Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125 2012
    teşekkürler herkese insallah dedigimiz gibi kazasiz belasiz olur ekrem bir sorıyım dedim ya oyle uye oldumda harbi ne utandırıyosun . foto paylascamda iste 2 3 gun var gelmesine gecmiyo saatler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

evet resimdekinin aynısı bu arada motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı CBR'S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler herkese insallah dedigimiz gibi kazasiz belasiz olur ekrem bir sorıyım dedim ya oyle uye oldumda harbi ne utandırıyosun . foto paylascamda iste 2 3 gun var gelmesine gecmiyo saatler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

evet resimdekinin aynısı bu arada motor
    İyi yaptın arda ne zamandır diyorum zaten gel foruma diye.Çok şanslısın zaten bazı arkadaşlar motor bulamıyo kolay kolay.Sen iyi buldun en güzel rengi bide bence.O 2-3 gün geçer merak etme Hatırlamıyo musun benim kapora verdiğim ilk günü.

Bu hafta içi hava kötü gözüküyo ama bakarsın iyi olur perşembe cuma filan okulda sınav varsa beraber gideriz motorla

Motosikleti
    Honda Cbr 125 2012
    bakalım konuşuruz hafta içi hadi sende sağolasın sorun olursa ararım zaten

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadaşlar bende OSRAM h4 6000K xenon taktım gerçekten harika beyin çok ince ve Akü ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin ancak xenon yanarken çok fazla akım çekiyor gibi bir yanılgı var sanıyorsam çunku halojen far üzerinde 55 - 60 w benım taktıgım xenon 35W güç çekiyor tabiki voltajı çok yüksek ancak o yüksek voltajı akü değil xenonun balast ve beyni yükseltiyor benım aldıgım xenon Otomobil için olandı ve çift beyin balast ve çift ampul vardı ortalama satış fiyatı 400 - 450 TL civarında ben takımı böldürdüm he ben bu fiyatın çok çok altında aldım otomotiv sektöründe olduğum için ama tavsiye ederim eski ampulüm yolu aydınlatmıyormuş diyebilirm bunun yanında.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende OSRAM h4 6000K xenon taktım gerçekten harika beyin çok ince ve Akü ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin ancak xenon yanarken çok fazla akım çekiyor gibi bir yanılgı var sanıyorsam çunku halojen far üzerinde 55 - 60 w benım taktıgım xenon 35W güç çekiyor tabiki voltajı çok yüksek ancak o yüksek voltajı akü değil xenonun balast ve beyni yükseltiyor benım aldıgım xenon Otomobil için olandı ve çift beyin balast ve çift ampul vardı ortalama satış fiyatı 400 - 450 TL civarında ben takımı böldürdüm he ben bu fiyatın çok çok altında aldım otomotiv sektöründe olduğum için ama tavsiye ederim eski ampulüm yolu aydınlatmıyormuş diyebilirm bunun yanında.
    Ya bende ince beyin mi diyolar ne ondan aldım.Ekstra olarak açma kapama tuşu taktırmama gerek var mı ? Bi usta takalım akünü yer demişti.Ama aldığım ilanda aküden yemez yazıyodu ?

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Arkadaşlar nasılsınız? giremiyorum uzun zamandır. telden girme imkanım oluyodu şuanda kontörüm olmadığı için öyle bir imkanımda yok. Motorumla Ankara'dan geldim buraya ve konya'dan sonra Torosların feci virajlı yollarında çok güzel bir yolculuk yaptım. gayet güzreldi molalardan dolayı baya uzun sürdü. Ayrıca motosikletle radara yakalanmıyoruz arkadaşlar aklınızda bulunsun. Uzun zamandır bunu biliyodum ama emin olamıyordum bu yolculuğumdan sonra emin oldum 120 km hız ile durdurulmadım oysa ki şehirler arası hız limitimiz 77 km.
    Hepinize kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Ekrem hadi ucuz K&N hava filitresi bul beraber alalım sahibinden de 55$'a harput motordan var.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen hafta motorla artçılı 300 km yaptım git-gel. Ben 90 kg artçı 70 kg. Trafik hızına uyum sağlamak anlamında motor yavaş kalmadı.

Rampaları görünce girmeden hızı 110-100 km gibi ayarlayınca bazı rampalrı 100 km hızdan düşmeden çıktı. belli bi süratle grince 90 ın altına hiç düşmedi.. Ama aşırı dik dağ yolu rampası değil tabi kastettiğgim. İki kişi 125 km yaptık max 25 sn basınca.. 100-110-120 km gayet rahat gittik. Tabi devir 7500-10.500 aralığında güç ve tork bandında gittim.
    Depo yola çıktığımda ağzna çok yakın doldurdum belki 1 bardak daha alırdı göz kararı. 320 km devirli kullanımdan sonra lamba yakmadı(yanıp sönme) tek çizgiye düştü. muhtemelen 345 te yakardı lambayı. daha önce uzun yolda 365 km de yakmıştım lambayı. sanırım içinde 2 lt 2.5 lt kadar en az oluyor. 70-85 km civarıgidicek kadar. Yakıt iki kişi devirli 100 km ile giden araçları hep sollamalı 3.3 lt yi geçmedi
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nasılsınız? giremiyorum uzun zamandır. telden girme imkanım oluyodu şuanda kontörüm olmadığı için öyle bir imkanımda yok. Motorumla Ankara'dan geldim buraya ve konya'dan sonra Torosların feci virajlı yollarında çok güzel bir yolculuk yaptım. gayet güzreldi molalardan dolayı baya uzun sürdü. Ayrıca motosikletle radara yakalanmıyoruz arkadaşlar aklınızda bulunsun. Uzun zamandır bunu biliyodum ama emin olamıyordum bu yolculuğumdan sonra emin oldum 120 km hız ile durdurulmadım oysa ki şehirler arası hız limitimiz 77 km.
    Hepinize kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Ekrem hadi ucuz K&N hava filitresi bul beraber alalım sahibinden de 55$'a harput motordan var.
    Fikri ben bulurum bulmasına da,acaba nasıl bi performans verir onu merak ediyorum.Çok bişey etkilemeyeceği kesin ama,bide orjinalden daha beter yaparsa bilmiyorum.

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Bu kadar ünlü olduğuna göre kesin iyidir kardeşim Bence daha iyi olur sonuçta bizim hava filitresi 20 tl o 100 tl arada bi fark olmalı dimi Ama

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar ünlü olduğuna göre kesin iyidir kardeşim Bence daha iyi olur sonuçta bizim hava filitresi 20 tl o 100 tl arada bi fark olmalı dimi Ama
    Doğru diyosun denemek lazım ebayden alsak mı napsak ?

mustf10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    Arkadaşlar kimi ne kadar ilgilendirir bilmiyorum ama adapazarı bolu arasında dün bi gidiş geliş yaptım .Bir çok arkadaşa motorun son sürati konusunda kızmış laf etmiştim :hepsinden özür diliyorum.Bolu dağı tünelden çıkışta kendim 140 yaptığımı görünce ağzım açık kaldı. ortalama seyir süratim 120-125 bazen de 130 oluyormuş .Valla iyi motomuş kim ne derse desin 125 lik bir motorun 125 ile seyretmesi dehşet verici.Selamlar

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mustf10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kimi ne kadar ilgilendirir bilmiyorum ama adapazarı bolu arasında dün bi gidiş geliş yaptım .Bir çok arkadaşa motorun son sürati konusunda kızmış laf etmiştim :hepsinden özür diliyorum.Bolu dağı tünelden çıkışta kendim 140 yaptığımı görünce ağzım açık kaldı. ortalama seyir süratim 120-125 bazen de 130 oluyormuş .Valla iyi motomuş kim ne derse desin 125 lik bir motorun 125 ile seyretmesi dehşet verici.Selamlar
    İyi motor olduğu tartışılmaz zate:D.Bu arada kaç kilosunuz.Bende öyle süratler pek olmuyor,en az 10 kilo vermem lazım:D(90kiloyum)

Alıntı mustf10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 3000-4000 den sonra açılıyor ideal performansını vermeye başlıyor. Düzde tek kişi 125-130 uzun yolda rahat gidiyor.

125 lik le 130km hızla seyretmek şaşırtıyor. su soğutma olunca sişme tıkanmada yok istediğin kadar git

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    sisme tikanma yok ama ben problem cikarir bozulur diye kiyamiyorum iki kisi izmit istanbul arasi cok gittik geldik max 135 gordum artcili biraz daha gitsem 140 gorurdu diyebilirim

Tek kisi 120 ile giderken motor cok bagiriyor dolayisi ile yavasliyorum biraz sonra Uzun sure dip gaz gitmek iyi degildir diye biliyorum yaglama yapmazsa kitlenmesin motor

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sisme tikanma yok ama ben problem cikarir bozulur diye kiyamiyorum iki kisi izmit istanbul arasi cok gittik geldik max 135 gordum artcili biraz daha gitsem 140 gorurdu diyebilirim

Tek kisi 120 ile giderken motor cok bagiriyor dolayisi ile yavasliyorum biraz sonra Uzun sure dip gaz gitmek iyi degildir diye biliyorum yaglama yapmazsa kitlenmesin motor
    yağlama yapmaması gibi bi problem kolay kolay çıkrmaz. Zaten motor maksimum gücünü 10.000 devirde veriyor. Tek kişi 6 vitesde 120 ile gidiyorsan sabit devir 9.000 de oluyor. Bu da motorun çevirebileceği devirler dahilinde sorun yok. 5. vitesde ve iki ikişi biraz zorlamya giriyor.

Sürekli otobanda sık sık 5. vites 130 giden bi motorun ömrü 130 bin değil de 80-90 bin olur fark bu.

Cbr 125 i alanlanlar zaten bizde ortalama 1.000-7.000 km kullanıp satıyor. nadiren 20bin 30 bin kullanıyor. o bile ömrünün 3 te birinden azı oluyor. Motoru ısıtmadan gazlamayın aragaz vermeyin yağ değişiminde hassas olun yeter. Uzun yolda tempolu gitmenin bi zararı yok kırmızı cizgiyi geçmedikten sonra

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    serviste 15 50 yag koyuyorlar castrol
    Yag konusunda titizim zamaninda degisim yaparim

6. Vites 100 km hiz ile ortalama gidiyoruz artcimla toplam 140 kg

Yolda giderken aklima sacma sapan seyler geliyor kitlerse piston firlarsa v.s. :D

Uzun sure az vermem durdugu yerde isitmadan binmem
    Kaski eldiveni takarken calistiririm 1 dakika felan calisir sonra yuklenmeden giderim

Uzun kmler beraber olacagiz ins motorumla

bu arada tek piston segman ile kac bin yapar bizim motorlar bilgisi olan war mi ?

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste 15 50 yag koyuyorlar castrol
    Yag konusunda titizim zamaninda degisim yaparim

6. Vites 100 km hiz ile ortalama gidiyoruz artcimla toplam 140 kg

Yolda giderken aklima sacma sapan seyler geliyor kitlerse piston firlarsa v.s. :D

Uzun sure az vermem durdugu yerde isitmadan binmem
    Kaski eldiveni takarken calistiririm 1 dakika felan calisir sonra yuklenmeden giderim

Uzun kmler beraber olacagiz ins motorumla

bu arada tek piston segman ile kac bin yapar bizim motorlar bilgisi olan war mi ?
    30bin küsürat yapan bir arkadaşım var eski kasayla
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    forumdan bi arkadasta eski kasa vardi kursattekinle 150lik motor takacaklardi

O arkadasinki 50bindeydi heralde

Motosikleti
    Honda cb125e
    bugun 3 sularında kartal sahılınde donus ısıgında gorduugm cbr trıcolor burdan mı 250lık gıbı geldı ama belkıde yanıldım 125lıktı bır ıkı sn bakabıldım gecerken...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun 3 sularında kartal sahılınde donus ısıgında gorduugm cbr trıcolor burdan mı 250lık gıbı geldı ama belkıde yanıldım 125lıktı bır ıkı sn bakabıldım gecerken...
    Bu gün değil ama bende daha önce onu gördüm,250 lik motoru ama buradan değil herhalde çünkü bende sormuştum dönen olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler