Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Merttutenkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sat. 600 RR al o zaman . sen hız manyağı çıktın. nereye yetişiyosun anlamadım ki ?
    Nerdeee 600 RR :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Daha önce sormuştum yanlış hatırlamıyorsam ama tam cevap alamamıştım. Şu devir arttıkça önden bi hırıltı rahatsız edici bi ses gelmekte bu normal midir ?
    Kask - Mont - Eldiven Her nereye gidersen git seninle olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar,
    ikinci el 2011 model cbr 125r almayı planlıyorum fakat duyduğuma göre km göstergesi dijital olmasına rağmen sıfırlanıp sanki motosiklet az km'deymiş gibi gösterilebiliyormuş. Bu konuda yardımcı kaynak veya bilgisi olan mesaj atarsa sevinirim. Teşekkürler.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı halil27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Semih39 motorun hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin, çok doğru bir seçim yapmışssın aramıza Hoşgeldin...
    Zincir sesine gelince; sıfır motosikletin gerek motor kısmı olsun, gerek zincir ve diğer metal kısımlar olsun yeni yeni çalışıyor, böyle şeylerin olması normaldir diye düşünüyorum. İkinci ihtimal ise düşük bir ihtimal de olsa zincirin yağsız olması, motorunu aldığında yeteri kadar yağlı değilse veya aşırı tozlu topraklı ortamda kullandıysan yağlaman gerekebilir, bana sorarsan normaldir, kafana takma ama çok kafanı karıştırırsa da servise söylersin gerekeni yapar...
    en yakın servis 150km uzaklıkta olunca gidemiyoruz :D bayiiden cıkarken yağladılar zaten istanbuldan alıp direk kırklareline getirdim 200km yakın kullandım sonra burda gelıp tekrar wurtle yağladım bakalım 1000km bakımında söylicez artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş resimle donatsana forumu Yahu önce. Hayırlı olsun motorunda. Kaza bela vermesın Rabbim.
    yakın zamanda profesyonel makıneyle çekımler yapcam o zaman eklicem buraya hepsini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semih39 Motorun hayırlı olsun rabbim kaza bela vermesin ben ön cama film çektim biraz hava boşlugu oldu ama süper yakıştı motora film tavsiye ederim
    bende orta derece tonda film cekmeyi düşünüyorum ama iç taraftan camı cıkarmadan nasıl cekıcem zor olcak gözüküyor.sökerek yapmak en temizi ama ön cam nasıl sökücez o var zor gözüküyor :S

Motosikleti
    CB650F
    Mehmet abinin yeni motoru hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız

GP500-1st, cx571 ve Zippo's bunu beğendiler.

halil27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Yeni motor alan arkadaşlarım, birisi size hayırlı olsun derse sağol deyin
    Yolda olmak; Özgür olmaktır....

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı halil27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motor alan arkadaşlarım, birisi size hayırlı olsun derse sağol deyin
    kusura bakma arkadaşım ya unutmusum ben yazmayı hepsıne dalgınlık :S
    hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim iyi dilekleriniz için
    bu arada arkadaşlar siz arka sehpa olayını nasıl yaptınız bızım motorlara hazır uyan var mı yoksa sanayide yaptırayım mı ?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma arkadaşım ya unutmusum ben yazmayı hepsıne dalgınlık :S
    hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim iyi dilekleriniz için
    bu arada arkadaşlar siz arka sehpa olayını nasıl yaptınız bızım motorlara hazır uyan var mı yoksa sanayide yaptırayım mı ?
    Her motor a uyumlu olanından alıcan

Arkadaşlar yeni Cbr 125 r aldım Fakat Motorun sesinin daha fazla çıkması için ne yapabiliriz egsoz değişmesi yeterli sonucu verirmi ? Yada başla yöntemleri var ise paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Merttutenkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerdeee 600 RR :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Daha önce sormuştum yanlış hatırlamıyorsam ama tam cevap alamamıştım. Şu devir arttıkça önden bi hırıltı rahatsız edici bi ses gelmekte bu normal midir ?
    Motosikletiniz kaç km de ve nasıl kullanıyorsunuz? Grenajı tutan vidaları eksik veya farklı taktıklarında çukurlarda falan ses yapar ama devirle birlikte sesin artacağını sanmıyorum. O kadar ses yapacak titreşim yok motorda. Normal değil o ses aman diyeyim

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletiniz kaç km de ve nasıl kullanıyorsunuz? Grenajı tutan vidaları eksik veya farklı taktıklarında çukurlarda falan ses yapar ama devirle birlikte sesin artacağını sanmıyorum. O kadar ses yapacak titreşim yok motorda. Normal değil o ses aman diyeyim

Motosikletim 1500 km ve vitesleri yüksek devirde uzatarak atmaktayım. Ses olayını servise sorduğumda öndeki plastikler açılma yapar ve boşluk oluşturur ses bundandır dedi. Devir 8.000 geçince önden bi zırıltı mı desem hırıltı mı desem garip bi ses yapıyor. Çukurlarda falan bi problem oluşturmamaktadır. Bu normal midir bunu öğrenmek istiyorum.

Herkese hayırı geceler hayırlı kandiller diliyorum

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı OnderAkalin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni Cbr 125 r aldım Fakat Motorun sesinin daha fazla çıkması için ne yapabiliriz egsoz değişmesi yeterli sonucu verirmi ? Yada başla yöntemleri var ise paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.
    Hava filtrenisi değiştire bilirsin veya eksozuda değiştire bilersin ama pancar motoru gibi ses çıkarır tek silindir olduğundan bana kalırsa hava filtresini değiştirirsen yüksek devirde daha bi gür ses çıkarır bence hiç oynama 125 cc tek silindir motordanda fazlasını bekleme görünüşe aldanma

Ses çok farklı kaynaklardan geliyor olabilir. Plastik açılması vs 1500 km de motosiklette mantıklı gelmedi bana. 1500 m de motosiklette büyük ihtimalle mekanik bir arıza çıkmaz ama bilen birine dinletirseniz faydalı olur diye düşünüyorum.
    En azından sesin kaynağı bulunur.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Bilmiyorum belki de ben boşuna kuruntu yapıyorum :D ama bilen birine dinleticem

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Cbr 125 te örneğin 1 saat durmadan ve motoru yormadan stabilize olarak kaç km hız ile gidebiliriz ?

Seni de kıllandırmak gibi olmasın ama daha motosiklette önceden olmayan bir titreşim sesi ortaya çıktıktan sonra önemsemedim, grenajlar oturmuyordur yerine dedim. 5 km sonra durduğumda ses aşırı derecede artmıştı, kontak kapatıp ustaya götürdüm.
    Sonuç: 600-700 tl masraf

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 te örneğin 1 saat durmadan ve motoru yormadan stabilize olarak kaç km hız ile gidebiliriz ?
    rüzgarsızsa hava 90-110 arası diyebiliriz. O hızlarda çok devir çevirmiyor.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni de kıllandırmak gibi olmasın ama daha motosiklette önceden olmayan bir titreşim sesi ortaya çıktıktan sonra önemsemedim, grenajlar oturmuyordur yerine dedim. 5 km sonra durduğumda ses aşırı derecede artmıştı, kontak kapatıp ustaya götürdüm.
    Sonuç: 600-700 tl masraf

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

rüzgarsızsa hava 90-110 arası diyebiliriz. O hızlarda çok devir çevirmiyor.
    Cbf 150 den farkı yok ozaman stabilize hız konusunda

Cbf 150 de kullandım. Aynı soru kalıbıyla cbf 150 yi sorsaydınız 80-90 derdim
    Motosiklet büyütme amacıyla düşünüyorsanız 250 cc yi düşünmelisiniz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru yormak lafını yüksek devir çevirtmeden gitmek diyorsan 10.750 devir yapıyor motor. 100 km hızda 7500 devir 120 km hızda 9.000 devir de oluyor.

CBR 125 in motoru hayvan gibi sağlam 135 km ye kitleyip 1-1.5 saat gidebilirsin, hararet ne çıkar ne iner, redline da girmessin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Cbf 150 den farkı yok ozaman stabilize hız konusunda
    performans olarak var. cbf'in 90 la çıktığı yokuşu 105 le çıkıyor. cbf'ın 115 yaptığı havada 130-135 yapıyor. Açık yolda aynı anda gazlayınca 200-300 metre geride kalıyor kısa sürede

Hocam benim dilim yandı bir kere çok zorlamaktan o yüzden o süratleri hiç söylemedim.
    Herşey çok çabuk oluyor çünkü

Motosikleti
    Anladım teşekkürler hepinize . Scooteri sattımda cbf ile cbr 125 arasında kalmıstım galiba cbr alacağım . Peki orjinal lastikleri idare edermi ? Cbr 250 ile aynı lastiklerimi kullanıyor marka açısından ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler