Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmaniyeli, overcloud teşekkürler yardım ettiğiniz için.

Az önce arka sinyallere baktım biraz. Sinyalleri tutan 6 vidalı bir demir var. Onu söktüğümde sinyal kabloları çamurluktan içeri giriyo ve o kabloları nasıl sökücem bulamadım ya da kabloları kesip led sinyallerinkiyle birliştiricek miyim? Aslında işi elektirikçiye bırakmak istemiyorum. Burda oto elektirikçilerin çoğu motosiklet sinyal konusunda hiç bir şey bilmiyo. Ayrıca bir soru daha flaşör nerde ve nasıl değiştiricem?
    Aslında bu sinyallerin led olmayan tipleri var kendi motorumda kullanıyorum, önceki sahibi kuyruk iptali yapıp sinyal lambalarını stop lambasının içine monte etmiş fakat gündüzleri hiç belli olmadığı için kendi imkanlarımla bir plakalık yapıp benzer sinyaller taktım. şekil olarak nerdeyse seninkiyle aynı, halojen ampul kullanıyor fakat ampulleri çok pahalı.. herneyse..

sinyalleri daha rahat sökebilmen için gösterge tablosunu sökerek çalışabilirsin. soketlerin birbirlerine kelepçeli. biraz bastırınca rahatça çıkıyor ama dediğim gibi kabloyu illaki bir yerden kesmen gerekicek. soketlere hiç girişmedende kesebilirsin böylece soketler zarar görmez. ileride orjinal sinyallere ihtiyaç duyabileceğini unutma. motoru satman gerekirse bir sonraki kullanıcı herzaman soracaktır orjinal sinyalleri neden iptal ettin diye (yan yatma yada kaza vs.) o zaman orjinalleri elden verirsin.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    arkadaşlar 3.300tlye kırmızı 2007model 8000km cbr mı , yoksa 4400tlye 10.000km 130lastikli abart egsozlu siyah cbr mı? karar veremiyorum yardım lütfen ?

2007 modellerı begenıyorum aslında, kırmızıdada sıyahtada 2008 modelı begenıyorum ama 4400tl vermeye değer mı?

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaçta cıbırda gördüm önde kötü duruyor,güzel olanı sanırım gömme ebaydan gömme bulursanız birlikte alalım.
    gömme takıncada cbf'e benziyor yaf..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gömme takıncada cbf'e benziyor yaf..
    Bilmiyorum ki deneyip görmek lazım,Burak abininkiler öyle fena durmuyordu ama.
    Nese şimdilik orjinle takılıyoruz

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu sinyallerin led olmayan tipleri var kendi motorumda kullanıyorum, önceki sahibi kuyruk iptali yapıp sinyal lambalarını stop lambasının içine monte etmiş fakat gündüzleri hiç belli olmadığı için kendi imkanlarımla bir plakalık yapıp benzer sinyaller taktım. şekil olarak nerdeyse seninkiyle aynı, halojen ampul kullanıyor fakat ampulleri çok pahalı.. herneyse..

sinyalleri daha rahat sökebilmen için gösterge tablosunu sökerek çalışabilirsin. soketlerin birbirlerine kelepçeli. biraz bastırınca rahatça çıkıyor ama dediğim gibi kabloyu illaki bir yerden kesmen gerekicek. soketlere hiç girişmedende kesebilirsin böylece soketler zarar görmez. ileride orjinal sinyallere ihtiyaç duyabileceğini unutma. motoru satman gerekirse bir sonraki kullanıcı herzaman soracaktır orjinal sinyalleri neden iptal ettin diye (yan yatma yada kaza vs.) o zaman orjinalleri elden verirsin.
    Şimdi arka sinyaller için ne söyleyebilirsin? Ben soketleri göremedim, kabloyu o 6 vidalı demirin arkasından kesip yeni sinyllerin kablolarıyla birleştirsem olur mu? Ayrıca bu flaşör arka kuyruğunu sağında mı solunda mı? Sanırım Kuyruk grenajını sökmem gerekicek.
    http://site.mynet.com/cbr_125/mynet_...rim/fla__r.jpg
    Bu fotoğrafa göre sanırım solda.
    Casillas00 gömme sinyal için yakında halil'in başını birlikte ağrıtırız

Kill_zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet "ahmet93" arkadaşım o sitedeki resimde gördüğünün aynısı sol tarafta..kuyruk grenajını sökmen gerekcek gözüktüğü üzere
    Tekerimiz iki ama gözümüzü dört açalım

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum ki deneyip görmek lazım,Burak abininkiler öyle fena durmuyordu ama.
    Nese şimdilik orjinle takılıyoruz
    İşte beykurt'un gömme sinyalleri;

Bence güzel olmuş.

Gömme sinyal için bir altarnatif.
    http://cgi.ebay.com/Verkleidungsblin...item3eff37a301

cbr 125, cbf 150, rs 125, gpr 125, yzf 125 derken 1 haftadır cbr 125 sahibiyim ben de artık!.. seçim yapmak işin en zor kısmı oldu. aydın motor'daki yzf'de gönlüm-gözüm kalmadı desem yalan olur. hem ustamın parça problemi yaşayabilirsin uyarısı, hem de savaş abiye (savaskayan) verdiğim söz üzerine cbr'ı oldu. çok da iyi oldu.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3.300tlye kırmızı 2007model 8000km cbr mı , yoksa 4400tlye 10.000km 130lastikli abart egsozlu siyah cbr mı? karar veremiyorum yardım lütfen ?

2007 modellerı begenıyorum aslında, kırmızıdada sıyahtada 2008 modelı begenıyorum ama 4400tl vermeye değer mı?

1.100 tl icin gerek yok al kırmızıyı.arow egzoz 600tl.istediğinde alırsın.yine 500 tl cepte kalır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:06 ----------

Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125, cbf 150, rs 125, gpr 125, yzf 125 derken 1 haftadır cbr 125 sahibiyim ben de artık!.. seçim yapmak işin en zor kısmı oldu. aydın motor'daki yzf'de gönlüm-gözüm kalmadı desem yalan olur. hem ustamın parça problemi yaşayabilirsin uyarısı, hem de savaş abiye (savaskayan) verdiğim söz üzerine cbr'ı oldu. çok da iyi oldu.
    hayırlı olsun güle güle kullan.resimleri bekliyoruz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:10 ----------

dün gece farkettim bu benim beyaz ampüller eğer yol aydınlatması yoksa iyi aydınlatmıyor.lamba olmayan bi yere girdim.kısa mesafe görebildim sadece.uzun yolda falan eğer lamba olmayan bi yolda yolculuk için 50 km hızla anca gidilir
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    [QUOTE=beykurt;2091513]1.100 tl icin gerek yok al kırmızıyı.arow egzoz 600tl.istediğinde alırsın.yine 500 tl cepte kalır.[COLOR="Silver"]

bu arada ben yanlıs yazmısım , 2007 modellerı begenmıyorum , 2008lerı begenıyorum olcaktı orası

begenmedıgım modelıde almak istemiyorum aslında ama adam 3.200e kadar dustu. 1.200 tl fark azda değil. aynı zamanda satarkende 4.400e aldıgımdan cok zarar da edebılırım o da var :S

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    ya kardeş boşver ya 2007 2008 ne farkeder.binerken arkadaki rengin ne renk oldugunu mu görecen.sadece arka kuyrugun rengi farklı 2007-2008 de sanırım.sen boşver al kırmızıyı.sonra satarkende rahat edersen şimdi alırkende.önemli olan yolda sorunsuz akıp gitmek.hadi repsol mu siyah mı desen siyah derdim.repsol biraz garip geliyor bana.ama kırmızı siyah o kadar fiyat farkı için değmez
    burak beykurt

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    aradakı fiyat farkı cok fazla ama 2. ele dustu mu eskı motor tercıh edilmez bunuda dusun paran varsa iyisini al derim
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arka sinyaller için ne söyleyebilirsin? Ben soketleri göremedim, kabloyu o 6 vidalı demirin arkasından kesip yeni sinyllerin kablolarıyla birleştirsem olur mu? Ayrıca bu flaşör arka kuyruğunu sağında mı solunda mı? Sanırım Kuyruk grenajını sökmem gerekicek.
    http://site.mynet.com/cbr_125/mynet_...rim/fla__r.jpg
    Bu fotoğrafa göre sanırım solda.
    Casillas00 gömme sinyal için yakında halil'in başını birlikte ağrıtırız
    herkese günaydın

arka sinyalleri kuyruk grenajını sökmeden takabilirsin ama flaşörü değiştirmen gerektiği için kuyruk her şekilde sökülecek.

sinyallerin kablolarına ulaşabilmen için artçı selesini söküp kilit mekanizmasının hemen sağında kuyruğun tam ortasında yer alan somunu sökmen lazım. sonra stoplambasını hafifçe çok zorlamadan çekip çıkaracaksın. burda dikkat etmen gereken şey stop lambasının tırnaklarına zarar vermemek. stop lambasını söktüğünde sinyallerin soketleri karşına çıkacaktır. biri mavi biri turuncu iki ince soket.

unutmadan kuyruk grenajını sökmek biraz zahmetli ama özen gösterirsen tek başına yapabilirsin. kuyruk iki parça olarak sökülemeyebilir. (ben iki parça halinde çıkartamamıştım.) yine tırnaklara zarar vermeden (tırnaklar motoru surerken bacaklarını yasladığın siyah yerin orda) hafifçe çkerek sökebilirsin. tabi çamurluğun içindeki ve yan taraflardaki vidaların hepsini çıkardığından emin ol. işlerden vede bu yağmurlu havadan fırsat bulabilirsem bağlantı noktalarının fotoğraflarını çekerek sana bir ara yardımcı olabilirim.

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    günaydın arkadaslar

dün servise sübap ayarı yaptırmaya gittim sabahtan bıraktım aksama gel al hazır olur dediler neyse aksam oldu servise gittim yaptık tamam dediler.neyse aldım motoru calıstırdım bindim gittim.eve gittim ve bi baktım motor servise verdiğimden daha sesli calısıyo ve gitmez oldu.adamlar yaptık dedi bide bu sabah tekrar gittim servisi kattım birbirine bu nasıl istir böyle yaa motoru arızası gitsin diye verdik daha cok bozmuslar.bu aksam tekrar alcam bakalım yine aynı sorun olursa artık sikayet etcem yapçak bişey kalmadı arkadaslar haksızmıyım sizce ya
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaslar

dün servise sübap ayarı yaptırmaya gittim sabahtan bıraktım aksama gel al hazır olur dediler neyse aksam oldu servise gittim yaptık tamam dediler.neyse aldım motoru calıstırdım bindim gittim.eve gittim ve bi baktım motor servise verdiğimden daha sesli calısıyo ve gitmez oldu.adamlar yaptık dedi bide bu sabah tekrar gittim servisi kattım birbirine bu nasıl istir böyle yaa motoru arızası gitsin diye verdik daha cok bozmuslar.bu aksam tekrar alcam bakalım yine aynı sorun olursa artık sikayet etcem yapçak bişey kalmadı arkadaslar haksızmıyım sizce ya
    hadi ya geçmiş olsun işe bak.bende sübap ayarı yaptırcaktım bak içime kurt düştü şimdi
    burak beykurt

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar sizlere sormak istediğim bir soru var ben bir tane 2005 model cbr125 buldum motorun fiyatı 1.500 tl ama motorun egzantirik mili değişmesi gerekiyor fiyatı 400 tl 100 tl'de işçilik 500 tl masraf çıkıyor grenajlarda biraz çizik ve kuyruk kısmında stopun üst kısmında 1cm kadar kırık var motorun lastikleri zinciri falan yeni vergi muayane borcu harcı falan yok motor şuanda yürür durumda ve rengi repsol motoru alırsam grenajdaki kırığı yaptırıp motoru komple boyatmayı düşünüyorum Siyah renge 500 tl'de bu işlemlere ve gözükmeyen masraflara harcayınca bana 2.500 tl'ye gelecek motorun şuanda kilometresi 25.000 km'de sizce bu motor alınırmı????
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar sizlere sormak istediğim bir soru var ben bir tane 2005 model cbr125 buldum motorun fiyatı 1.500 tl ama motorun egzantirik mili değişmesi gerekiyor fiyatı 400 tl 100 tl'de işçilik 500 tl masraf çıkıyor grenajlarda biraz çizik ve kuyruk kısmında stopun üst kısmında 1cm kadar kırık var motorun lastikleri zinciri falan yeni vergi muayane borcu harcı falan yok motor şuanda yürür durumda ve rengi repsol motoru alırsam grenajdaki kırığı yaptırıp motoru komple boyatmayı düşünüyorum Siyah renge 500 tl'de bu işlemlere ve gözükmeyen masraflara harcayınca bana 2.500 tl'ye gelecek motorun şuanda kilometresi 25.000 km'de sizce bu motor alınırmı????
    bence hiç bulaşma ne demiş atalarımız

eskinin derdiyle uğraşacağına yenin parasıyla uğraş
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    2500tl + emek = 2007-2008 model 10.000 km temiz repsol
    o kadar uğraşcagına 750 lira daha koy temiz işlemsiz repsol al.kazasız.yoksa bunu da satamazsın elinde kalır
    burak beykurt

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim şunuda belirtmek isterim motoru satan kişi motosiklet tamircisi+yabancı değil arkadaşım ve bu motoru alırsam kendisine taksitle ödeme yapacağım şu anda hiç birikmiş param yok nakit param olsa dediğiniz gibi üstüne biraz daha para ekler temiz bişey alırım ama işte imkan meselesi ya bu sezonuda motorsuz geçirip parayı biriktirip kışın temiz bir motor alacağım yada bunu alacağım.tekrar sağolun
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    arkadaşlar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim şunuda belirtmek isterim motoru satan kişi motosiklet tamircisi+yabancı değil arkadaşım ve bu motoru alırsam kendisine taksitle ödeme yapacağım şu anda hiç birikmiş param yok nakit param olsa dediğiniz gibi üstüne biraz daha para ekler temiz bişey alırım ama işte imkan meselesi ya bu sezonuda motorsuz geçirip parayı biriktirip kışın temiz bir motor alacağım yada bunu alacağım.tekrar sağolun
    eğer ki aklına yattıysa neden olmasın ama adam gibi toplamaları lazım.fikrim bu yönde benim.ama tavsiyem 2.750tl ye fln ondan daha temiz bulabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:37 ----------

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya geçmiş olsun işe bak.bende sübap ayarı yaptırcaktım bak içime kurt düştü şimdi
    çok önemli bişey var bak şunu sakın unutma.sübap ayarı yaptırcaksan orjinal ayarlarını yaptır en iyi performans o ayarlarda saklı.servise söyle orjinal ayarları olan emme:0.06 eksoz:0.27 yapın de.orjinal ayarları bunlar cunkü.kafalarına göre yapıyo servisciler sonrada randıman alamıyoruz.bu ayarları ana bayii den öğrendim az önce müh.ile konustum servis içinde sikayette bulundum.unutma emme:0,06 eksoz:0.27 yapın de.ben aradım servisi böyle yapın dedim tamam dediler bakalım inş.aksama paylasırım durumu dostum
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler