Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    İyice karıştı şimdi:D Anlamadım ama ben 50 tl gibi bir rakamla 400km filan gidiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyice karıştı şimdi:D Anlamadım ama ben 50 tl gibi bir rakamla 400km filan gidiyorum.
    arkadaş toplamda 90 liralık benzin almış 351 km gitmiş fakat daha deposu dolu onu kastetmiş :D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Hmmm o zaman yazması biraz anlamsız olmuş,insan görünce aklına direk bu kadar paraya bu kadar yol hesabı geliyor.Ezbere düşünmüşüm:D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben 2011 Temmuz'da motoru aldığımda ilk rodaj zamanında full depo ile 430 km gitmiştim.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2011 Temmuz'da motoru aldığımda ilk rodaj zamanında full depo ile 430 km gitmiştim.
    O sıkıcı 1000km den sonra bir daha o rakamı göremeyip,rekorun olarak kalmıştır eminim:D:D
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    O sıkıcı 1000km den sonra bir daha o rakamı göremeyip,rekorun olarak kalmıştır eminim:D:D
    Aynen öyle Ya aslında ben devirli kullanıyorum ve bu aralar ulan fazla mı yakmaya başladı diyodum.Ama 3 gün önce Tuzla'dan Kadıköy'e gittim birazda orda dolaştım geldim ve çok sakin kullandım.Tuzla'dan kalktığımda benzin ibresi 4 çizgiydi,tuzlaya geldiğimde hala 4 çizgiydi Biraz daha dolaştım tuzlada 5 km filan anca 3 e indi.Ben bunu arabadada yaşadım,basmassan yakmıyo abicim bu kadar basit

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:30 ----------

Bide gariptir,dün 2 kere tekledi benim motor düz yolda giderken.Benzinden filan mı acaba..

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    O çizgiler biraz aldatıcı,dengeli değiller.Uzun bir süre 5 dişin altına düşmüyor gösterge ,sonra hızlıca 1 dişe kadar düşüyor ve oradada baya uzun gidiyor.En iyisi koyduğun benzin ve bitene kadar yaptığın yola göre hesaplamak.Bu arada bu resim güzelmiş,masaüstü arkaplanı yapılır:

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Tabi şimdi farkettim,benimki bu renk :D,bir tricolor sahibinin bunu arkaplan yapacağını sanmıyorum:D
    Merak edene linki:http://blog.motorcycle.com/wp-conten...BR12011A_B.jpg

Motosikleti
    2011 600F ABS
    http://www.youtube.com/watch?v=jiis4HHDj00

Tiger şu egzost a 325 € fiyat çekmese belkide satacak ama,abartmışlar fiyatı.Güzel memleketimde en uyuz şeyde bu işte.Bu fiyata arrow alabilirim ama Türkiye'de yok.Geçen anes motor bizim kasalar için devil egzosta 590 € dedi İyi günler dedim çıktım.

http://www.anesmotor.com/?urun-1480-...vil-Egzoz.html

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    dun kocaeli'den canakkale'ye iki motor uc kisi olmak uzere yola ciktik

Forumdan yasin_942 ben ve kiz arkadasim kocaeli'den saat 3 gibi ciktik saat 5 5 bucuk gibi gemlige vardik hizimiz genelde 90 100du

Oldukca rahat gittik problem yasanmadi
    Motorlar uzmedi bizi

Gemlikte kisa bir moladan sonra bursa cevre yoluna ciktik orada biraz zorlayalim dedik motorlari ruzgara ragmen motorlar 130u gordu
    Yzf biraz daha iyi gidiyordu bizden cunku artcisiz yol aldi

Bandirmaya kadar mola vermeden gittik oldukca guzel bir yolculuktu

Bandirmada yasinden ayrildik o eve gitti biz lapsekiye gitmek uzere yola devam ettik
    Aksama kalmayalim diye ortalama 110 km hizla gittik
    Yeri geldi 120ye ciktik
    Daha yol olsa giderdik ama yol bitti
    Aksama kalmayacak olsak 90i gecmeden giderdik

Iyiki almisim diyorum motoru

Deginmeden edemeyecegim
    Bursa cevre yolundan cikarken hatali sollama yaptigimdan dolayi Hakki'n rahmetine kavusuyorduk son anda yaptigim kontra ile motoru yatirdim tekerler kesin birakicak dedigim an iyi isindiklarindan dolayi yari yolda birakmadilar uzun yolda guven veriyor lastikler

daha onceden motoru hic o kadar yatirmadim lastikler limitlerine kadar yatmisti
    yasin_942 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @brooklynnn Eminim güzel bir yolculuk olmuştur,kaç km yol yaptınız birde hiç bir şekilde ağrı filan olmadımı,aralıksız ne kadar kalmışsınızdır motor üzerinde?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    araliksiz sure olarak 2 saat surdugumu soyleyebilirim
    Bir mola gemlikte digeri bandirmada olmak uzere iki mola verdik
    Gemlikteki cayli tavlali molaydi ama bandirmadaki ayak ustu usuyerek hoplayip ziplayarak verilen bir molaydi
    Bandirmaya 1 saat kala baslayan siddetli ruzgar yolda bizi mal etti zor gittik diyebilirim

Depo uzerine ters giydigim cantayi yatirarak ustune yattigim icin zorlanma olmadi
    Hatta artcim yoruldugunda kafasini sirtima dayadi yata yata geldik yolda
    Benzin kontrolu yapacaktim bandirmada 38liralik benzin aldim ama kac litre oldugunu hesaplamadim malesef donerken kesin sonucu yayinlarim
    Motorlari bursa bandirma arasi limitlerde kullandigimiz icin 2.7 3 arasidir diye tahmin ediyorum yaktigi (max )

Bandirmada tripmetreye baktigimda 311 km gorunuyordu ve tek dise henuz dusmustu tek dis arti yedek depo ile 360 70i gorurdu diyorum ben ki iki kisi icin ve ruzgara karsi cok iyi bir deger

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @brooklynn Ben konfor açısından sormuştum,yakıtı artık biliyoruz yaa,bizim motor çok uğraşırsan 2.5 e kadar çekilebilir çok zorlarsanda 3 lt yi belki geçer.Yakıtta sıkıntımız yok çok şükür,motor mükemmel bu konuda.Bende hergün yol yapıyorum ama merak ettiğim bende işte bir çanakkale,veya yakın olarak şile filan yapsam yorarmı düşüncesi işte.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    konfor acisindan da yazmistim aslinda
    depoya koydugum canta uzerine yattim gelirken hic problem olmadi

olmasa biraz zorlardi ama 2 saat mola vermeden rahat gidiliyor dahasi senin kondisyonuna kalmis

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor uzun yolda insanin yuzunu kara cikartmiyor bende performansindan ve yakitindan cok memnun kalmistim. sadece sollamalarda yolun musaitlik durumunu iyi hesaplamak riskli durumlara girmemek lazim. 110 ustu suratlerde ruzgarda veya hafif rampa varsa sollamayi bitirip bianda seridinize girmek zor oluyor

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    app plaka siparişi vereceğim,bizim motora hangi ölçülerde gider(küçük olsun istiyorum).Aranızda yapan varsa fotoğraf paylaşırsa sevinirim.

Motosikleti
    CBR 125R
    Benim canavar da geldi, parasını ödedik ama motoru alamadık, ötv sini yatırmamışlar(gerçi plakasız yakalanırsak direk bağlıyorlarmış), plaka ruhsat içinde 2-3 gün sürer dediler, kendim halletmeye karar verdim, bununla ilgili başlıklar var okudum da ama yakın zamanda yapan varsa tavsiye rica ediyorum, özellikle uygun sigorta şirketi için.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı AriGold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim canavar da geldi, parasını ödedik ama motoru alamadık, ötv sini yatırmamışlar(gerçi plakasız yakalanırsak direk bağlıyorlarmış), plaka ruhsat içinde 2-3 gün sürer dediler, kendim halletmeye karar verdim, bununla ilgili başlıklar var okudum da ama yakın zamanda yapan varsa tavsiye rica ediyorum, özellikle uygun sigorta şirketi için.

http://distilleryimage10.instagram.c...382044a1_7.jpg
    Bu işleri neden bu kadar abartıyorlar anlamıyorum,birde para alıyorlar bunun için sanırım.Yapmanız gereken yarım gününüzü bu işlere ayırmak,hemde kafanızda soru işareti kalmaz.

Motosikleti
    CBR 125R
    Evet 250-300 arası tutarmış sigorta parasına göre, bayii 400+70(noter masrafı) çok fark var arada.Netten buldum hangi sıra ile ne yapacağımı sadece ucuz sigorta yaptıracağım yer tavsiyesi lazım.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    app plaka siparişi vereceğim,bizim motora hangi ölçülerde gider(küçük olsun istiyorum).Aranızda yapan varsa fotoğraf paylaşırsa sevinirim.
    Polıs ve ceza acısından durum nedir bilen varmı app plaka icin?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Şimdi ilk defa plakalanacağı için nasıl bir extra işlem var bilmiyorum ama ben motoru 2. el aldım 1500 deyken.Notere gittim satışı gerçekleştirdik,ondan sonrası çorap söküğü misali. Noter emniyete git dedi,emniyet şunları ver şu gün alırsın dedi,trafik sigortası yap şurda var yakında git yap dedi derken yarım gün içinde bitti.Kendin yapacaksan bayiye sor ilk aşamayı gerisi gelir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler