Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bu arada tesekurler ayberk usta saol hb

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin aramıza.
    Madem tavsiyelerinizi okumaya hazırım diyorsun benim sana ilk ve en önemli tavsiyem Motorunu almadan önce Kaskını montunu al. Sakın ha korumasız binme motora.
    Bir de kaskı montu motoruna göre alma kendine göre al. Burda kastettiğim ucuz motor nasıl olsa pahalı kaskla işim olmaz diye düşünme. Kaskı motor değil sen takacaksın. Kendin nekadar değerliysen okadar iyi kask almanı tavsiye ederim.
    Gerisi kolay motorunuda seçersin. Sürmeyi de geliştirirsin. Hepsinde de burdan yardımcı oluruz. Ama önce güvenlik. AMAN HAAAA
    Hoşbuldum,
    monerr, tavsiyelerin için tşk ederim. Zaten berzer düşüncelerim vardı. İnsanın düşüncelerinin doğru olduğunu anlaması keyif veriyor.

Bu arada yarın kursta ilk eğitimimi alıcam. Umarım keyifli geçecek...

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım motoru kaça aldın çok merak ettim.
    Madem bukadar sorunu vardı niye aldın başına dert mi arıyordun?
    Benim motor cillop gibi satmaya kalktım adamlar başka motorlarla kıyaslayıp istediğim parayı vermediler bende vazgeçtim. Demekki diğer ucuz motorlar böyle dertli oluyormuş ikinci elde.

arkadasım motor bana 1000 lira cıvarında geldi ben bu motoru aldığım arkadas motorcu daa önce ramzey 125lik scooter almıstım ruhsatta sorun cıktı onu verdim üstüne biraz para verdim bunu aldım elinde baska motor yoktu benim verdiğim motorda masraflı idi ama bunu toplayınca 10 numara cıllop gibi yapıcam

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu karbüratör işini biraz açarmısın?

vakumlu? detaylar önemli bu tip konularda....

bilgimiz olsun...

abi karbiratör işide şöle anladığım kadarı ile bunun orjınalı elektironik püskürtmeli ve az gaz versende cok gaz versende aynı ölcekte benzin püskürtüo adamlar bunu söküo Örnek: 151rs karbiratörü takıo bölelikle gaza basınca benzin cekio püskürtme kalkıo ortadan ve yakıt yarı yarıya düşer dio ben bi deniyim size sölerim sonuclarını

Motosikleti
    GSXR-1000
    pazar gunu hava acıcak gıbı.umarım cok yagmur olmaz.hava durumundan baktıgım kadarıyla hafıf aralıklarla olucak dıye gosterıyor.

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar gunu hava acıcak gıbı.umarım cok yagmur olmaz.hava durumundan baktıgım kadarıyla hafıf aralıklarla olucak dıye gosterıyor.
    Yaaa bsey sorcem ayberk abı safak 112 logaritma!!!! ben motoru aldım sımdı herkes bana dıyokı mondıal dağalıyo cok yakıyo serviste ilgilenmiyolar falan dıyolar tedirgin oldum ya bi anda...
    neden tedirgin oldum cok yakıyo dedıler harbıdende cok yakıyo galıba 20 mılyonluk benzın aldım 125 km dedı ıbre sıfırlandı yedek depoyamı gıttı noldu anlamadım ya canımı sıktılar walla
    Bı anlatırmısınız sıze zahmet ya karsılasıcem sorunları flan yada ne yapmak lazım???? size zahmet ya

Motosikleti
    loading...
    Alıntı Ç I L G I N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaa bsey sorcem ayberk abı safak 112 logaritma!!!! ben motoru aldım sımdı herkes bana dıyokı mondıal dağalıyo cok yakıyo serviste ilgilenmiyolar falan dıyolar tedirgin oldum ya bi anda...
    neden tedirgin oldum cok yakıyo dedıler harbıdende cok yakıyo galıba 20 mılyonluk benzın aldım 125 km dedı ıbre sıfırlandı yedek depoyamı gıttı noldu anlamadım ya canımı sıktılar walla
    Bı anlatırmısınız sıze zahmet ya karsılasıcem sorunları flan yada ne yapmak lazım???? size zahmet ya

valla sorunları hakkında fazla bişe bilmiom ama yakma konusunda öle 200 binlira cıvarı bişeler yakıo bunun için benim yukarıda yazmıs olduğum yazı var

bu pazar allah nasıp ederse denicez bakalım gidişinde değişiklik olmadan yakıtı düşürürsek herkese tavsiye edicem o sistemi

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sorunları hakkında fazla bişe bilmiom ama yakma konusunda öle 200 binlira cıvarı bişeler yakıo bunun için benim yukarıda yazmıs olduğum yazı var

bu pazar allah nasıp ederse denicez bakalım gidişinde değişiklik olmadan yakıtı düşürürsek herkese tavsiye edicem o sistemi
    Eet okudum onu karbüratör olayı
    sen bı kullan bkalım neler olcek ınsallah dusurur ya

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim zat km'de 135-140 ykr yakıyor... karbüratör olayını yakın takibe alalım derim...

servis konusuna gelince...

biz bunları hep yazdık...sanırım önceki sayfaları hiç okumuyorsunuz...en azından 95. sayfadan okumaya başlarsanız biraz daha güncel konuları yakalarınız. eğer yine servis,çin malı,motor,benzin,sürat,lamba,vs... konularına uzun soluklu girersek işin içinde çıkamayız...

dağılma konusu ise...

tamamen bakım ve kullanımla alakalı... benim motor neden hiç dağılmadı?

kullanmasını bilmeyene motor verilmez,çukurlara girilmez,sert kullanılmaz,uzun süreli yüksek hız yapılmaz,bakımları geciktirilmez,birazda sen bakacaksın sağına-soluna....

grenejı dağılır çünkü;
    bağlantı noktaları dahil yeri MİKA...

her hangi bir darbe durumunda (düşme,çarpma) kasma yapıyor,çünkü hepsi bir birine bağlı...arkadan gelen bir darbe de, öndeki herhangi bir kısım kırılabilir...

örnek vereyim;

yağmurlu bir günde istemeden ve görmeden bir çukura girdim...biraz hız da vardı. ÇAAT diye bir ses geldi... durup baktım bişey yok!!!

ertesi gün daha dikkatli baktığımda ön farın sağ üst kısmının tınağı kırılmış sallanıyor... bişey yapmadım o an...
    şans işte o gün mecburen kaldırımdan inmem gerekti; gene ses ama bu sefer ÇIT diye ses çıktı. bi baktım komple far sallanıyor. tabi bütün ağırlık diğer tırnaklara binince,birazda zorlayınca dayanmıyor,kırılıyor...

dikkatli kullanacağız,özen göstereceğiz... çokta abartılacak bir durum yok; sonuçta fiyatı ve kalitesi belli...

Motosikleti
    loading...
    ayberk abi paylasımın için teşekkürler

karbüratör konusunda üstünde duruyorum pazarı beklicem mecburen

Motosikleti
    asya 150t1
    herkese ıyı akşamlar benım motosıkletım 151rs ama arkadaşımın 150 zatı var bugun bı ınceleyım dedım baktım karbüratör benımkıneden farklı benım motorda karbürator den dırekman emme manıfolduna baglı onukınde ıse aynen baglı ama sol tarafından bır hortum var karburatöre gıdıyo acaba bu nediır niçin yapmşlar çözemedım bılen varsa yazarsa sevınırım ..::herkese hayırlı suruşler

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı Ç I L G I N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba....

İlk once bende yeni olmama ragmen aramıza hosgeldin:D

Ayberk abi zaten konuyu uzun ve net bir şekilde anlatmıs ama bende birseyler yazmak istedim.150 zat benimde ilk motorum.Acıkcası maddi gucum buna yettigi icin ve tipi hosuma gittigi icin 2.el aldım.Ben biraz kiloluyum.110 kg kadar:D Ben alalı 3 ay falan oluyor ortalama.2. el aldıgım ıcın eskıyen parcaları degıstırdım.Oylekı ılk aldıgımda marstan motor calısmıyordu.Servıste hallettık.Sımdı canavar gıbı.Elbette 110 kıloyu tasımak kolay degıl.Elbette bıyerde sana baglı motorun omru.Cunku sert kullanırsan basın agrıyabılır.Ama keyfı benım ıcın tartısılmaz.Cok keyıf alarak bınıyorum.Ufak tefek sorunların zamanla olucagını bılerek aldım.Ben tavsıye edıyorum.Mesela ayberk abının motoru gordum.Gercekten mukemmel bır makına.Bakmıs motoruna.Elle gosterılır.Dedıgım gıbı sevıyorsan bence ufak tefek sorunlar zaten gozune batmaz.

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar merhaba,
    katılacaklar arasında ismimi gordum cok sevindim, tesekkur ediyorum size ama maalesef katılamayacagım, ben motorumu satalı yaklasık 2 ay oldu, şu an motorsuzum, sariyer - emirganda oturuyorum şu an icin gelebilmem pek mümkün gorunmuyor. ama iş yerim bostancıdaki kosifler center, belki haftaici bi aksam ugrar çiğ koftenizden yerim.
    size afiyet olsun, keyifli sohbetler

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese ıyı akşamlar benım motosıkletım 151rs ama arkadaşımın 150 zatı var bugun bı ınceleyım dedım baktım karbüratör benımkıneden farklı benım motorda karbürator den dırekman emme manıfolduna baglı onukınde ıse aynen baglı ama sol tarafından bır hortum var karburatöre gıdıyo acaba bu nediır niçin yapmşlar çözemedım bılen varsa yazarsa sevınırım ..::herkese hayırlı suruşler
    kimse bılmıyomu bunun ne işe yaradıgını

Motosikleti
    GSXR-1000
    eeee kimler geliyor yarın?

Motosikleti
    GT250R
    Ayberk abi ve diğer zat-ı muhterem arkadaşlar;
    Bilindiği gibi hava muhalefeti malum,anlayışınıza sığınaraktan yarın gelemeyeceğimi beyan etmek isterim.
    İnşallah bir dahaki organizasyonda görüşmek dileğiyle.

Saygılar.
    İki teker hastalığımda bünyem tedaviyi reddediyor.

Motosikleti
    Zat 150
    Selam arkadaşlar. Uzuuuun bir yazılı döneminden sonra ine aranızdayım .Dün okul tatil olur olmaz hemen motoruma bindim ve biraz dolaştıktan sonra arkadaşımın yanına gittim.Motoruda dışarıya parkettim.Hava 12 derece falandı ve esiyordu. yaklaşık 3.5 saat motor aynı yerde kaldı.Eve gitmek için motora bindim marşa bastım ve tek seferde çalıştı şaşırdım bir o kadarda mutlu oldum .ancak mutluluğum uzun sürmedi yola çıkıp hızlanmak için gazı çevirdiğimde motor sallanmaya başladı bende hemen gazı bıraktım ve sağa çektim.Sağına soluna baktım görünen birşey yoktu. Yeniden binip kalktım gayet güzeldi yine gazı biraz daha çevirdim yine aynı sorun.Ben motorun soğuk olmasına bağladım o yüzden ayaklığa alıp biraz öyle çalıştırdım arada motorun sıcaklığını elimle kontrol ettim biraz ısınınca bindim sorundan eser kalmamıştı.Sorum şu motorsikletim bunu motoru soğuk olduğu için mi yapmıştır sizce?

Geçen gün rüyamda yamaha r1 im vardı Herhalde komşununkinden çok etkilendim.Motor sesi, görünüşü, hızlanması, kalkışı vb. cidden makinaya hayran kaldım. İnşallah bir gün r1'e bineriz

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Herkese selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Gerçi sayfaların hepsini okudum. tam bir zat delisiyim. inş. yakında benimde olcak .Seneye okulum var Amasya'da onun için okula gidip gelmeye almaya calısıyorum.Az birikmişim var az daha biriktirip almayı düşünüyorum.O yuzden çalışıyorum şu an.Az kaldı sıfırı çok para onu verememde 2. el iyi bişi düşürmeye çalışıcam artık.İlk mesajdan çok konuşmaya başladım :D .Herneyse herkese merhaba....

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse bılmıyomu bunun ne işe yaradıgını
    valla dostum ben bilmiyorum...
    onu ahmet abi'ye, yani Ahmet ERŞEN'e soracaksın...o olsaydı kesin bilirdi...

Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Gerçi sayfaların hepsini okudum. tam bir zat delisiyim. inş. yakında benimde olcak .Seneye okulum var Amasya'da onun için okula gidip gelmeye almaya calısıyorum.Az birikmişim var az daha biriktirip almayı düşünüyorum.O yuzden çalışıyorum şu an.Az kaldı sıfırı çok para onu verememde 2. el iyi bişi düşürmeye çalışıcam artık.İlk mesajdan çok konuşmaya başladım :D .Herneyse herkese merhaba....

sinan kardeşim aramıza hoş geldin...

umarım kalıcı ve katılımcı olursun....

allah kazasız,belasız hayırlısıyla nasip etsin motorunu...

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    teşekkür ederim abicim hoşbuldum.Kalıcı olurum abicim hergün girip okuyorum zaten.Sonunda üye oldum.Zat ta alırsam tam olcak işte .Allah'ın izniyle ..

Motosikleti
    GT250R
    Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz )
    İki teker hastalığımda bünyem tedaviyi reddediyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler