Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hell saol ama 12000km biraz fazla birazda be nkullancam sora zor olur yinede teşekkür ederim bu arada hala bulamadım bakıyorum km si düşük fiyatı biraz uygun olanların hepsi gri bende siyah veya kırızı arıyorum onlardada km yüksek veya fazla istiyolar en 1500-1700 arası düşünüyorum km olarakda 7000-8000in üstünde olmasın eğer ilgilenen varsa mesaj bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı heimdal72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır km 150 zat almak istiyorum arkadaşlar. siyah renkli olsun istiyorum ama kırmızıyada aklım gidiyor kararsız kaldım

ayrıca arkadaşlar şunu da eklemek isterim ben aslında internet ilanlarından 2.el 150zat arıyordum çünki ilanlarda herkes ''motorum harika servis bakımlı hiçbir sorunu yok'' yazıyor ama bu foruma girdiğimde herkes servislerden şikayet ediyor. yani ikinci el 150zat alırken ilk sahibine diyeceksin ki; ''arkadaş sen bu motorun bakımlarını yetkili serviste yaptırdıysan ben bunu almam'' ortaya bu sonuç çıkıyor ve, ben anlamadım bu forumda neredeyse sorun yaşamayan 150zat sahibi yok gibi. o zaman aklıma şu geliyor; ya satılık 150zat ilanları gerçeği yansıtmıyor, yada 150zat gerçek bi felaket!!!

aramıza hoş geldiniz; umarım kalıcı olursunuz.

servislerden küçükbakkalköy'deki SEVPA TİC. öneririm...kefilimdir...
    aşağıdaki metin okursanız, sanırım biraz daha ikna olursunuz... ayrıca ben şahsen 2. el zat'ı tercih ederim...çünkü; az-çok sorunları giderimiş ve rodajı tamamlanmış olur...
    [/COLOR][/COLOR]

logaritma´isimli üyeden Alıntı
    zat güzel motor mondialin hiç bir modelini beyenmesemde zat maksi klasmsnında güzel bir alternatif çok benzin yakmasının sebebi karbiratörüdür üstüne daha mantıklı ona uygun bir karbiratör takılırsa hem performansına etki eder hemde benzin yakışına ayrıca çin malı olayında başka bir sitede zat ı olan bir arkadaş yazmışdı 10 bin km ye kadar yapdığı masrafları ortalama 600 milyondu bakımlar süprisz arızalar falan filan benim bir silwervingimin standart 3 aylık bakımı 300 milyon takribi 800 km ye denk geliyor yani japon alıp az masrafın olucak diye bir şey söz konusu değil bizim motorların benzin teli 150 milyon sadece çin işi motorun benzin teli 30-40 milyon bir para yani klavye motorcuları var burda bilgisiz sadece işkembeden yazıyorlar

ayrıca çin motorları evet kalitesiz bir gerçek ama hep diyorum demekdende yoruldum çin motorlarının teknolojiside eski yani çalışma prensipleri çok mekanik ve basit o kadar karmaşık değil o yüzdende tamiri bakımı ucuz bizim motorlarda ecu var yani beyin immo var bir sürü teknolojik şey var

ayrıca bu motoları size kalitesiz veriyorlar ama kaliteli hale getirmekde sizin elinizde kalitesiz parçalar belli bunları kaliteli parçalarla değiştirirseniz motor uzun solukda bir sıkıntı çıkarmaz çin işi kayış kullanmayı verin japon kayış kullanın eklem yerlerindeki somonları kuvvetlendirin tıkırtı parça gevşemesi olmasın kalitesiz 10 milyonluk yağ kullanıcağınıza gidin castrol magnetec kullanın 30 milyon fazla verin ama motorunuzda performans farkını hissedersiniz yağ motorun kanıdır unutmayın bujiyi gidip osaka mosaka marka takıcağınıza bosch ngk takın farkı hissedin

yani iş biraz motorcuda da motoruna bakımda da biter

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abi bizim forum benm zamanımda çok hareketliydi ne oldu böle kimseler kalmamış ???

Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bizim forum benm zamanımda çok hareketliydi ne oldu böle kimseler kalmamış ???

eeee....

ne derler bilirsin;

değişmeyen tek şey; değişim'dir....

herkes bi yerlere gitti,yada sattı motorunu belkide baktı ki fazla muhabbet yok o da çekti kendini......

zamanla eski günlere döneriz umarım....

bu gün inşaallah bir çok ZAT'çı buralarda olurda muhabbete devam ederiz....
    bu sayfaları boş geçmeyelim......lütfen

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Bir Zat'çı olarak bende buradaym arkadaşlar.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    yani abi ne bilim şöle çıkmak gezmek lazımmm hava soğuk diye bişey yok ben çarşambu günü çıkıcam yola heyecanı severim 3 zat var ben bide 2arkımda ağvaya kaçıcaz cuma döncezzz ama tırsmıyoda diilim yolda molda kalmasak dieee ilk defa zatla çıkıcam daha önceden gsxr600 le istiyodum yancı bulamamıştım kısmet bunaymış ne diyosunuz sizce problem çıkartırmı ?

ağva kaç km? her saat 10-15 dakika mola vererek gidin...kasmaz!!! sonuçta tedbirli olmakta yarar var....
    ama strese gerek yok....ben 95 kg,eşim 85 kg...çanta,kask,ıvır zıvır... kaç kilo oldu? yaaa....ben zat'la kerpeye gittim,misssss gibiydi.

sadece devamlı yüksek hız yapmayın yater yani...30 dak. geç git temiz git....

Motosikleti
    GT250R
    Ayberk abi hürmetler )
    İki teker hastalığımda bünyem tedaviyi reddediyor.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    yok abi herkez tek olcak 100km ıvır zıvır 120km diyelim tek solukda gidermiyiz ortalama kaç km hız sabitleyelim?

Motosikleti
    Artık Yok...
    sizin motorlarda aslında şu çinliler 1 milyoncularda satılan dijital alarmlı saatler olurya onlardan göstergeye entegre etseler ne güzel olur millet uzun yola çıkdımı kurar alarmını 1 saatte bir öttümü alarm çeker sağa hem kendi hem motorunu dinlendirir

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Herkese merhaba.

Yurtdisina yerlesecegim icin 6000 km'deki hasarsiz mondial 150 zat'imi satiyorum.

Ilgilenenler www.sahibinden.com sitesindeki 11293173 no.lu ilani inceleyebilirler.

Motosikleti
    GT250R
    Ayberk abi yine biz kaldık ama sen yoksun motorun yok sende yoksun yahu

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben seviyorum valla bu motoru çin min mondial şuna 400cc lik bir motor taksa birazda performasnlı verimli bir motor bu gün satarım motorumu gidip alırım tam şehir içi motoru parçası serviside ucuz daha ne olsun

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben seviyorum valla bu motoru çin min mondial şuna 400cc lik bir motor taksa birazda performasnlı verimli bir motor bu gün satarım motorumu gidip alırım tam şehir içi motoru parçası serviside ucuz daha ne olsun
    merhaba arkadaşım
    aslında bu yılın başındaki fuarda mondial standında 400 cc maxi vardı ve muhteşemdi ama ne hikmetse getiremediler. almanyada üretildiğini söylemişti yetkililer.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    400cc lik üretse bu sefer fiyatı ona göre ayarlicaklar bu sefer düşüncezz dicezki onu alcama biraz daha koysam şunu alsam dieee bence her yol aynı en mantıklısı 150 ile idare etmek

Motosikleti
    Artık Yok...
    fuarlara konsept motorlar getirirler yada show amaçlı bir iki tane numune ama açıkcası çine bağımlı bir firmanın en azından kısa vadeli ben 250cc üstünde bir scooter getiriceğini sanmam onun üstü çünkü japon italyan motorlarına yakın fiyatlara gelir kimsede gidip japon italyan varken mondial almaz zaten 400cc de 600cc de bir çin motoruda japonla italyanla almanla rekabet edemez çinlinin işi en güzel 150-250 arası zaten büyük markalarda o hacimleri çinlilere bırakdılar gibi bir şey artık o konsepte eskisi kadar çeşitte motor üretmiyorlar

mondial ve diğer çinliler zaten satmalarının nedeni ucuz olmaları tamamen parasal yani düşünün şimdi avrupa yada italyan bir maksi scooter alsanız en kötüsü ve ucuzu 8 milyardan başlar sıfır fiyatı adam 3 milyara ayn konsepte aynı hacimde maksi satıyor tabi biri 400cc 600cc diğeri 150cc ucuz olma nedenide o zaten yani satış yapdıkları kesimler çok farklı ..

ama diyorum 400 de geçdim de şu zatın 250 liği olsa alınır motoruda biraz verimli performanslı olsa fiyattada gene 3-4 e satsalar neden olmasın peynir ekmek gibi gider..

herkese selamlar......
    biraz ara verdim; kusuruma bakmayın arkadaşlar...

şu son yazıyı okudumda,harbiden 150cc kesmiyor...aslında pert bi motor bulup ama 200-250 cc'lik,motorunu söküp zat'amı taksak? yada takılırmı? daha önce servisime sorduğumda takılır demişti...içimde ukte olmuştur hani....

demo bir zat yapsak hani....aslında zat'lar bence modifiye'ye açık bir motor...biraz parayla süper olur...hem motor olarak,hemde dış görünüm olarak...sadece bilinç'li olarak modifiye edilecek...

hadi bakalım...
    hayallerinizi görelim...
    önce ben;

ilk önce tüm grenajları FERRARİ kırmızısı yaptırırdım...

(devamı sizde...)

Motosikleti
    GT250R
    arka amartisör kaldırırdım

Alıntı SERKANDİNSEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amartisör kaldırırdım
    kaldırırdım?
    yükseltirmisin....yoksa iptalmi edersin....

hangisi?

Motosikleti
    GT250R
    Yükseltirim abi çünkü birkaç yerde gördüm yerden yüksek bayağı güzel duruyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler