Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne kadara patladı bende street düşünüyorum da.ve fark var mi frenlemede.benim arka acayip kayıyor
    hocam soru bana ise eğer,
    şuana kadar çok fazla zorlamadım açıkcası lastikleri ama, kaydırmadım diyebilirim.eskiden tekerin kaydığı derecede frenaj yaptığımda aldığım tepkiden daha güzel bir tepki alıyorum.biraz psikolojik de olabilir tabi ama gidişi duruşu motorun yere basışı herşeyi değişti.virajlara daha güvenle giriyorum irc lastikler vardı motorun üstünde standart olanlar 3,5 yıllık.(motor 3,5 yıllık, 6 ay önce üretilmiş olsa lastik, nerden baksan 4 yıllık).Kısacası, tuzlu ama kesinlikle tavsiyedir.keşke daha önceden yapsaydım bu işi diyorum.
    ccc67 bunu beğendi.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Ben geçen hafta güngör motorda gördüm sıfır 125r

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    beyler bende aranıza yeni katıldım. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip eder inşallah
    ccc67 bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar,
    uzun zamandır foruma girmiyordum, biraz bakıyım dedim, girmişken 2 kalem de birşey karalamak istedim.
    Foruma girmeyeli Allah, a çok şükür askerliğimi yaptım geldim kuşadası'nda.2 ay önce memlekete döndüm.motosikletimi 3,5 yılın ardından ilk kez hafif devirdim.fren kolunu eğdim, karenajlara zarar vermedim çok şükür bu gün honda efe den ön arka michelin pilot street taktırdım, ön fren balatasını değiştirdim(diske dayanmış değiştirmemiz lazım dediler, dizki bozarmış ilerlerse.3 kez ön değiştirdim bununla beraber.arka daha 1 kez değişmedi.ön ü çok mu kullanıyorum ne :D).lastikler tak çıkarla beraber 600, balata 60 lira tuttu herşeyiyle beraber.
    artık tekrardan aktif olarak konu başlığında bulunmaya çalışacağım iyi forumlar arkadaşlar.
    Sende gri turuncu vardı aldığın zaman ilk foto atanlardandın. Benim makinada Türkiyeye gelen ilk partiden 2011 24 bin oldu.

Çoğu kişi sattı büyüttü bişeyler yaptı, pek kalmadı ilk alanlardan hala binen. Benim bu gidişle ikinci motor olarak kalacak kerata öyle görünüyor

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Selamun aleyküm herkese arkadaşlar. Bende de 2013 model Kırmızı cbr 125r var. Arka ve ön lastiklerin çok kaymasından dolayı Michelin pilot street ile değiştirmeyi düşünüyorum.Kullanan var mıdır bu lastikleri? 1 Hafta içinde sipariş vericem. Pirelli tarafından Sport Demon uyumluymuş. Bu lastik hakkında pek bir bilgiye ulaşamadım açıkçası.Eğer kullanan varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim. İyi forumlar.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Eski Kasa CBR 125R Şuan Yani Sene 2014'de Alınır'mı ?

Avantaj - Dezavantajlarını Öğrenebilir'miyim Acaba ? ( Dezavantaj Olarak Direk İnce Demeyin Farkındayım 1.75 Boyum 75'de Kilom Var Bana Uygun Olduğunu Düşünüyorum )

Nasipse Önümüzde'ki Sezon Başlamadan Bir CBR 125R Niyetim Var Ancak Korkularım Var ( Bkz: Yedek Parça Fiyatları )

Şimdiden Teşekkürler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

günaydınlar... 3600 olmuş.. aslında pek fazla binmiyorum bu aralar...
    !Lk£® bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    hocam soru bana ise eğer,
    şuana kadar çok fazla zorlamadım açıkcası lastikleri ama, kaydırmadım diyebilirim.eskiden tekerin kaydığı derecede frenaj yaptığımda aldığım tepkiden daha güzel bir tepki alıyorum.biraz psikolojik de olabilir tabi ama gidişi duruşu motorun yere basışı herşeyi değişti.virajlara daha güvenle giriyorum irc lastikler vardı motorun üstünde standart olanlar 3,5 yıllık.(motor 3,5 yıllık, 6 ay önce üretilmiş olsa lastik, nerden baksan 4 yıllık).Kısacası, tuzlu ama kesinlikle tavsiyedir.keşke daha önceden yapsaydım bu işi diyorum.
    fiyat açısından birde aydınlatsanız çok sevinirim usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Alıntı yavuz benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bende aranıza yeni katıldım. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip eder inşallah
    Hayırlı olsun.İnşallah hepimize kazasız belasız sürüş nasip olur ama yok öyle arkadaşim aranıza katıldım deyip çekilmek.hani fotoğtafların nerede makineni birde biz görelim ama )

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı Alcnuvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm herkese arkadaşlar. Bende de 2013 model Kırmızı cbr 125r var. Arka ve ön lastiklerin çok kaymasından dolayı Michelin pilot street ile değiştirmeyi düşünüyorum.Kullanan var mıdır bu lastikleri? 1 Hafta içinde sipariş vericem. Pirelli tarafından Sport Demon uyumluymuş. Bu lastik hakkında pek bir bilgiye ulaşamadım açıkçası.Eğer kullanan varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim. İyi forumlar.
    hocam kullanamdım ama kullananlar tavsiye ediyor bende değiştirirsem eğer ki düşünüyorum pilot street ile değiştireceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/9vpz29.jpg

günaydınlar... 3600 olmuş.. aslında pek fazla binmiyorum bu aralar...
    makinede şıkır şıkır maşallah

Motosikleti
    Dün yıkadım. Ara sıra temizlik şart. Kuaföre gittim içeri giren her kişi maşallah kaca aldın sıfır motorun hali başka dediler. Dedim sifirlik mi kaldı neredeyse 1 yaşında . Kimse inanmadi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı Mevimsiz_Kar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2007 model motoru temiz motor aldım şuanlık memnunum biraz görünüş olarak masraflarım olacak sizlere danışmak istediğim bir problemim var motor yolda giderken kırt kırt diye bi ses yapıyor sanki bi yer sürtüyor veya bozuk bi rulman sesi gibi bişey ne olduğunu bulamadım :S birde motorun 4-5 bin devirlerde gaz kes ver gibi hafif tatlı tatlı bi sıkıntısı var alırken satan arkadaş piyano filan dedi sıkıntısı var ama bu sorun piyanoyla ilgili bişeye benzemiyor piyanoyla ilgili sorunu var evet doğru ama o gaz bazen takılı kalıyormuş gibi yüksek devirde kalıyor yavaş yavaş gaz kesiliyor o ayrı bişey :S
    Mutlaka anlayan birinin bakmasını tavsiye ederim. Hele rulmandan şüpheleniyorsanız, yolda giderken muhtemel teker kilitlenmesine karşı, mümkünse sorun giderilene kadar binmeyin derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

herkeze selamlar,
    uzun zamandır foruma girmiyordum, biraz bakıyım dedim, girmişken 2 kalem de birşey karalamak istedim.
    Foruma girmeyeli Allah, a çok şükür askerliğimi yaptım geldim kuşadası'nda.2 ay önce memlekete döndüm.motosikletimi 3,5 yılın ardından ilk kez hafif devirdim.fren kolunu eğdim, karenajlara zarar vermedim çok şükür bu gün honda efe den ön arka michelin pilot street taktırdım, ön fren balatasını değiştirdim(diske dayanmış değiştirmemiz lazım dediler, dizki bozarmış ilerlerse.3 kez ön değiştirdim bununla beraber.arka daha 1 kez değişmedi.ön ü çok mu kullanıyorum ne :D).lastikler tak çıkarla beraber 600, balata 60 lira tuttu herşeyiyle beraber.
    artık tekrardan aktif olarak konu başlığında bulunmaya çalışacağım iyi forumlar arkadaşlar.
    Hoşgeldiniz tekrar. Lastik çok fark etmiştir seyir halinde; güle güle kullanın.

Motosikleti
    4000 bakımı yaptıran arkadaşlar kaça nereye yaptırdınız...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Motor alanlara hayırlı uğurlu olsun. Cümleten kazasız cezasız sürüşler dilerim.
    C.Kaan, 125 gibi düşük cc'lerde en önemlisi sürüş yeteneği ve hakimiyeti geliştirmektir bence. Bu da kaliteli bir lastikle kolaylaştırılabilir yoksa viraj ve kontra tecrübesi edinmek daha zor olacaktır. Onun dışında 125R, cbf 150 ya da ybr 125'e göre bir nebze hızlıdır; ve su soğutmalı oluşu sıcak havada, uzun yolda avantajdır. Yedek parça fiyatlarında en azından yeni kasada bildiğim sinyal, far ve cant bence pahalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Abi 4000 bakımında işçilik geçen yıl Haziran'da 35,40 liraydı + yağ. Bildiğim periyodik bakım fiyatlarında ekstra birşey olmadıkça sabit; Mayıs'ta 40 liraydı.

Motosikleti
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor alanlara hayırlı uğurlu olsun. Cümleten kazasız cezasız sürüşler dilerim.
    C.Kaan, 125 gibi düşük cc'lerde en önemlisi sürüş yeteneği ve hakimiyeti geliştirmektir bence. Bu da kaliteli bir lastikle kolaylaştırılabilir yoksa viraj ve kontra tecrübesi edinmek daha zor olacaktır. Onun dışında 125R, cbf 150 ya da ybr 125'e göre bir nebze hızlıdır; ve su soğutmalı oluşu sıcak havada, uzun yolda avantajdır. Yedek parça fiyatlarında en azından yeni kasada bildiğim sinyal, far ve cant bence pahalı.[COLOR="Silver"]
    Benim Kafamda Aslında Eski Kasa YBR veya Drift Vardı CBR 125'i Beğeniyordum Ama Parça Fiyatları Beni Korkuttuğu İçin Geri Çekilmiştim Biraz. Geçen Büyük CC Bir Motoru Olan Arkadaşım İle Konuştuktan Sonra CBR 125 Yine Aklıma Yer Edindi, Şuan Sıcak Bakıyorum CBR 125R'a 3.000 Civarında Bir CBR Alsam ve 750 - 1.000 Civarıda Ekipmana Harcasam Benim İşler Olur
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

xantrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Herkese merhabalar , forumdaki ilk mesajım bu
    En yakın zamanda cbr 125 alıp aranıza katılmayı planlıyorum, ancak bugün honda bayiine gittiğimde elllerinde stok olmadığını , üretiminde 2015 e kadar durdurulduğunu söyledi. Elinde stok olan mağazalar olabilir dedi. 0 bulabileceğim bir mağaza var mıdır acaba?
    İkinci el de düşünüyordum aslında ama fiyatlar çok uçuk ikinci el için neredeyse sıfır fiyatına hatta. Şimdiden teşekkürler

Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    Merhabalar arkadaslar, 2012 beyaz CBR125R ımı satıyorum. 19.000 km de. Bakimlari eksiksiz ve kazasiz bir motordur bilgi almak isteyen arkadaslar 05355070446 arayabilir.

Motosikleti
    Alanada satana da Hayırlı olsun. Sıfır Güngör motorda var demişlerdi. Benim 3000 km de ki 2013 model motorun 7500 e satıldı. Bakmaya gelen vatandaş almaya geldi ama satmaktan vaz geçtim çünkü alınacak alternatif yoktu. Şuan piyasa tavanda...

Motosikleti
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Kafamda Aslında Eski Kasa YBR veya Drift Vardı CBR 125'i Beğeniyordum Ama Parça Fiyatları Beni Korkuttuğu İçin Geri Çekilmiştim Biraz. Geçen Büyük CC Bir Motoru Olan Arkadaşım İle Konuştuktan Sonra CBR 125 Yine Aklıma Yer Edindi, Şuan Sıcak Bakıyorum CBR 125R'a 3.000 Civarında Bir CBR Alsam ve 750 - 1.000 Civarıda Ekipmana Harcasam Benim İşler Olur
    Hayırlısı olsun. Ekipmana bütçe ayırman güzel; yalnız bu arada mümkün olduğunca iyisini almanı öneririm. Böylelikle sonradan, kalitelisini alayım diye veya çabuk yıprandı diye ek masraf etmeyebilirsin bence.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende gri turuncu vardı aldığın zaman ilk foto atanlardandın. Benim makinada Türkiyeye gelen ilk partiden 2011 24 bin oldu.

Çoğu kişi sattı büyüttü bişeyler yaptı, pek kalmadı ilk alanlardan hala binen. Benim bu gidişle ikinci motor olarak kalacak kerata öyle görünüyor
    aynen kardeşim, emrahark vardı ilk alanlardan, siyah almıştı mete abinin aracılığıyla sanırım.birde ben vardım ilk alan 2 li bizdik forumda yanlış hatırlamıyorsam
    24 bin güzel yapmışsın, benim henüz 19 bin de çok uzun yol yapamıyorum genellikle şehir içi, işe git geller ve ufak turlar oluyor şehir içince.
    dürüst olmak gerekirse ilk fırsatta motoru büyütebilirim gönlümden geçen bir 650f var ama kısa vadede olacak bir şey değil.benim küheylan minimum 1 yıl civarı daha götürür.imkan varsa tabi şehir içi için çok ideal bir motor, kesinlikle elde tutulabilir

Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat açısından birde aydınlatsanız çok sevinirim usta
    280 arka 220 ön ün fiyatı kardeş.500 lira tekerler, 100 lira da takma parası aldılar.bana 600 liraya maloldu

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    birtane yükledim hocam da telefonda var bugün yarın yüklerim daha inşallah

Motosikleti
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun. Ekipmana bütçe ayırman güzel; yalnız bu arada mümkün olduğunca iyisini almanı öneririm. Böylelikle sonradan, kalitelisini alayım diye veya çabuk yıprandı diye ek masraf etmeyebilirsin bence.
    Teşekkürler. Şuan Bir Kaskım Var Bu Ay Sonu'da Bir Mont Almaya Niyetliyim Nasipse Önümüzdeki Sezona Girmeden Tech90 Pantalonuda Tamamlamayı Düşünüyorum. Bu Ayırdığım 750 Lira Bütçe İlede Eldiven - Dizlik ve Bellik Amayı Düşünmekteyim, Malum Öğrenciyiz Sanırım Ayakkabıya Para Kalmayacak Onuda İlerde Tamamlarım Diye Düşünüyorum.

İlk Kasa CBR 125R Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirsem Sevinirim Arkadaşlar
    BlackBaron bunu beğendi.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler