Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Alıntı AS_DOPER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var arkadaşım satılık keeway sl 150 ama temmuz sonu teslim ederim motoru çünkü o zaman biraz düze çıkıyorum yerine en 500 almak için satacağım

2006 ağustos çıkışlı 5750 km de full bakımlı full aksesuarlı değişeni yok kazası yok çiziği yok 5500 km de (gecen ay) debriyaj balatası değişti fren balataları değişti bujisi değişti aküsü değişti yağı değişti subap ayarı yapıldı yaza hazır km de 0.075 ytl yakıyor arkada sisy barı, deri top case i, yan deri çantaları (orjinallerini değiştirdim) önde sosis çanta var.debriyaj balatası honda titan balatası,akü yuasadır.tüm aksesuarların montajını kendim yaptım motor sesinden başka ses duyamazsın üzerinde tüm aluminyum civatalar çelik alyan civatalarla değişti tüm somunları fiberli yani kontrotludur gevşemez.

üzerinde sadece 2 değişiklik daha yapıcam motor dişlisini 16 ya düşüreceğim ve zinciri alman siwiss marka zincirle değiştireceğim

temiz mal tok satıcı 2500 ytl

(gecen hafta biri 1500 ytl verdi ' 1500 ytl ye benim motorumla fotoğraf bile çektiremezsin dedim'

havalar bulutlu güneş açtığı bir gün resmini çekip koyarım

arkadaşlar bold type ( kalın yazı ) yazmak forum kurallarına aykırıdır arkadaşların iletilerini (mesajlarını) edit etmelerini ( düzeltmelerini) rica ediyorum
    fıyat bıraz yuksek ama senınde haklı neden lerın vardı tabii...
    bı resımlerı koy da..
    temmuz gıbı tekrar konusuruz o zaman.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    keeway sl 150
    arkadaşlar nerdesiniz yaw topiği aramakla zor buluyoruz taa 4. sayfalara gitmiş hadi biraz daha canlı daha aktif
    hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın...

ben de bu temmuza doğru sl150 alıp aranıza katılmak istiyorum. öğrenci olduğumdan hem çalışıp motor için para biriktiriyorum bi yandan da okuyorum. marmara üni de elektrik öğretmenliğindeyim. aslında motor hakkında çok yorum okudum, ama benim ki ilk görüşte aşktı. araştırdıkça daha da sevdim motoru hele çin malı olmadığını öğrendiğimde... ama yinede aklımı karıştıran bi kaç soru var bazı sl 150 liler çok güzel bir dış yapıya sahip olsalarda 1500 ytl ler ama bazıları da nerdeyse aynı güzelliğe sahip olduğugu halde 2000 ytl ye. ben anlamıyorum o kadar çok değil aralarında ki ücret ama sonuçta öğrenci adama dokunuyo elime geçen parayı hiç harcamamaya çalışıyorum hep kenara atıyorum. ama temmuza kadar 2000 anca biriktiririm. bu paranın 1600 ü motor a gitse 400 ü de üstüme almaya gidicek. ne yapıyım? temmuzda alabiliceğim bi motor u o zman mı araştrıyım. bana biraz yardım bu motorun 2. el değeri kaç? yani sonuçta ben her yıl motor değiştiremşcem okul bitene kadar bunu kullanıcam büyük ihtimalle ( loto bana vurmadıkça :D ) sizce ne alıyım? 1500 damı kalsın yoksa kas biraz daha 200 yap mı dersiniz? yoksa 1500 a da sana yeticek bi tane bulurmusun dersiniz. şimdiden teşekkürler.
    motor aşkı bana büyükdedemden kalma...
    1949 650cc 6T Triumph Thunderbird

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    arkadaslar ALLAH nasib ederse yrn sabah alıyorum motoru devir için 300 liram kaldı ancak arkadaslar yeter mi sizce? acele cevap....

yok mu kimse arkadaslar acele yardım yarın noterde yada emniyette yarıda kalmak istemiyoruuum

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı ILoveBass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu temmuza doğru sl150 alıp aranıza katılmak istiyorum. öğrenci olduğumdan hem çalışıp motor için para biriktiriyorum bi yandan da okuyorum. marmara üni de elektrik öğretmenliğindeyim. aslında motor hakkında çok yorum okudum, ama benim ki ilk görüşte aşktı. araştırdıkça daha da sevdim motoru hele çin malı olmadığını öğrendiğimde... ama yinede aklımı karıştıran bi kaç soru var bazı sl 150 liler çok güzel bir dış yapıya sahip olsalarda 1500 ytl ler ama bazıları da nerdeyse aynı güzelliğe sahip olduğugu halde 2000 ytl ye. ben anlamıyorum o kadar çok değil aralarında ki ücret ama sonuçta öğrenci adama dokunuyo elime geçen parayı hiç harcamamaya çalışıyorum hep kenara atıyorum. ama temmuza kadar 2000 anca biriktiririm. bu paranın 1600 ü motor a gitse 400 ü de üstüme almaya gidicek. ne yapıyım? temmuzda alabiliceğim bi motor u o zman mı araştrıyım. bana biraz yardım bu motorun 2. el değeri kaç? yani sonuçta ben her yıl motor değiştiremşcem okul bitene kadar bunu kullanıcam büyük ihtimalle ( loto bana vurmadıkça :D ) sizce ne alıyım? 1500 damı kalsın yoksa kas biraz daha 200 yap mı dersiniz? yoksa 1500 a da sana yeticek bi tane bulurmusun dersiniz. şimdiden teşekkürler.
    sonucta fiyatlandirma kisiden kisiye degisiyor. kimi 2000 YTL fiyat koyar, kimi de 1500 YTL. Sonucta motorlarin hepsi gorunus bakimindan ayni. Tabii senin icin onemli olan temiz kullanilmis, hirpalanmamis bir motor bulabilmen. Modeli daha yeni ve km si dusuk bir motor tercihin olmali ki zaten fiyatlardaki 300-400 YTL lik farklarda bunlardan geliyor. bence 2000 YTL uzeri biraz daha para biriktirebiliyorsan bitiktirip 250 cc lik birsey al derim.

bu arada SL ler Macar yapimi ama sonucta Cin mali, bunu da unutma

Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ALLAH nasib ederse yrn sabah alıyorum motoru devir için 300 liram kaldı ancak arkadaslar yeter mi sizce? acele cevap....

yok mu kimse arkadaslar acele yardım yarın noterde yada emniyette yarıda kalmak istemiyoruuum
    basak bir yerden alinma;

noter yaklasik 200 YTL

ruhsat:55 ytl
    dosya:5 ytl
    plaka:8 ytl aynı plaka üzerinde devir olacaksa değişmesine gerek yok
    sigortası:20 ytl her halukarda kesilecek yenilenecek
    vizesi:50 ytl varsa gerek yok
    ve emek ücreti: ???

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB

Hayırlı olsun yavuzhan.
    300 lira yeter. 170 civarında noter masrafın olur, 30 lira sigorta ve 60-70 lira da trafik tescilde harcarsın. (işlemleri kendin yaparsan)

işlemleri kendin yapmak için, alttaki linkleri inceleyebilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lim-satim.html

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-belgeler.html
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    cok teşekkür ederim gütekin abi bnde bu saatte yetmez die arkadslardan para arıyodum ))

Motosikleti
    BMW F650FB
    cok teşekkür ederim gütekin abi bnde bu saatte yetmez die arkadslardan para arıyodum ))
    hadi hayırlısı. gelişmeleri yaz, haberimiz olsun.

yAV arkadaşlar bende de bi keeway var amma süper light değ,l speed 150.yav o kadar konu açtım benim motordan kimsede yok yav.acaba sizin aranızda da benim motor

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı aragon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yAV arkadaşlar bende de bi keeway var amma süper light değ,l speed 150.yav o kadar konu açtım benim motordan kimsede yok yav.acaba sizin aranızda da benim motor
    http://www.motosiklet.net/forum/test...5Btest%5D.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...eed-150-a.html

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonucta fiyatlandirma kisiden kisiye degisiyor. kimi 2000 YTL fiyat koyar, kimi de 1500 YTL. Sonucta motorlarin hepsi gorunus bakimindan ayni. Tabii senin icin onemli olan temiz kullanilmis, hirpalanmamis bir motor bulabilmen. Modeli daha yeni ve km si dusuk bir motor tercihin olmali ki zaten fiyatlardaki 300-400 YTL lik farklarda bunlardan geliyor. bence 2000 YTL uzeri biraz daha para biriktirebiliyorsan bitiktirip 250 cc lik birsey al derim.

bu arada SL ler Macar yapimi ama sonucta Cin mali, bunu da unutma
    teşekkür ederim. bu arada sevindirici bir haber aldım ailemden de destek geldi. benim biriktiriceğim paranın üzerini tamamlayıp keeway sl in 0 ını alıcam. ailem sıfır bir motor almamı istiyo 2. el e güvenmiyolar. o bakımdan yani 3 e başka motor alınır ama sıfır olması zorunlu olduğu için en iyisi keeway sanırım. artık temmuz gibi yanınızda olabilirm sl 150 limle.

tavsiyesi olan varmı bunu al şunu al dicek olan..

merhaba arkadaslar ankara da bir haftadır yagmur yagıyordu...güneş dogacak yakında hayırlısıyla

Motosikleti
    mondial 125 KT
    mrb arkadaşlar bende bugün-yarın bir keeway superlight almayı düşünüyorum.ilk motorum olacak.onun için 2'el almayı düşünüyorum.hem maddi açıdan hemde alıştırma motoru olacağından fazla para vermek istemiyorum.aslında hali hazırda 3,000 ytl var ama yinede 1,750 den fazla vermek istemiyorum.zira ilanlara baktım da o fiyata gayet güzel motorlar var.arta kalanın bir miktarıylada motoru sıktırmak istiyorum.sizler ne düşünürsünüz? paylaşımlarınız için şimdiden teşekürler

baslangıç için gayet güzel temiz bi makina bulursan gayet rahat edersin....

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    ILoveBass, arkadaşım fuarda efsane motordakilerin söylemesine göre landcruiser 250 nin nisanda satışına başlanacaktı konuyu bir araştır derim arada çok fark olduğunu zannetmiyorum
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

herkese merhabalar, arkadaşlar, abiler..

ben hakan. aranıza ve diğer tüm motorcuların arasına katılmaya çalısan bir üniv. öğrencisiyim. ankarada okuyorum. asıl ve temel ilgi alanım otomobillerdir. onların içinde de amerikanlardır. ama kaliteli her otomobil ilgimi çeker..
    (www.bmwteam.net)
    (www.amerikancilar.com) sitelerinin aktif üyelerindenim.
    son birkaç yıldır motora olan ilgim baya arttı. bu yüzden bir ay önce bir motor almaya karar verdim. okulum uzak olduğundan yazın motorla gidip gelirim diye düşünerekten scooter tarzı bakıyordum. mondial 150ZC baya bi hoşuma gitti. hatta az daha bir tane alıyordum.
    ama motorculuğu büyütmek istediğim ve ileride bir Honda Goldwing (1996) almayı düşündüğüm için chopper-cruiser tarzı birşey almaya niyetliyim. Jinlun bakıyordum özellikle ama sitenizde pek de önerilmiyor. önerenler var ama superlight gibi deği yani.
    ne bileyim kimi diyor mıknatıs taşı dökülenleri toplarsın. başka bir abimiz yok öyle birşey diyor.. titreşim problemi var diyorlar. keeway kullanıcıları ise genelde memnun. bariz bir sıkıntı söyleyen yok gibi..
    velhasıl Jinlundan vazgeçip bir keeway alacağım inşallah. motorculuk deneyimim yok denebilir. ilk motorum olacak ve butcem kısıtlı sayılır.

aşağıdaki sorularımın cevapları belki daha önce verilmiş olabilir ama malum bu topic 300 sayfa. her gelen benim gibi soru sorup canınızı da sıkıyor olbilir ama başka soracak bir yer de yok inanın arkadaşlar..

1) ilk motorum olacak tavsiye ediyor msunuz? ve 4-5 yıl aktif kullanacağım bir motor için SL iyi midir. parça fiyatlarının pahalı olduğunu duydum. durum öyle mi.. ankaradaki servisi nasıl ve kaç tane olduğunu biliyor msunuz arkadaşlar..

2)sakin bir kullanıcıyım. hızı pek sevmem. ama 100km/h'a kadar titreşim olmasını da istemiyorum açıkcası. sl'nin titreşimi nasıldır. titreşim jinlunda daha mı fazla yoksa aynı mı?

3)motora bir kişi bineceğim ve yakıt benim için önemli. yine de 250cc mi tavsiye ediyorsunuz.? (benim rahat gezmem için 70-80 bin falan yakması gerekiyor motorun. malum öğrenci adamız)

4)10.000km'nin altındaki keeway'leri öneriyor msunuz? alırken neye dikkat edelim. yani şunu demek istiyorum: motoru aldıktan sonra min. 1000km kadar hiç servise gitmek istemiyorum. cebimi yakacak büyük problemlerin çıkmasını da istemiyorum. bunu nasıl kestirebilirim arkadaşlar.. yani motoru alıp benzini koyup gezmek istiyorum anlayacağınız.

5)SL'lerde çıkan kronik diyebileceğimiz sorunlar var mı? diğer çinlilere göre bu keeway'lerin durumu nasıl? motoru aldıktan bir iki ay sonra sorunlarından bıkıp, bir kenara atmam değil mi?

bunların haricinde tavsiye ettiğiniz başka marka model var mı? butçe max. 1800YTL diyeyim.
    SL ile ilgili başka şeyler de varsa bildiğiniz benimle paylaşırsanız sevinirim. herkese teşekkürler. kolay gelsin abiler..

Alıntı hakan987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar, arkadaşlar, abiler..

ben hakan. aranıza ve diğer tüm motorcuların arasına katılmaya çalısan bir üniv. öğrencisiyim. ankarada okuyorum. asıl ve temel ilgi alanım otomobillerdir. onların içinde de amerikanlardır. ama kaliteli her otomobil ilgimi çeker..
    (www.bmwteam.net)
    (www.amerikancilar.com) sitelerinin aktif üyelerindenim.
    son birkaç yıldır motora olan ilgim baya arttı. bu yüzden bir ay önce bir motor almaya karar verdim. okulum uzak olduğundan yazın motorla gidip gelirim diye düşünerekten scooter tarzı bakıyordum. mondial 150ZC baya bi hoşuma gitti. hatta az daha bir tane alıyordum.
    ama motorculuğu büyütmek istediğim ve ileride bir Honda Goldwing (1996) almayı düşündüğüm için chopper-cruiser tarzı birşey almaya niyetliyim. Jinlun bakıyordum özellikle ama sitenizde pek de önerilmiyor. önerenler var ama superlight gibi deği yani.
    ne bileyim kimi diyor mıknatıs taşı dökülenleri toplarsın. başka bir abimiz yok öyle birşey diyor.. titreşim problemi var diyorlar. keeway kullanıcıları ise genelde memnun. bariz bir sıkıntı söyleyen yok gibi..
    velhasıl Jinlundan vazgeçip bir keeway alacağım inşallah. motorculuk deneyimim yok denebilir. ilk motorum olacak ve butcem kısıtlı sayılır.

aşağıdaki sorularımın cevapları belki daha önce verilmiş olabilir ama malum bu topic 300 sayfa. her gelen benim gibi soru sorup canınızı da sıkıyor olbilir ama başka soracak bir yer de yok inanın arkadaşlar..

1) ilk motorum olacak tavsiye ediyor msunuz? ve 4-5 yıl aktif kullanacağım bir motor için SL iyi midir. parça fiyatlarının pahalı olduğunu duydum. durum öyle mi.. ankaradaki servisi nasıl ve kaç tane olduğunu biliyor msunuz arkadaşlar..

2)sakin bir kullanıcıyım. hızı pek sevmem. ama 100km/h'a kadar titreşim olmasını da istemiyorum açıkcası. sl'nin titreşimi nasıldır. titreşim jinlunda daha mı fazla yoksa aynı mı?

3)motora bir kişi bineceğim ve yakıt benim için önemli. yine de 250cc mi tavsiye ediyorsunuz.? (benim rahat gezmem için 70-80 bin falan yakması gerekiyor motorun. malum öğrenci adamız)

4)10.000km'nin altındaki keeway'leri öneriyor msunuz? alırken neye dikkat edelim. yani şunu demek istiyorum: motoru aldıktan sonra min. 1000km kadar hiç servise gitmek istemiyorum. cebimi yakacak büyük problemlerin çıkmasını da istemiyorum. bunu nasıl kestirebilirim arkadaşlar.. yani motoru alıp benzini koyup gezmek istiyorum anlayacağınız.

5)SL'lerde çıkan kronik diyebileceğimiz sorunlar var mı? diğer çinlilere göre bu keeway'lerin durumu nasıl? motoru aldıktan bir iki ay sonra sorunlarından bıkıp, bir kenara atmam değil mi?

bunların haricinde tavsiye ettiğiniz başka marka model var mı? butçe max. 1800YTL diyeyim.
    SL ile ilgili başka şeyler de varsa bildiğiniz benimle paylaşırsanız sevinirim. herkese teşekkürler. kolay gelsin abiler..
    sorulara cevap vermeye calısayım
    1)kullanıslı sehir için gayet güzel bende işe gidip geliyorum..ama 4-5 yıl sorunsuz nasıl olur bilmiyorum illlaki sorunun olacak ama nasıl sorunlar tahmin edemiyorum...temiz kullanman lazım tabiki...
    2)saatte 100 km hız yaparsın titrersin öle goldwing gibi olmaz
    ama deviri iyi kullanır sıkıstırmassan cok titremessin ama titrersin...ama alısıyosun merak etme
    3)yakıt konusunda basın agrımaz merak etme
    4)motor bakımlı ise 1000 km nin altında servise gitmessin dikkatli kullanırsan...
    5)kronik sorunmu denir bilmiyorum ama kaynakcı ile yakın arkadas olursun belirli yerler var celikten yapmak lazım oraları yoksa nasıl kaynarsa kaynasın kırılıyor...

bunlardan sonra ben şunu sölerim dertleri anlattım ama ben çok seviyorum motorumu zevkle biniyorum....HASTASIYIM...

Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ILoveBass, arkadaşım fuarda efsane motordakilerin söylemesine göre landcruiser 250 nin nisanda satışına başlanacaktı konuyu bir araştır derim arada çok fark olduğunu zannetmiyorum
    ewt fuarda baktım super light 150 3,300ytl
    cruıser 250 4,800 ytl

ama hem yakıt olduğu için hemde biraz daha sl in şeklini beğendiğim için sorun değil bi de bana artı 1,500 ytl de çok dokunur. sonuçta öğrenci işi olsun diyorum ;)

teşekkürler coronary38... yani alayım bu motordan bir tane..
    ama ankara piyasası biraz pahalı sanırım. temzine 2 lira istiyorlar.. istanbuldan almaya da korkuyorum açıkcası.. bakacaz bir çaresine artık..
    [B]"Cadillac Fleetwood Brougham"[/B]

Alıntı hakan987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler coronary38... yani alayım bu motordan bir tane..
    ama ankara piyasası biraz pahalı sanırım. temzine 2 lira istiyorlar.. istanbuldan almaya da korkuyorum açıkcası.. bakacaz bir çaresine artık..

yani al derim tabiki zevkle binersin dikkat edersen...ankara piyasası normal aslında çünkü cok az motorsiklet var yavas yavas topluyor kendini...ama daha iyi olacak....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler