Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum zippo's sana ama adam beni başından atmak için uydurdu işte bir şeyler.bu arada motora hayranlığım gün geçtikçe artıyor.artçı binenler motorun çok rahat olduğunu söylüyor fakat benim için geçerli değil bu.gerçekten sele sertliği ve oturuş pozisyonu(o zaman ss kullanma demeyin sadece alışık değilim) uzun yolculuklarda problem yaratır gibi geliyor.
    Hic merak etme zamanla alisicaksin.Ben ilk aldigim zaman bileklerimi hissetmiyordum.Simdi 3.500 kmdeyim ve oturus pozisyonu ile ilgili bir sorun yasamiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    benim bir anda heryerimin ağrıma sebebi 1 yılda 3 tarz değiştirmemden oldu.tam 1 yıl önce chopper almıştım 6 ay önce cross şimdi ss, yatar pozisyondan cenin pozisyonuna geçtim :D belim ağrıyor

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Zippo's beli ağrıyan arkadaşlar eğer motoru satmayı düşünürse bana yönlendirdir Ağrıyan bel iyidir benimkide ağrısın biraz
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    ahaa 125 T ne rahat motordur o ya :D benim motor la takasa girelim :D ama edirne de çok uzak neyse artık buralara taşınırsan takası düşünürüz

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bende kış uykusuna yatıranlardandım fakat dayanamadım çıkardım.350 km yapmışım.
    8350 km oldu.8bin bakımı yaptıran varmıdır aramızda
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    şu ehliyeti tam anlamı ile alsam yaz kış demeden nasıl yol yapacağım ama ehliyet elimi kolumu bağlıyor
    evin altındaki yolda aşağı yukarı yapmak sıktı artık
    aralık ayının başında ehliyetimle istanbul bursa sakarya kocaeli'de gezmedik yer bırakmayacağım

Motosikleti
    brooklynnn 2 defa da toplamda 2500 lira ceza yemiş biri olarak konuşuyorum; dikkat et hocam ve çevirmeye girersen kaç hem ya ceza yemiyorsun ya da arkadan daha az ceza yazıyorlar hemde motoru çektirmekten kurtarıosun.
    kötü bir öğüt vermiş olabilirim ama ehliyete başvuruyorsun 2 ay sonraya sınav tarihi 1 ay da sonuçlar trafik filan 3 ay sürüyor ehliyet işi 1-2 hafta da halledilebilecek bir şey olsa böyle öğütler vermezdim,tamamen sistemin suçu

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    başta zippo , sonra diğer arkadaşlar sizce nasıl ?

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISA...:X:AAQ:GB:1123

ortalama 350 liraya gelicek. alsam mı ? yoshi sonucta
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.ebayimg.com/00/s/Mzc1WDUwMA...ZsQ~~60_12.JPG

Ali,yoshimura'nın sitesinde bizim motora uyumlu bir modeli yok.Ve fiyat ve görünüş bana biraz ucuz geldi.Benim gönlüm hala arrow veya leo vince'den yana.Fakat 2'sini de Türkiye'ye getirme yaklaşık 1200 lira civarına geliyor.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali,yoshimura'nın sitesinde bizim motora uyumlu bir modeli yok.Ve fiyat ve görünüş bana biraz ucuz geldi.Benim gönlüm hala arrow veya leo vince'den yana.Fakat 2'sini de Türkiye'ye getirme yaklaşık 1200 lira civarına geliyor.
    yoshi bayagı hosuma gitti ama bilmiyorum ...

bu arada 2 adet 250 lik ve aralarındaki ben

bizde her renk mevcut
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki tane 250 + bir tane 125 = Toplamda 625cc 3 silindir yapar

Bide şöyle bişey var 675cc 3 silindir ki fenaa

Uploaded with ImageShack.us

Şu Carbon slip on arrowlar TR ye 700-800 e gelsede Angry bırds gibi uçarak gazlasa yeni kasalarda 2-3 yıl evvel temde arabayla 100 le giderken yanımdan eski kasa bi cbr125 130 la rüzgarlığın ardına saklanmış halde geçmişti... Üzrindeki sanayimura egzozla sanki 150 ile gidiyomuş gibi yaygara yapıyodu namussuz kerata!

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    brooklynnn 2 defa da toplamda 2500 lira ceza yemiş biri olarak konuşuyorum; dikkat et hocam ve çevirmeye girersen kaç hem ya ceza yemiyorsun ya da arkadan daha az ceza yazıyorlar hemde motoru çektirmekten kurtarıosun.
    kötü bir öğüt vermiş olabilirim ama ehliyete başvuruyorsun 2 ay sonraya sınav tarihi 1 ay da sonuçlar trafik filan 3 ay sürüyor ehliyet işi 1-2 hafta da halledilebilecek bir şey olsa böyle öğütler vermezdim,tamamen sistemin suçu
    dostum kaçınca ne kadar ceza yazılıyor ? artı kaçınca polis yakaladığında içeri atma gibi bir durum olabilir mi?

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.ebayimg.com/00/s/Mzc1WDUwMA...ZsQ~~60_12.JPG

Bu egzoz güzel duruyor.Arkadaşlar bütün tek silindir makinelerin manifold bağlantıları aynı mı? Mesela bu egzozu bır cub için kullanabilirmiyiz?

Motosikleti
    dostum kaçınca ne kadar ceza yazılıyor ? artı kaçınca polis yakaladığında içeri atma gibi bir durum olabilir mi?
    hocam 200 lira gibi bir ceza yazılıyor herhalde ama 2-3 defa ben kaçtım ez az 5 defa da arkadaşım kaçmış hiç ceza filan yazmadılar.eğer yolda sana sağ çek anonsu geçilip sen kaçarsan takip ederler fakat çevirmeden kaçtığında takip etmiyorlar bu yüzden eğer kaçarsan gir bir ara sokağa dur 10 15 dk'a yakalanma gibi bir durum yaşamazsın.kendimi çok illegal hissediyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki tane 250 + bir tane 125 = Toplamda 625cc 3 silindir yapar

Şu Carbon slip on arrowlar TR ye 700-800 e gelsede Angry bırds gibi uçarak gazlasa yeni kasalarda 2-3 yıl evvel temde arabayla 100 le giderken yanımdan eski kasa bi cbr125 130 la rüzgarlığın ardına saklanmış halde geçmişti... Üzrindeki sanayimura egzozla sanki 150 ile gidiyomuş gibi yaygara yapıyodu namussuz kerata!
    Carbon slip arrow'u ebayden alabiliriz.Aslına şöyle alcak arkadaşlar varsa toplu alsak ne güzel olur.

http://www.ebay.it/itm/ARROW-EXHAUST...item2567d56ac3

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saniye 47 ile 50 arasında ki sese bayılıyorum ben ya ) bu egsozla 250 lik motordan daha da iyi ses çıkar herhalde .

http://www.youtube.com/watch?v=tQDsXj3QbIg

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    hocam 200 lira gibi bir ceza yazılıyor herhalde ama 2-3 defa ben kaçtım ez az 5 defa da arkadaşım kaçmış hiç ceza filan yazmadılar.eğer yolda sana sağ çek anonsu geçilip sen kaçarsan takip ederler fakat çevirmeden kaçtığında takip etmiyorlar bu yüzden eğer kaçarsan gir bir ara sokağa dur 10 15 dk'a yakalanma gibi bir durum yaşamazsın.kendimi çok illegal hissediyorum.
    dostum polis düşer peşimize yakalarsa içeri atmasın ?

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Motoru aldığım 3. gün cevirmede durmak zorundaydım, motora alışamamıştım daha... o an kacmak gibi bi ekşına girişmek istemedim, zaten iş cıkıyo yorgundum saatte 3 civarı falan... eğlence mekanından dönen zengin cocuğu sandılar heralde beni, ickili falan sandılar, sonra ehliyetsizlik muayne gecmişliği vs. 1500 tl hatta biraz daha fazla bi rakam ödedim...

Ama benim ehliyet almamamın sebebi yunusluk icin, ehliyeti olan polisleri yunus birimine almıyolar istanbul gibi büyük illerde, cünkü kurslar acılıyo bu kurslarda 0 dan eğitim veriyolar, bazı şeyleri yanlış öğrenen ve bunu alışkanlık haline getiren insanların hatalarını düzeltmek cok zor olur ve adam motor meraklısı akrobasi hareketler yapar vs. diye... ama kurs acılmayan ve yunus ekibi olan kücük illerde, direk ehliyetli polisleri alıp yunus yapıyolar buda zor ve istisnai bi durum, 19 yaşındayım bu arada gecen sene olmadı polislik tekrar hazırlanıyorum...

Neyse diceğim o ki bencede kacmak en mantıklısı, arabayla yakalama imkanları 0 zaten, genelde telsizle motorlu ekiplerden cağırıyolar, ben ilk cezayı yedikten 2 ay sonra hareket halindeyken arabalı polisten kactım, ilerde şahin (motorsikletli trafik polisi) durdurdu, gerci o adam halden anladı anlatınca durumu bıraktı beni, ama bidaha böyle bişey olsa 200m kacar kenar mahallede bi ara yere motoru bırakı yarım saat falan yaya gezinip tekrar cıkarım...

İlk ekip yaşlı adamlardan oluşuyodu laf dinlemediler, adam motoru kaca aldın dedi 4 bucuk dedim sana 6 ya gelcek şimdi dedi, neyse bende kapanabilr acılabilir plaka sistemi var, aldığımda vardı ben yapmadım bu arada... neyse ogs den cıkartıyorum o parayı, normaldede böyle bi huyum yoktur ama napiyim... 500 kere gecme hakkı tanıdım kendime, tek tekte sayamıcağıma göre 10 yıl hak tanıdım kendime, daha sonra normale dönüp dönmeyeceğimede o zaman karar vercem, alışkanlıklardan vazgecmek zor olur..

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    dostum polislerle uğraşmayı bende istemem
    çok da korkarım başıma birsey gelir diye
    ama devlet 3 ayda bir ehliyet veriyor
    yazılı sınav 1 ayda okunuyor
    istense cok mu zor bunları duzeltmek degil ama ıslerıne boyle gelıyor
    bendeki motor cbr 125
    bassam bıle kacamam alırlar hemen yakalarlar
    :(

Motosikleti
    hocam zaten saatte 200 km hızla kaç demiyorum, önüne çıkıp çevirince polis yavaşla biraz sağa yanaş sonra bas git hiç arkandan kovalamazlar bile ilerde başka bir ekip arabasının olması ihtimaliyle çek ara sokağa bekle biraz.benimde polis önüme çıkıp sağa çek işareti yapıyordu aramızda 20-25 m var kaçacağım yerde yoktu gerisin geriye döndüm,yolun ortasında kaldı adamcağız.bide şöyle bir durum var çok gıcık bir polis olmadıktan sonra kaskın ve evrakların da tamsa ceza yazacağını sanmıyorum genelde bir çıkar yol bulmaya çalışıyorlar.ama sen riske atma kendini en aşağı 600 lira ceza,benim için fazla bir meblağ gerisi sizlerin bileceği iş.bu arada 2500 lira cezam daha duruyor ödeyemedim arkadaş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler