Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı geceler hepinize kardeşlerim .

---------- Post added at 02:10 ---------- Previous post was at 02:07 ----------

Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepimiz iki teker hastasıyız sonuçta her birimizin ayrı bilgileri tecrübeleri var yeni eski ayrımı saçma geliyor bana... Burda birbirimize bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmamız bizim için iyi olacak... Size tavsiyem bir aralar olduğu gibi sadece belli kişilerin arasında muhabbet kurmak yerine yeni gelenleri ve bilgi ihtiyacı olanlara yardım etmeye çalışın göreceksiniz daha canlı bir topic olacak birisi yeni kasa topici açalım demişti farklı motorlar die ama sonuçta cbr 125r değilmi bu alet yeni eski fark etmez bence herkes birbirine yardımcı olsun ve toplantılar düzenleyelim yazın ortak biyerlerde buluşalım tanışalım... Daha önce de söylemiştim ama olmadı kimse cvp yazmadı... Ben ist.a gelip casillas sercan ve ahmetle tanıştım mesela güzel oluyor böyle şeyler...

Bursa ya gelirseniz mutlaka bir çay çorba ısmarlamak isterim dostlar
    inşallah yolumuz düşer tanışırız kardeşim bu yaz uzunca gezmeyi düşünüyorum inşallah görüşürüz cbrcılar olarak .
    Yavuz Sultan Selim Han

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    eski inegöllü olarak inegöle gelip kçfte yicem havalar düzelir düzelmez
    tanışmak güzel olur .)

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı sdemirpau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba cbr elektrık tesısatından anlayan arkadaslar varsa yardımcı olmaları acısından far sıstemını kendım kurmam gerekıyor zenon cift vardı bırı arıza yaptı sökmek zorunda kaldım sımdı ıse far sıstemı kabloların yenıden orjınal halıne cevırmek ıstıyorum kabloları nasıl takmam lazım tesısatın uzun kısa yanar seklıne döndurmem gerek bu konuda yardımcı olursanız bu ısı kendım hallecegım buralarda anlayan fazla kımse yok 60 lıra para verdık uzun kısa yapamadılar kucuk yer olması sebebıyle basıt bır ıslem usta şaseyi de buldu bunu kendım halletmem gerekıyor
    Dostum sende şu an orjinal far tesisatı var mı? Kabloların ampullerin fln varsa ve cbrın üzerindeki tesisatda herhangi bir değişme yoksa gireceği soketler belli zaten sorunu tam olarak anlamadım??

---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:13 ----------

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı geceler hepinize kardeşlerim .

---------- Post added at 02:10 ---------- Previous post was at 02:07 ----------

inşallah yolumuz düşer tanışırız kardeşim bu yaz uzunca gezmeyi düşünüyorum inşallah görüşürüz cbrcılar olarak .
    İnşallah kardeşim her zaman beklerim imzamda tel no var ara 15dk ya yanınızdayım

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski inegöllü olarak inegöle gelip kçfte yicem havalar düzelir düzelmez
    tanışmak güzel olur .)
    Gayet lezzetli bir fikir ilk baharda cıbırcılar olarak toplanıp inegöle mi gitsek hem tanışırız hem köfte yeriz

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Arkadaşlar Honda'nın sitesinde CBR 125R aksesuarlarında bulunmayan, ama CBR 250R da var olan karbon fiber paneller 125'liğe uyar mı acaba? Karbon parçalardan öte benim fikrim mesela siyah motora aynı renk aynı metalden parçalar satıyorlar mı? Aksesuarlar:

http://www.honda.com.tr/AccesoriesDe...e=Motorsiklet#

http://www.honda.com.tr/AccesoriesDe...pe=Motorsiklet

İlk iki link CBR 250R'a ait olan aksesuar. Anlatmak istediğim diğer bir şekilde karbon fiber değil de motorun renginden metal panel. O da şöyle:

http://0.tqn.com/d/motorcycles/1/0/N...0R-cockpit.jpg

Yani amacım plastik olan yerleri mümkünse motorun aynı renginden parçalarla kapatmak. 2 hafta önce burada aksesuarlarını temin edip edemeyeceğimi sordum duvardaki CBR 125R tanıtım tablosunu göstererek misal şu yan paneller elinizde var mı getirebilir misiniz diye, bana onlar Honda'ya ait değil, dışarıdan alabileceğiniz parçalar dedi?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Honda'nın sitesinde CBR 125R aksesuarlarında bulunmayan, ama CBR 250R da var olan karbon fiber paneller 125'liğe uyar mı acaba? Karbon parçalardan öte benim fikrim mesela siyah motora aynı renk aynı metalden parçalar satıyorlar mı? Aksesuarlar:

http://www.honda.com.tr/AccesoriesDe...e=Motorsiklet#

İlk iki link CBR 250R'a ait olan aksesuar. Anlatmak istediğim diğer bir şekilde karbon fiber değil de motorun renginden metal panel. O da şöyle:

http://0.tqn.com/d/motorcycles/1/0/N...0R-cockpit.jpg

Yani amacım plastik olan yerleri mümkünse motorun aynı renginden parçalarla kapatmak. 2 hafta önce burada aksesuarlarını temin edip edemeyeceğimi sordum duvardaki CBR 125R tanıtım tablosunu göstererek misal şu yan paneller elinizde var mı getirebilir misiniz diye, bana onlar Honda'ya ait değil, dışarıdan alabileceğiniz parçalar dedi?
    Ben yan panelleri aldım sorunsuz kullanıyorum.Zaten paketin üstünde de CBR 125/250 yazıyor.Eğer düşünen varsa elimde kullanmadıklarım var.Burdan alan olursa 130'a vereceğim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...65982544/detay

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Teşekkür ederim Zippo's. Umarım en kısa zamanda müşterisini bulursun. Ben motoru aldığımda satılmamış olursa ben alabilirim.

Motosikleti
    Henüz yok
    ya beyler arkdaki plaka olayını hiç sevmiyorum ben bi çözümü yokmu onun orayı kaldırmak istiyorum ben daha güzel bi görüntü için plaka yerinin üst tarafında bi yer var plakayı kesip küçültsek oraya göre oraya monte etsek bi cezası olurmu daha almadım inşallah fuardan sora alıyorum

muzo881 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0486334/detay/

ilgilenen olursa arkadaşlar...herkese iyi forumlar.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    muzo881 Fiyat Çok Fazla Degilmi ? 2011 Kasalar Bu Fiyat.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

elbette herkesin malı kendine güzeldir,ama 2010 kasa ,yeni vfr kasadan daha çok hoşuma gitmiştir benim hem görsel hem duyusal,ses açısından .. şuan illede satılsın derdinde değilim zaten ,severek biniyorum motoruma hala ilk günkü gibi,piyasasınıda çok araştırmadım doğrusu ama mantıklı tekliflere herzaman açığız

hayırlı satışlar kardeş,temiz gibi görünüyor. hayırlı olur inşallah.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı muzo881 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette herkesin malı kendine güzeldir,ama 2010 kasa ,yeni vfr kasadan daha çok hoşuma gitmiştir benim hem görsel hem duyusal,ses açısından .. şuan illede satılsın derdinde değilim zaten ,severek biniyorum motoruma hala ilk günkü gibi,piyasasınıda çok araştırmadım doğrusu ama mantıklı tekliflere herzaman açığız
    Ses açısından bi fark yok ki Ayrıca dediğin gibi herkesin malı kendine güzel,zevkler değişir.Bana görede deposu parmak kadar,lastiği bisiklet gibi eski kasalar hiç hoşuma gitmiyo.Hayırlı satışlar dilerim

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    zevkler tabiki tartışılmaz ama birde gerçekten güzel olan ve onun kadar güzel olmayan şeyler vardır. mesela yzf r125 ile son kasa cbr 125r karşılaştırılırsa yzf tasarım olarak bariz daha iyidir, ama belki arada cbr yi beğenen olabilir tabi bu yzfnin daha güzel olduğu gerçeği değiştirmez. yani yer yüzündeki herkezce yapılan bi anket olsa büyük çoğunluğun yzfyi beğeneceği tartışmasızdır. o yüzden; bence şu güzel bu güzel demek ve gerçekten güzel olmak farklı kavramlardır. bazılarınca eski kasa cbr daha güzel olabilir ama yeni kasa cbr gerçektende bugüne kadarki en güzel cbr 125 tir. birileri benim mesajıma muhalif olarak cevap vermesin çünkü amacım tartışma konusu yaratmak değil olan bişeyi açıklamak istedim. muzo881 sende yanlış anlama beni, yani sence 2010 kasa daha güzel olabilir tabiki.
    zaten şuan verebileceğim 6000 tl param olsa cbr 125 e binmem 2. el daha güçlü daha zevkli bi makine alırım, bu cbr kardeşimin zaten benim değil. yani demem o ki objektif olmamı engelleyen bi unsur olmadan yaptım yukarıdaki yorumumu

http://www.youtube.com/watch?v=2Bu1S...eature=related
    sizin modelin düzgün bi sesini bulamadım,ama bu ses 125liklere göre gayet mest edici ve tatminkar..2011 de o pancar motoru sesinden kurtulamamış ve grenaj ve şasinin hafif ve kalitesiz olması bana hiç güven vermedi cbr 250 benim motordan daha hafiftir mesela,nasıl olur? Neyse amacımı burda bişeyleri yarıştrmak veya kapıştırmak değil. Herkesin zevkleri kendine,herkesin zevki bir olsa bunca farklı marka ve model'e ihtiyaç duyulmazdı zaten.. o yüzden o güzedir bu güzeldir gibi tartışmalar yersiz ve amaçsız, kime ne güzel geliyorsa almıştır veya alacatır.bu kadar kısa ve öz kimse alınıp gücenmesin,yoksa sabaha kadar uzayacak

Motosikleti
    sizin modelin düzgün bi sesini bulamadım,ama bu ses 125liklere göre gayet mest edici ve tatminkar..2011 de o pancar motoru sesinden kurtulamamış ve grenaj ve şasinin hafif ve kalitesiz olması bana hiç güven vermedi cbr 250 benim motordan daha hafiftir mesela,nasıl olur? Neyse amacımı burda bişeyleri yarıştrmak veya kapıştırmak değil. Herkesin zevkleri kendine,herkesin zevki bir olsa bunca farklı marka ve model'e ihtiyaç duyulmazdı zaten.. o yüzden o güzedir bu güzeldir gibi tartışmalar yersiz ve amaçsız, kime ne güzel geliyorsa almıştır veya alacatır.bu kadar kısa ve öz kimse alınıp gücenmesin,yoksa sabaha kadar uzayacak
    dostum lütfen bişeyler yazarken bilipte konuşalım gereksiz yere form kirleniyo, adam burda bişey araştırmaya kalksa yanlış bilgleri ayıklamaya çalışmaktan kendi aradığını bulamıycak. cbr 250 hiç senin motordan daha hafif olur mu ? hadi eskiden babalarımız dedelerimiz sanayi ağzıyla araba muhabbeti yapıyolardı örnek: 96 corollaya bindiklerinde walla gemi gibi araba bastıkça yere oturuyo bizim şahinler gibi hafifte değil bastın mı tekerlekler yanlara doğru açılıyo derlerdi ama ne tekerlekler yana açılır nede o corolla ağırdır, hatta 1000 kg bile değil sen düşün, işte senin yaptığın yorumun doğruluk derecesiyle babalarımızın bu yorumlarının doğruluk derecesi aynı.
    hadi onlar eski kafa okumamış falan filan... ama bizler yeni nesil olarak daha bilinçli olmalıyız elinde internet var gir bi bak bakalım cbr 250 daha mı hafif senin makineden. diyelim hafif bile olsaydı bu daha avantaj demektir senin süper demen gerekirdi. bak ktm lere 120-130 kg aletlerde 60-70 beygir güç var şimdi ktm de mi kötü ? onunda mı şasesi dandiktir ?
    bu arada ben tartışmıyorum doğru olanları yazdım arkadaşım

seninki doğrudur ,haklısın kardeş.

Motosikleti
    neyse hocam iyi geceler

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Arkadaşlar bu konudan uzak kalmak isterim ama gerçekten hiç de tartışılacak bir konu yok zevk meselesidir sonuçta bu tamam görüntü bakımından yeni kasalar ve yzf daha heybetli olabilir ama benim zevkim 2010 kasanın biraz daha etli hali olsaydı cbr250 ve yeni 125 ler piyasa daha canlı olurdu diyor... tek farı sevmem ki bu benim zevkim sırf o yüzden yeni kasaları da pek beğenmedim ama ben beğenmediğim içinde yeni kasalar kötü diyemem dediğim gibi zevkler ve renkler tartışılamaz arkadaşlar
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hocam goruslere saygi duyarimda,bilmeden de yazmayalim merak edenlerde yanlis bilgilenmesin.Yeni kasa 137,eski kasa 115 kilo.Nasil oluyoda bide cbr 250 den agir oluyo Bu yorumu nasil yaptiniz neye dayanarak yaptiniz hala anlamadim.Grenajlarin ve sasinin kaliteli olmadigi kanisina nasil vardiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler