Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kill_zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun sabahki sağnakta ve akşam çiseleyen yağmurda motor kullandım. sabahleyin ani bi fren yapmam gerekti ve arka lastik direk kitledi. öndeki arabaya çarpmadan oldukça zor durabildim ve anladımki lastikleri değiştirmenin artık zamanı gelmiş. cumartesi günü anadolu yakasında aksesuar ve teknik ekip satan bir mağzaya gidip lastik soruşturuyordum. sisteme bağlanamadıkları için pazartesi gunu telefonla ogrenip bana bildirceklerini söylemişlerdi ben onlardan önce davranıp aradım. ellerinde 17" ne metzeler nede pirelli lastik yoktu. tesadüfen nette dolanırken göztepe'de sadece internet uzerinden satış yapan bir mağza buldum. telefon açıp lastik modellerini söyledim ve telefondaki bayan pirelli 17" 80/90 ve 110/80 lastiklerin ellerinde oldugunu getirmenin bir gün alacağını internetten kredi kartıyla sipariş vermek istemezsem ödemeyi ofislerine gelip yapabileceğimi söyledi. anlyacağınız tam düşeş attım iki lastik için toplam 140€ fiyat verdiler yarısını bugun ödedim, lastikleri teslim alırkende geri kalanı ödeyeceğim. yeni lastikleri taktırdıktan sonra yol tutuş ve frenlemedeki değişiklikleri burda aktarmaya çalışıcam.
    şu anki lastikler motoru ilk aldığından beri üzerindeki standart lastiklermi? ve bunlarla kaç bin km eskittin acaba? fiyat güzel aslında ama ön lastik 90lık arka lastik 120lik olarak ta düşünülebilir bence..gayet uygun gözüküyor
    Tekerimiz iki ama gözümüzü dört açalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    motor 2006 model ben aldığımda 7500km'de idi şu an ise 9600lerde. ön lastik orjinal, diş derinliği çok iyi durumda ama tahmin ediyorumki kullanılmadığı zamanlarda önceki sahibi iyi korumadığı için lastik şu an çok kötü durumda. dişlerin üzerinde ve yanaklarda çatlaklar var. Arka lastik ise orjinal değil, yeni ısmarladığım model ile aynı, pirelli mt 75. onun durumu ise içler acısı. çatlarklar o kadar uzun ve barizki artık beni korkutuyor.

Arkaya 120'lik almayı bende düşündüm ama genişlik artıkça yakıt tüketiminin artacağını düşünerek vazgeçtim. ince lastikler otomobillerde yakıt tasarrufu, ıslak ve kuru zeminlerdeki frenlemelerde her zaman daha başarılı olmuşlardır, motorsiklette de böyle olabileceğini düşünerek orjinalinden fazla uzaklaşmak istemedim. sonuçta motorsikleti hiçbi zaman limitine kadar yatırmadığım için geniş lastik şu an için fazla ilgimi çekmiyor.

bakalım yeni lastikler ile sürüş nasıl olacak onu çok merak ediyorum
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    bn bugun buradaki bir kavsakda motoru fazla yatırdım lastiğin sonu geldi:D:D
    sola dönüş yapıyordum hızım 50km/s di, lastik bitince saga ve yere dogru cok ani bi ivmelenme oldu hmn bildiğim bi tekniği uygulayarak birazda ayagımdan destek alarak düşmekten kurtuldum (1 yıllık 3000 km deki orjınal lastikler ırc )

Motosikleti
    XL650V Transalp
    orjinal lastiklerde oldukça iyi bence, benim ön lastikte şimdiye kadar bir kitlenme yada ıslak zemindeki sert frenlerimde asla bir kitleme, kayma gibi bir şey yaşamadım, hatta yagmurlu bi havada yayanın biri önüme atlamıştı, 30cm farkla çarpmaktan kurtulmuştum. arka 110 bulamayacağımı düşündüğüm için orjinal almak istemedim, gerçi araştırmadımda beki 110/80 vardır orjinali sormak lazım.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

orjinal lastiklerde oldukça iyi bence, benim ön lastikte şimdiye kadar bir kitlenme yada ıslak zemindeki sert frenlerimde asla bir kitleme, kayma gibi bir şey yaşamadım, hatta yagmurlu bi havada yayanın biri önüme atlamıştı, 30cm farkla çarpmaktan kurtulmuştum. arka 110 bulamayacağımı düşündüğüm için orjinal almak istemedim, gerçi araştırmadımda beki 110/80 vardır orjinali sormak lazım.

bunu yaprım diyorsun yani

hani beyler hiç foto atmıyorsunuz canlanın biraz

Motosikleti
    XL650V Transalp
    o kadarda değil onları ancak bisiklette yapabilirim

o kadarda değil onları ancak bisiklette yapabilirim
    ön lastik yüzünden 3-4 defa ciddi düşüş yaptığım için ön lastik ne marka olursa olsun güvenemiyorum. şu stoppie içimde kaldı. yapmazsam gözüm açık gider. yapacak yürek de yok şu an napcaz

Motosikleti
    XL650V Transalp
    stoppie risklidir. akabininde on kaldırmayı denerken dengeyi iyi ayarlayamayıp geri devrilirsen kafayı benim gibi betona çarpıp tahtaları kırabilirsin şaka bi yana gözlerim kararmıştı kafayı yere çaktığımda bisiklette böyle oluyorsa motorda kimbilir nası olur.. bence hiç deneme

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı TSunam! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normaldir... rölanti devrin kaç bu arada... ankaranın neresindensinn...
    keçiörendeyim hocam ,rölanti devrin derken?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

arkadaşlar size 2 sorum olucak
    1-cbr 125 aküsünün özellikleri ne (amperı vs falan)yeni akü alıcam acıl cecap
    2-aynı konuyu sohbet köşesine acmıstım ama burayada yazayım dedim,

elinde cbr 125 arka plakalığı olan zevk için söken ama evde atılı duran birisi var sa bana verebilirmi yada uygun fiyata satabilirmi ? malum zevk meselesi ama ben plakalıksız motora bınemem binenede bir şey diyemem tamamen zevk.elinde olup vermek isteyen yada uygun fiyata satmak isteyen olursa özelden yazarsa cok sevinirim.

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keçiörendeyim hocam ,rölanti devrin derken?
    motorun boşta çalıştığı devir yani... bende bahçeli tarafındayım... altınparka yakınsan gezeriz motorla...
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

elinde cbr 125 arka plakalığı olan zevk için söken ama evde atılı duran birisi var sa bana verebilirmi yada uygun fiyata satabilirmi ? malum zevk meselesi ama ben plakalıksız motora bınemem binenede bir şey diyemem tamamen zevk.elinde olup vermek isteyen yada uygun fiyata satmak isteyen olursa özelden yazarsa cok sevinirim.
    Akü 5 amperlik yanlış hatırlamıyorsam.

Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Akü 5 amperlik yanlış hatırlamıyorsam.
    tam net lazım ona göre alıcam şimdi

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)

Hangi devirde yaşıoruz usta ya verebilirmi ne demek satacaktır elbet
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    YAMAHA MT

: )

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlık ölmemştir diycem ama bence kemikleri bile kalmamış şaka bir yana ücretinide vericem tabiki nedemek benim için önemli olan sağlan burdan birinden almak güvenilir olsun diye

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verir niye vermesin.geçen sayfalarda bir arkadaş elinde olan arka lastiği birine yollamıştı ücretsiz
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    insanlık ölmemştir diycem ama bence kemikleri bile kalmamış şaka bir yana ücretinide vericem tabiki nedemek benim için önemli olan sağlan burdan birinden almak güvenilir olsun diye
    Kişisel olarak yapmadım bu yorumu yanlış anlamada,Herşeyin bir hakkı vardır sonuçta işe burdan bak
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verir niye vermesin.geçen sayfalarda bir arkadaş elinde olan arka lastiği birine yollamıştı ücretsiz
    bencede verilir ama dynner burda toplum olarak ne halde olduğumuzu ima etmek istemiş herkesin imanı para olmuş durumda herşey paylaşıldıkça güzelleşir ve değerlenir tabi artık paylaşmak diye bir kavram kaldıysa
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Atladığınız bir nokta var. bu kuyruğu parasıyla dahi olsa kimse vermez neden derseniz, kışın seve seve o kuyruğu takıyoruz yoksa sırtımız çamır oluyor

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 yıldır mahalle aralarında geziyorum Yarın doğum günüm ve ehliyet için yaşım doluyo. Senin son 2 haftan kalımış, az daha sabret.
    Seninki bendede kötü Allah Sabır versin
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun aynısını motoru aldığım gün yaptım.Bi baktım arka taraf yanıma gelmiş ama düşmeden o arkayı nasıl yere indirdim hatırlamıyorum.Kısa süreli bilinç kaybı

Ben anes motorun mağazasında sordum.Serviste ücretsiz olarak takarlar onu dedi ama doğru mudur bilmıyorum.Benimde yok plakalık.
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atladığınız bir nokta var. bu kuyruğu parasıyla dahi olsa kimse vermez neden derseniz, kışın seve seve o kuyruğu takıyoruz yoksa sırtımız çamır oluyor
    Örnek ben yolda su görünce yolumu değiştiriyorum yada kuru yeri varsa oraya kaçmaya çalışıyorum.Yerde ne kadar su varsa hem motoru hemde beni çamur içinde bırakıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler