz mı?Bu motorların reklamını iyi ya da kötü burada biz yapıyoruz.Biraz ders çıkarıp,daha dikkatli olmaları gerekmez mi?
    Anlıyorum ki servis sorunu bir hayli canını sıkmış, şimdiye kadar hangi servisleri denedin ki bu kadar şikayetçisin.
    Ben MotoVizyoN'u denemeni öneririm, Çamlıca'da oturmama rağmen motorumu Bahçelievler'den aldım ve bir terslik olmadıkça da servise oraya götürmeye çalışacağım, çünkü bana güven veriyorlar, ve işlerinde samimiyeti ön planda tutuyorlar.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

MotoVizyoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olcan138 sagol abım dusuncelerın ıcın
    ARKADASLAR SERVISLE ILGILI TUM SORUNLARINIZ İCİN DİREK OLARAK BANA ULASINIZ.AMA ILK ONCE TELEFON ACARSANIZ SEVINIRIM,ÇÜNKÜ SERVİSİMİZ HER AN MUSAIT OLAMIYOR. ELIMIZDEN GELDIGINCE YARDIMCI OLMAK DILEGIYLE....MotoVizyoN
    SONER SİNAN TURAN TEL:0212 557 72 87-52

Sevgili Hammer
    Yedek Parac Problemi Motomax Ta Yok. Istedigimiz Her Parca En Gec 3 Gun Icinde Elimizde Oluyor Ve Ayrica Motosİkletini Birakmanada Gerek Yok Sadece Parca Siparisin Verilir Ve En Gec 3 Gun Icinde Takariz. Bence Servİslerİ Denemeden Parcanin Motomax Da Olup Olmadigini Bilmeden De Bole Yorum Yapmamizda Yanlis Olacaktir Ki Inan Motomax Da Parca Sorunu Yok Denicek Kadar Az Dostum...saygilarimizla....

maylo87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben kalıp işi ile uğraşıyorum parça yönünden ( cc bar belki) yay dişli çarklar ve bunun gibi mekanik parçalara ihtiyacınız olursa yardımcı olurum inanın bana büyük konuşmuyorum orjinale yakındır ve özellikle söylüyorum yaptımmı kıralını yaparım ben inşallah bende birgün bu makineyi almayı düşünüyorum o zaman fotoları atarım buraya görün bakın nasıl dişli yapılıyo ve bunun gibi parçaları neyse arkadaşlar şimdiden yeni alan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum kendinize iyi bakın ALLAH a emanet olun caner__mutlu@hotmail.com
    seymen

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Motovizyon Dostum,

Siteminde haklısın.Daha önceki benzer bir yazımda işini iyi yapan servisleri ayrı tutuyorum demiştim.Fakat bu yazıda böyle bir ifade kullanmayınca sanki tüm motomax servisleri aynı seviyede imiş gibi oldu.Kimseyi düz mantık ve önyargı ile karalamak istemem.Böyle bir anlaşılma oldu ise de özür dilerim.

Doğrusu ben de motorumu fuarda tanıştığım Soner Beylerden almaya niyetlenmiştim.Fakat o kadar heyecana kapılmıştım ve aceleci davranmıştım ki Bahçelievler uzak geldiği için gidip almamıştım.

Anlaşılan uzak gelen Bahcelievlerin yolunu şimdi bakımlarda katedicez.

Benim de demek istediğim buydu.Bir servis öne çıksın böyle kendinden emin müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran biz üşenmez uzak yakın demez ona gideriz.Soner Bey e de duyarlılığı için ayrıca teşekkür ederim.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    [QUOTE=MotoVizyoN]olcan138 sagol abım dusuncelerın ıcın
    ARKADASLAR SERVISLE ILGILI TUM SORUNLARINIZ İCİN DİREK OLARAK BANA ULASINIZ.AMA ILK ONCE TELEFON ACARSANIZ SEVINIRIM,ÇÜNKÜ SERVİSİMİZ HER AN MUSAIT OLAMIYOR. ELIMIZDEN GELDIGINCE YARDIMCI OLMAK DILEGIYLE....MotoVizyoN
    SONER SİNAN TURAN TEL:0212 557 72 87-52

Soner merhaba,

Satışta müşterilerine gösterdiğin samimiyetin ve yakın alakanın aynısını servisin de göstermeyi başarırsa, teknik bilgi olarak SL.cilerin sorunlarını anında çözerse MOTOVİZYON satış, satış sonrası destek ve servis kalitesi ile bir numara olur.
    Ben motoru senden mart sonunda aldım ama henüz 100 km.deyim. 500 km.olunca sana servise geleceğim. Nedeni de satıştaki başarın...
    Buradaki arkadaşların hemen hemen hepsinin şikayetleri aynı. Motomax servislerinin bir çoğunun ilgisizliği ve bilgisizliği. Sorunların kaynağını tespit edememeleri ve giderememeleri. Tabi bir de bir çoğu kendi kafasına göre fiyat çekip SL.ci dostlarımızı kazıklamaya çalışmakta...
    Senden ricam bu forumu iyi okuman ve SL.cilerin sorunlarına çözüm bulman.
    Bizim isteğimiz motorlarımızı servislere güvenle teslim etmek ve servisten sorunları giderilmiş olarak teslim alarak güvenle ve sorunsuz binmek.
    Sanırım çok şey istemiyoruz. Lütfen Motomax'den yetkili birilerine de bu forumları okumalarını söylermisin. Tüketici şikayetlerine kulak versinler yoksa bu marka Türkiye'de tutunamaz.Bizlerin Keeway gibi yeni tanımaya başladığımız bir markayı almamızdaki en büyük etkenlerden biri arkasında Motomax'in olmasıdırki umarım yüzümüzü kara çıkarıp bizi pişman etmezler.

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    benim km teli koptu yan kapak çatladı değiştirim nikelajı gelmedi...

yağ çubuğuda gitti ..

1-2 haftadır siparişimizi getirmediler ve sanıyorum yedek parçada motomax sınıfta kalıcak
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

promethe76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal&Raptor DD250E-9 Sonunda:)
    Alıntı Erudite adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bnm motor 160 km oldu. oldukça memnunum. viteslere hemen alıştım ve motorumun açıldığını fark ediyorum. Bu arada şu eline verme olayına gelince. 2 defa şahinle kapıştım ve ilk 50 metrede ellerine verdim. Belkide onlar kullanmayı bilmiyorlardı ama sonuç olarak ben ellerine verdim. yokuşlarda oldukça ii çekiyor. cc bar da takınca oldukça güzel olacak kanımca. rodaj da die 6 bin deviri geçmedim. maksimum hızda 80 civarı yaptım. ama tekerler biraz fazla kayıyor aman dikkat edelim arkadaşlar...

Lastik basınçlarını kontrol et fabrika çıkışı çok çok yüksek.

Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    40 YTL.ye aldım. 0212-219 88 24 Arslan Usta Çağlayan tarafında Hürriyet Mah.inde. Ben aynaları söküp götürdüm hemen uzunlarına montajını yaptılar.
    Sonra kendim motora 2 dk.monte ettim çok kolay.
    Elinde hazırda 1 adet vardı onu da ben aldım ama 50 adet sipariş vermiş gelecekmiş.
    Rebet selam,

Daha önce bu bilgileri yazmıştım. Buradan ulaşabilirsiniz.
    Ben çok memnunum. Boyum 1.91 olmasına rağmen arakmı çok rahatlıkla görebiliyorum.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    ya cok guzel ama 40 ytl bıraz pahalı degılmı ayna takımıda degıl sadece bı aparat ıcın 40 ytl ınanılmaz fazla geldı bana

Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    ya cok guzel ama 40 ytl bıraz pahalı degılmı ayna takımıda degıl sadece bı aparat ıcın 40 ytl ınanılmaz fazla geldı bana
    evet fiyatın yüksek olduğunu kabul etmek lazım ancak başka motora ait bir aynaya 15-25 YTL verip sonra motorun gidonunda delik açtırıp bu işlemler içinde bir miktar para ödeyerek orjinal olmayan bir aynayı kullanmaktansa ben bunu almayı tercih ettim. Diğer çözümlere göre 10-15 YTL fazla vermişimdir. Şimdi hem orjinalinin aynısı oldu hem de orjinal aynalarını kullanıyorum.SL'in aynaları gerçekten güzel.

Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı
    İşte arkadaşlar yaptırdığım yeni aynalar.Krom kaplama olup orjinaliyle aynı tasarımda ve yaklaşık iki kat daha uzun.
    Tamer merhaba plakan aklımda kaldığı kadarıyla, pazar günü bağcılar meydanda seninle karşılaştık sanırım ışıklara varmadan önce kısa bi sohbet etmiştik

Bu arada arkadaşlar 80 ytl benzin (süper yağlı olduğu için kullanıyorum) sadece 600 km yol yaptım.
    bana fazla geldi bu tamam rodaj tamamlanmadı ama bu normal mi sizce bi depo ile 450km yapğan arkadaşlar var acaba ben mi zorluyorum motoru ?????????
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Arkadaslar anlamadıgın motomax buyuk bu kurulu ne parca nede servıs sorunu var anlamadıgım sız bu genellemelerı yaparken 1 servısı gozonunemı alıyorsunuz

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    600 mu ben bı depoyla en fazla 380-400 km yapıcam gıbı gorunuyo su an 330 kmde soldan ıkıncı gırmızı cızgı da
    50 km daha gıderse ne mutlu (((pardon strateji 80 ytl lık kısmını gec farkettım )))
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Dün yani pazar günü motosikletin fazlalıklarını bi dökeyim dedim ehehhee.. bazı arkadaşlar bilirler fazla geliyo bana parcalar.. habire söküp kenara koyuyorum.. sıfır gibi kenarda bekliyolar ;) satarken iyi pirim yaparlar.. eheh neyse..

dün koltuğu süktüm, fotograflarını cektim baya... cok guzel bi oyukluk var, oraya kendi dizaynım bi koltuk yaptırtıcam.. şimdilik photoshopta calısmalarını yapıyorum, guzel olucak...

ikinci olarakta hazır dagıtmışken hava filtresinin orayıda sökeyim bi bakayım dedim filtre neye benziyo.. anaaaa oda ne oyle, ulen bu kutunun içi booşşş?? filtre denen şey 1 parmak kalınlıgında yani 1 cm lik bi uyduruk sünger... çok kafam bozuldu yaa.. çok sikindirik bişi yani olamaz boyle bişi.. hemen listeme K&N hava filtresi yazıldı.. kutu iptal edilip hava filtresini yana alıcam chopper tarzı motorlardaki gibi...

sonra plakalık gözüme takıldı.. eşşek kadar mubarek hiç gitmiyo bizim motorlara.. daha oncede harley cafelerde harleylerde gormuştum.. şöyle bi el den biraz daha buyuk plakalık var.. onları araştırıcam şimdi onlardan yaptırıp zincirin oraya yerleştirilicek yana alınıcak plaka...

şimdi fazlalık olarak motor koruma demirleri ve orta ayaklıkları sökücem.. onlarda fazlalık geliyo bana.. koltugu alçalttıktan sonrada egsozu ve direksiyonu degistirdigim zaman tam istedigim gibi olucak alet.. bide ön farı degistiricem...
    şimdilik bu kadar..

motoru parçalarken baya civatayı sıkmam gerekti... gevşemiş civatalar var baya...
    örnek olması amacıyla yapıcagım direksiyon aşagıdadır beyler..

plakalık bu şekilde yana alınacak...

acık hava filtreside ya gamalı haç biçiminde yada bu sekilde minare biçiminde olacak...

KSK FOREVER ... 35½

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler