Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    yeni kasa cbr için hangi brandayı kullanıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    branda demişken : ben eski kasa cbr me özel yapım Deri branda yaptırmıştım,ne yağmur ne güneş geçirmiyo.yeni kasayada çok rahat olur ebatlar benzer.
    eğer satın almak isteyen olursa satabilirim.özelden mesaj atın...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimleri ne alemde yeni kasa ve 2010 CBR 125 için?
    Valla bende yeni kasa var,105 liralik benzin ile 1000 km gittim.

Alıntı miwaly_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bir sorun bu bahsedilen?

ben de bileyim de almadan önce ona göre...
    ??? (on karakter oldu işte)...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı miwaly_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ??? (on karakter oldu işte)...
    Benzin deposunun ordan diiiit diye bir ses geliyor.Bende yok bu sorun,baska bir abinin tri color cbrinde gormustum.

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

\

Farlari bu sekilde nasil yapabiliriz arkadaslar.

mustf10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    Alıntı tolga1994199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün düz yolda 151 km gördüm arkadan vuran rüzgarla tabi
    arkadaşım kusura bakma ama buna inananam arkadan vuran rüzgar da en az 150 km/h olmalıydı.
    bu sırada devir saati kaçı gösteriyordu 17000 herhalde
    bende en fazla 121 km/h yaptım devir 9000/10000 arasında idi bu motor daha nereye gidecek bence atıyorsunuz.

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin deposunun ordan diiiit diye bir ses geliyor.Bende yok bu sorun,baska bir abinin tri color cbrinde gormustum.

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

\

Farlari bu sekilde nasil yapabiliriz arkadaslar.
    arkadaşlar bende bir çok sesten şikayetçiyim. daha 1000 bakımı gelmediği için herhangibir tornavida değmedi.bakımda zincir sesi kesiliyor mu geriyorlar mı ?
    motor kapağından rahatsız edici bir ses var orta devirlerde onunda sonlanacağını umuyorum
    son olarak şu benzin deposundan gelen ses tam olarak nasıl acaba beni rahatsız edenlerden hangisi bende tarife uyan bir ses yok ama sadece yürür halde mi geliyor yoksa dururken varmı
    bu problemi yaşayan bir arkadaş videosunu gönderebilir mi ?madem sorunsa bizde bilelim garantiden değişimimizi yapalım.herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mustf10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kusura bakma ama buna inananam arkadan vuran rüzgar da en az 150 km/h olmalıydı.
    bende en fazla 121 km/h yaptım devir 9000/10000 arasında idi bu motor daha nereye gidecek bence atıyorsunuz.
    Benimkide 130 da kaliyor.Isin garibi 2 kiside tam yatmadan 128,tek kisi tam yatarak 130 gordum,2 kmcik fark etti

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

arkadaşlar bende bir çok sesten şikayetçiyim. daha 1000 bakımı gelmediği için herhangibir tornavida değmedi.bakımda zincir sesi kesiliyor mu geriyorlar mı ?
    motor kapağından rahatsız edici bir ses var orta devirlerde onunda sonlanacağını umuyorum
    son olarak şu benzin deposundan gelen ses tam olarak nasıl acaba beni rahatsız edenlerden hangisi bende tarife uyan bir ses yok ama sadece yürür halde mi geliyor yoksa dururken varmı
    bu problemi yaşayan bir arkadaş videosunu gönderebilir mi ?madem sorunsa bizde bilelim garantiden değişimimizi yapalım.herkese kazasız sürüşler.
    Dururkende geliyordu gordugum motorda.1000 bakiminda zinciri siktilar ama cok degil yine ses geliyor,birazda bol olmaliymis zincir serviste oyle dedi.

aslında zincirin bir miktar gergin olması gerekiyor diye biliyorum bende tam tersine
    çünkü çalışırken zincir ısınır ve genleşir, bunun için de motor çalışmadan duruyorken gerginlik kontrolu yaparken zincirin tam ortasına işaret parmağıyla baskı yapıldığında en fazla 2 cm oynama (esneme aslında) payı olmalı diye biliyorum...

tabii ben bu söylediklerimi yabancı bir eğitim videosundan öğrenmiştim, motoruna göre veya o yıllardan bu yıllara değişen şeylere göre değiştiyse bilemem...

gerçi zincir fazla gergin olursa bu sefer de üstündeki sürücüye ve artçıya bağlı olarak daha fazla yük biner zincire...sanırım servis sürekli artçı ile sürüldüğünü düşünüp ona göre yapıyor hesabını...

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Herkese iyi akşamlar,
    Bugün İstoç Anes Motor'da 1000 km bakımını yaptırdım. Gayet hızlı bir şekilde bakımı yapıldı yarım saat beklememişimdir. İlk bakım olduğu için sadece yağ parası alacaklarını söylediler. 25 tl verdim. Şu benzin pompası sesini sordum servisteki arkadaş değişmesi gerekir dedi, ancak kayıt işlemlerini yapan bayan bunun bir sorun olmadığını, daha önce de bu konudan şikayet aldıklarını ve konuyu japonyaya bildirdiklerini hatta videosunu çekip yolladıklarını söyledi. Lafın kısası bu şekilde kullanıcaksına geldi. Digiburak kardeşim sana hangi servisten değişeceğini söylemişlerdi?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendede 2500 km ye kadar bu ıslık sesi yoktu. motorla uzun yol yaptım şimdi rölantide bu ıslığa benzer ses gayet rahat şekilde duyuluyor. Bu arzamıdır bilemem ama giderken motor devri ve ruzgardan dolayı duyulmuyor. galiba bahsedilen ses bu. olduğu yerde çalışırken rahatsız edebiliyor pek karizmatik sayılmaz

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozzy07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar,
    Bugün İstoç Anes Motor'da 1000 km bakımını yaptırdım. Gayet hızlı bir şekilde bakımı yapıldı yarım saat beklememişimdir. İlk bakım olduğu için sadece yağ parası alacaklarını söylediler. 25 tl verdim. Şu benzin pompası sesini sordum servisteki arkadaş değişmesi gerekir dedi, ancak kayıt işlemlerini yapan bayan bunun bir sorun olmadığını, daha önce de bu konudan şikayet aldıklarını ve konuyu japonyaya bildirdiklerini hatta videosunu çekip yolladıklarını söyledi. Lafın kısası bu şekilde kullanıcaksına geldi. Digiburak kardeşim sana hangi servisten değişeceğini söylemişlerdi?
    yanlız bu ses benzin pompasının arızalanmasına neden olabilir.Böyle kullanıcaksın ne demek yahu hondada bunu yaparsa yandık yani
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ilk etapta benımkinde de yoktu ancak ılk 100 km yolculuktan sonra o ıslık sesı gıbı ses bende de cıktı 1000 bakımında servıse sordugumda onun enjeksıyon pompasından geldıgını ve bır sorun olmadıgını soyledıler..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesdede varsa o zaman pek takmamak lazım ama belli bi kmden sonra problem çıkartırsa o problem garanti yılları içinde çıkmalı
    ''11 kasa cbr125ler çok tatlı motor boyum uzun olmasa alıcaktım hatta baya düşündüm ama malesef sırıtıyorum üzerinde.
    şehir içi ekonomi için bire bir cbrla birlikte bide 4silindir bi canavar olacak garajda ohoo
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    cb125R
    Arkadaşlar ön teker arıyorum cbr original boyutlarda satmak isteyen yada fiyatlarını bilen yazsın lutfen.
    ayrıca zincir nasıl sıkılanır bilen varmı?
    geçen gün ustaya gittim motora hiç su koymuyormusun dedi!
    su konulacak yeri bilmiyorum..çeşme suyumu içme suyumu koyuyoruz
    (su konulacak yer sele altındamı)
    yarın hepsini elden geçireceğim
    yag olarak ne koyabilrim?
    yag seviyesi neresinde olacak..
    birde gidonun hemen ustunde bi yag kutusu var o ne işe yarıyor? ne yagı koyabiliriz
    ltufen bilen birisi bunları cevaplsın

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kutu fren hidroliği için..

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    sağ dikiz aynasının ordaki küçük yağ kutusu : ön fren hidrolik yağ kutusudur,içine hidrolik yağı katılır ama 32000 km de.
    motora yağ olarak 4 zamanlı 10 - 50 castrol tavsiye ederim 1 litre
    ön teker için anes motorla irtibata geçmenizi öneririm
    3,5 sene kullandım 1 damla su eksiltmedi,çok sağlam kaliteli bir motordur
    sadece yağını zamanında değiş ömürlük bir motordur...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    cb125R
    hocam allah senden razı olsun ya.
    valla peki bu yağ koyma seviyesı cubugun neresinde olacak.
    sen yınede su konulacak yeri bir soylede ben bir bakayım azaltmışmı yne ..şuan motorumda bi sorun yok şükür

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesdede varsa o zaman pek takmamak lazım ama belli bi kmden sonra problem çıkartırsa o problem garanti yılları içinde çıkmalı
    ''11 kasa cbr125ler çok tatlı motor boyum uzun olmasa alıcaktım hatta baya düşündüm ama malesef sırıtıyorum üzerinde.
    şehir içi ekonomi için bire bir cbrla birlikte bide 4silindir bi canavar olacak garajda ohoo
    Vallahi herkeste yok bu sorun.Ben bir kiside gordum canli olarak,bir tanidigim daha var yeni kasa cbrli ondada yok 2000 km kusurlerde.bende 1600 kmdeyim ve bendede yok bu sorun.ama canli sahit oldugum icin bu soruna asiri sinir bozucu bir ses oldugunu gordum

mustf10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    arkadaşlar millet artık yeter diyecek ama bir danışayım dedim.
    2011 cbr 125 aldım. sadece kask aldım oda LS2 shagun.şimdi havalar serinledikçe mont ve eldiven almam gerekecek. Bu konuda mutlaka tavsiyeler olmuştur.ama sayfa sayısı 1400 e vardı.çoğunu okudum ama okuduklarımı da hatırlamıyorum ki. Kaliteli ve ucuz işe yarar mont hangi marka ve özellikte nereden kaç paraya buluruz bir bilen açıklarsa sevinirim.(Bütçe en çok 200-300 TL olur herhalde.)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    arkadaşlar millet artık yeter diyecek ama bir danışayım dedim.
    2011 cbr 125 aldım. sadece kask aldım oda LS2 shagun.şimdi havalar serinledikçe mont ve eldiven almam gerekecek. Bu konuda mutlaka tavsiyeler olmuştur.ama sayfa sayısı 1400 e vardı.çoğunu okudum ama okuduklarımı da hatırlamıyorum ki. Kaliteli ve ucuz işe yarar mont hangi marka ve özellikte nereden kaç paraya buluruz bir bilen açıklarsa sevinirim.(Bütçe en çok 200-300 TL olur herhalde.)
    Biraz daha zorlayip 400 TL ye İXS marka gunluk mont gorunumunde 4 mevsimlik montunu alabilirsin.Hem gorunusu guzel hemde rahattir.Korumalarida var tabi ki.anesmotor.com dan bakabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler