Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Vitello Life 80
    motosıkletın plaka dahil fiyatı 7400 olmus arkadaslar alanya honda bugun stoklarını yenıledı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Pazartesi inşallah ilk bakımını yaptırcam fiyat ne kadardır bilen varmı

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi inşallah ilk bakımını yaptırcam fiyat ne kadardır bilen varmı
    Yağ parasından baska para almamaları gerek,ama dandik bi yag koydurma Motul tavsiye ederim.

devilrider17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R 2013(siyah)
    arkadaşlar geçen gün cbr125r aldım fakat kullanım kılavuzu elimizde yok dedikleri için rodaj hakkında bilgi sahibi değilim.Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı devilrider17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen gün cbr125r aldım fakat kullanım kılavuzu elimizde yok dedikleri için rodaj hakkında bilgi sahibi değilim.Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    6.000 deviri geçmemeye bak motoru kesiciye sokma (çok zorlama) uzun yollara çıkma motoru yorma yavaş yavaş sür acele etmemeye çalış

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6.000 deviri geçmemeye bak motoru kesiciye sokma (çok zorlama) uzun yollara çıkma motoru yorma yavaş yavaş sür acele etmemeye çalış
    Motorun en iyi rodajı tek seferde uzun yolda yapılandır Furkan .. 6-7 Bin devir sınırını geçmeden her vitesi kullanarak , parçaları birbirine alıştırarak motoru kullanmak en iyi rodaj yontemidir .. Sürekli dur kalk motora rodajda zarardır ,yarar değil ..
    cbr1907 bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

devilrider17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R 2013(siyah)
    toplam kaç km rodaj süresi kabul edilir.?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı devilrider17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplam kaç km rodaj süresi kabul edilir.?
    ilk 1000 km İdeali .. 500 diyenide bulursun , 1500 diyenide ama 1000 normalidir ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun en iyi rodajı tek seferde uzun yolda yapılandır Furkan .. 6-7 Bin devir sınırını geçmeden her vitesi kullanarak , parçaları birbirine alıştırarak motoru kullanmak en iyi rodaj yontemidir .. Sürekli dur kalk motora rodajda zarardır ,yarar değil ..
    Bilmiyordum ben yarın biraz yol yapayım bari

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyordum ben yarın biraz yol yapayım bari
    Yap tabi durdugun hata çık Çevreyoluna git o tarafa gel bu tarafa ..

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Beyler yeni kasa cbr lastik basinclari kac olmali ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Redone Yeni kasa eski Kasa bilmemde aynıdır Motorun Arka Maşada yazan değerler ön 29 arka 33 PSI. Ben böle basıyom valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Pazar günü Küçük bi yolculuk yaptım. Küçük dediğim de 100+100+85+85= 370 KM Karabükten Cıktım. Zonguldak'a doğru Havada güzelken dedim deniz kenarına gideyim.. Gittim güzeldide Gelirken Ankara Yoluna sapmısım 85 km ankara yolunda gitmişim gidiyorum gidiyorum Karabük gelmıyor bi baktım ankaraya geliyor Neyse oradan bi dönüş tekrar 85 km ileri qeri süper gezi oldu Allah için YaLNIZDIM zaten. 1-2 kare atayım Uzun Yol yapmaz diyenler Sabır edince süper uzun yol yapılıyor durmadan soranlar için diyorum Stabilde 6ncı vites 7000 devir 100 km hızla gidiyor. Zonguldaktan almıstım motoru. ne Hikmet ise o yola vurunca motoru 130-140 cıkıyo orda

EneS_Turker, Konca, cbr1907 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Redone Yeni kasa eski Kasa bilmemde aynıdır Motorun Arka Maşada yazan değerler ön 29 arka 33 PSI. Ben böle basıyom valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Pazar günü Küçük bi yolculuk yaptım. Küçük dediğim de 100+100+85+85= 370 KM Karabükten Cıktım. Zonguldak'a doğru Havada güzelken dedim deniz kenarına gideyim.. Gittim güzeldide Gelirken Ankara Yoluna sapmısım 85 km ankara yolunda gitmişim gidiyorum gidiyorum Karabük gelmıyor bi baktım ankaraya geliyor Neyse oradan bi dönüş tekrar 85 km ileri qeri süper gezi oldu Allah için YaLNIZDIM zaten. 1-2 kare atayım Uzun Yol yapmaz diyenler Sabır edince süper uzun yol yapılıyor durmadan soranlar için diyorum Stabilde 6ncı vites 7000 devir 100 km hızla gidiyor. Zonguldaktan almıstım motoru. ne Hikmet ise o yola vurunca motoru 130-140 cıkıyo orda

http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw2rz.jpg
    http://b1304.hizliresim.com/18/8/lw2s2.jpg
    http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw2s5.jpg
    http://b1304.hizliresim.com/18/8/lw2sb.jpg
    http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw2tl.jpg
    http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw2tp.jpg
    Resimler güzel kardeşim , sevindim motorunda düzene girmesine Pazar günü 14 Nisanda İStanbul Parkta Sezonun ilk buluşması var .. çevre illerdende motorcular fln gelecek .. Yemekler bedava ve güzel etkinlikler olacak .. Katılmak isteyen varsa biz 5 6 motor gitmeyi düşünüyoruz gidebiliriz haberiniz olsun arkadaşlar ..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    aldığından fazlasına satmak bu olsa gerek, sanırım bu motor Ekremin ki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-hatasiz-dolu-dolu-cbr-tri-color-120781903/detay/

haydaraslan3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R 2013
    ve nihayet sıfır 2013 model siyah incimi aldım arkadaşlar...

HYUNADI mı HONDA mı?

ilk testlerimi anlatıyım sizlere hemen...
    pazarlıkla 6900e anca indirdim 50tl de plaka masrafından kıstım 1950 nakit verdim kalanı karta 12 ay taksitle... Pendik Güngör Honda Bayiden aldım motorumu..
    Sağolsunlar epey ilgililer..

plakam çarşamba günü çıkacakmış malum evrak işleri bir türlü bitmez güzel ülkemizde...

her neyse bu benim ilk racing motorum .. 125cc olsa bile R model bir motor racing sonuç itibariyle..
    motora bindim debriyaj olayı falan ilk başlarda hemen alışılmıyor.. hiç stop ettirmedim ama alışmam bi 10 dk aldı..benzinliğe girdim adam dediki fiş istiyomusun ver dedim plakaya bakcak hiç aklıma gelmedi plakan yok diyince güldüm :D
    1000km rodaj dedi fazla hız yapmayın 2 kişi binmeyin 1000dolunca gelin bakım yapalım dediler... birisi taaa mecidiyeköy şişliden motor almaya gelmiş 125r
    şimdilik motorum 20km oldu mahallede dolanıyorum öyle... km dolsun diye deponun 10litre olması sıkıntı ya az daha alaydı iyiydi gerçi dolduracak parayı nerden buluruz bilmem bu zamlarda...

motorun sesine ilk başta alışamadım biraz gürültülü çalışıyor gibi ama videoları izleyince dedim heaa normalmiş
    gerçi hız yapınca ses o kadar tatlı geliyor ki... motorun gidişi firen sistemi. göztergeler koltuk lastikler mükemmel tasarımı standart ama çok hoş... keşke eski kasalar gibi çift far olaydı...

eski modelleri bilmiyorum ama bu motorda kontağı çevirince gece gündüz sürekli farlar yanıyor .. sebebi ise farkındalığı arttırmak.. farı kapatma tuşu yok ...

gidonda olan malzemeler... uzunları yakmak için tuş, sinyal tuşu, korna ve start tuşu... gösterge çok hoş sıfır motor ama devir son 13bine vuruyor gaz verince...
    bence mükemmel motor çok hoşuma gitti bakalım plakam gelsin 6 vitesin tadına doymam lazım ve daha detaylı bilgiler de veririm size .
    sayın arkadaşlar siz aklınıza takılanları ister özelden yazın isterseniz buradan sorun ama çarşambayı bekleyin

yeni motor alan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim hayırlı uğurlu olsun

ee tabi banada
    GP500-1st bunu beğendi.
    www.facebook.com/haydaraslann ..... www.facebook.com/haydaraslancom
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı haydaraslan3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve nihayet sıfır 2013 model siyah incimi aldım arkadaşlar...

http://f1304.hizliresim.com/18/8/lwmwg.jpg
    HYUNADI mı HONDA mı?

ilk testlerimi anlatıyım sizlere hemen...
    pazarlıkla 6900e anca indirdim 50tl de plaka masrafından kıstım 1950 nakit verdim kalanı karta 12 ay taksitle... Pendik Güngör Honda Bayiden aldım motorumu..
    Sağolsunlar epey ilgililer..

plakam çarşamba günü çıkacakmış malum evrak işleri bir türlü bitmez güzel ülkemizde...

her neyse bu benim ilk racing motorum .. 125cc olsa bile R model bir motor racing sonuç itibariyle..
    motora bindim debriyaj olayı falan ilk başlarda hemen alışılmıyor.. hiç stop ettirmedim ama alışmam bi 10 dk aldı..benzinliğe girdim adam dediki fiş istiyomusun ver dedim plakaya bakcak hiç aklıma gelmedi plakan yok diyince güldüm :D
    1000km rodaj dedi fazla hız yapmayın 2 kişi binmeyin 1000dolunca gelin bakım yapalım dediler... birisi taaa mecidiyeköy şişliden motor almaya gelmiş 125r
    şimdilik motorum 20km oldu mahallede dolanıyorum öyle... km dolsun diye deponun 10litre olması sıkıntı ya az daha alaydı iyiydi gerçi dolduracak parayı nerden buluruz bilmem bu zamlarda...

motorun sesine ilk başta alışamadım biraz gürültülü çalışıyor gibi ama videoları izleyince dedim heaa normalmiş
    gerçi hız yapınca ses o kadar tatlı geliyor ki... motorun gidişi firen sistemi. göztergeler koltuk lastikler mükemmel tasarımı standart ama çok hoş... keşke eski kasalar gibi çift far olaydı...

eski modelleri bilmiyorum ama bu motorda kontağı çevirince gece gündüz sürekli farlar yanıyor .. sebebi ise farkındalığı arttırmak.. farı kapatma tuşu yok ...

gidonda olan malzemeler... uzunları yakmak için tuş, sinyal tuşu, korna ve start tuşu... gösterge çok hoş sıfır motor ama devir son 13bine vuruyor gaz verince...
    bence mükemmel motor çok hoşuma gitti bakalım plakam gelsin 6 vitesin tadına doymam lazım ve daha detaylı bilgiler de veririm size .
    sayın arkadaşlar siz aklınıza takılanları ister özelden yazın isterseniz buradan sorun ama çarşambayı bekleyin

yeni motor alan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim hayırlı uğurlu olsun

ee tabi banada
    Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız sür
    haydaraslan3 bunu beğendi.

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Hayırlı olsun Allah kaza bela ceza vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Arkadaşlar ön cama film çeken varmı ?

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Hayırlı olsun Haydar bey allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin tekeriniz daima düz bassın..

Bu arada abilerim aklıma birşe takıldı motorum gldiğinde biraz tozluydu daha 50 km yaptım ama gözüme çok batıyor tozlar malum ağva yolları birazda çamurladı motorumuzu en sağlıklı nasıl yıkayabiliriz bana bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı NoFear2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Haydar bey allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin tekeriniz daima düz bassın..

Bu arada abilerim aklıma birşe takıldı motorum gldiğinde biraz tozluydu daha 50 km yaptım ama gözüme çok batıyor tozlar malum ağva yolları birazda çamurladı motorumuzu en sağlıklı nasıl yıkayabiliriz bana bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler
    En mantıklısı tanziksiz suyla (hortumla) dijital ve depo altı elektrik aksamına çok fazla su tutmadan yıkamak , sonra şampuanla ve çizmicek bi bezle güzelce silmek ve durulamak .. duruladıktan sonra kuru bi bezle suyunu almak .. En güvenli yöntem budur benm bildiğim Ve hep kullandıgım ..
    NoFear2, Konca ve haydaraslan3 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En mantıklısı tanziksiz suyla (hortumla) dijital ve depo altı elektrik aksamına çok fazla su tutmadan yıkamak , sonra şampuanla ve çizmicek bi bezle güzelce silmek ve durulamak .. duruladıktan sonra kuru bi bezle suyunu almak .. En güvenli yöntem budur benm bildiğim Ve hep kullandıgım ..
    Çok teşekkür ederim abi malum göz bebeğim evladım gbi oldu bi zarar gelsin istemediğimden buradan size sık sık soracağım mazur görün

Bu arada ağvaya yolunuz düşerse haber edin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler