Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İzmir de f-5 sahibi bir arkadaşımız var ,eksik olmasın ...
    motosikletinin düz yolda 180 km / saat hız yaptığını idda ediyorsada biz toplu gezilerde henüz bu hızlara erişebildiğini pek göremedik doğal olarak ...
    Bu motosiklet ne özelliklere sahipse hep tek başına kullanırken görüyor söz konusu hızları ..
    motosiklet ve sahibi biraz utançlar ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin motorla(rx115)120 km geçilmio.neye güldüğünü anlayamadım.tek bi havası var o motorun çabuk hızlanıo.başka bişeyi yok.
    Kaç kez kullandın ki şimdiye kadar
    Birkaç gün sonra video eklerim
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    slm öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar size bir sorum olacak internette çok araştırmama rağmen net bi sonuç bulamadım okuduğum yazılarda şöyle bişeyden bahsetmişler egzosun içine pervane takıp f1 arabasının sesdine benzer bi ses alınıyomuş sizce doğrumudur eğer olursa bende benim motora hemen yaptırcam bizim burda bi şahinde görmüştüm aynı f1 sesi çıkıyodu ama pervanelimiydi nasıl çıkıyodu bilmiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç kez kullandın ki şimdiye kadar
    Birkaç gün sonra video eklerim
    1 kere kullandım.sen kaç yapıosun????
    Orgazma Dudak Büktürür

arkadaslar bugün benim motorun dişlisini değiştireyim dedim. hep bahsediliyordu ya: öndeki 15 dişliyi 17 ile değiştirdim falan diye. benim dişliyi sökünce zaten 17 dişli oldugunu gördük. sizinkiler farklı mı çıktı acaba?? ama bu haliyle de motor yeteri kadar seri ve 5. viteste son gaz giderken vistes istiyor. bu arada benim motorun markası skyjet ve kuba motor dan aldık.

bir de arkadaslar benim devir saati bozuluyor galiba. gösterge motoun kontak anahtarı kapalı iken 0 yerine 1 üzerinde duruyor ve yolda giderken özellikle yüksek devirlerde yani 6000rpm den sonra ibre 1000rpm yukarı aşağı salınıyor.

eger bu konuda bilgisi olan varsa lutfen yardım edin.
    tesekkurler. görüsmek uzere.

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    valla benim soruyada cvp gelmedi biri olur dese hemen yaptırcam zannediyorum reo kardeş bu gün içinde senin soruyada cvp gelmeyecek

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    1 kere kullandım.sen kaç yapıosun????
    ya huceyn sana şöyle diyeyim 2 zamanlı motorlar köpek gibi rx115 140-150 rx135 e ise 160 rahat yapar tabi temız olacak fakat şu var benım eniştemın arkadaşı var telefonu sarj aletinden cıkarınca telefon kapanıyorbuda ole benzinciden cıkana kadar bitiriyor namussuz
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugün benim motorun dişlisini değiştireyim dedim. hep bahsediliyordu ya: öndeki 15 dişliyi 17 ile değiştirdim falan diye. benim dişliyi sökünce zaten 17 dişli oldugunu gördük. sizinkiler farklı mı çıktı acaba?? ama bu haliyle de motor yeteri kadar seri ve 5. viteste son gaz giderken vistes istiyor. bu arada benim motorun markası skyjet ve kuba motor dan aldık.

bir de arkadaslar benim devir saati bozuluyor galiba. gösterge motoun kontak anahtarı kapalı iken 0 yerine 1 üzerinde duruyor ve yolda giderken özellikle yüksek devirlerde yani 6000rpm den sonra ibre 1000rpm yukarı aşağı salınıyor.

eger bu konuda bilgisi olan varsa lutfen yardım edin.
    tesekkurler. görüsmek uzere.
    reo kardeş evet göstergenin direnci yanmış yada yanma seviyesine gelmiş. devir saati motordan gelen sinyalleri analog olarak göstergede görmemizi sağlıyor.teferruatlı anlatırımda teknik detay çok. Yani işin kısacası devir saatinin ecelle buluşma saati yakın kardeş.

topiğe bakıyorumda yabancı bazı kişiler sizleri provake ediyor. Extreme kardeş gerçekten bu motorlar çok seri hızlanıyor. Hatta çoğu orta sınıf arabalar bile ilk kalkış ve sonraki bir kaça dakikada ancak yetişebiliyor.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

yahya kardeş o zaman ne yapmam gerekiyor acaba? elektronik bir ekipman oldugu belli bunun; acaba açsak tamir edemez miyiz? ben elektrikten anlarım biraz. aslında en iyisi değiştirmek ama bulabilir miyiz dersin??

bir de arkadaslar bu sabah benim sağ ayna cok fazla titremeye başladı. sonra da sallanmaya. biraz hızlı gidiyordum, ben durana kadar iyice yerinden oynadı: bir de baktım ki ayna vidalandığı yerden kopmuş, yani orjinal kaynak yerinden kırılmış. aynayı elime alarak döndüm maalesef
    motor gayet guzel ama arkadaşlar üzerindeki donanım gercekten zayıf yav. eger bizim motordan kullanıyorsa insan, herşeyi devletten beklememesi lazım.

ha bir de bu sabah ehliyet sınavı vardı. uygulama sınavı. dubaların arasından gectikten sonra U dönüşü yapıp aynı yoldan tekrar dönüyoruz ya hani: ben U dönüşünü yaparken biraz zorlandım. çünkü motorun direksiyon turu biraz zayıf adamlar herkesi scooter ile sınava girecek sanıyor galiba; 3m arayla duba koymuşlar ve U dönüşü yapacak yer daracık

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Arkadaşlar, dikkatimi çeken bu motoru kullanan bazı arkadaşlar niye profillerine motosikletlerinin markalarını yazmıyorlar.Ona göre kim kullanıyor, kim kullanmıyor bilelim.

Birde topik kirletmeye gelen arkadaşlar hoşgeldiniz, biz alışığız...

@kawaer5

Arkadaşım sen İzmir'deki atmayı çok seven arkadaşının bir lafını burda o kadar insana maledemezsin.Burda öyle bir iddia'da bulunan varsa ona cevap yazarsın.Kimsenin öyle birşey dediği yok...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    ::tartis:: Motor yorulmaz !!!! Sadece üstündeki insanlar yorulur ::tartis::

evet ya haklısın aslında. başta önemsemediğim bir husus ve ilk üye olduğum zamanlarda motorum yoktu zaten
    bu arada emrahcım gercekten bu arkadaşlar neden bizlere taş atmak için çaba sarfediyorlar ki??? anlamadım gitti. biz bu motorların ne olduğunu bilerek aldık. zaten bu topicin amaçlarından birincisi de bu: bilgileri paylaşmak. ayrıca bizi kaynaştırıyor ki bu güzel birşey.

topicin (konunun) önceki sayfalarını okumadan sadece son mesaja bakarak bize cevaplar yazan arkadaşlar yanlış yapıyor. zaten önceki sayfalarda motorumuzun performansı ile ilgili deneyimlerimizi paylaştık hatta fotograflarımız da var.
    motor hacmi: 150cc
    sıkıştırma oranı: 9/1
    ortalama güç: 11hp
    maksimum güç: 10kW (13,6hp)
    maksimum tork: 10 vs vs vs

böyle bir motorun performansını tahmin etmek için mühendis olmaya gerek yok. performansı en çok etkileyen yukarıdaki özellikleri benzer motorlar ile kıyaslayarak aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz.
    (örnek: bu motorun verileri TVS Apache ye cok benziyor diyebilirsiniz mesela....)

herkese mutlu ve umutlu günler dilerim.
    saygılar.

@kawaer5

Arkadaşım sen İzmir'deki atmayı çok seven arkadaşının bir lafını burda o kadar insana maledemezsin.Burda öyle bir iddia'da bulunan varsa ona cevap yazarsın.Kimsenin öyle birşey dediği yok...[/Q

izmir de sadece bu motosikletin saat te 180 km hız yaptığını idda edenler değil , bu motosikleti ve diğer kopyalarını YAMAHA firmasının lisans vererek Çin de ürettirdiğini bile idda edenler var ..
    bir de en son "grup içinde pazarlamak için kimse itibar etmedi doğal olarak" turbo sistemi olduğunu idda etti ler biz sadece tabiiii.

gereken cevaplarıda veriyoruz dilimiz döndüğünce ....5 sene dir piyasayı takip ediyorum neyin ne olduğunu çevremiz den arkadaşlarımızdan tecrübeli ağabeylerden öğrendik.
    Biz dahil olduğum grup ta genel olarak çan çin motosikletlerine karşıyız , ama çan cin motosikleti olan kardeşlerimizde var ve bir çoğu da satmak için fırsat kolluyor

Merak etme ben bu topik te kimsenin idda sına cevap vermedim,sadece bu motosiklet için söylenen benim de tanık olduğum bir idda idi (dahil olduğum motosiklet grubumuzda)
    ilgili topikte dile getirdim..
    sen niye üzerine alındın ?

"Birde topik kirletmeye gelen arkadaşlar hoşgeldiniz, biz alışığız..." demişsin ..
    ... bu topik te temizlik işlerine sen bakıyor olmalısın ....
    Ayrıca bu topik açık bir topik değil mi ?
    Fikir beyan etmek için izin almak mı gerekiyor ?

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Eğer başından beri bu topiği okusaydın, zaten böyle bir mesaj yazma gereği duymazdın.Biz bu konuyu bir yıl önce Salton'la beraber hayata geçirdik ve onlarca arkadaşımızı bu motor hakkında bilgi sahibi yaptık.İyi ve kötü özelliklerini anlattık.Birçok arkadaşımızdan da fikir sahibi olduk.Benim başından beri savunduğum, eğer eleştiri yapıyorsak bu eleştiri yapıcı olmalıdır.Bu motora ticari amaçla binen birkaç kişinin yaydığı asılsız bilgiler, burada motosiklet tutkusu amacıyla toplanmış insanları bağlamaz.Bir başka deyişle, bu konu sayesinde motor sahibi olmak isteyen arkadaşları yanlış yönlendirir.

Fikir beyanını engellemek gibi bir yetkim yok.Ama tabiki bende böyle bir yanlış yönlendirmede müdahil olur, arkadaşlarımı bilgilendiririm.

Dediğim gibi ben bu konunun jandarması değilim.Ama ben illaki çöp olmak istiyorum (lafım kişisel değil) diyen varsa ben temizlikçi olmaya razıyım.

Not:Alıntı yapmasını bilmiyorsan, yardımcı olabilirim.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    bahsettiğin motorla(rx115)120 km geçilmio.neye güldüğünü anlayamadım.tek bi havası var o motorun çabuk hızlanıo.başka bişeyi yok.
    Litfen kayal kurmayın. Bilip bilmeden konuşmayalım. Yamah rx-115 efsanevi bir motordur. Normal standartlarda bir rx-155 140'rahat basar. Ben 150 basanda gördüm. You tube dada var zaten.
    ::tartis:: Motor yorulmaz !!!! Sadece üstündeki insanlar yorulur ::tartis::

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı regresyon59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Litfen kayal kurmayın. Bilip bilmeden konuşmayalım. Yamah rx-115 efsanevi bir motordur. Normal standartlarda bir rx-155 140'rahat basar. Ben 150 basanda gördüm. You tube dada var zaten.
    hadi öyle diyelim.f5 le karşılaştırılmasın diolar.sen benm motorun yaptığı hızı biliomusun.ordaki asıl mesele 120 olup olmaması deil.

Alıntı selcuk543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar size bir sorum olacak internette çok araştırmama rağmen net bi sonuç bulamadım okuduğum yazılarda şöyle bişeyden bahsetmişler egzosun içine pervane takıp f1 arabasının sesdine benzer bi ses alınıyomuş sizce doğrumudur eğer olursa bende benim motora hemen yaptırcam bizim burda bi şahinde görmüştüm aynı f1 sesi çıkıyodu ama pervanelimiydi nasıl çıkıyodu bilmiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim
    hocam o dedğin mersinde var.pahalı bişeyde deil.pervane gibi bişey takılıo egzosun içine.bizim arkadaş 307 e taktı.ama motora imkansız.ses alamassın.150 cc motor yani.
    Orgazma Dudak Büktürür

Selam arakdaşlar buda benim alet ... bakalım begencenizmi

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Allah kaza bela vermesin çok güzel görünüyor. Alt grenaj ları kendin boyadın sanırım orjinalinde öyle değil. Ama gerçekten tam oturmuş çok yakışmış.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

teşekkürler salton evet ben boyadım..yan demirleri ve motor blogunuda siyaha boyadım orta taraf simsiyah oldu .. bence cokta guzel oldu aslında resimde gercekten iyi gozukmuyor olsada yanından bakınca gercekten çok hoş duruyor hatta birisi 5 milyar vereyim dedi bigün çok emek harcadıgımdan olmaz dedim..şimdi düşündümde keşke verseydim ya

evet brakermarty ya. gercekten sade renkler cok yakışmış: sarı-siyah.
    ama aynaları sökmüşsün, yoksa arkaya kamera ve göstergeye monitör mü yerleştirdin

bu arada huceyn kardesim.. motorun yakıt durumu ve hızlanması nasıl değişti?? bize bilgi verecektin unuttun mu?? senin ön ve arka dişliler kaçlık acaba, modifiyeden sonra nasıl değiştirdiniz merak ettim??
    sorularımı cevaplarsan memnun olurum. istersen messenger ile de özel görüşebiliriz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler