Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mhmtcbn06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zippo. kaza yaptım yazısını sonradan gördüm.. k.b okadar şey dedim bide. Geçmiş olsun bayram bayram canını sıktım biraz. Bi motorcu kardeşin olarak ağır konuştum . İnş. satıp alırsın 250 cc makine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Bugün. bi arkadaşla yeni aldığı kanuni WINDYS150 Lx .daha motoru 300km oldu gel dedi köye gidip gelek köy yoluda güzel virajlı bazen rampa aşa düzlükler var nyse. giderken ben peşinden gittim. motoru yeni aldı rodaj düzgün olsun die. dönüşte düzde dedim bi deneyek kaç yapacak ben 4 vitesde 115 ile yanına gidiyom devir kesiciye giricek benim motor baktım bu gidemio pek fazla 5-6 dedim 140 oldu . ilerde durdum kaç gördün dedim 120 dedi . motorun teknik özellikleri bizim motordan iyi ? böyle kanuni fln rodaji düzgün olsa bile. cbr 125 e kafa tutamıorlar. dicem oki. kaliteden şaşmayın cbr ın kıymetıni bilin.

kanuni windys 150 2012 özellikleri ; cbr 125 2011 ;
    Silindir Hacmi: 149,4 cm3---------------------------------------------- 124.7cm3
    Motor: Tek Silindir------------------------------------------------------- 4 Zamanlı Sıvı soğutmalı 4-zamanlı 2 sübaplı SOHC tek silindirli
    Silindir Çapı ve Strok: 62 x 49.5 mm------------------------------------ 58 x 47.2mm
    Sıkıştırma Oranı: 9,0:1 --------------------------------------------------- 11:1
    Soğutma Sistemi: Hava Soğutmalı------------------------------------ Sıvı - Hava Soğutma
    Maksimum Güç: 13,6 HP/8500 d/d ------------------------------------ 13,3 HP 9.8/10,000

gördüğümüz max speed : 130 kmh ---------------------- 150 kmh
    Olur boyle gerginlikler bende yanlis konustuysam affola.hayirli bayramlar kazasiz belasiz surusler.allah herkese gonlundeki motoru nasip etsin ama ne olursa olsun kazasiz belasiz olsun.
    mhmtcbn06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur boyle gerginlikler bende yanlis konustuysam affola.hayirli bayramlar kazasiz belasiz surusler.allah herkese gonlundeki motoru nasip etsin ama ne olursa olsun kazasiz belasiz olsun.
    bende özür dilerim. amin cümlemizne kaza bela göstermesin. zaten trafik te motorcu olup araba kullananlar hemen belli edior kendini ve araba - motor kaza olasığı çok düşüyor. diğer türlü motorları şeytan aracı diyip sanki üstünde şeytan var gibi ezmek istiyorar :(
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 2000rr
    yaaaa bu fabrika çıkışlı lastikler çoookkk kötüüüüüüüüüüüüü...
    Eski kasada 130 sport demond vardı onunla kıyaslıyorum da çok fark var ya frene basmamla kitliyo arka tekeri ön frene nerdeyse hiç donkunamuyorum... Hele az önce merter meydan avm ye gittim otoparkta turlamak zorunda kaldım o zemin de malum dümdüz, bir viraj alıyorum yan yan gidiyor motor gaza dokununca patinaj...
    150 70 17 sport demond bakmak lazım...

geçmiş olsun hocam adam mı ödeyecek parçaları sen mi?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam adam mı ödeyecek parçaları sen mi?
    Hocam bana dediniz galiba ustume alinarak sagolasin diyorum baska kaza yapan yoktur umarim topicte allah herkesi kazadan beladan korusun.arabayla bir temasim olmadi ve suc tamamen benimdi.yolun baslangici gozukmeyen bir viraja biraz hizli girdigimden boyle oldu.

Motosikleti
    Henüz yok :(
    Merhaba bir sorum olacaktı maalesef araştırmama ragmen bulamadım aklımı kurcalayan soru CBR 125 6.900 CBR250 9.900 bu aradaki 3.000 tl farka değermi ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Bende bi soru soracam gerçekten acaip merak ettim belki bu konuda bilgisi olan vardır. Motorun Zincirinn çok bol olması Yakıta etki edermi? Hava Filtresi temiz olmaz ise zengin karısım olur eder bunu biliyorumda. Zincir Bol olunca yakıtta fark edermi etmez mi?
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı Legend33~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir sorum olacaktı maalesef araştırmama ragmen bulamadım aklımı kurcalayan soru CBR 125 6.900 CBR250 9.900 bu aradaki 3.000 tl farka değermi ?
    değer mi derken cbr 125 değilde 250 alayım mı demek istiyorsunuz sanırım, evet fazlasıyla değer, 2 katı beygir gücü farkı var, torkuda gayet tatminkar.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    zıncırın bol olması yakıttan zıyade cekısınızı cok dusurur..motorun verecegı tepkı de oldukca duser halıyle.2.5cm den fazla bol olması tehlıkelıdır hatta, uzun surelı kullanımlarda sonumlenmeyı parmagınızla kontrol edın.2.5cm fazlası bır durum varsa yapabılıyorsanız sız yoksa servıslerde duzelttırın.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aradaki 3.000i veriken çok kasılmıyorsan 250 cc almak daha mantıklı... CBR250 yi düşük devirlerde torkla sürmek daha keyifli ve konforlu... CBR 125 te hızlnama= devir!

sakin bi sürüşte 7-8 bin deviri görmek istemesen bile motor seni ara ara buna mecbur ediyor, cbr250 de böyle bir zorunluluk yok

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    cbr 250 aldğına değer ama 125 te 250 de 0 değmez iki motorda 1500 tl zam yedi.fazla...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Evet arkadaslar motorumu bikac saat sonra servise birakicam.Hayirlisiyla sonra saticam.malum uniyede basliyorum bu sene arac lazim.bu yuzden 1 seneligine motor alana kadar abimden araba aldim.gun itibariyle nur topu gibi e46 kasa 2000 model yapili 318i ile devam ediyorum

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    e46 candır hayırlı olsun. puntoyu verırsek ben de dusunuyorum aslında guzel bı ci ya da clk

Üni hayırlı olsun zippo's. omumzunda dirseklerde yarıklar var demiştin, dikiş falan atılmışmıydı? normal dışarı çıkabiliyormusun şuan...

arkadaslar fren balatalrin bittigini nerden anliyoruz ? Siz kac bin kmde degistirdiniz kalitelilein fiyatlari ne kadar?

Motosikleti
    Henüz yok :(
    Cevaplar için teşekkürler 2.el bi CBR250 şart oldu artık :D
    Pain bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    dostum hıdrolık sevıyesınden anlarsın dıye dusunuyorum lower ıse balata bıtmeye yakındır
    benim on 12bınde dgıstı ama servıs 16bıne goturur demıstı ben ıstedım
    arka ıse daha yarıda bıle degıl

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Evet arkadaslar motorumu bikac saat sonra servise birakicam.Hayirlisiyla sonra saticam.malum uniyede basliyorum bu sene arac lazim.bu yuzden 1 seneligine motor alana kadar abimden araba aldim.gun itibariyle nur topu gibi e46 kasa 2000 model yapili 318i ile devam ediyorum
    hadi hayırlı olsun,en sevdiğim kasa:D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sagolun arkadaslar.gp 500 dikis yok hergun pansuman yapiliyo yeni yeni disari cikip yurumeye basladim.servisede biraktim bugun motoru parcalarin siparisini verdim cok saskinim fiyatlar cok ucuz.alt sol sakal 22,sol grenaj 70 evet yanlis duymadiniz,sol kafa grenaji 32,on camurluk 42,arka sol kuyruk 35.degistirmisken on kafayida degistiriyim dedi aynanin montajiniyaparken cizikler vardi oda 40 lira.jantta siyrilmalar vardi hicbi yamukluk bisey yoktu ama onunda siparisini verdim 250 lira.on kafa grenaji 2-3 gune gelirdediler digerlerini bilmiyorum.fiyatlar bana ucuz geldi.jantida defistirmeseydim cok ucuza hallederdim.tekrar bilginiz olsun arkadaslar motoru tamamn yaptirip 5.700 e vericem.herseyi orjinaliyle degisiyo.cikan parcalarida vericem.bilginiz olsun.isteyene motorun dustukten sonraki halinin fotografinida atarim.suan servise 640 lira masraf yaptim herseyi orjinaliyle degistircegim icin.motorda gram sikinti yok,herseyine kefilim.

Sagolun arkadaslar.gp 500 dikis yok hergun pansuman yapiliyo yeni yeni disari cikip yurumeye basladim.servisede biraktim bugun motoru parcalarin siparisini verdim cok saskinim fiyatlar cok ucuz.alt sol sakal 22,sol grenaj 70 evet yanlis duymadiniz,sol kafa grenaji 32,on camurluk 42,arka sol kuyruk 35.degistirmisken on kafayida degistiriyim dedi aynanin montajiniyaparken cizikler vardi oda 40 lira.jantta siyrilmalar vardi hicbi yamukluk bisey yoktu ama onunda siparisini verdim 250 lira.on kafa grenaji 2-3 gune gelirdediler digerlerini bilmiyorum.fiyatlar bana ucuz geldi.jantida defistirmeseydim cok ucuza hallederdim.tekrar bilginiz olsun arkadaslar motoru tamamn yaptirip 5.700 e vericem.herseyi orjinaliyle degisiyo.cikan parcalarida vericem.bilginiz olsun.isteyene motorun dustukten sonraki halinin fotografinida atarim.suan servise 640 lira masraf yaptim herseyi orjinaliyle degistircegim icin.motorda gram sikinti yok,herseyine kefilim.
    Fiyatlar gerçekten uygun... Hatırlayanlar vardır, yeni kasa cbr125 i ilk alanlardan topikten emrah ark'ın cbr 125 i kaza geçirmişti 4.500 tl honda sevisi fiyat çıkarmıştı.. benzin deposunu iptal edince 3.500 tl ye düşmüştü... O fiyatlarla bu fiyatlar arasında 10 misli fark var nerdeyse.. gerçi olay karşı tarafın kaskosundan halledileceği için servis fiyatları şişirdikçe şişirmiş olabilir...

Ninjacılar yan grenaj 700 tl diyor z-motoda, bizdeki 70 tl olana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler