Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu alacağına gidip servisten orjinal parçayi alsan daha iyi. o kuyruk parçası arka çamurlukla birlikte yekpare bir parça, servisteki fiyatıda yanlış hatırlamıyorsam 80TL idi.
    bilemedim valla kesilmişmi kesilmemişmi bende daha yeniyim bu konuda gözüme çarptı koydum linkini.
    ozaman servisteki daha mantıklı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    beyler motorlarınıza su veya antifriz ekliyormusunuz hararet sorununuz oluyo mu ? açıkcası benim pek aklıma gelmiyo ya da hiç diyelim ,hararet sorunu da yaşamıyorum ama yine de bir kontrol etmek lazım sanırım ,karışım nasıl olmalı yaz ayları için %40 antifiriz %60saf su mu oluyor ya da musluk suyu mu?

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motorlarınıza su veya antifriz ekliyormusunuz hararet sorununuz oluyo mu ? açıkcası benim pek aklıma gelmiyo ya da hiç diyelim ,hararet sorunu da yaşamıyorum ama yine de bir kontrol etmek lazım sanırım ,karışım nasıl olmalı yaz ayları için %40 antifiriz %60saf su mu oluyor ya da musluk suyu mu?
    ayda bir kez kontrol etsen iyi olur.en azından için rahat eder eger benim gibi titiz biriysen.karısım ise ben tam yarı yarıya koyuyorum.surucu koltugunun altında yedek su deposu var ordan eksik etme suyu.
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayda bir kez kontrol etsen iyi olur.en azından için rahat eder eger benim gibi titiz biriysen.karısım ise ben tam yarı yarıya koyuyorum.surucu koltugunun altında yedek su deposu var ordan eksik etme suyu.
    eyvallah hocam haklısın ihmal etmemek lazım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Alıntı opsde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilemedim valla kesilmişmi kesilmemişmi bende daha yeniyim bu konuda gözüme çarptı koydum linkini.
    ozaman servisteki daha mantıklı

çok saolun arkadaşlar. sahibinden de olan işe yaramaz, kesilmiş. honda 95 lira diyor zaten.

ben satmadan alacak arkadaşa bir soracağım, eğer kuyruk iptali isterse yapıp veririm istemezse o parçayı kendim ödeyerek ısmarlarım gelince takarım.

e tabi önce motora müşteri bulmak lazım, satanlar çoğalmış epey

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    arkadaslar bugun 2010 model enjeksiyonlu cbr 125 kullandım.bi 30-40 km kullandım fakat beni pek tatmin etmedi vites aralarında uzamıyo motor.ya benim kullandıgımda bi sıkıntı vardı yada enjeksiyonluda.şaşırdım kaldım resmen.bilginizeee
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah hocam haklısın ihmal etmemek lazım
    Hocam Dünki mevzuyu sormuşssun hemen olmazsa gel bizim tarafa bakalım bende sökücem benim motoru bugün mesai bitmesini bekliyorum...

Motosikleti
    Kyk bursunu biriktiriyorum:)birgün yetişecek CBR'e
    Merhaba arkadaşlar,

Sohbetinize okuyucu olarak dahil oldum cok hoş cok faydalı ve cok samimisiniz hepiniz İns. bende katılacam sizin aranıza bende sorular soracam CBR'mle ilgili Almayı dusunuyorum birtane CBR 125R aslında maddi gücüm anca Kanuni Racer 200s'in ikinci eline anca yetecek gibi fakat sizin bu forumu okudugumda herbirinizin nekadar memnun oldugunuzu görür gibi oldum (fiyat konusunda yakınmalarınz hariç) şimdi hayalimi süslüyor.. Kyk bursu alıyorum aylık 200 lira Biraz biriktirdim 1200 lira oldu 900 liralıkta kredi kartım var Üstünüde Laptopu felan satar tamamlarım bişekilde ya aslında KYk 3 sene boyunca her ay 7 sinde yatıyorda işte toplu alamıyorum o yuzden sıkıntı oldu Size bi sorum olcak böyle ikinci elini taksitle felan alabilecegim bi kişi veya bi yer yok mu bildiginiz

simdiden teşekkurler

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 120-70-17 metzeler Z6 roadtec kullanıyorum.hamuru yumusak ve yol tutusu mükemmel bi lastik kardeşim .
    çok tesekkur ettım dostum 120-70-17 arkada kunlanıyorsun galıba metzellerı onde orjınaller mı takılı bıde metzelleri nereden temın edebılırız bı bılgın varmıdır acep

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:50 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön 80/90 arka 110 pirelli mt 75 kullanıyorum. virajlarda ve frenlemede güvenli. özellikle önceki 4 yıllık arka lastikte yaşadığım arka lastiğin kitleme problemi ortadan kalktı.

bulabilseydim metzeller alacaktım kısmet mt75miş ama buda iyi bir lastik.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 ----------

bnim motora ilk sahibi kuyrugu tamamen kesip plakayı çamurluk içine vidalamış ama ben pek memnun değilim bu durumdan. arka stop, kuyruk ve artçı selesi çamur içinde kalıyor.

illa yapicam diyorsan belki bu ürün işile yarayabilir ama fiyatı yuksek geldi bana

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2434
    evet dostum orjınall lastıklerı ne cok kotu nede cok ıyı orta derecede ancak 2005 model olan motorumuzun ozellıkle arka lastıgınde hıc dıs kalmaması ve 4-5 tane fıtıl ve yamanın olması cok kotu sankı asvaltta jantla gıdıyomus gıbı oluyor hos gercı motor 2005 model ama 8000 km de az kunlanıyoruz o yuzdende bıraz salladı arkadasım lastık ısını ama temın etmedende olmuyor artık tesekkuler onerın ıcın bu arada pırellı metzeller 2 sı arasında kaldık su anda ama mıchelının cbr 125 e gore urettıgı lastık varmı onuda arastırıyoruz

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    motorla hafif bir suya girsem ,su birikintisi bile değil
    teker acayip bir şekilde kayıyor

teker fiyatları ortalama nedir ki

ankarada değiştiren varmı dır

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar uzun zamandır yeni egzozun videosunu ekliycektim.
    Bugün unutmadan onu hallettim.
    Eski Yoshimura biraz daha perçinli ve ince bir sesi vardı.
    Yenisi Daha tok bir ses veriyor.
    Dahada yeni egzoz zaten biraz km yapınca dahada otururmuş.

İlk önce Eski Egzoz'un videosu

Buda Yeni Yoshimura Tri Oval

Forever Yoshimura Ama Two Brothers'da oLursa hayır demem

d3niz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    ya arkadaşlar bugün disk kilidini çıkarmayı unutup motoru çalıştırdım ufak 1 tur döndü ve ön fren balataya çarptı,sonucunda ön fren manetten çok sıkılaştı ve teker elle çevirince hemen duruyo yani balataya sürtüyo disk ne yapmalıyım? bu şekilde servise de götüremem mahveder balataları
    --HayatONDA--

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    arkadaşlar merhaba, 2 yıldır hayalini kurdugum motoruma bugün kavuştum..Ankaradan Trabzona otobüsle getirdim...Allah herkese hayalindeki motosikleti versin inşallah..
    yalnız bir sorunum var ve sizden yardım istiyorum..

motosiklet yaklaşık 1 yıldır garajda yatıyordu..tam bilmiyorum ama galiba bundan dolayı aküsünde sorun var..motoru otobüse götürmeden önce çalıştıramadık..vurdurarak çalıştırdık..sonra bu sabah motoru otobüsten indirdigimde tek marşta çalıştı, biraz dolaştım ve eve getirdim..sonra ara ara çalıştırdım yine tek marşta çalıştı..akşam gezmek istedim ilk önce çalıştı ama bir süre sonra stop etti..ondan sonra hiç çalışmadı..hatta kırmızı düğmeye bastıgımda cızzz cızz diye ses gelmeye başlayınca korktum daha denemedım..sonra yokuştan vurdurmayı denedım ve çalıştı..öyle 10 dakika kadar sürdüm motor ısınsın dıye ve sorun yok stop etmedi..sonra stop ettirip tekrar çalışır mı dıye denemek istedim ve stop ettim ama ondan sonra bir türlü çalışmadı yine cızz cızz diye sesler gelmeye basladı ve bıraktım artık..
    motor sadece vurdurarak çalışıyor başka türlü çalışmıyor..normalde biraz homurdanıp ondan sonra stop etmesi gerekmıyor mu? başlarda öyleydi ama sonra cızzz dıye ses gelmeye basladı.. ama farlarda sorun yok yanıyor hepsi..
    inşallah büyük bir sorunum yoktur

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, 2 yıldır hayalini kurdugum motoruma bugün kavuştum..Ankaradan Trabzona otobüsle getirdim...Allah herkese hayalindeki motosikleti versin inşallah..

motosiklet yaklaşık 1 yıldır garajda yatıyordu..tam bilmiyorum ama galiba bundan dolayı aküsünde sorun var..motoru otobüse götürmeden önce çalıştıramadık..vurdurarak çalıştırdık..sonra bu sabah motoru otobüsten indirdigimde tek marşta çalıştı, biraz dolaştım ve eve getirdim..sonra ara ara çalıştırdım yine tek marşta çalıştı..akşam gezmek istedim ilk önce çalıştı ama bir süre sonra stop etti..ondan sonra hiç çalışmadı..hatta kırmızı düğmeye bastıgımda cızzz cızz diye ses gelmeye başlayınca korktum daha denemedım..sonra yokuştan vurdurmayı denedım ve çalıştı..öyle 10 dakika kadar sürdüm motor ısınsın dıye ve sorun yok stop etmedi..sonra stop ettirip tekrar çalışır mı dıye denemek istedim ve stop ettim ama ondan sonra bir türlü çalışmadı yine cızz cızz diye sesler gelmeye basladı ve bıraktım artık..
    motor sadece vurdurarak çalışıyor başka türlü çalışmıyor..normalde biraz homurdanıp ondan sonra stop etmesi gerekmıyor mu? başlarda öyleydi ama sonra cızzz dıye ses gelmeye basladı.. ama farlarda sorun yok yanıyor hepsi..
    Motoru öyle vurdurarak çok çalıştırma sonra büyük sorunlar yaratır.Al bitane akü sende rahat et motorda.
    Akü,yağ,Buji değiştir ve hava filtresinide temizlersen çok gzl olur o kadar süre beklemiş motorun bu parçaları bekledikçe özelliğini kaybedebilir.
    Radyatörün Yedek suyuna bak onu eksik etme Sonuçta bu motor 1 yıl yatmış.
    Motorunu güzelce bir bakım yap öyle bin

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorda hiçbir sorunun yok merak etme ya akü miladını doldurmustur yada uzun süre binilmediğinden dolayi zayif düsmüstür. bende motorumu ilk aldiğimda kötü havalar yüzünden yaklaşık 2 hafta çaliştırmamıştım, bir gün jikle çekili halde 20dk çalıştırdıktan sonra biraz turlayım dedim, ayaklık açıkken vitese atınca (acemilik işte ) doğal olarak stop etti. motoru servise çektirdim, senin gibi sorun var sandım. adamlar aküyü şarj etti o gün bugündür tek marşla çalışıyor maşallah. varsa başka bi motordan takviye et aküyü motoru oyle çalıştır, sonra 1 - 2 saat gez akü toparlar kendini. jikle çekili halde yeterince şarj etmiyor neden bende bilmiyorum. eğer yine aküde sıkıntı yaşarsan yenisini alma vakti gelmiştir..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    yani benim sorunum sadece akü, onun dısında baska bir şey yok diyorsunuz..aman olmasında çok teşekkürler..ben yarın bır motorcuya gidip şarj ettireyim ozaman..
    birde kendim yapabileceğim ufak tefek bakımlar ve püf noktaları için almam gereken şeyler önerebilir misiniz marka falan..zincir yağı gibi..vs.. pek motosiklet bilgim yokta)

buda motosiklet ankaradan trabzona otobüsle getirirken

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    abicim süper olmuş egzost kaça aldın yoshi ?? birde plakalık iptali hoşuma gtti kime yaptırdın hem nasıl oluyorda çıkarmadan sökmüşsün sinyalleri bende yapıcam_? :D:D

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim süper olmuş egzost kaça aldın yoshi ?? birde plakalık iptali hoşuma gtti kime yaptırdın hem nasıl oluyorda çıkarmadan sökmüşsün sinyalleri bende yapıcam_? :D:D
    Tşkler egzoz 470 Lira
    Plakalıp iptalınıde eski sahibi yapmış uydurma birşey deil.
    Normal plakalıgı keşmiş ve sinyaller için oraya ince bir demirden aparat yaptırmış hem görüntü hemde kullanışlı ama yağmurda bütün çamuru yiyorum

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    470 bedava devil arow 700 tl vay bee devil alsaydın keşke daha güzel diyorlar senin semt nere yaa aslında şöyle istnbuldaki cıbırcılar bi toplansak takılsak ne güzel olurdu hep diyorum ama hiç ses gelmedi

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    arkadaşlar bende artık cbr125 almaya karar verdim ve 2. el alacağım temiz toplam 5000 TL param var motora 4000 verebilirim üstüne koruma vs. önerilerinizi ve yardımlarını bekliyorum çünkü bu motor hakkında hiçbir bilgim yok diyebilirim. Sağlamlık ? Rahatlık? Uzun Yol? Yakıt? Performans? Hız? Güç? Neyin nesidir nasıl bilirsiniz cbr yi tavsiye eder misiniz?
    olumune bu sevda..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler