Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    benim mct'ye nazar değdi herhalde, dün gece 11 civarı mutlu mesut eve giderken vitesi 4'ten 5'e alayım dedim, sıktım debriyajı, bi daha da bırakamadım. dikkatlice yavaşlayıp, sinyalimi verip çektim kenara, marşı kapatıp indim, ve gördüm ki korktuğum başıma gelmiş; vites telini koparmışız.
    ne zamandır aklımdaydı, bir kaç tel alayım, yedek bulunsun diye ama geç kalmışız işte.. hanımı aradım, arabayla geldi almaya, ama sabaha kadar motoru biri kamyona yükleyip de götürür mü diye kabus gördüm.
    neyse efendim, sabah ilk iş servise gidip ustayı getirdim motoru bıraktığım yere, 5 dakikada teli takıp gereken ayarı yaptı, 5 milyon verdim, 2 milyona da yedek teli aldım ve döndüm işimin başına.
    burdan çıkartmamız gereken sonuç, illa ki yedek debriyaj, fren ve gaz teli olacak yanımızda, bir de bir ara gerekirse ustaya parasını verip nasıl değiştirildiğini göstermesini isteyeceğiz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yeniden

Sn.Arkadaşlar,

Forumdaki yazılarınızı dikkatle okudum, ve eski günlerim aklıma geldi, 1980 - 1987 yıllarında yoğun bir şekilde motosiklet kullandım, tatillerime motosikletle çıktım, uyku tulumum ve çadırımla, sonra hayat beni bir otomobilci yaptı. şimdi yazdıklarınızı okuyunca şeytan bir motorsiklet al ve seyahat et diyor. Belki beni kandırırsınız

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    hoşgeldin xora,
    7 yıl motosiklet kullanmış birinin tekrar ikitekere dönmesi için çok uğraşmamız gerekmez herhalde, özellikle bu kadar çeşit varken.
    tekrar hoşgeldin..

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    al al al!!! seyahat et!!! iki teker bu yaaa benzemez dört tekere. tabi bekara eşini boşamak kolay... sizin şimdi çoluk çocuk falan vardır. biz nişanlı olduğumuz için çok zevk alarak geziyoruz motorumuzla. ama bence biz yeni iki tekerlerin arasına katılın yaa...
    maddi olanağınız varsa bir dört tekerin yanına bir iki teker koymak da çok zor olmaz herhalde.

yeni motorunuz şimdiden hayırlı olsun...
    (bak nasıl da dürttüm şimdi)

bu arada farkettim de motoru alalı bir ay oldu hala bir kare fotoğrafını çekmedik yaaa... dur ben şunu bu haftasonu servise bi sokiim bi güzel de sağını solunu temizletip yıkatayım da yakışıklı bi fotoğrafını çekeyim...

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    bu arada ben 3000 km ye geldim..arada bir zincir gevşemesinden başka problemim olmuyordu...onuda arkadaki kontra somunların bittiği yere büyük bir pul koyarak çözdüm...o somunlar baskı yaparak küçük levhayı içeri doğu göçertmiş...demekki zincirin baskısı bayağı fazla dersem aptalca birşey söylemiş olurum,tabiki fazla olacak..o levha çok adi bir malzemeden üretilmiş...
    daha önceki mesjlarımda motorda yağ filtresi bulunmadığını belirtmiştim..bu yeni bir teknoloji...klasik tip motorlarda yok...altında mıknatıslı bir bölüm var ve artıklar oraya toplanıyor..yağ değişimini ve temizlemeyi kendinizde yapabilrsiniz..

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    arkadaşlar ilk kazamı yapmış bulunmaktayım hayırlı olsun tum mondial camıasına adamın yanından gidiyodum saga sinyal veriyodu bende yolun bitişinden donecek sandım megersem kenarda iş yeri varmış bi girdim arabaya tam hatırlayamıom gerci gaza bastıımı hatırlıom bide motoru yerden kaldırdıımı arada neler oldu muamma yaws kazadan sonra galba direksiyonda bi problem cıktı direksiyon yarım santim falan one gidip gelio sizce bu bi sorunmu yoksa eskiden beri vardı da benımmı haberim yok sizinkilerde bole bişey varmı

kaskxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 100 KH

125 kt, yokmu hiç kullanan???

merhaba arkadaşlar, bende motor sevdasıyla yanan ama henüz ehliyet ve motoru olmayan kara sevdalıyım.ama yakında hepsi olacak( inşallah..).125 kt ile ilgileniyorum ancak forumda detaylı bilgi bulamadım.. 125 kt meraklıları ve kullanıcıları daha fazla bilgi paylaşalım.. özellikle kulanıcılar izlenimlerini, aktarırsa çok faydalanıcaz, şimdiden teşekkür...

Motosikleti
    MONDİAL 100 KH

125 kt

mct kullanıcıları hor görmez iseniz kt125'i, üstadımız olarak yorumlarınız almak isteriz.. hürmet saygı bizden, müsadenizle abi

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    geçmiş olsun the turk, bu gidişle helvanı yiyecez haaa!
    valla büyük geçmiş olsun bu son olur inşallah. arabalara fazla yaklaşma aman haa... direksiyon olayını servise götürüp bi kaktır şakaya gelecek bi parça değil çünkü. giderken elinde kalıverir mazallah...

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    kaskxx, ben ilk kt125 alacaktım. baya bi incelemiştim kafama da yatmıştı ama sonra almaya gittiğimde üstüne bi çıkiim dedim oturuş pozisyonu rahat gelmedi. tabi bu kişiye göre değişir ama çok rahatsızdı. annemin de verdiği gazla mct aldım. şimdi burada bi daha yazıp forumu şişirmeyeyim, benim yazıları aratırsan kt 125 mct250 birbirlerine göre artı ve eksilerini yazmıştım.
    şimdiden hayırlı olsun motorun...

Motosikleti
    MONDİAL 100 KH
    sağol kaskkafa, tüm mesajlarını okudum...diğer yorumlarada baktım, anlaşılan bu motorun pek meraklısı yok, yada buralara takılmıyorlar neyse yolda gördüğüm kt 125'lerin önüne atlayıp, dayak yeme pahasına durdurup bilgi almaya çalışcaz artık, ( kaskımı takıpta atlıcam)... hayırlısı...

Motosikleti
    Yamaha XT 125 R

Yeni Üye Yeni Dost ,Herkese Merhaba...

Yeni üye oldum fakat aslında sizlere pek yabancı sayılmam.Uzun süredir forumları takip ediyorum.
    İlk mesajımı da Mondialcı arkadaşların açtığı bir başlıkta yazmaya karar verdim.Tüm üyelere merhabalar demek istiyorum ve saygı sevgimi sunuyorum.
    Bende bir çok arkadaşım gibi meraklı olupda bir motor sahibi olamayanlardanım.Hayırlısıysa bir motor almayı düşünüyorum.Merakım da chopperlar üzerine.Birçok başlıkda takip ettiğim markalar içinde mondial en çok aklıma yatanı oldu.250 mct ye doğru gidiyorum sanırım.
    Neyse,lafı uzatmadan herkese selamlarımı iletirken güvenli seyirler diliyorum.

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı kaskkafa adlı üyeden alıntı
    geçmiş olsun the turk, bu gidişle helvanı yiyecez haaa!
    valla büyük geçmiş olsun bu son olur inşallah. arabalara fazla yaklaşma aman haa... direksiyon olayını servise götürüp bi kaktır şakaya gelecek bi parça değil çünkü. giderken elinde kalıverir mazallah...
    olm su helva işini beraber halledecez gibi valla kaza nasıl oldu anlamadım adamın sagındaydım nasıl gormedi koca motoru anlamadım direksiyonuda carsamba veya persembe goturup baktıracam zaten

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    geçmiş olsun TheTURK,

benim direksiyonda da rodaj boyunca hafif bir sallantı vardı, özellikle ön freni kuvvetlice sıkınca kendini ihssettiriyordu. 1000 km bakımına götürdüğümde boşluğunu aldılar, şu an sorunsuz gidiyor ..

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    slm. jınlundan cayıp mondial 250 almaya kesin karar verdim.benide aranıza kabul ettiniz dimi. ok saolun

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    ne demek,
    hoşgeldin aramıza..
    şimdiden hayırlı olsun mondial'in

Motosikleti
    250 mct
    saol lostd. anladım di jınlun görüntü demek...
    ve sizgibi eski kullanıcılarında tavsiyeleri ile daha mutlu olucam...
    bu hafta veya önümüzdeki hafta altımda allah izin verirse.
    çok sabırsızlanıyorum

Motosikleti
    250 mct
    lost peki burda kimse konuşmazmı? diğer guruplar bayağı iyi sohpet ediyolar kendi motorları üzerine?

mondial alıcam 250cc'liğini
    alıcammmmm...
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

Motosikleti
    Yamaha XT 125 R
    Bende alıcam inşallah ama hep kırmızı renkler var Çorum bayilerinde.Ben gri renk almak istiyorum deyince abi onu getirtemeyiz ,gitmiyo zaten bu motorlar diyolar!! Höng ... Gelde huylanma şimdi.Neden gitmiyo diye sormaya korktum tabi .Gelecek yaza doğru belki getiririz dediler.
    Kırmızı renk çokmu kötü sizce..Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım..Motosiklet.net üyelerinin genelde gri renk tercih ettiğini biliyorum.Ben motorun gri rengini görmedim hiç.Ne dersiniz bu konuda.Selamlar.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler