Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı oneblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cbr boştayken direksiyonu sağa kırınca stop ediyor çok ilginç değil mi? ben gaz telinden filan olabileceğini düşünüyorum ama emin de değilim. daha önce buna benzer sorunla karşılaşan oldu mu? sağa çevirince direksiyonu elektrik de kesiliyor gibi oluyor sola tekrar kırarsam veya gaz verirsem stop etmiyor. fikri olan varsa cevabını bekliyorum. daha önce marşdan kablo çekmiştik alarm bağlamak için kumandadan basınca çalışması için motorun ama şu an çalıştırmıyorum o sistemi acaba o yüzden kaynaklanabilir mi?
    Dostum senin ilacın bende

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dorlion
    Neden bu kadar büyüttünüz anlamadım... Milletin gelip vayyy bee 200 kadran var , abi bu kaçlık? diye sormaları hoşunuza gitmiyor mu?

Dediklerine bakılırsa bakım için çok da kazık yemiş sayılmazsın...

Bu arada böylesine devirli kullanılan bir makinede 6. vites şarttır... Diğer makinelere benzetmek için değil hız için 6 vites. 5 vites olsaydı bu makine 140'lara çok zor çıkardı.

oneblood
    Muhtemelen jigle teli geriliyor sağa çevirince , bu yüzden stop ediyor... Jigle çekili aynı işlemi yap bakalım.
    Görkem bence jigleyle alakalı değil.

Bak şimdi gaz kolunun telini takip et. Hemen gaz'ın önünde metalden köşe bir vida var. O vidadan gaz boşluğunu alabiliyorsun. Benim gaz telinde fazla boşluk vardı. O vidadan gaz boşluğunu ayarlamıştım. Heralde teli biraz fazla gerdim o yüzden gidonu sağa çevirinde devir 4.000 e çıkıyordu. Sola çevirince eski haline geliyordu. Sonra biraz daha gevşettim. Bu sefer fazla gevşettim heralde sağa çevirince stop ediyordu sola çevirince problem yoktu.

Tariv ettiğim tel şu;

Bu telin üzerinde lastik bir koruma var. Lastik biraz sıkı çıkarmak mesele oluyor. Lastiği üstünden sıyırınca altta 2 vida ayar vidasını göreceksin. Seninki belki fazla sıkılmamıştır. Zamanla titreşimden falan gevşemiştir. Bi kontrol et.

Bu arada Akın çok saol teşekkür ederim. Artık arada bi tur attırırsın. Motoru verirken gerçekten kötü oldum ya. Bu arada ilanı 1 hafta önce koydum. Birsürü insan aradı. 2. arayanla anlaştık. 1 haftada sattım motoru araba olsa bu kadar kolay satamazdım.

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ii takip etmiyorsun sanırım boştaki bir durumdan bahsetmiş o kadar da biliyoruz heralde vitesteyken ayaklık açılınca stop ettiğini Görkem hep olmuyor arada oluyor jigle sanırım dediğin gibi.Bi de bakalım rolantiyi düşürdüm 1.3lere falan ısınana kadar stop ediyor kışınm biraz yükseltmem gerekecek sanırım.Ama böle biraz daha az yakar.10krş'tan aşağıya çekmem lazım.Vites değiştirmelerime biraz daha dikkat ediyorum.4000bakımından sora biraz daha ii olacağını düşünüyorum.hava filtresinde sorun var temizlenmesi gerek...Ayrıca kendinden büyük motorlarla gezmemem gerek ya..Benim ki düz yolda 130da kalıyor sora çok zorluyor...Olmuyor ki
    Akın hava filtresini, rolanti ayarını ıvır zıvır işleri ben yaparım sana. Hava filtresi deponun altında kalıyor. Depoyu sökmek kolay. Ben kendim temizliyodum. Depoyu söktükten sonra 4 tane vida var onlarıda çıkarınca işte hava filtresi Gaz kesince egsozda patlamalar oluyorsa çat pat tarzı temizleme zamanı gelmiştir.

Breh breh ne yazdım be
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Akın çok saol teşekkür ederim. Artık arada bi tur attırırsın. Motoru verirken gerçekten kötü oldum ya. Bu arada ilanı 1 hafta önce koydum. Birsürü insan aradı. 2. arayanla anlaştık. 1 haftada sattım motoru araba olsa bu kadar kolay satamazdım.

Akın hava filtresini, rolanti ayarını ıvır zıvır işleri ben yaparım sana. Hava filtresi deponun altında kalıyor. Depoyu sökmek kolay. Ben kendim temizliyodum. Depoyu söktükten sonra 4 tane vida var onlarıda çıkarınca işte hava filtresi Gaz kesince egsozda patlamalar oluyorsa çat pat tarzı temizleme zamanı gelmiştir.

Breh breh ne yazdım be
    İstediğin zaman arayabilirsin motorum senindir okan...Ayrıca Bursa içine satmışsın sanırım motoru.Babam görmüş yıldırımda yanlış görmediyse.Ya da yeni kardeş gelmediyse Bursa'ya bizim mavi cıbırlara EEEE eeeee ne alıyorsun bakalım 600f z750 hangisi? sıralı4 silindir zamanı geldi deil mi?
    AKIN FİDAN

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    theanswer125r

Çok geçmiş olsun, umarın yakında sağlığına kavuşursun.

Arkadaşlar yarın (Pazarr) küçük bir buluşma ayarlayalım diyorum ne dersiniz?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

GeNcHaCKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CıBıR 125 RR :)
    gecmiş oLsun arkadashım ALLAH aciL ŞifaLar werir insaLLah.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    theanswer125r
    Çok geçmiş olsun umarım kısa sürede sağlığına kavuşursun.
    Görkem

Ayarlayın ayarlayın :D Yeri bursa mı acaba
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    [QUOTE=GorkeM;743689]
    Neden bu kadar büyüttünüz anlamadım... Milletin gelip vayyy bee 200 kadran var , abi bu kaçlık? diye sormaları hoşunuza gitmiyor mu?
    bence sormaları hoş olurdu hatta 2007 modelde 220 kadran var

Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğin zaman arayabilirsin motorum senindir okan...Ayrıca Bursa içine satmışsın sanırım motoru.Babam görmüş yıldırımda yanlış görmediyse.Ya da yeni kardeş gelmediyse Bursa'ya bizim mavi cıbırlara EEEE eeeee ne alıyorsun bakalım 600f z750 hangisi? sıralı4 silindir zamanı geldi deil mi?
    Dün işleri halletmek için gezindik biraz. Benim motor erdeğe gitti. Güvenin için çok teşekkür ederim Akıncım saolasın. Aslında 600f leri çok beyeniyorum ama. CBR 125 ten sonra kullanılacak motor değil. Güç için bakılırsa ER6N CBR 125'ten sonra en ideal geçiş gibi geliyor. Dengesi mükemmel diyorlar. Yeri gelince çok hırçın oluyormuş ama O kadarda olsun artık.

Alıntı theanswer125r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 125 imle değil ama arkadaşın cbr 600 ünle kaza yaptım sağ kol bacak tamamen harap oldu parmaklar kımıldamıyor.Canım çok yandı çok şükür iyiyim
    Çok geçmiş olsun dostum üzüldüm. 600RR mı 600F mi ? Nasıl oldu kaza anlatsana
    Okan ACAR

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2007 mi bu alla alla benim gördügüm fake o zaman

GeNcHaCKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CıBıR 125 RR :)
    Lebowski Arkadashım 240 Bilem Yaptırırız bee Yorma Kafanı

bak işte az önce gittim senin için 2007 cbr buldum 240 ibre yaptım bide 240 ı dewirdim 260 felandım galiba

Lebowski dalga Geciyor Felan Sanma Maksat muhabbet olsun die Ksr Bakma

Motoru Yokuş Aşşağı Salladım Ondan boş gösterio

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    ne kusuru ya ne demek ugraşmışın güzel olmuş

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Kaza yapan ark.a geçmiş olsun.

Buluşma olayı tabi olabilir, bende katılabilirim ama gidipte biryerde oturup bişiler içme işlemi yapacaksak nekadar oturuyorsak o kadarda tur atalım. yani motorun bir anlamı kalmıyor öteki türlü. Ha bide pahalı bir mekan olmasın, örnek: cadde-sahil vs..vs..
    Soda Ayran Cool

SuSpect
    Cadde sahili pahalı değil ki... Gayet ucuz... Ayrıca gezi başka buluşma başka... Buluşmada oturup sohbet edilir , deneyimler paylaşılır...

Ben yine de buluşma için Anadolu yakasını önereceğim... Motorları çekip kahve dünyasında oturabiliriz.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Valla ben anlamaz, buluşacaksak buluşalım. Ama ben hava güselken bir yerde oturupta çay kahva içmekten yana değilim, onun yerine şöyle bir sahil turu, bağdat caddesi turu. Avr. yakasına geçeriz, sahil turu atarız ohh mis. Gezeriz yaw.

Ben kahve sevmem, hiç içemiyorum- sıcak çükületa vardır dimi orda?
    Soda Ayran Cool

Var var sıcak çükületa da var... O zaman Avrupada buluşalım yarın... Boğaz turu atalım , oradan karşıya geçelim , bir sahil turu da orada atalım... Güneş batmaya yakın da sahile kaçalım motorları parkedelim, bişeyler içelim... Oradan da kaçalım jadde'ye biraz yürüyelim piyasa yapalım

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Heh bak olur işte.

Tarih saat belirleyin ama. Saat 14:00 den once olmasında, malüm hem seçim hemde güneş.
    Soda Ayran Cool

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı
    Var var sıcak çükületa da var... O zaman Avrupada buluşalım yarın... Boğaz turu atalım , oradan karşıya geçelim , bir sahil turu da orada atalım... Güneş batmaya yakın da sahile kaçalım motorları parkedelim, bişeyler içelim... Oradan da kaçalım jadde'ye biraz yürüyelim piyasa yapalım
    Yarın 7den sonra bende size katılabilirim.
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Tamam o zaman saat 17.00'da Beşiktaş McDonalts önünde buluşuyoruz.

Küçük bir sahil turu sonrasında arabalıvapurla Anadolu yakasına geçip saat 19:00'da Caddebostan Migros'ta mola verip Migrostan Dragos'a kadar küçük bir tur sonrasında cıbırcılar olarak motosikletleri parkediyor ve ister sahilde , ister caddede vakit geçirip muhabbet ediyoruz

Motosikleti
    daha yok malesef
    allah hepimize önce 125r sonra 1000rr nasip etsin
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

allah hepimize önce 125r sonra cbf500 sonra 600f sonra 600rr sonra 1000rr nasip etsin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler