Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Cevap = lastvoyager dostum 15ytl yağ değişim ücreti alıyorlar... kanunide böyle bir ücret alınmıyormuş...
    ama tavsiyem yağını sen götür yoksa her şekilde para vereceksin... castrol ün motosiklet yağlarını çok tavsiye ediyorlar...
    bakımda hiçbirşey yapmıyorlar... sadece yağ değişimi ve senin motorla ilgili şikayetin varsa oralara bakıyorlar.. o kadar...
    sen bütün problemleri not al ve serviste hepsini tek tek yaptırt sıra var diye yağ dan sonra göndermeye çalışırlarsa ısrar et ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    QUARZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150
    ARKADASLAR BUGUN info@asyamotor.com adresine göndermiş olduğum şikayet e-mailini burdan sizlerle paylaşmak isterim...
    Resmen adamı soymaya yelteniyorlar... YAZIKLAR OLSUN..

29.09.2005 tarihinde Damla otomotiv mağazanızdan AS150T1 marka motor aldım. Motoru 29.09.2005 tarihinde teslim aldığımda kilometre göstergesinin 100 metrede olduğunu gördüm ve motorun denemeden geçirilmediğini test sürüşü yapılmadığını anladım.

14.10.2005 tarihinde 300 km bakımına gittiğim zaman Gözcübabada yer alan servis istasyonunda gerekli hassasiyet gösterilmedi. Motorla ilgili ön takımlardan ses geliyor, motor marş basmıyor ve balatalardan ses geliyor gibi şikayetlere Asya Motor firmasına yakışmayacak şekilde cevaplar duydum. Balatalardan ses gelince bana 25 YTL vererek japon balatası taktırmam gerektiğini belirttiler. Olaylar bu lekildede bitmedi daha, 21.10.2005 tarihinde motordaki marş problemi yüzünden daha 365.kilometrede (ki motoru 1 haftalık süreçte hep ayak ile çalıştırdım) yine servise uğradım. ayrıca kilometre saati (mesafe gösteren alt saat) de çalışmadığından servise uğradım. bana arka fren müşüründe problem olduğunu belirttiler. Genc olan cocuk bana müşürdeki problemi hallettiğini fakat bunun geçisi olacagını yenisi ile değiştirilmesi gerektiğini belirtti ve 35 YTL bana japon marka fren müşürü fiyatı cıkardı tabiki ben bu şekilde devam ederim dedim..

Bu arada servise gitmemden yaklaşık 2 saat geçmişti sadece fren müşürlerine baktılar. Gösterge panelindeki ki,lometre saatinin ise tüm motorlarda olabileceğini onunda japon malı ile değişmesi gerektiğini bildirdiler. ordaki yaşlı şahıs aldığınız 3.000 YTL'lik motor, ne bekliyorsunki lafı sinirimi epey bozdu... O zaman böyle heriflere niye servis istasyonu açtırıyordunuz.

Şimdi size soruyorum.. Satarken 'Kesinlikle süper, MZ, Mondial, Kanuni' ile kıyaslamayın bile.. dediğiniz motorlarda niye servise gidildiği zaman o parça değişecek bu parça değişecek.. mantalitesi ile olaya yaklaşılıyor da garanti kapsamındaki parçalar değiştirilmiyor. Bu haftasonu yine servise gideceğim eğer.. aynı problemler devam ederse. Bu olayı daha geniş kitlelere yayacağımı bildirerek İyi Çalışmalar Dilerim.. Ayrıca Lütfen Servis istasyonunuzdaki personelde revizeye gidin…

Ha bu arada belki benle irtibata geçmek isteyecek Müşteri Temsilciniz falan vardır. Telefonun XXXXXXX

Japon Aküsü : 35 YTL

Japon Balatası : 25 YTL

Japon Fren Müşürü : 25 YTL

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    QUARZ yaşadığın şanssızlıklar için gerçekten üzüldüm, ama bence senin şansına problemli motor çıkmış bende aynı motoru kullanıyorum (4000 km'de) ve çok memnunum hiç problem çıkarmadı desem yalan olur ufak tefek sorunları oldu ama dediğim gibi beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor . bu arada kilometre saatindeki problemi garantidenmi halletiler yoksa ekstra ücret talep etilermi.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arka fren lambam calısmıo?sanırım sıgortası attı yada yanlıs hatırlamıosam fren musuru arızası var.bunu daa once yasayan varsa(forumda gormustum sankı)servıste ne kadar suruo yapılması bılen varsa solerse sevınırım herkese ıı geceler!!

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    ben 125 t kullanıyorum ve arkadasım ford fistasıyla yan yana gıderken bu hız göstergesını test ettım ben 90 la gıderken arabının kı 70 gösterıyor bırde acık acık söylıyım son surata cıktınız gazı sonuna kadar kökler gıtmeye calısırsanız motor kısa sure sonra istop edıyo buda cevre yollarında gıderken buyuk tehlıke bu sorun sadece bende mı var dıger kulanan arkadaşlardan cevap beklıyorum

Motosikleti
    Jinlun 150
    Alıntı kahraman34 adlı üyeden alıntı
    QUARZ yaşadığın şanssızlıklar için gerçekten üzüldüm, ama bence senin şansına problemli motor çıkmış bende aynı motoru kullanıyorum (4000 km'de) ve çok memnunum hiç problem çıkarmadı desem yalan olur ufak tefek sorunları oldu ama dediğim gibi beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor . bu arada kilometre saatindeki problemi garantidenmi halletiler yoksa ekstra ücret talep etilermi.

dostum teşekkürler, sanırım ben biraz pimpirikliyim.. kilometre saatindeki problem çok ilginçtir kendi kendine düzeldi.. ama bu haftasonu servise götüreceğim problemli diye.. bakalım yine çıldırtabileceklermi beni

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    merhaba arkadaslar foruma bayadır ugrayamıyordum dersler yogundu biraz (sakarya tarih) neyse t1 ile 600 kmyi geçtim zaten hergun 45-50 km falan yapıyorum.okul ev arası.dun ilk kez yolda kaldım benzın bitti. benım hatam tabi neyse 1.5 litre pet şiseden benzin koydum calıştı.ben de sol swich sürekli arızalanıyor hep sağ swichle çalıştırıyorum motoru.bazen motor cok sogumussa ki bizim okulun rakımı adapazarının 3 katı fazla,motoru calıştırmak zor oluyor. .arada balatalardan falan ses de geliyor ama valla kaskı takınca hiçbir şey duyulmuyor : .sonuçta motordan memnunum ehliyetten motor sınavına girdim 3 hafta sonra açıklanacak açıkcası rodaj donemini tamamlayıp ehliyeti cebe koyup istanbula gitmek istiyorum burdaki arkadaslar hayran motora bir de istanbuldaki arkadaşlara göstereyim bir bogaz havası aldırıyım asyama. pardon söyleyemi unutmusum bir depoyla 380 km gidiyor sonra benzin bitiyor ve yolda kalıyorsun

Motosikleti
    Jinlun 150

Dostlar yardım.

arkadaslar bana bilgi ve yardım edin ltf..
    dün 2 gündür çalıştırmadığım motorumla şöyle bir turlim moda, barlar sokagı falan yapim dedim.. fakat 20 dk aldı çalıştırmam ve elden çalışmıyor.. acaba aküyü tamamen şarj etmemmi gerekir. serviste beni üçkağıta getirmek için çalışmama nedeninin müşür ve aküden olduğunu falan söylemişlerdi.. aküyü değiştirmemi tavsiye eden varmı..+ bu probleme ek olarak arka stop lambasının altında bağlantı noktasında bir açıklık var.. bunu servise sordugumda cukurlara sert gi,rdiğinizden bu nokta açılır dediler ve enson serviste yerine oturtmuşlardı bu doğruy birşeymi... ??
    yakıt deposu olarakta.. tam olarak depoyu anlayamadım kırmızıya gelince 5 lt benzin alıyor motor.. karışık sanırım.. yardımınızı rica ediyorum..

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    QUARZ DOSTUM BU MOTORLARIN FRENLERDEKİ STOP VE MARŞ MÜŞÜRLERİ ARIZA YAPABİLİYO... SAĞ ELDEN MARŞ ALMIYORSA BİRDE SOL ELDEN MARŞ DENE... VE SERVİSTE YENİSİYLE DEĞİŞTİRT. BENİMDE ARKA STOPLARIM GEÇ YANIYO VE STOP LAMBAMIN ARASI AÇIK... SERVİSTE TAKIYORLAR VE BİR ÇUKURA GİRİYORSUN GENE AÇILIYO... BEN JAPON YAPIŞTIRICISIYLA YAPIŞTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM...
    BİRDE AKÜ İÇİN GEZ DOLAŞ AKÜ ŞARJ OLUR...

Motosikleti
    Jinlun 150
    • Forum Anasayfası • Sık Sorulanlar • Arama • Üye Listesi • Yeniler • Profil • Yeni mesajınız yok • Çıkış [ QUARZ ]

Gelişim Sürücü Kursu

+ Asya Motor AS 150 T1 & AS 150 T & AS 125 T Hakkında

Sayfa Önceki 1, 2, 3 ... 20, 21, 22

Motosiklet.net Forum Ana Sayfası » Motosiklet Seçimi ve Modeller

Yazar Mesaj
    QUARZ

Nereden: İstanbul
    Motosikleti: AS150T1
    Tarih: 2005-10-26, 08:53:51

--------------------------------------------------------------------------------
    kahraman34 demiş ki:

dostum teşekkürler, sanırım ben biraz pimpirikliyim.. kilometre saatindeki problem çok ilginçtir kendi kendine düzeldi.. ama bu haftasonu servise götüreceğim problemli diye.. bakalım yine çıldırtabileceklermi beni

nurguldemirbay

Motosikleti: asya t1
    Tarih: 2005-10-27, 12:21:28

--------------------------------------------------------------------------------
    merhaba arkadaslar foruma bayadır ugrayamıyordum dersler yogundu biraz (sakarya tarih) neyse t1 ile 600 kmyi geçtim zaten hergun 45-50 km falan yapıyorum.okul ev arası.dun ilk kez yolda kaldım benzın bitti. benım hatam tabi neyse 1.5 litre pet şiseden benzin koydum calıştı.ben de sol swich sürekli arızalanıyor hep sağ swichle çalıştırıyorum motoru.bazen motor cok sogumussa ki bizim okulun rakımı adapazarının 3 katı fazla,motoru calıştırmak zor oluyor. .arada balatalardan falan ses de geliyor ama valla kaskı takınca hiçbir şey duyulmuyor .sonuçta motordan memnunum ehliyetten motor sınavına girdim 3 hafta sonra açıklanacak açıkcası rodaj donemini tamamlayıp ehliyeti cebe koyup istanbula gitmek istiyorum burdaki arkadaslar hayran motora bir de istanbuldaki arkadaşlara göstereyim bir bogaz havası aldırıyım asyama. pardon söyleyemi unutmusum bir depoyla 380 km gidiyor sonra benzin bitiyor ve yolda kalıyorsun

QUARZ

Nereden: İstanbul
    Motosikleti: AS150T1
    Tarih: 2005-10-27, 13:17:59

arkadaslar bana bilgi ve yardım edin ltf..
    dün 2 gündür çalıştırmadığım motorumla şöyle bir turlim moda, barlar sokagı falan yapim dedim.. fakat 20 dk aldı çalıştırmam ve elden çalışmıyor.. acaba aküyü tamamen şarj etmemmi gerekir. serviste beni üçkağıta getirmek için çalışmama nedeninin müşür ve aküden olduğunu falan söylemişlerdi.. aküyü değiştirmemi tavsiye eden varmı..+ bu probleme ek olarak arka stop lambasının altında bağlantı noktasında bir açıklık var.. bunu servise sordugumda cukurlara sert gi,rdiğinizden bu nokta açılır dediler ve enson serviste yerine oturtmuşlardı bu doğruy birşeymi... ??
    yakıt deposu olarakta.. tam olarak depoyu anlayamadım kırmızıya gelince 5 lt benzin alıyor motor.. karışık sanırım.. yardımınızı rica ediyorum..

Kartal23

DOSTUM TEŞEKKÜR EDERİM.... AMA BEN CİDDEN KORKUYORUMÖ SERVİSE GİDİP BU SERVİSTEKİ DÖVÜCEM DİYE ..
    ÇÜNKÜ HERİFLER İPLEMİYORLAR..

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    nurguldemirbay : RODAJI TAM TAMAMLANMAMIŞ MOTO 380KM NASIL YOL GİDİYO ANLAMADIM... BUNUN BİR SIRRI VARMI YOKSA SENİN KM SAATİ HIZLIMI DÖNÜYO... ÇÜNKİ ENFAZLA BU MOTORLAR 11LT İLE 300KM YAPABİLİYO...
    SENİN MOTOR RESMEN BENZİNİ KOKLUYOR...

Motosikleti
    asya t1
    kartal23,valla ben 2 kez depoyu fulledim.birinde 370 km yaptım birinde ise 375-380 gibi birşeydi zaten ikincisinde benzin bitti yolda kaldım.temiz 370 gidiyor yani.km saatini de kontrol ettim arabayla daha onceden de dedigim gibi 20 kmlik yolda topu topu 200 metre fazla gosterdi.yani yuzde 1 yanılma yapıyor.neyse onu bir daha deniyecegım daha vaktim olmadı.rodajdan sonra full depoyla 400 kmyi gecer umarım.

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    nurguldemirbay, allahalla senin motor o zaman asyaların 1 numaralı benzini koklayan motoru seçilmeli diye düşünüyorum... ben ilk aldım depoyu fulledim 275km yol gittim... o yüzden biraz şaşırdım... birde motor rodajını tamamlayınca 1000km. sonra daha az yakıyormuş. senin motor rodajını tamamladıktan sonra hiç benzin kullanmadan giden ilk motor olur galiba ...

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    kartal23,valla ben 2 kez depoyu fulledim.birinde 370 km yaptım birinde ise 375-380 gibi birşeydi zaten ikincisinde benzin bitti yolda kaldım.temiz 370 gidiyor yani.km saatini de kontrol ettim arabayla daha onceden de dedigim gibi 20 kmlik yolda topu topu 200 metre fazla gosterdi.yani yuzde 1 yanılma yapıyor.neyse onu bir daha deniyecegım daha vaktim olmadı.rodajdan sonra full depoyla 400 kmyi gecer umarım.
    cevap : depodaki benzini sonuna kadar kullanma benzindeki pislik deponun altında birikiyo.. ve sen sonuna kadar benzini harcadığın için pislikler karbüratöre gidiyo hava filitrenin ömrü azalıyo bunu ekliyeyim dedim...

doslar kış geldi... motorlarımızın aksozundaki kromaj kaplamaya bir bakalım vida kafaları ve kromajda paslanmalar görebiliriz ve motorun arkadaki amortisörlerinin bağlantı yerlerindeki vidalar da paslanmaya başlamıştır mutlaka...
    size ufak bir tavsiye...
    bir fıs fıs (camsil) kutusuna 1 çay bardağı benzin ve makine yağı yarım çay bardağı (kapı menteşelerine kullandığımız ufak kutulardakinden) kutunun içine doldurun ve bir güzel çalkaların... başlayın temizliğe fakat kromajdaki çamuru ve tozu kuru bir bezle temizlemeyin yoksa çiziliyo... kirin üzerine karışımı uygulayın ve bekleyin kir çamur 2 dk. içinde akmaya başlar ve kromajlı olan yerler parlar... ve paslanmaya başlayan yerlere bu karışımı uygulayın... daha sonra ve kuru temiz bir bezle silin... uzun bir süre temizlediğiniz yerler su ve kir tutmayacaktır...
    DİKKAT FREN DİSK LERİNE PÜSKÜRTMEMEYE ÖZEN GÖSTERİN....

Motosikleti
    asya t1
    kartal23,tavsiyelerin için sagol en kısa zamanda uygulayacagım.bu arada benzini sonuna kadar kullanmak benım salaklıgım sonradan aklıma geldi karbüratöre zarar verir diye ama dur bakalım gercekten 375-380 götürecek mi diye test edeyim dedim sonucta goturdu ama bir daha benzin bitimine 40-50 km kala doldururum.

cafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    QUARZ,
    Arkadaşım aynı sıkıntı bende de vardı üzülerek söylüyorum ki kuru akü takınca problem bitti. Adamlara aylarca orginal aküsü boşalıyor dememe rağmen beni dinlemediler. Tabiki aynı matıkla bu aküyü garntiden değiştirsek gene aynısı olacak mantığı. Ben daha önce bir kere daha akü değiştirtmiştim, garantiden ama gerçekten olmuyo. Neyse kuru akü taktırırsan derdin biter yanlız taktırttıktan sonra muhakkak üzerine silikon tabancası ile slikon sıktırt yoksa akü başları yerinden çıkıyo. Sonra benim gibi yollarda kalma. Ayrıca birde şu şekilde sorunu gideriyorsun satıyorsun bitiriyorsun işi. Bu arada değiştidiğim parçalar.

Ötmeyen balata
    Kayış
    Akü
    Daha fazla aydınlatan ampuller
    Kaymayan lastik
    Yağ akıtmayan motor kapağı contası (fabrikanın yapamadığını yapıyorlar)

Zaten motor tabiyetini değiştirdi şu anda japon olmak üzere gün sayıyor. Sanki biz bu motora topraktan girdik 2.700 verdik gerisinide parçaları alarak taksitle tamamlıyacağız. Neyse ...Kalın sağlıcakla

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    cafin dostum.. bu lastikleri nereden aldın...

cafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Kartal23,
    Damla motor dan aldım.

Asya_Motor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor Deyince Model Ayırmayız Hepsi Kendi Sınıfında Süper

ASYA MOTOR

Motor Alırken Herşeyden önce yedek parça temin edebilcekmısınız yarın birgün bozuldugunda ..en ufak civatasına kadar asya motorda mevcut 2 yıl 30.000 KM motor aksamının servis garantisi var ayrıca diğer markaların aksesuarlarına bakıp dikkat edilicede birçok aksesuar ve parçanın daha sağlam oldugunu göreceksınız.. ve yakıt tüketimi gerçkten çok uygun alan müşterilerimizin hepsi memnun...ve birçok çin marka motorlar girdi ülkemize 2005 yılında hiçbirinin yedek parçası yok herkezın elınde patladı motorlar asya motor şirketi yeni bir sistem uyguluyor ismini vermek istemediğim birçok markanın parçaları bizim modellere uyuyor bu yüzden diğer taklit markaların tutunamaması için ..hiçbir asya motor bayisi diğer markalara yedek parça temini yapmıyacak (yapanlarında bayilikleri elinden alınacak ) böylece herkez hangi motorun adha iyi oldugunu anlıyacak..asya motor sattıgı motorun her zaman arkasında ve motor sever arkdaşlar bir sürpriz de benden bu sezon asya motordan çok güzel modeller gelicek bilginize diğer markaların taklitlerini yapmaması için gizli tutuluyo yazın piyasaya sürülicek yaza yetiştirmeyecekler yanı ...

ALWAYS ASYA MOTOR

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Asya_Motor, Vay be... Asya Motor forum'a yazmaya başlamış.. Süper.. Sorularımızı size de yöneltebiliriz artık. İlk sorular benden olsun;

1- yeni gelecek modellerinzin fiyat aralığı nasıl olacak?
    2- cruiser Asya'lar olacak mı? mesela 250 lik
    3- bizim 125T ler T1 ler vs demode mi olacak?
    4- Servislerinizdeki yoğunluk ve müşteri hizmetleri hakkındaki sorunları düzeltmek için çalışmalarınız var mı, varsa ne zaman gerçekleşecek?
    5- Yeni modeller gelince bu seneki modellerin fiyatları düşecek mi?
    6- Lastiklerini değiştirmek isteyenlere daha kaliteli kışlık lastik satışınız başlayacak mı?
    7- Peşin fiyatına taksitli satışlarınız olacak mı?
    8- Ön frenlerimizden gelen sağlıksız garip sesler ve takırtılar hakında ve 3-4 ay içinde başlayan frendeki sorunlar ve bunun düzeltilememesi hakkında servislerinizin "bu motorların hastalığı bu, bişey olmaz, bu sorunu düzeltemiyoruz, böyle kullanın, ucuz motor olduğu için idare edin" vs şeklindeki yorumlarına ve telkinlerine ne diyorsunuz? Bu frenlerdeki problem hakkında birşeyler yapmayı düşünüyor musunuz?
    9- herşeye rağmen motorumuzu severek kullansak da soru ve sorunlarımıza yanıt almak bizleri mutlu ediyor. Size direk atılan mailleri ve telefonları cevaplayacak bir destek servisi kurmayı düşünüyor musunuz?

Teşekkürler.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    asya_motor dogrusun piyasaya baktığımızda özelliklen as150t benzeyen birçok başka marka motorsikletler var e tabiki haliylen onların parçası asya'ya asyanınki onlara uyacak bu parça konusunda sıkıntı olmayacagının göstergesidir ,fakat servisler işini ciddi yapmıyor bu çok büyük bi sıkıntı adamlar ellerinden gelse herşeyi garanti dışı yapıyorlar benim anlıyamadığım km teli neden garanti dışı yani benmi kopardım ucuz işcilik ucuz malzeme ve koptu gitti ben her 2 ayda bir fren teli km telimi alacagım buna bi cevap bekliyorum,yinede motorumdan memnunum teşekürler asya.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler