Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zaten saatte 200 km hızla kaç demiyorum, önüne çıkıp çevirince polis yavaşla biraz sağa yanaş sonra bas git hiç arkandan kovalamazlar bile ilerde başka bir ekip arabasının olması ihtimaliyle çek ara sokağa bekle biraz.benimde polis önüme çıkıp sağa çek işareti yapıyordu aramızda 20-25 m var kaçacağım yerde yoktu gerisin geriye döndüm,yolun ortasında kaldı adamcağız.bide şöyle bir durum var çok gıcık bir polis olmadıktan sonra kaskın ve evrakların da tamsa ceza yazacağını sanmıyorum genelde bir çıkar yol bulmaya çalışıyorlar.ama sen riske atma kendini en aşağı 600 lira ceza,benim için fazla bir meblağ gerisi sizlerin bileceği iş.bu arada 2500 lira cezam daha duruyor ödeyemedim arkadaş.
    Hocam gecmiş olsun da sen nası yakalandın nası durdun da 2 kere ceza yedin anlatırmısın cidden merak ettim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl muhabbetler dönüyor kardeşim burda !! kanundan kaç falan , bi de bi güzel anlatıyor . Ehliyetin yoksa sürme kardeşim, sürüyosun madem haber etme , tavsiyelerde bulunuyorlar bi de kaç diye. yarın bi gün biri polisten kaçarken dikkat sıfır şekilde masum birinin hayatına kıysa sakat bıraksa trafikte herşey mümkün burdan gelip sallamasını iyi bilirsiniz . 3 ayda ehliyet verdiklerine şükredin almanyada 1 yıldan aşağı alamıyosun , bana ne almanyadan mı diyosun git bak bi o zaman kaza oranlarına ölüm oranlarına !! 2 ülkde arasındaki farkı gör , trafik canavarı olmanın alemi yok . Bugün sen birinin hayatına kast edersin yarın başkası senin , biraz bilinçlenelim .

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    forza zaten kaçmanın yanlış bir şey olduğunu belirterek yazdık.yanlış anlaşılmak istemem fakat dediğinde mantıksız çünkü ben 3 ay önce ne biliyorsam ehliyeti aldıktan sonra da aynı şeyi biliyor olacağım.yani beni değil sistemi eleştir,direksiyon sınavında bulunmuşsundur(ehliyetin olduğu anlaşıldığı üzere) adam motoru kaldıramıyor bi daha denetiyorlar ta ki yapana kadar ve ehliyet alıyor ve rahat rahat geziyor gerçi araba içinde pek farklı durum yok ülkemizde; düzgün bir eğitim süreci veya bilinçlendirme yok.ehliyet gözümde sadece yasal bir belge ve o belge sahip her insan BENİM GÖZÜMDE araç sürebilecek kapasitede değil.etrafınızda da çok vardır ehliyeti olup da araç sürmeyi bilmeyen.
    neyse ama yanlış ve yasal olmayan bir şeyi savunduğum için haklı olacak değilim veya haklıyım demiyorum ama mantıklı olan bu..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar merhaba.Şimdi güngör motordan geldim.Karbon aksesuararlarımı ve kısa manetlerimi taktırdım.Motor gerçekten çok güzel oldu karbonlarla.Düşünenler için DB Motorda stoklarda var.Bu akşam fotoğrafları paylaşırım.

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl muhabbetler dönüyor kardeşim burda !! kanundan kaç falan , bi de bi güzel anlatıyor . Ehliyetin yoksa sürme kardeşim, sürüyosun madem haber etme , tavsiyelerde bulunuyorlar bi de kaç diye. yarın bi gün biri polisten kaçarken dikkat sıfır şekilde masum birinin hayatına kıysa sakat bıraksa trafikte herşey mümkün burdan gelip sallamasını iyi bilirsiniz . 3 ayda ehliyet verdiklerine şükredin almanyada 1 yıldan aşağı alamıyosun , bana ne almanyadan mı diyosun git bak bi o zaman kaza oranlarına ölüm oranlarına !! 2 ülkde arasındaki farkı gör , trafik canavarı olmanın alemi yok . Bugün sen birinin hayatına kast edersin yarın başkası senin , biraz bilinçlenelim .
    İyi güzel de bak zaten haberlerde herkez görüyo ehliyetsizlikten polisten kacıp kurşun yiyen cocukları.. Ben ceza yiyene kadar 10 kere falan durduruldum önceden konuşarak anlaşıyodum, bi ekip anlayışsız cıktı ve benim olaya bakış acımı değiştirdi...
    Ben burda benim özel durumumuda yazdım neden ehliyet almadığımı, başka özel durumu olanlarda var önce motoru alıp sonra ehliyet icin koşturanlar vs...
    Kısacası burda biz deneyimlerimizi başımıza gelenleri yazdık, kimse bizi babasının yerine koyup dediklerimizi uygulayacakta değil...
    Bazı secimler yaparsın ve sonuclarına katlanırsın...
    Bi kere 1500 tl ceza yiyosun hadi parayı gectim, motorunu bağlıyolar, onuda gectim parayı ver cıkar olsa tamam...
    Yok ruhsat sahibini getir, yok ehliyetli bi arkadaşını getir, yok sigortasını güncelle, yok muaynesini güncelle trafik burodan sisteme işlet... Motoruna 3. 4. gün anca kavuşursun otopark parasını da seve seve verirsin, sonucta motoruna kavuşcaksın, ama genede icin rahat etmez, daha borclarını ödeyip kurtulmamışsındır, paran olsa bile ödemeyemessin, cünkü savcı bey seni inceler baban ne iş yapar sen ne iş yaparsın, ona göre keyfi bi ceza keser... bu da eline 2 ay sonra falan gelir...
    Kısacası ben bunları bidaha yaşıyacağıma önümdeki aracı kendime siper ala ala kacarım(polis ateş etmesin diye...), kacarken vurulursamda bu benim kararım sonucunda oluşan bişey buna katlanabilirim... olay bu... biz kimseye sakın ha ehliyet alma, polisten kac olsun bitsin demiyoruz..

Motosikleti
    2011 600F ABS
    İşte karbonlar ve kısa manetler :

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Forza,bekliyordun fotoları koyduk ortadan kayboldun

Güncel.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güncel.
    Zippo's motorun 10 numara olmuş. Karbon parçalar iyi durmuş. Bu kısa manetlerin kırmızı olanı yok mu? Rizomalar universal mı? Her motora takabilir miyiz?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manetler orjinallerine göre çok estetik

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zippo's motorun 10 numara olmuş. Karbon parçalar iyi durmuş. Bu kısa manetlerin kırmızı olanı yok mu? Rizomalar universal mı? Her motora takabilir miyiz?
    Teşekkür ederim dostum.Tabi kırmızıları da var manetlerin,fakat koyu değil açık kırmızı benim hoşuma gitmedi.Elcikler kırmızı,ön kafa kırmızı bide manetleri kırmızı yaparsam çok boğar motoru diye düşündüm.Fatih Kılıçlı'dan aldım manetleri,125 lira.Orjinalinden daha estetik ve gümüş rengi parlıyor güzel bi görüntü oldu Rizomalar universal,her motora takabilirsiniz.Karbon parçalara devam edicem ama şuan için o karbon parçalara verecek param yok.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manetler orjinallerine göre çok estetik
    Teşekkür ederim.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güncel.
    kardeşim çok güzel olmuş hayırlı olsun ama keşke elçiklerle aynı anda koymasaydın resimleri biraz sönük kalmış karbon onların yanında :D

Motosikleti
    Teşekkür ederim dostum.Tabi kırmızıları da var manetlerin,fakat koyu değil açık kırmızı benim hoşuma gitmedi.Elcikler kırmızı,ön kafa kırmızı bide manetleri kırmızı yaparsam çok boğar motoru diye düşündüm.Fatih Kılıçlı'dan aldım manetleri,125 lira.Orjinalinden daha estetik ve gümüş rengi parlıyor güzel bi görüntü oldu Rizomalar universal,her motora takabilirsiniz.Karbon parçalara devam edicem ama şuan için o karbon parçalara verecek param yok.
    Yavaş yavaş. Bir kerede olucak diye birşey yok. Uğraşıyosun motorunla. Satarken için sızlamasın. Kendi motorum için biriyle anlaştım eğer bir aksilik çıkmazsa P.tesi vericem motoru. Hemen arayışa geçtim. 2011 ybr buldum rizoma takılı üzerinde falan dedi adam daha gidip görmedim motoru o yüzden sordum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yavaş yavaş. Bir kerede olucak diye birşey yok. Uğraşıyosun motorunla. Satarken için sızlamasın. Kendi motorum için biriyle anlaştım eğer bir aksilik çıkmazsa P.tesi vericem motoru. Hemen arayışa geçtim. 2011 ybr buldum rizoma takılı üzerinde falan dedi adam daha gidip görmedim motoru o yüzden sordum.
    Vallahi hem emeklerden,hemde bunu satıp maddi nedenlerden yeni bir motor alamayacağım için yazın satma planlarımdan vazgeçtim.Çok uğraştım motorun üstünde gerçekten.Şuana kadar 4buçuk ayda yaptıklarım :

Rizoma elcikler-120
    Rizoma gidon topuzları-120 (Anesten alındı ikiside)
    600RR aynalar-100
    HRC Tank ve depo Pad-65
    Keiti jant şeridi-25
    Keiti sibop kapakları-10
    Carbon yan panel - 170
    Redline kısa manetler-125

Şuana kadar keyfi 735 Lira masraf yapmışım.Şimdi elimde kalan son parayada xenon yaptırıcam Heves işte,sonu yok bunun.Ardı arkası gelmiyo.Xenon'u yaza ertelesem daha iyi olcak aslında,xenonla beraber diğer karbon parçalarıda almayı düşünüyorum çünkü.Yada hiçbirini yaptırmayıp tüm para egzosta gidecek.Hatta yetmeyecek bile

Motosikleti
    Vallahi hem emeklerden,hemde bunu satıp maddi nedenlerden yeni bir motor alamayacağım için yazın satma planlarımdan vazgeçtim.Çok uğraştım motorun üstünde gerçekten.Şuana kadar 4buçuk ayda yaptıklarım :

Rizoma elcikler-120
    Rizoma gidon topuzları-120 (Anesten alındı ikiside)
    600RR aynalar-100
    HRC Tank ve depo Pad-65
    Keiti jant şeridi-25
    Keiti sibop kapakları-10
    Carbon yan panel - 170
    Redline kısa manetler-125

Şuana kadar keyfi 735 Lira masraf yapmışım.Şimdi elimde kalan son parayada xenon yaptırıcam Heves işte,sonu yok bunun.Ardı arkası gelmiyo.Xenon'u yaza ertelesem daha iyi olcak aslında,xenonla beraber diğer karbon parçalarıda almayı düşünüyorum çünkü.Yada hiçbirini yaptırmayıp tüm para egzosta gidecek.Hatta yetmeyecek bile
    Zevk işi tabi ya. Senin motor herşeyi kaldırır ne yapsan yakışır sorun olmaz. Hayırlısı olsun. Severek izliyoruz

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Zevk işi tabi ya. Senin motor herşeyi kaldırır ne yapsan yakışır sorun olmaz. Hayırlısı olsun. Severek izliyoruz
    Eyvallah dostum,Allah herkesin istediği motoru nasip eder inşallah.Küçük şeylerle mutlu olabiliyo insan bu motor sayesinde

Motosikleti
    Eyvallah dostum,Allah herkesin istediği motoru nasip eder inşallah.Küçük şeylerle mutlu olabiliyo insan bu motor sayesinde
    Küçük falan 800 lira yemiş işte İnsan motoruna birşeyler yapınca ona daha çok bağlanıyor Ben hiç uğraşmıyorum 2 haftada bir yıkar teflon cila mı atarım yeter. Bu aralar kedilere ev sahipliği yapıyor. Ben binmiyorum onlar binsinler bari. Hiç birşey yapmadım motora nasıl aldıysam öyle duruyor doğal olarak aramızda hiç bir bağ yok sadece ruhsatta ismim yazıyor o kadar

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Küçük falan 800 lira yemiş işte İnsan motoruna birşeyler yapınca ona daha çok bağlanıyor Ben hiç uğraşmıyorum 2 haftada bir yıkar teflon cila mı atarım yeter. Bu aralar kedilere ev sahipliği yapıyor. Ben binmiyorum onlar binsinler bari. Hiç birşey yapmadım motora nasıl aldıysam öyle duruyor doğal olarak aramızda hiç bir bağ yok sadece ruhsatta ismim yazıyor o kadar
    Ne olursa olsun,bu kadar olmasa da bi önceki motoruma da çok bağlıydım.14 yaşımdan 17ye kadar today kullandım 11.000 km yaptım,bi kere bakıma götürdüm.3 sene içinde ne yıkadım,ne bişey yaptım(abartmıyorum) Ama ayrılınca çok üzülmüştüm.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    zippo kısa manetler kullanımı zorlaştırdımı nasıl rhatmı debriyaj özellikle sorun yaratıyormu kavramada

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zippo kısa manetler kullanımı zorlaştırdımı nasıl rhatmı debriyaj özellikle sorun yaratıyormu kavramada
    Kavrama'da bir değişiklik yok aynı rahatlıkta.Fakat görüntülerden de kısa manet.İlk başta alışamıyosunuz ama sonra bir sorun yaratmıyo hatta hoşunuza gidiyo Daha estetik hoş görünümü var tavsiye ediyorum.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    zippo's kesinlikle daha estetik durmuş ama daha uygun fiyatlıları yok mu yahu 120 lira bana çok geldi.(araştırmışsındır diye soruyorum,bir de sende olmuşsa en kalitelisi en pahalısı olsun mantığı var anladığım kadarıyla:D)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler