Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı C&T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dostum içine sinmemesi tabiki kötü sinmeyen motoru almayacaksın ama 2012 model 6000 kmde motoru 6500e satamazsan alacağın hiçbir motoru satamazsın daha geçen gün 7200 e 22000 kmdeki motoru acaba çalıntımı bu motor neden bu kadar ucuz diye gömdük bence çok iyi fiyatmış neyse sağlık olsun birde motoru tabiki ustaya göstericeksin ama ustanın alma pahalı dediği motorun daha iyisini bul desen bulamaz çünkü piyasa belli..

birde vites geçme sıkıntısı genelde bütün cıbırlarda var yani öyle yağ gibi akmıyor şimdi denemediğim için net bir şey söyliyemiyorum ama bi katırtı genelde bütün makinalarda oluyor,(1 den 2 ye ve 2den 1e geçişlerde) altın elbiseli adamda denemesinde bu konuya değinmişti diye hatırlıyorum .

hakkında hayırlısı.
    hocam şimdi bahsedilen konu hakkında şöyle bir kaçşey söyleyeyim geçen yıl benim arkadaşım cbr125ni 5300e sattı, bahsetmiştim ilk motorum cbr250ydi bunu almadan önce Hatayda 2013 model cbr125 daha 2-3bin km de motor için 6000tl'ye anlaşmıştım bu arkadaşıma danıştığımda cbr 250 dediği için cbr125 almamıştım bak hem geçen sene bir yaş daha küçük ve km'si daha az ve daha uygun fiyattı. hatta sabah bir ilan sahibini aradım cbr250 için dedi ki biri motora bakacak alırsa kaça sattığımı haber veririm almazsa seninle pazarlık yaparız dedi 2012 model 7200km'de siyah cbr250 8500TL ye satmış ilk sahibiydi bu satan arkadaş ama şimdi maalesef motor piyasası yükseldi diye 2012de sıfır aldıkları paraları 8-10bin km binip satmaya çalışıyorlar maalesef. tabi ki arz talep meselesi yapacak onlar satmaya çalışacak biz almaya anlaşamazsak almicaz zorlama yok ama bana çok ters geliyor. adama binlerce km binip sıfır aldığı paralara satmaya çalışacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı bilgeturk15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin usta motor piyasasını takip etmiyor anlaşılan. bence de motorun bir kazası-kusuru yoksa iyi bir fiyatmış.
    piyasayı takip etmemek değil adam piyasayı bizden daha iyi biliyor emin ol ama şunu dersen anlarım şimdi o adamlar hyabusalara işte 700-1300cc motorları alıp satıyorlar tamir ediyorlar bu motorları neden aldığını bile anlamıyor tabi burası başka bakış açısı. geçen hafta müşterisi cbr125 satmış hatta benim için aradı satmadıysa onu alalım tertemiz motoru var lastikleride 140lık lastikde takmazsın dedi maalesef çocuk satmış geçen hafta fiyatını söylesem inanmazsınız veya bitik motor dersiniz 5200TLye satmış o da hepsi nakit değil bi kısmı nakit alıp bir kısmını bilgisayar tablet felan almış böyle örnekler çıkınca adam da 6500e pahalı diyor benimde içime sinmiyor bu örnekleri görünce. Dediğim gibi arz talep meselesi ben almam başkası alır bir şey diyemem.
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mucoist teşekkür ettim kardeşim yeni öğrendim tr ye gelmeyeceğini 250 liklere bakıyorum hayırlısı fiyatlar uçuk malum yaz geldi beklemedeyiz bakalım

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    arkadaşın daha ilk motoruydu alalı iki ay bile olmamıştı allah rahmet eylesin http://www.motosiklet.net/forum/kaza...adan-olum.html

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şimdi bahsedilen konu hakkında şöyle bir kaçşey söyleyeyim geçen yıl benim arkadaşım cbr125ni 5300e sattı, bahsetmiştim ilk motorum cbr250ydi bunu almadan önce Hatayda 2013 model cbr125 daha 2-3bin km de motor için 6000tl'ye anlaşmıştım bu arkadaşıma danıştığımda cbr 250 dediği için cbr125 almamıştım bak hem geçen sene bir yaş daha küçük ve km'si daha az ve daha uygun fiyattı. hatta sabah bir ilan sahibini aradım cbr250 için dedi ki biri motora bakacak alırsa kaça sattığımı haber veririm almazsa seninle pazarlık yaparız dedi 2012 model 7200km'de siyah cbr250 8500TL ye satmış ilk sahibiydi bu satan arkadaş ama şimdi maalesef motor piyasası yükseldi diye 2012de sıfır aldıkları paraları 8-10bin km binip satmaya çalışıyorlar maalesef. tabi ki arz talep meselesi yapacak onlar satmaya çalışacak biz almaya anlaşamazsak almicaz zorlama yok ama bana çok ters geliyor. adama binlerce km binip sıfır aldığı paralara satmaya çalışacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

piyasayı takip etmemek değil adam piyasayı bizden daha iyi biliyor emin ol ama şunu dersen anlarım şimdi o adamlar hyabusalara işte 700-1300cc motorları alıp satıyorlar tamir ediyorlar bu motorları neden aldığını bile anlamıyor tabi burası başka bakış açısı. geçen hafta müşterisi cbr125 satmış hatta benim için aradı satmadıysa onu alalım tertemiz motoru var lastikleride 140lık lastikde takmazsın dedi maalesef çocuk satmış geçen hafta fiyatını söylesem inanmazsınız veya bitik motor dersiniz 5200TLye satmış o da hepsi nakit değil bi kısmı nakit alıp bir kısmını bilgisayar tablet felan almış böyle örnekler çıkınca adam da 6500e pahalı diyor benimde içime sinmiyor bu örnekleri görünce. Dediğim gibi arz talep meselesi ben almam başkası alır bir şey diyemem.
    boş verin oların uçmalarını her elin bir 2,el değeri vardır.ben gecen hafta 2012 model 12400 km dekı motorumu 9100 sattım.10 küsür yazıp aylarca bekleyeceğime normal fıyatını yazar ertesi gün satarım.takasda aldıgım 2011 model turuncu grı yenı kasayıda 5600 yazdım yeminle aynı gün gitti.kaldıki adamlar 2014 model yenı kasa motora 12 yazmıslar daha pazarlıkda var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70521108/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69274666/detay

şimdi hal böyleyken eskı kasaya siz olsanız 10,500-11.000 verirmıydınız ben olsam tabiki hayır

bu arada 5600 sattıgım motoru cocuklar öğrencıyız vs vs dıye fıyat indirdiler şimdide ben den aldıkları gün ilan acmıslar 6750 dıye tuhaf : )) bu fıyata 2011 model
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0798879/detay/

hatta benım ılandakı resımlerı kullanmıs

Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boş verin oların uçmalarını her elin bir 2,el değeri vardır.ben gecen hafta 2012 model 12400 km dekı motorumu 9100 sattım.10 küsür yazıp aylarca bekleyeceğime normal fıyatını yazar ertesi gün satarım.takasda aldıgım 2011 model turuncu grı yenı kasayıda 5600 yazdım yeminle aynı gün gitti.kaldıki adamlar 2014 model yenı kasa motora 12 yazmıslar daha pazarlıkda var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70521108/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69274666/detay

şimdi hal böyleyken eskı kasaya siz olsanız 10,500-11.000 verirmıydınız ben olsam tabiki hayır

bu arada 5600 sattıgım motoru cocuklar öğrencıyız vs vs dıye fıyat indirdiler şimdide ben den aldıkları gün ilan acmıslar 6750 dıye tuhaf : )) bu fıyata 2011 model
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0798879/detay/

hatta benım ılandakı resımlerı kullanmıs
    Hocam sen benim demek istediğimi anlamışsın ya şimdi her malın bir alıcısı var kimisi araştırmaz 200Tl civarı bi indireme ahanda indirim yaptı diye alır benim gibi pimpirikli ve parası çok olmayan !! adamlarda araştırır sorar soruşturur deli gibi pazarlık yapar bakalım bulucaz artık bi motor ama kaçırdığım cbr250 ye üzüldüm ama yzf125 de alabilirim bakalım
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Hocam sen benim demek istediğimi anlamışsın ya şimdi her malın bir alıcısı var kimisi araştırmaz 200Tl civarı bi indireme ahanda indirim yaptı diye alır benim gibi pimpirikli ve parası çok olmayan !! adamlarda araştırır sorar soruşturur deli gibi pazarlık yapar bakalım bulucaz artık bi motor ama kaçırdığım cbr250 ye üzüldüm ama yzf125 de alabilirim bakalım
    bence yzf bos ver guzel makına ama sıkıstığında değiştirmek istediğinde piyasası ve alıcıs yok ve üstelik yedek parça çooook pahalı ve kolay kolay hazırda yok siparişle geliyor.bence hondada şaşma

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçı ile (1.60 o ben 1.74) uzun yol nasıldır? Rahatmıdır? Arkaya rahatlığı sağlayacak ekipmanlar takabiliyormuyuz? Teşekkürler.

Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yzf bos ver guzel makına ama sıkıstığında değiştirmek istediğinde piyasası ve alıcıs yok ve üstelik yedek parça çooook pahalı ve kolay kolay hazırda yok siparişle geliyor.bence hondada şaşma
    2013 model mat gri daha 2000km de bir yzf125 var 7000tl anlaşırsam alırım satmak istediğimde 7500e versem babamın oğluna satarım bakalım. Ama aklımda şöyle bir şeyde var sanada danışayım diyorum ki RKS Cruiser250 alsam (bu motorun kasası baya iri dragstar kadar olmasada ona yakın) ucuz bi ikinci el alsam 1000tl masraf edip custom mı yapsam

Motosikleti
    YAMAHA MT
    2013 model mat gri daha 2000km de bir yzf125 var 7000tl anlaşırsam alırım satmak istediğimde 7500e versem babamın oğluna satarım bakalım. Ama aklımda şöyle bir şeyde var sanada danışayım diyorum ki RKS Cruiser250 alsam (bu motorun kasası baya iri dragstar kadar olmasada ona yakın) ucuz bi ikinci el alsam 1000tl masraf edip custom mı yapsam
    o zaman yzf al ama cruıserı bos ver malum bunların meraklısı hastası ac yaptıgın masraf kesene kalır kestiğin biçtiğin içinde anlamayan uzak durur.malum adanada beyaz custom var (halil beyaz ) onun yaptıgı motorları bılıyorum.
    C&T bunu beğendi.

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)

valla dostum söylediklerimi yanlış anlama sakın konuşmakla yazmak arasında mimikleri direk yansıtamadığımız için bazen ters yapmış gibi anlaşılabiliyoruz bunu ayrıca belirtiyim...

motor piyasası da oldukça değişken sezon girişi önceki sene sıfır fiyatının artmış olması gibi birçok şey etkiliyor malum ama alırken kazanmak için senin yaptığın gibi ince eleyip sık dokumakta fayda tabi ama zaman geçiyor aylar geçiyor o bahsettiğim motor genel olarak fiyatları takip edenlere makul gelip hemen satılacak cinsden onu söylemek istedim umarım gönlüne göre bulursun ...

onun dışında yzf 'nin fiyatı da iyiymiş (kısmetlisin anlaşılan tepme bu şansları al bitane çık üstüne vur kırbacı vur kırbacı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Alıntı RebelYell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı ile (1.60 o ben 1.74) uzun yol nasıldır? Rahatmıdır? Arkaya rahatlığı sağlayacak ekipmanlar takabiliyormuyuz? Teşekkürler.
    dostum valla bende full artçılı olarak biniyorum bizim boylar 180e 170 arkada çanta kullanmıyoruz çanta takacak olursa artçın mutlaka biraz rahatlayacaktır uzun yola hiç çıkmadım avcılardan sarıyere sıkışık trafikte yaklaşık 1,5 saat yol yaptım yordumu ... yordu ama bu segmentde hepsinin aşağı yukarı aynıdır yzf'de biraz daha iki büklüm olacağın için daha fazla yorulursun diye düşünüyorum ..

hakkında hayırlısı
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    altın elbiseli adamda gördüm video wd40 ile yağlamayı yıkadıktan sonra yapılıyor bu işlemler
    http://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE

ertesi günü aldım
    http://www.hepsiburada.com/liste/wd-...oryId=13003351
    buradan ve bugun barkının yaptığı gibi yaptım aşırı sert olan vites e de sıktım pamuk gibi oldu şimdi her yere sıktım aynı ordaki gibi vidalara falan ayrıyetten çok güzel oldu mutlaka denemenizi tavsiye ederim paslanmaktan koruyor hareketli aletler güzel çalışır duruma geliyor.

Motosikleti
    Arayışta
    @C&T bak bugun adam cbr125 ilanini 7000den 6800e dusurmus
    C&T bunu beğendi.

bilgeturk15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı barrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altın elbiseli adamda gördüm video wd40 ile yağlamayı yıkadıktan sonra yapılıyor bu işlemler
    http://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE

ertesi günü aldım
    http://www.hepsiburada.com/liste/wd-...oryId=13003351
    buradan ve bugun barkının yaptığı gibi yaptım aşırı sert olan vites e de sıktım pamuk gibi oldu şimdi her yere sıktım aynı ordaki gibi vidalara falan ayrıyetten çok güzel oldu mutlaka denemenizi tavsiye ederim paslanmaktan koruyor hareketli aletler güzel çalışır duruma geliyor.
    dün bende yıkadıktan sonra wd40 la güzelce yağladım her yerini. zinciri de castrolle önce temizledim sonra yağladım. şıkır şıkır oldu
    Honda CBR 125R

arkadaşlar 2007 model motoru temiz motor aldım şuanlık memnunum biraz görünüş olarak masraflarım olacak sizlere danışmak istediğim bir problemim var motor yolda giderken kırt kırt diye bi ses yapıyor sanki bi yer sürtüyor veya bozuk bi rulman sesi gibi bişey ne olduğunu bulamadım :S birde motorun 4-5 bin devirlerde gaz kes ver gibi hafif tatlı tatlı bi sıkıntısı var alırken satan arkadaş piyano filan dedi sıkıntısı var ama bu sorun piyanoyla ilgili bişeye benzemiyor piyanoyla ilgili sorunu var evet doğru ama o gaz bazen takılı kalıyormuş gibi yüksek devirde kalıyor yavaş yavaş gaz kesiliyor o ayrı bişey :S

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    herkeze selamlar,
    uzun zamandır foruma girmiyordum, biraz bakıyım dedim, girmişken 2 kalem de birşey karalamak istedim.
    Foruma girmeyeli Allah, a çok şükür askerliğimi yaptım geldim kuşadası'nda.2 ay önce memlekete döndüm.motosikletimi 3,5 yılın ardından ilk kez hafif devirdim.fren kolunu eğdim, karenajlara zarar vermedim çok şükür bu gün honda efe den ön arka michelin pilot street taktırdım, ön fren balatasını değiştirdim(diske dayanmış değiştirmemiz lazım dediler, dizki bozarmış ilerlerse.3 kez ön değiştirdim bununla beraber.arka daha 1 kez değişmedi.ön ü çok mu kullanıyorum ne :D).lastikler tak çıkarla beraber 600, balata 60 lira tuttu herşeyiyle beraber.
    artık tekrardan aktif olarak konu başlığında bulunmaya çalışacağım iyi forumlar arkadaşlar.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı bilgeturk15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün bende yıkadıktan sonra wd40 la güzelce yağladım her yerini. zinciri de castrolle önce temizledim sonra yağladım. şıkır şıkır oldu
    Pastan korumak istiyorsanız kaliteli bir gresle ince bir şekilde vidalara süre bilirsiniz onun dışında wd-40 okadar masum bi kimyasal değildir sonuçta pası söküyor bilinçsizce sıkmak doğru değildir dikkatli olun.Bu arada kimyasalın kendisi su bazlı olduğundan fazlada koruyu bir özellikte taşımıyor sonn olarakta sakın wd-40 ile zincir temizliği yapmayın o-ringleri bozar ve disklerede sıkmayın balataları bozar değiştirmek zorunda kalırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:11 ----------

Alıntı RebelYell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır rahat değildir bu motor tek kişiliktir ne kadar hacim sınıfının en güçlülerindende olsa motorun torku ve beygiri Türkiye trafiğinde nefessiz kala biliyor 2 kişi hiç çekilemeye bilir hatta hem artçı hemde sürücü çok rahatsız olyor motorda göçüyor.Bu motor işe gidip gelmeye veya şehir içinde tek kişilik turlamaya müsaitdir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar,
    uzun zamandır foruma girmiyordum, biraz bakıyım dedim, girmişken 2 kalem de birşey karalamak istedim.
    Foruma girmeyeli Allah, a çok şükür askerliğimi yaptım geldim kuşadası'nda.2 ay önce memlekete döndüm.motosikletimi 3,5 yılın ardından ilk kez hafif devirdim.fren kolunu eğdim, karenajlara zarar vermedim çok şükür bu gün honda efe den ön arka michelin pilot street taktırdım, ön fren balatasını değiştirdim(diske dayanmış değiştirmemiz lazım dediler, dizki bozarmış ilerlerse.3 kez ön değiştirdim bununla beraber.arka daha 1 kez değişmedi.ön ü çok mu kullanıyorum ne :D).lastikler tak çıkarla beraber 600, balata 60 lira tuttu herşeyiyle beraber.
    artık tekrardan aktif olarak konu başlığında bulunmaya çalışacağım iyi forumlar arkadaşlar.
    hoşgeldiin diyelim o zaman...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün honda efe den ön arka michelin pilot street taktırdım
    Hocam cbr125r varmıydı hala orda dikkat ettinizmi?

Beyler Ciddimisiniz 1 ay kaldı almama yapmayın bunu sıfır bulabilirmiyiz 1 aya ?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beyler Ciddimisiniz 1 ay kaldı almama yapmayın bunu sıfır bulabilirmiyiz 1 aya ?
    sürekli cbr 250r metal kutularından çıkartılıyordu ve dışarıda da baya vardı.125r açıkcası görmedim ama isterseniz honda efe yi arayıp sorabilirsiniz, yardımcı olacaklardır

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiin diyelim o zaman...
    sağolasın hocam

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam ne kadara patladı bende street düşünüyorum da.ve fark var mi frenlemede.benim arka acayip kayıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler