Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bende motorun ilk yediği çamuru akıtmak icin otoyıkamacıya girdim bostancıda ... kurulama esnasında arabalarının yıkanmasını bekleyen yaşlı bir çift yanda oturuyordu amca geldi güzelmiş 15000 felam değilmi bunlar dedi YTL değil $ olarak bicmiş bu değeri... evet ama 12bine satmayı düsünüyorum diyecektim zor tuttum ... gercek fiyatını söyleyince amcanın gözleri parladı hemen plakalıktan motovizyonun numarasını felam not aldı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı SoD adlı üyeden alıntı
    Bende motorun ilk yediği çamuru akıtmak icin otoyıkamacıya girdim bostancıda ... kurulama esnasında arabalarının yıkanmasını bekleyen yaşlı bir çift yanda oturuyordu amca geldi güzelmiş 15000 felam değilmi bunlar dedi YTL değil $ olarak bicmiş bu değeri... evet ama 12bine satmayı düsünüyorum diyecektim zor tuttum ... gercek fiyatını söyleyince amcanın gözleri parladı hemen plakalıktan motovizyonun numarasını felam not aldı
    bana adamın bırı aksam arkadan solektor yaptı ben pek takmadım sonra onume gectı durdu bende allah allah bı sorun var dıye cektım durdum adam bana kusura bakma rahatsız ettım ama merak ettım kaca aldın nerden aldın dıye herıf usenmeden trafıkte durdurdu benı yana cektırdı ve bunu sordu)

semuteyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cafe 152
    Superlight 150 Kullanım kılavuzu'na aşağıdaki link'den pdf dosyası olarak ulaşabilirsiniz.

Link: http://www.motomax.com.tr/doc/SUPERLIGHTMOTOMAX.pdf

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    arkadaşlar ben sl150 mi aldığımda motomax'ı aradım ve kullanma klavuzu yok çıkmadı dedim bana kargo ile üzretsiz olarak ulaştırdılar bilginize o arada pazargünü yapılacak olan atraksiyon çok ii ilgilendiği için de aidikurt a teşekkürler

jarmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway-Superlight
    "arkadaşlar bu motorları kasko yapıyolarmı bilen varmı ?" demiş OBBVİ, kardeş ben motoru ilk aldığımda arştırmıştım isviçre sig. ve adını anımsayamadığım bir sigorta şirketi daha yapıyor kasko ve fakat astarı yüzünden pahalıya maloluyor bence. 1000 ytl civarı bir şey istiyorlar toplam, eee zaten motosikletimiz 2500 ytl civarı. O paraya kendine alarmlı bir otopark yap daha iyi bence Bu arada sevgili arkadaşlar şu grubun adına çete yerine klüp desekte zaten kötü olan imajımızı daha da pekiştirmesek ! Bir de niçin bunu sadece İstanbul kapsamında yapmayı düşünüyorsunuz ki? Hep beraber olalım derim bu işte ve ülke çepında bir şey olsun, her şehirin ayrı koordinatörü olsun onlar genel başkana bağlı olsun vs vs. sadece öneri nacizane bir benimki karar tüm sl 150'cilerindir.
    Son olarak yakında SL'leri kızılay dağatıyor gibi olacak sanırım, herkes almaya başladı. Acilen modifiyeye vermemiz lazım kendimizi. Yoksa trafikteki tüplü şahinler gibi tek tip gezeceğiz :(
    Sisfarı fotolarını en yakın zamanda göndereceğim.
    Sevgi ve saygılarımla.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı jarmen adlı üyeden alıntı
    "arkadaşlar bu motorları kasko yapıyolarmı bilen varmı ?" demiş OBBVİ, kardeş ben motoru ilk aldığımda arştırmıştım isviçre sig. ve adını anımsayamadığım bir sigorta şirketi daha yapıyor kasko ve fakat astarı yüzünden pahalıya maloluyor bence. 1000 ytl civarı bir şey istiyorlar toplam, eee zaten motosikletimiz 2500 ytl civarı. O paraya kendine alarmlı bir otopark yap daha iyi bence Bu arada sevgili arkadaşlar şu grubun adına çete yerine klüp desekte zaten kötü olan imajımızı daha da pekiştirmesek ! Bir de niçin bunu sadece İstanbul kapsamında yapmayı düşünüyorsunuz ki? Hep beraber olalım derim bu işte ve ülke çepında bir şey olsun, her şehirin ayrı koordinatörü olsun onlar genel başkana bağlı olsun vs vs. sadece öneri nacizane bir benimki karar tüm sl 150'cilerindir.
    Son olarak yakında SL'leri kızılay dağatıyor gibi olacak sanırım, herkes almaya başladı. Acilen modifiyeye vermemiz lazım kendimizi. Yoksa trafikteki tüplü şahinler gibi tek tip gezeceğiz :(
    Sisfarı fotolarını en yakın zamanda göndereceğim.
    Sevgi ve saygılarımla.
    ceko35 ben sana soyledım sl150 cetesı deme kulaga hos gelmıyor sl 150 tayfası de diye bak herkes aynı fıkırde bu son olsun ceko35 biz serserimiyiz çete diyon bize sl150 tayfası diğer adıyla kara panterler

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    dunku servis fotoları beylerr
    her ne kadar cok ve ayrıntılı fotograf cekemedigimiz icin ozur dilerim.. cunku malinanın pili zortladı.. kötü oldu bu cunku esas olaylar servisten sonra yasandı.. aksamki koko ve beers olayları.. herneyse.. yinede guzel bi gundu

ilk once benim makina alındı içeri.. ifade veriyo ustaya...

dışarda Sod, aidikurt ve canerthereal beklemedeler...

kapının onune koyduk incileri.. daha sonra sayı artıcak

ben (ceko35) ve Sod(Koray) .. ulen boynumuzda şirket kartıyla dolaşmışız butun gun

dışarda Sod ve caner bekliyolar...

usta bizi ne guzel kazıkladın valla demi?? - he valla kaz gibisiniz yolduk sizi.. ehehheee

mitoz bölünmemi oldu yaww?? sayı giderek artıyoo...

ohhh motorum hafifledi bujiyi de degistiremedik ama olsun.. buda iyidir.. hoop noldu yaa?? caner pil bitti abi der ve hay pil gibi.. .......... soylenmeler başlar.. kusura bakmayın :(
    KSK FOREVER ... 35½

canerthereal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün ilk kez karşıya geçtim keeway le. 2. köprü yolunu kullandım dönüşte freibotla geçeyim dedim düşünsenize 2 ytl feribot köprü zaten sadece 3 ytl güzel oluyo feribotla çok rahat bide en güzel yanı feribot sırası yok en önden giriyordum ki bir baktım bi tane daha keeway önde bekliyo bayağı bi muhabbet ettik o arkadaşınki 4500 küsur du daha tık demedi diyo...
    bugün çok sl gördüm walla kaynıyodu ve en güzel tarafıda herkes selam vermek için yarışıyo tam bi fun club oldu zaten keeway efsanesi
    cenk şu bostancı fotoları çekebilseydik bayağı güzel olacaktı senin vicdansız pilin bitmeseydi )

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250

Plaka-Ruhsatım hala çıkarılamadı

Arkadaşlar çarşamba gününden beri sokak ve tenha caddelerde talimlere devam ediyoruz.

Başlarda vites geçişlerinde ve özellikle motoru viteste durdurup boşu bulmada sorunlar oldu.

Sonra kontrol ettiğimde debriyajda bir gevşeklik olduğunu ve tam olarak çekme yapıp ayırmadığını gördüm.Yaptığım bir ayarla bu sorun gitmiş gibi şu anda.

Motor dün akşam otomatik marş yapmadı ve aküyü bitirmemek için marş pedalıyla çalıştırdım.Epey zor oldu çalıştırmak.Pedalla calıştırmada püf noktası nedir bilen arkadaşlar yardımcı olurmu.

Motorun ücretini ödeyeli bir haftadan fazla olmasına ve teslim alalı da 4 gün olmasına rağmen hala plaka ruhsat çıkamadı.Aldığım yer her gün bir bahane ileri sürüyor.Artık sıkılmaya basladım.Bayiinin iyiniyetine hala inanmam ve ticarette bazen işlerin rast gitmediğini de bilmem sebebiyle henüz açık ismini vermeyeceğim.Anadolu yakasının iyi bayiilerinden biri.Ama pazartesi ya da en gec salı günü de plaka ruhsat elime gecmezse şu ana kadar gösterdiğim iyiniyet kaybolacak ve hem Motomax a bayiiyi resmi olarak şikayet edecem,hem de buradan takip eden yeni arkadaşlar da benim gibi yanmasın diye bu bayiinin adını da buradan verecem.

Hepimize kazasız sürüşler.Pratiği biraz arttırayım ben de gezilerde aranıza katılmak isterim.

Selamlar HAMMER,

Motoru pedalla (kick-start) çalıştırmadan önce kontağın kapalı vaziyette jikle açık olarak 2-3 sefer gaz vererek pedalı pompala ki silindir biraz yakıtla dolsun. Ondan sonra kontağını açıp pedala sağlamca bas, sağlam bas diyorum çünki ateşleme olacağından boştaki halinden biraz daha sert olur ve eğreti basarsan pedal ayağından kayıp bacağını yırtar. Nereden biliyorsun dersen ben MZ 301'de yırtmıştım, ondan tecrübeyle sabittir

İyi Seyirler...

Motosikleti
    CBF 250
    Teşekkür ederim Aitho

Yanlış bir kick start yaptığımı-daha doğrusu yapmaya çalıştığımı- anladım şimdi.

rebet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight
    Arkadaslar Avrupa yakasinda servis sorunu yasiyanlar icin soyluyorum;
    Ataturk oto sanayide Moromax'in bayii war ki motoru ben oradan aldim.Katranci... Ayni zamanda servis de veriyorlar ve inanin memnun kaldim.Yani bir araba servisi gibi dusunmeyin ama sikayetiniz neyse ilgilenilip yapiliyor..Soylediklerine gore Motomax hic bir servise egitim vermemis.Bunlar GMS servisi ve Motomax'in bayiligini almislar.Motor servisi olduklari icin ellerinden bayaa is geliyor.Aklinizda olsun.KATRANCI...
    Zerda 3000; Dostum katiliyorum sana burada yaklasik 10 sayfadir gezi ile ilgili randevulasmalar war ki,ben de bir gun katilmak istiyorum.Ama dedigin gibi baska bir topicde konusulsa daha iyi olur kanaatindeyim..Hepinize iyi ve gunesli hafta sonlari...

kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    şu anda 2500 km yi geçen arkadaşlara bi sorum var benim motorda 7000 devirde giderken birden motor çekişten düşüyo böyle bi durumla karşılaşan ıldumu motor kesiliyo biraz ara gazı verince tekrar çıkıyo,bi de alarm bozuldu benzer sıkıntıları yaşayan veya çözüm önerisi olan arkadaşlar varsa sevinirim zeda kardeş sen baya anlıyosun bu aletten bi fikrin var mı

canerthereal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla ben 800 km deyim benim de alarm sapıttı ama sadece 1 gün sürdü ertesi gün servise gittim göstermeye ama orda düzeldi

RedStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    Arkadaşlar kumandalı anahtarlara dikkatli bakın benim anahtar bir kac kez yere düştü alar acma tuşu basmıyor bende siyahını taktım onu kullanıyorum şimdi düşünüyorum alar acıkken o ahatarda arızalansa ne yapacam :D

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı RedStar adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar kumandalı anahtarlara dikkatli bakın benim anahtar bir kac kez yere düştü alar acma tuşu basmıyor bende siyahını taktım onu kullanıyorum şimdi düşünüyorum alar acıkken o ahatarda arızalansa ne yapacam :D

Redstar alarmın pili yerinden oynadığı icin çalışmıyor can ın ve benimde başıma geldi hemen bir tornavida ile açıyorsun... pili tutan tırnakları daha sıkı tutucak şekilde ice hafif basıyorsun sonra pili yeniden yerleştirip anahtarı birleştirip yeniden vidalıyorsun ... ondan sonra bidaa kolay kolay düsünce temassızlık etmiyor ;)

Motosikleti
    CBF 250
    Bugün motorumla biraz daha gezebildim.Çalıştırmada hala problem var.Sanırım bujileri değiştirdikten sonra hallolacaktır.Jikle ortadayken gidebiliyorum ve jikleyi aşağı cekince motor ne kadar ısınmışda olsa stop ediyor.

Vites geçişleri rahatladı.Arkadaşımla birlikte geziyorduk.Motoru stop ettirdi.Vitesi boşa aldı.Fakat N lambası yanmıyordu.Dikkatli bakınca depo göstergesininde çalışmadığını gördük.Yani motorda elektrik yoktu.Neyse aküye bakalım dedik.Gevşek olan kutup başını sıktık.Fakat motorda hala elektrik yoktu ve biz güneşin altında tam techizat haldeydik.Sonra sigortaya baktığımızda sigortanın yandığını görüdük.(Sigorta 15 Amper bu arada bilginiz olsun)Çekik gözlü kardeşlerimizin aynı muhafaza nın içine koyduğu yedek sigortayı takınca düzeldi ve marşladık.

Fakat hareket etmesiyle elektrik gitmesi bir oldu.Neyseki motor çalışıyorduda gideceğimiz yere kadar gittik.Baktığımızda sigortanın yine yandığını gördük.Anlaşılan bir yerde kısa devre oluştu.Fakat epey bakmamıza rağmen bulamadık ve motor turumuz bugünlük sona erdi.

Yarın servisle görüşücez.Gelişmeleri ve sorunun nereden kaynaklanıp nasıl çözüldüğünü de sizlere anlatıcam.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar sis lambasi takacak arkadaslara uyari 55W ampuller sorun yaratiyor ampulleri dusuk walt li arka stop lambalari ile degistirin.
    Yola cikacak sehir disi bile olsun mutlaka yaniniza sigorta ve buji yedeklerinden alin. Cok basit bir sey ama yolda kalirsaniz sinir bozar.Mutlaka yedek ampulle dolasin dun aksam yine bir anda ampul yandi , konjektoru degistirmeme ragmen sorun hep var voltaj sorunu ciddi bu motorda.Zincirinizi surekli makina yagi ile yagli tutun zincirler cok kir tutuyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    CBF 250
    Öncelikle Csunlu çok geçmiş olsun.

Allah beterinden korusun.

Arkadaşın motorundaki elektrik arızasına bugün usta baktı.

Gözle görülür elle ulaşılır yerlerde bir sorun bulamadı.Motoru bırakmamız gerektiğini ve bir kaç gün motorun yatacağını söyledi.Süre bize tabi fazla geldi ve daha cabuk olmazmi dedik.Son zamanlarda aynı arızadan birçok motor geldiğini ve herbirinin elektrik tesisatının tek tek elden gectiğini bu motorlarda elektrik arızasının fazla olduğunu düşündüğünü söyledi.

Bir şey daha söylediki bu iyice moralimizi bozdu.Doğrumu değilmi bilmem ama motor parçası beklediği için bir aydan fazla süredir yatan motorlar var dedi.

Bu motoru secmemizdeki en önemli sebeplerden biri arkasında Motomax olması idi.Umarım Motomax firması böyle sacmalıklar yüzünden denizi gecip derede bogulmaz.

Not Plaka-ruhsatımdan şu an itibari ile hala olumlu bir yanıt yok.Hatta yetkililer olumsuz konuşmaya bile başladılar.Yarın onlara tanıdığım son gün.Motoru tamir için verdiğimiz yerde aynı bayii.Startta kötüydüler ama umarım finish i iyi yaparlar.

csunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    [QUOTE=aidikurt]valla yuregımı azıma geldı yolda tam uc kere obur dunyaya gıdip gedın o kadar yol yaptıktan sonra sen gıtte kırmızı ısıkta ondekıne arkadan gır.Neyseki bisey yok annen cakmadı dımı kofteyı?
    Bu arada baya alıstırma yapman lazım donuslerı falan motor yatırmayı ogren ogrenırkende hep kopruden nerdeyse ucacaktın onu aklına getır.

Evet kardeş haklısın.. Beni esas rahatsız eden kazadan çok o köprü olayı zaten.. Esas o ölümcül bir hataydı.. Az daha dereye uçuyordum. Neyse dün biraz şanslıydım. Ama abi işte grup sürüşü gayet güzeldi sorun yoktu.. Dönüşte takip etmeye çalışıcam diye geberecektim az daha..Bundan sonra bir süre tek takılıcam abi. Bir kaç kişi bir yere gidersek de asla kasmicam size yetişmek için Bu işi adam gibi öğrenmek lazım. 2 gün önce motoru kaldırmayı öğrendim sonra şehir dışına çıktım, amma arıza herifim yaw Yok abi bundan sonra 1-2 ay bizim sahilde cadde de ufak ufak takılacam olayı iyi kapmadan uzun yola çıkmak yok..

Anne çakmadı köfteyi ama eve girer girmez cadde de motor kazası olmuş biri ölmüş aman oğlum dedi

Servise gittim bakımı yaptırdım şükür motorda da birşey yok.. Pedalı düzelttik, genel kırık çıkık birşey var mı diye baktık, yağı komple değiştirdik birde cam siparişi verdik ama sanırım bir hayli beklicez.. Parça sorunu var diyorlar bilmiyorum.. Keeway'i güzel motor olmasının yanında arkasında motomax var diye aldık ama bakalım.....

Ha bu arada kazada dökülen o sıvı yağ değilmiş benzinmiş..

Alıntı guclu_karayel adlı üyeden alıntı
    Geçmiş olsun csunlu kardeş olay nasıl oldu ?

SAğol kardeş.. Olay şöyle gerçekleşti kısaca.. Kırmızı ışık yandı.. öndeki araba ani fren yaparak durdu. Caner kardeşimizde motor freni ve bilimum çeşitli müdahalelerle arkayı hafif kaydırarak durabildi.. ben duramadım baktım duramicam arka frende kitledi kendini.. yatırdım abi motoru girdim canerin altına Ondan sonra camı bıraktım kenara ve yola devam ettik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler