Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 150 T1
    Merhaba, Ben T1 i alalı bir ay oldu şu anda 6200 km de. Alanya da çalışıyorum ama ailem Konya'da iki hafta öncesine kadar (havalar soğuyana kadar) üç kez Alanya'dan Konya'ya gittim (gidiş geliş 600 km), üçüncü gidişimde biraz abarttim ve Mersin üzerinden Konya'ya gittim (gidiş 700 km ,geliş 300 km)arkamda kız arkadaşımda vardı ve motor hiç zorlanmadı, çokda rahat bir yolculuk oldu. Alanya'da tam doldurduğum depo hem Konya'ya çok rahat götürüyor (300 km) hemde Konya'da beni çok rahat gezdiriyor, üstelik dönüştede benzin kalıyor. ikinci gidişimde ölçüm yapma fırsatım oldu bir arkadaşımızın iddia ettiği gibi 380 km rahat dayanıyor. Bir depo ile 270 km yapan arkadaş bence motorunu bi servise götürmeli bence çok fazla yakıyor. Benzin göstergesindeki hatalı çalışma sorunu bende de var hatta gösterge takımını komple değiştirttim ama aynı sorun hala var. Çözebilenler bu konuda bilgi verirlerse sevinirim.
    Kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    arkadaslar ben 750 kmdeyim ve su ana kadar ki olanlar:
    1-bir depoyla 370-380 km gidiyorum
    2-km sayacım bozuk degıl
    3-zaman zaman ön disklerden ses geliyor
    4-sol swich çalışmadıgı için mi bilmiyorum sol freni sıkınca fren lambası yanmıyor sadece sag frende yanıyor.
    5-sıkı bir yagmurda motoru kullandım.lastiklerin cok kaydıgını duydugum için virajlardan mumkun olan en az hızla gittim.sonuçta bir kayma olmadı guvenli kullandım
    6-motoru 2-3 gun kullanmayınca motor sogukken marş basmadı.en az 5 dakika ugrastıktan sonra marş aldı.sanki akü bitmiş gibi hiç ses vermiyor sonra 6-7 denemeden sonra birden marş alıyor bu da bir hafta once basladı.

7-motoru gece de cok kullanıyorum tabi kısa farlar cok yetersiz
    bu arada motorun rodaj donemi 1000 kmde mi 1300 kmde mi bitiyor

rodaj 1000 de bitiyor, sol freninle ilgili plarakta: müşürü bozulmuş olabilir, aküyü bitirir dikkatli ol. fren müşürlerini kontrol et. motordan memnun olmana çok sevindim

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    okhantolga : cevap
    motor aksesuarı için sirkeciye git. doğubankın yanına... alarm konusunda birşey belirteyim. motorunun elektrik tesisatı garanti dışı kalır...
    Maslaktaki serviste alarm var fakat motorunun elekt.tes.garanti dışı kalacağını söylüyorlar... servis alarmı takıyor ama anlamadım gitti doğrusu....

6 Numaralı sorunun nedeni buji bendede oldu orjinal bujisi çabuk bozuluyor bence her zaman için yedek bulundurmanı öneririm degiştirmesi çok kolay eger alet edevat varsa tabi...

rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    arkadaslar ben 750 kmdeyim ve su ana kadar ki olanlar:
    3-zaman zaman ön disklerden ses geliyor
    7-motoru gece de cok kullanıyorum tabi kısa farlar cok yetersiz
    bu arada motorun rodaj donemi 1000 kmde mi 1300 kmde mi bitiyor
    Fren disklerinden ses gelmesi çok normal, hemen hepsinde var bu sorun. Fakat bir çözümünü bulamadık henüz.
    Farların arka kısmında bir YÜKSEKLEK AYAR VİDASI var buradan far ayarını yükseltebilirsin.
    İyi sürüşler, soğuklar başladı sıkı giyinmeyi unutmayın
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    herkese ıyı aksamlar bugun aksam turumu attıktan sora eve dondum motoru stop attıktan sora cıt cıt cıt gıbı sesler gelmeye basladı motordan(as 125t) belkı daa onceden de gelmıs olabılır ama bugun ılk defa dıkkatımı cektı..bunu yasayan yada ne olduunu bılen bırı varsa yardımcı olabılırmı lutfen???

praetorian, egzostan gelmiştir. soğuyorya ondan dolayı metali daralıyor, o da çıt çıt ses yapar. arabalarda da olur bazen... yani sanırım sorun budur

solo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 T - Siyah
    Alıntı ChatnoiR adlı üyeden alıntı
    praetorian, egzostan gelmiştir. soğuyorya ondan dolayı metali daralıyor, o da çıt çıt ses yapar. arabalarda da olur bazen... yani sanırım sorun budur
    evet evet daha once benim de basima geldi

QUARZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    okhantolga : cevap
    motor aksesuarı için sirkeciye git. doğubankın yanına... alarm konusunda birşey belirteyim. motorunun elektrik tesisatı garanti dışı kalır...
    Maslaktaki serviste alarm var fakat motorunun elekt.tes.garanti dışı kalacağını söylüyorlar... servis alarmı takıyor ama anlamadım gitti doğrusu....
    bu arada size ufak bir not
    asya motor fikirtepe servisinde 'Elekrtik Aksamı GAranti kapsamı Dışındadır ' yazmışlardı.... mu hahahaha Saçmalığa bakınççç

BLOEX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MERHABA ARKADAŞLAR İKİ HAFTA ÖNCE AS 150T1 ALDIM BAKALIM HAYIRLISI İKİ TUR ATTIM DEPOYA KOYDUM. BUGÜN BÜYÜK HEVESLE KULLANAYIM DEDİM AMA ÇALIŞMADI... ASLINDA ÇALIŞTI AMA GAZ VERİNCE STOP ETTİ .

holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar 7480 km deyim şimdiye kadar dün km teli kopru 6500 de siboplar sürtmeye başladı ayarladılar geçti bi ara arka fren müşiri bozuldu garantiden değiştirdiler bunun dşında bazı yerlerde korozyon var yağmur çamur demeden biniyorum tekerlerde kayma problemi kalmadı neden bilmiyorum artık kaymıyorlar bununların dışında herhangi bi problemim yok bu arada şile, ağva,kefken,izmit,değirmendere gibi otra uzaklıkta yerlerede gittim yüksek süratte 1,5 saat sürekli gidince bi bayılma oluyor gazı kesip biraz dinlendirince geçiyo bide 6000 bakımında motoru çok zorladığım için bu sıkışmalar sırasın da hava filitresine yağ kaçmış onuda değiştirdiler 2 kişiyle yokuş aşağı otobanda şimdiye kadar gördüğüm en yüksek sürat 115 km yakıt olarak otobandaki km ye göre 185km de 12ytl falan yakıyo sevgiler

Bende 3200 deyim as150 t1: firen müşiri hava filitresi,benzin filtresi egzos tamiri( 3 yerden patlamış) arka balata buji hepsi bitmiş anlıcanız 3000 bakımı 100 ytl,ye çıktı ama saglık olsun diyorum nediyim başka

QUARZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150
    Alıntı Dolmabahce adlı üyeden alıntı
    peki hiç denedinmi yani aşırı hassas yada motor düşüncemi çalışıyo
    1 tane darbe alınca uyarı veriyor, darbe devam edince devamlı çalıyor....
    hassasiyeti normal, yanından kamyon (çöp)gelince sadece uyarı veriyor tavsiye ederim... Ama marşı alarma bağlatmadım, aküyü yer diye...

Motosikleti
    yok
    mondıal,as125 t nın aynısındanda getırmeye baslıcakmıs 2006da ve 1440ytl ye satıcakmıs..bıcok model daha getırıolar sabahta gorduum kadarıyla acaba asya motor naapcak??

Göztepe minübüs yolunda biryer var as150t1 aynısı sadece arkada sepet renk mavi markada degişik bişi ama kasa 150 t1,in aynısı ve 100 metre ileridede asya bayisi ilginç

Motosikleti
    yok
    katılıorum bende okadar para kazandılar artık kendılerıne ozel bı motor uretmelıler,as150t1 heralde 10 fırma fln getırıodur artık,yakında dıger modellerde ole olursa asyanın pazar payı duser oyuzden farklı bısıler yaratmalılar..mondıal as125t yı(cok benzerı)1440 a satıomus hal boyleyken cok az kısı 1650ytl verır asyaya..

aydinynr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 t gri
    holy_diver, sewgili kardeşim ben bile 2800km lere geldim... ve kesinlikle kayma sorunum yok (kayma benim alanım... bkz sahte hoca "şahan cem yılmaz") walla çok memnunum motorumdan her gün bayrampaşa maslak arasında bir de arkamda yaklaşık 80kg lık bir artçıyla gidip geliyorum... tek problemim bazen tem'de daha yüksek süratlere çıkmak zorunda olmak... eh artık kış sonunda bi beverly 200 ya da bi runner 200 alabilirsem bu sorunlar da ortadan kalkmış olur...
    \"Turkish Choopers\"

rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Alıntı QUARZ adlı üyeden alıntı
    Alıntı Dolmabahce adlı üyeden alıntı
    peki hiç denedinmi yani aşırı hassas yada motor düşüncemi çalışıyo
    1 tane darbe alınca uyarı veriyor, darbe devam edince devamlı çalıyor....
    hassasiyeti normal, yanından kamyon (çöp)gelince sadece uyarı veriyor tavsiye ederim... Ama marşı alarma bağlatmadım, aküyü yer diye...
    AKÜYÜ YER DİYE BİŞEY YOK. Bu motorlar gaz vermeden çalışmıyo, aslında teknik bi arıza var bu motorlar gaz vermeden çalışması gerekli. Gaz vererek çalıştığı içinde uzaktan çalıştırmak pek mümkün değil. aynı alarmı bende kululanıyorum alarm olarak çok iyi memnunum ama uzaktan bastığımda çalışmama problemi var. Bilgilerinize.
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

Oceans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 660 Tenere
    Arkadaslar merhaba ben aranıza yeni katıldım 125 t mi yeni aldım şuan için çok memnunum z.burnu - s.ahmet arası kullanıyorum rodaj tamamlanmadan 2 kişi binmeyin ve 50km den fazla hızlı kullanmayın kurarına herkez uyuyor mu merak edıyorum çünkü ben çoğu zaman buna uymuyorum bunu yapmam hata mı? Ayrıca nelere dikkat edeyim arkadaşlar şimdiden yardımlarınız için teşekkürler byeee

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler