Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    http://www.knfilters.com/search/prod...x?Prod=HA-1502

2011 yazıyor ama bilmiyorum uyar mı bizim motora acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hop tuzlada cbr 125 kullananmı var))

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    uyabilir belki ama emin ol uysa bile performansta hiç bir artı olmuyor. çünkü motora giren havayı fazlalaştırıyor ve bu taktirde benzininde daha fazla gelmesi gerekiyor ama benzin yine aynı geldiği için tam tersine yüksek devirlere çıkamama bile olabiliyor yani son hızda çok az bi düşme bile olabiliyor. hava filtresi değiştiği an onu karşılıycak şekilde yakıt sistemininde programlanması gerekiyor ki bu bile küçük cc de çok ufak farklar doğurur uğraşmaya değmez bence :S

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Dokuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hop tuzlada cbr 125 kullananmı var))
    İlk alan benim Tuzla'da 5 tane filan var suan

---------- Post added at 08:54 ---------- Previous post was at 08:52 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyabilir belki ama emin ol uysa bile performansta hiç bir artı olmuyor. çünkü motora giren havayı fazlalaştırıyor ve bu taktirde benzininde daha fazla gelmesi gerekiyor ama benzin yine aynı geldiği için tam tersine yüksek devirlere çıkamama bile olabiliyor yani son hızda çok az bi düşme bile olabiliyor. hava filtresi değiştiği an onu karşılıycak şekilde yakıt sistemininde programlanması gerekiyor ki bu bile küçük cc de çok ufak farklar doğurur uğraşmaya değmez bence :S
    Haklisin Semih merak etmistim bende

Motosikleti
    henüz yok
    arkadaşlar merhaba.bikaç senedir araba almak için para biriktiriyordum ama sonra anladımki aslında benim gönlümde yatan araba değilde motormuş şimdi biraz birikmişim var. ama henüz motoruma karar vermiş değilim.ninja 250r yada honda cbr 125 bu iki motoru beğeniyorum.konuyla ilgili şuan bikaç küçük bilgiye sahibim yani yeterli değilim. bikaç kişi cbr 125 le başlamamı tavsiye ediyor ama çok kararsızım.yardımcı olursanız sevinirim.

Devriм - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Selamlar
    125 lik ve 250 lik kıyaslamasını, 250 liklerle yaparsanız daha uygun sonuç alırsınız derim. Yani CBR 250 ve Ninja 250

Şu şekilde düşünmek daha mantıklı geliyor bana.
    Kısa süre sonra (Max. 6 ay), motoru elden çıkartacaksanız ve başlangıç olarak düşünüyorsanız CBR 125 önerebilirim.

En az 1 - 1 buçuk sene motoru kullanacaksanız CBR 250 ya da Ninja 250 ye bakının derim

Motosikleti
    henüz yok
    ya aslında benimde düşüncem o yöndeydi fakat başlangıç olarak 125 lik daha uygun diye bikaç yorum aldım ve kafamkarıştı.
    öncelikle güvenli sürüş eğitimi almak istiyorum . motor kullanmışlığım babamdan çaldığım kadar.boyum yetmiyo diye bisiklet muamelesi yapar kaldırımdan binerdim
    hemen elden çıkarmayı düşünmüyorum. ama biraz tecrübeye ihtiyacım var gibi

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    burada kıyas yapılmamış ki.tipi hoşuma gidiyor demiş sadece.ayrıca başlangıç motoru olarak bakılan cbr 125 her türlü performans olarak doyurucu.çok çok az yakıyor ve şehir içinde gücü yetiyor.ninja alıp şehir içinde 3. vitesten yukarıya atamamaktansa cbr 125 kullanırım daha iyi.
    mugecetin kesinlikle sizin için en uygun motor cbr 125 gibi geliyor.hafif ve küçük herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir motor.acemiliğinizi atana kadar artçı almamanızı tavsiye ediyorum.

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    arkadaşlar ybr mi sattım. 4250 liraya kadar bütçem var.sıfır km 2006 2007 2008 cbr 125 bulabilir miyim? bulrsam fiyat ne kadar olur tahmininize göre?...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr mi sattım. 4250 liraya kadar bütçem var.sıfır km 2006 2007 2008 cbr 125 bulabilir miyim? bulrsam fiyat ne kadar olur tahmininize göre?...
    Bütçenizi biraz daha zorlayıp yaza doğru 2. el yeni kasa alabilirsiniz 5.000'e.Eski kasaların 0'ını bulamazsınız

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçenizi biraz daha zorlayıp yaza doğru 2. el yeni kasa alabilirsiniz 5.000'e.Eski kasaların 0'ını bulamazsınız
    bütçeyi daha fazla aşamam bakalım hondaya gidip soracağım 2 sene önce o 2007 vardı ellerinde olmamıştı belki denk gelir gelmezse emektar ybr ye döneceğiz teşekkürler.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    merhaba arkadaslar motorun kontak mars sinyaller boş ışıgı calısıyor ancak far göstergler ve kornada elektrık yok sorun kaynagı nerededır acaba sızce ?

Motosikleti
    henüz yok
    cbr 125 için duyduklarım
    1-az yakar
    2-zaptetmesi kolay başlangıç için çok uygun
    3-max 130-140 yapar
    şehir içi kullanıcam bana koymaz başlangıç için iyi diye düşünüyorum hem hızlı bişi alıp 3 güne kendimi öldürmem pekte hoş olmayabilir
    4-parça sıkıntısı yaşamazsın
    5-motor sağlamdır ama akü zayıftır
    6-vibrasyon biras fazlaymış

şimdiden teşekkürler

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    ilk 5 maddeye aynen katılıyorum titreşim hiç yok değil ybr ve cbf e göre biraz daha fazla hatta benim mondial 150 mc den de fazla ama rahatsız edicek kadar değil. hatta bu iyi bile oluyor ybr yada cbf kullandıysan titreşim hiç olmadığı için bisiklet sürüyormuşsun gibi hissediyorsun cbr da psikolojik olarak motoru daha güçlü hissetmene neden oluyor

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mugecetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 için duyduklarım
    1-az yakar
    3-max 130-140 yapar
    şehir içi kullanıcam bana koymaz başlangıç için iyi diye düşünüyorum hem hızlı bişi alıp 3 güne kendimi öldürmem pekte hoş olmayabilir

şimdiden teşekkürler
    Az yakar,hemde çok az yakar.
    Başlangıç için hakimiyeti mükemmel
    Son hız birçok şeye göre değişir.Rüzgar,yol vs.Ben üstüne kapanarak 140 gördüm.Ama bazen 125'i geçemediğim oluyor.
    Parça fiyatları hakkında biçok şey söyleniyo ama bence fiyatlar çokta pahalı değil
    Akü konusunda pek bilgim yok
    Vibrasyon beni hiç rahatsız edecek kadar fazla olmadı

Şunu söyleyeyim şanzımanının pekte kaliteli olduğunu düşünmüyorum ben.

Motosikleti
    henüz yok
    akü nadirende olsa sıkıntı yapabiliomuş..
    walla ilk bi tekerlekler rahatsız etmişti beni ama sonra önemsemedim
    seçimim cbr den yana olucak orası kesinleşti ilk motorum olucağı için parçave motoru zaptetmekte zorlanmamam benim için önemli
    yakıtta az olunca bana şimdilik yeterde artar
    vibrasyon için bi süre sonra ellerini hissetmessin demişleri fazla abartmışlar anlasılan.
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yakar,hemde çok az yakar.
    Başlangıç için hakimiyeti mükemmel
    Son hız birçok şeye göre değişir.Rüzgar,yol vs.Ben üstüne kapanarak 140 gördüm.Ama bazen 125'i geçemediğim oluyor.
    Parça fiyatları hakkında biçok şey söyleniyo ama bence fiyatlar çokta pahalı değil
    Akü konusunda pek bilgim yok
    Vibrasyon beni hiç rahatsız edecek kadar fazla olmadı

Şunu söyleyeyim şanzımanının pekte kaliteli olduğunu düşünmüyorum ben.

---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:41 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk 5 maddeye aynen katılıyorum titreşim hiç yok değil ybr ve cbf e göre biraz daha fazla hatta benim mondial 150 mc den de fazla ama rahatsız edicek kadar değil. hatta bu iyi bile oluyor ybr yada cbf kullandıysan titreşim hiç olmadığı için bisiklet sürüyormuşsun gibi hissediyorsun cbr da psikolojik olarak motoru daha güçlü hissetmene neden oluyor
    ybr kullanmadım. hatta scooter haricinde kullandığım tek motor babamınkiydi fakat ne olduğunu bile hatırlamıorum orta sonda falandım heralde boyum tam yetmezdi parmak ucumda dururdumda kaldırımdan binmek zorunda kalırdım (bisiklet muamelesi yapar gibi)
    napiim bana hiç tehlikeli oyuncaklar almadılar kendi heyecanımı kendim bulmak zorunda kaldım onların kabahati

---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

akü nadirende olsa sıkıntı yapabiliomuş..
    walla ilk bi tekerlekler rahatsız etmişti beni ama sonra önemsemedim
    seçimim cbr den yana olucak orası kesinleşti ilk motorum olucağı için parçave motoru zaptetmekte zorlanmamam benim için önemli
    yakıtta az olunca bana şimdilik yeterde artar
    vibrasyon için bi süre sonra ellerini hissetmessin demişleri fazla abartmışlar anlasılan.

---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:41 ----------

ybr kullanmadım. hatta scooter haricinde kullandığım tek motor babamınkiydi fakat ne olduğunu bile hatırlamıorum orta sonda falandım heralde boyum tam yetmezdi parmak ucumda dururdumda kaldırımdan binmek zorunda kalırdım (bisiklet muamelesi yapar gibi)
    napiim bana hiç tehlikeli oyuncaklar almadılar kendi heyecanımı kendim bulmak zorunda kaldım onların kabahati

bu arada scooter da arkadaşımındı ezildim birden bi motorum bile yok.. ehliyet alıcam B alırken motorda alıcaktım hadi daha sonra dedim hiç akıl edememişim sonra denince kalıyo..

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

bişey daha sorak istiyorum aslında daha çok şey sorucam ama yavas yavas

şimdi ben ikinci el almaktan yanayım tabi temiz vede uygun bişi bulabilirsem
    ama sıfır mı yoksa ikinci elmi hangisi daha mantıklı olur

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    cbr 125 için duyduklarım
    1-az yakar
    3-max 130-140 yapar

şimdiden teşekkürler
    4 sene cbr 125 kullandım bu duyduklarının hepside doğrudur
    bir dip not daha : kullanmadığım motor kalmadı ama içlerinde en şerefli motor cbr 125 dir,çok süper çok sağlam bir makinadır...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 sene cbr 125 kullandım bu duyduklarının hepside doğrudur
    bir dip not daha : kullanmadığım motor kalmadı ama içlerinde en şerefli motor cbr 125 dir,çok süper çok sağlam bir makinadır...
    tercihim cbr yönnde olucak orası kesinleşti. sence sıfırmı yoksa ikinci el mi almalıyım

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

birde aküyle ilgili sıkıntı yaşadınmı hiç

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1453. sayfaya yazmazsam ölürüm cbr dan ayrı kalmak ölüm ulan siz siz olun sakın motorunuzdan ayrı kalmayın . 3 hafta sonra finaller bitiyor bir ay üstündeyim yeter ki yağış olmasın .

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

tercihim cbr yönnde olucak orası kesinleşti. sence sıfırmı yoksa ikinci el mi almalıyım

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

birde aküyle ilgili sıkıntı yaşadınmı hiç
    sıfır al kesinlikle ilk motorunu . ayrıca 2. elini zaten sıfırından pahalıya satıyorlar :D ya da satmaya çalışıyorlar zeka küpleri . akü konusunda bi kaç kişi vardı sorun yaşayan lakin fabrikada kablolarının bağlandığını farzedip serviste incelememişler galiba o yüzden tutarsızlık olmuş .[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    henüz yok
    sıfır al kesinlikle ilk motorunu . ayrıca 2. elini zaten sıfırından pahalıya satıyorlar :D ya da satmaya çalışıyorlar zeka küpleri . akü konusunda bi kaç kişi vardı sorun yaşayan lakin fabrikada kablolarının bağlandığını farzedip serviste incelememişler galiba o yüzden tutarsızlık olmuş .[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------[/QUOTE]

ben 2.el düşündüm (bişi olursa evlat acısı gibi oturmasın die) ama dediğim gibi tecrübe tecrübe tecrübeeee - öğrenicem
    sıfır - 2.el önerilere bakıcam
    teşekkürler çok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler