Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı motorcuxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 ve hyosung gt250r kapıştık hyosung aman aman bir fark atamadı cbr 125 göründüğü kadar ufak makina değil
    kıyaslama yapmadan önce iki motoruda her açıdan tartmak gerek...

her ikisinide kullanmış birisi olarak yolda ne kadar fark atılacağını iyi biliyorum arkadaşın seninle beraber gitmek istemiştir yoksa bir süre sonra uzayıp gözden kaybolurdu
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    evet benımde arkadaşım var gt 250 r olan yan yana gelemıyoruz demek benle dolaşmak istemıyor gelır yanıma nabıyon felan sonra uzar ..

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı djsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet benımde arkadaşım var gt 250 r olan yan yana gelemıyoruz demek benle dolaşmak istemıyor gelır yanıma nabıyon felan sonra uzar ..
    İşte diyorum al Ninjayı o seni kovalasın

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Hyosung 250 Nin Mi Cbr Yanından Uzadığından Bahsediyorsunuz Ya Sizin Gaz Kolunuzda Bi Arıza War Yada CBR Inız Benzin Çekmiyor Garip Hyosung 250 Cbr Yanından Uziycak ? Cbr arkasında TIP Yolunda 2 kişi 170 gördüğümüzü sadece size söyleye bilirim gerisini anlayanlar Yani boru deil bu o kadar da abartmaya gerke yok öyle carrtt die uzayıp gidemez tabiki 250 cc bir motor sizi geçicektir ama yani öyle ahım şahım bi fark olucanı sanmıyorum
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung 250 Nin Mi Cbr Yanından Uzadığından Bahsediyorsunuz Ya Sizin Gaz Kolunuzda Bi Arıza War Yada CBR Inız Benzin Çekmiyor Garip Hyosung 250 Cbr Yanından Uziycak ? Cbr arkasında TIP Yolunda 2 kişi 170 gördüğümüzü sadece size söyleye bilirim gerisini anlayanlar Yani boru deil bu o kadar da abartmaya gerke yok öyle carrtt die uzayıp gidemez tabiki 250 cc bir motor sizi geçicektir ama yani öyle ahım şahım bi fark olucanı sanmıyorum
    cıbırla mı 170 gördünüz ?

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Aynen Öyle Ama Motorun Sahibi Babasının Babası Bile Motorcu Kendide Motorcu Yani Motoru Ayarlamış Ben Artçı Olduğum Halde Gözlerime İnanamadım Zaten Banada Tuhaf geldi ilk başta ama sonra işin aslını motorun içini görünce inandım bikere subabları kafadan BMW SUBABI VTEC KARBÜRATÖRÜ WAR ÜSTÜNDE SANA BU KADAR DİYORUM Ben gözümle gördüm Subabların birinde bmw amblemi tarzı ve bmw yazıyordu diğerinde mercedes amblemi wardı

Not:Motorun içinde gördüğüm kadarıyla 3-5 tane cbr125 parçası wardı gerisi hep değişik markaların değişik parçalarıydı
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp

bunda anlaşılmicak bi şey yok. biri tek silindir 125cc 13bg, diğeri 250cc çift silindir ve 29bg.

zaten kendinde söylemişsin cbr 125'in modifiyeli olduğunu.

ayrıca şunu kesin olarak söyleyebilirimki hyosung standardt bir cbr125'in yanında caaaaaaaaaaaarrrrtt diye uzayıpta gidecektir. bu acı ama gerçek
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Aynen Öyle Ama Motorun Sahibi Babasının Babası Bile Motorcu Kendide Motorcu Yani Motoru Ayarlamış Ben Artçı Olduğum Halde Gözlerime İnanamadım Zaten Banada Tuhaf geldi ilk başta ama sonra işin aslını motorun içini görünce inandım bikere subabları kafadan BMW SUBABI VTEC KARBÜRATÖRÜ WAR ÜSTÜNDE SANA BU KADAR DİYORUM Ben gözümle gördüm Subabların birinde bmw amblemi tarzı ve bmw yazıyordu diğerinde mercedes amblemi wardı

Not:Motorun içinde gördüğüm kadarıyla 3-5 tane cbr125 parçası wardı gerisi hep değişik markaların değişik parçalarıydı
    Hem diyorsunki motorda 3-5tane cbr125 parçası var hemde ya sızın gaz kolunuz bozuk yada benzin gelmiyo diyorsun büyük çelişki.
    Biz standart cbr 125 ve standar gt250den bahsediyoruz

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunda anlaşılmicak bi şey yok. biri tek silindir 125cc 13bg, diğeri 250cc çift silindir ve 29bg.

zaten kendinde söylemişsin cbr 125'in modifiyeli olduğunu.

ayrıca şunu kesin olarak söyleyebilirimki hyosung standardt bir cbr125'in yanında caaaaaaaaaaaarrrrtt diye uzayıpta gidecektir. bu acı ama gerçek
    yapılan muhabete gülüyorum resmen...ikisinide kullandık diyoruz hala masal anlatanlar var...
    overcloud son noktayı koymus zaten hyosung caaarrttt dıye uzar bitti the end.
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılan muhabete gülüyorum resmen...ikisinide kullandık diyoruz hala masal anlatanlar var...
    overcloud son noktayı koymus zaten hyosung caaarrttt dıye uzar bitti the end.

Dışı Honda içi bmw

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    ya beyler ben alarm sistemi taktırcamda motoro böle uzaktan kumandayla motoru çalıştıran sistem varmı bildiğiniz marka filan??
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

Alıntı kazukki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler ben alarm sistemi taktırcamda motoro böle uzaktan kumandayla motoru çalıştıran sistem varmı bildiğiniz marka filan??
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=46207
    bu var alarm olarak her istediğini yapıyor ama bunu yada başka bir alarm taktığında akü ile alarm bağlantısını kesin ve sadece senin ulabildigin ufak on-off düğmesini yapmanı tavsiye derim çünkü alarmı kurmasanda o ufak ufak akünü yiyebilir öle 2 günde bitermez ama aküden az az enerji çeker alarm sen kapalı tutsanda.
    Hırsızdan değil ama mahalledeki çocukların üstüne cıkmasından kurtulabilirsin [COLOR="Silver"]

Motosikleti
    XL650V Transalp
    piyasada 50TL civarında satılan motosiklet alarmları var. ama motoru uzaktan çalıştıran türde bir alarm takmanı tavsiye etmem, elektrik tesisatında çok fazla kesip biçmek iyi olmaz ayrıca motoru viteste unutup uzaktan çalıştırmayı denersin fln, gereksiz bence.

5 - 6 aydır alarm kullanıyorum, motorsiklete uygun alarm alırsan aküyü bitirmez ama dikkat et motosiklet alarmı diye araba alarmı vermesinler, aküyü yer o zaman.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=46207
    bu var alarm olarak her istediğini yapıyor ama bunu yada başka bir alarm taktığında akü ile alarm bağlantısını kesin ve sadece senin ulabildigin ufak on-off düğmesini yapmanı tavsiye derim çünkü alarmı kurmasanda o ufak ufak akünü yiyebilir öle 2 günde bitermez ama aküden az az enerji çeker alarm sen kapalı tutsanda.
    Hırsızdan değil ama mahalledeki çocukların üstüne cıkmasından kurtulabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:42 ----------

takmayı bilmiyorlarmış ben çok 1000rr gördüm alarmı olan Usta farkı

ya bu feyizoğlundaki ilanda hiçbir bilgi yok ürüne dair=?
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

+++
    aynn...

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    sercan naber ne var ne yok.bugün belli oldu raporlar.%50 %50 belirlemiş suçu.sigortacıdan öğrendiğim kadarıyla benim sigorta onun masrafını karsılıyomus onun sigortada benim masrafımı karsılıyomus.bakalım daha nhe gibi gelişmeler olcak.ama benim ön takım tamamen değişcekmiş.hasar fazla yok ama motorun parcası pahalı oldugu için fiyat fazla cıkıyo.2000 TL net masraf
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    XL650V Transalp
    ben aşağıdaki urunu kullanıyorum

http://www.motoplus.com.tr/urun/7839...osiklet-Alarmi

darbe sensorunun hassasiyetini ayarlıybiliyorsun. alarm oterken sinyaller ve far da devreye giriyor. alarm önce 3 kere düşük tempoda ötüp susuyor daha sonra sarsıntı devam ediyorsa (motor kurcalanıyorsa diyelim) yüksek tempoda aralıksız ötmeye başlıyor ve baya baş ağrıtıyor. kumandası çoooooooooooooooook uzun mesafeli. motor evin otoparkında arka tarafta duruyor ve ben 5. kattan mutfaktan kumandaya bastığımda alarmı devreye sokabiliyorum.

bu alarmı takmak motoru garantiden çıkartıyorsa alarmlı disk kilitlerinden alabilirsin.

ayrıca alarmı taktırıdıktan sonra önlem olarak ayrı bir kilit ile motoru mutlaka kilitle, tek başına alarm yada kilit asla yeterli değildir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

bu arada bugun öğrendimki cbr125'in radyatöründe fan varmış.. çok komik doğrusu buna daha önce nasıl dikkat etmedim anlamıyorum.. fanın tam olarak ne zaman devreye giridiğini öğrenmem lazım çünki hararet göstergesi yarıya geldiğinde devreye girmiyor ve bu sıcaklıkta motorun sesinin değiştiğini anlayabiliyorsunuz. heralde kablo çektirip bi açma kapama düğmesi yaparak manuel devreye sokma yöntemini deneyecem yarın.

Merhaba.

Acil bir durumda ben sadece saga sinyal verip emniyet seridine cekebiliyorum fakat 4lü flaşör yok sanırım.

Cbr 125R da sinyalleri 4 lü flaşör olarak kullanabiliyor muyuz, tüm sinyaller aynı anda yanıp sönüyor mu?

Motosikleti
    XL650V Transalp
    maalesef flaşörümüz yok. bu yaptırabilmek için bi oto elektrikçiden yardım almanız lazım

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bende sen fan yok diyince çok şaşırmıştım zaten :D var diye biliyodum çünkü ama bende hiç devreye sokamadım:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler