Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman Giresunda canım sıkılmayacakk ... yarın akşamüsü çıkıyoruz buradan inşallah ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresi deponun altında. depoyu sökerek filtreye ulaşabilirsin.
    Saol cevap için yardımcı oldun

Yarın büyük ihtimalle motora bakımını yapıcaz bakım olduktan sonra buraya fotoları koyarım böylece motora kendiniz bakım yapmak isterseniz yararlanabilirsiniz.

Yarın yapılcaklar hava filtresi,her türlü yağ değişimi,arka jant sökülcek ufak bir yamuk var düzeltmek için,gidonu da sökmek istiyoruz ama onun işi uzun olduğundan onu bi ustaya havale edicez artık.

Birde bi sorum daha var şanzıman yağı denilen yağ vites kutusunun ordaki ufak kapaktan mı dökülücek yoksa orası başka bişi de biz oraya dökersek başımıza iş mi alcaz?
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    merhaba arkadaşlar belki bu topiğe ilk yazışım

bende bu cbr denen cılız aygıttan alamayı düşünüyorum herkese hayırlı sürüşler dilerim
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar belki bu topiğe ilk yazışım

bende bu cbr denen cılız aygıttan alamayı düşünüyorum herkese hayırlı sürüşler dilerim
    Boy ve hacim değil işlevi önemli arkadaşımanladın sen onu

Çok sağlam motor neler yapıyosun tık demiyo makina be daha nolsun.
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy ve hacim değil işlevi önemli arkadaşımanladın sen onu

Çok sağlam motor neler yapıyosun tık demiyo makina be daha nolsun.
    yok beni yanlış anladın kardeşim cılız demekle benim demek istediğim sadece lastileri o kadar

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay once ufak bir trafik kazası gecirmiştim egzos ve kafa grenajındaki ufak ciziklerle olayı atlatmıstım bu kazanın sonucunda karsı tarafın sigortası bana bir miktar para odedi.şimdi bu parayla sizce egzosu değiştirmelimiyim güzel tok ses veren bir tiger mesela yoksa ne gerek var kardesim 250 ytl vermeye git kromla kaplattır egzosunu mu dersiniz.egzos değişince yakıt sarfiyatı bunun neticesinde performansında bir artıs sağlıyormu.ozellikle orjinal egzosu bulunmayan cıbırcalardan onerilerini rica ediyorum.
    bu arada kaza sonucu sağ gidon borum hafif yamuldu.istanbulda 2.el cıbır parcaları satan biryer biliyomusunuz.
    27 temmuzda metallica konserine gelen varmı
    250ytl'ye otoseverden bos egzos al derim
    En azından egzos ustalarının yaptığı gibi içi boşaltılmış uydurma egzos değil, marka. Tabi tiger da olabilir tiger fena bir egzos markası değil.
    En azından Bos cıbır125 için egzos üretiyor.
    http://www.bos-exhausts.com/cat/0600201-eng.html
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    cakalaz abi hayrlı olsun smdiden umarım bi aksilik cıkmaz sennde cıbırın olur :D cokk sevindm gerckten

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi bizde bi cbr 125 var 150 binde ayıptır sölemesiorjinaldir km sibunun hava filtresi nerdedir grenajı illa ki sökecek miyiz hava filtresini temizlemek için acaba?ve hava filtresini temizlerken nelere dikkat etmeliyim?
    motor 150.000'de ve hava filtresi sökülmedi mi?
    Eğer öyleyse artık ortada bi hava filtresi de yoktur zaten
    Veyahutta başkası söktü
    Veya veya cıbır sandığımdan da dayanıklı

Şimcik... Önce bagajı açıyorsun. Elini dibe doğru uzatıp oradaki vidayı buluyorsun. Onu söküyorsun ve sürücü koltuğunu çıkartıyorsun. Koltuğu çıkarttığında deponun tek vidasını göreceksin , onu söküyorsun. Deponun ön kısmı şaseye geçmedir. Depoyu motorun arkasına doğru yavaşça çekerek oturduğu yerden kurtarıyorsun. Deponun altındaki elektrik soketini çıkartıyorsun ve karburatör borusunu söküyorsun. Diğer boruları çıkartmana gerek yok. Depoyu yavaşça komple alıyorsun ve kenara koyuyorsun.
    (Dikkat et hangi boruyu nereden aldın unutma)
    Karşına siyah bi kutu çıkacak , vidalarını söküyor ve kutuyu açıyorsun.
    Tadaaa! Karşında hava filtresi...
    Eğer en yukarıda yazdıklarımdan 1. ise filtreyi değiştiriyorsun
    2.si ise , filtreyi basınçlı hava ile temizliyorsun.

Lebowski
    Çok geçmiş olsun... Boşver kaza tecrübedir... Herkes kaza yapar , umarım motorunu kısa zamanda toplar yollara geri dönersin
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 150.000'de ve hava filtresi sökülmedi mi?
    Eğer öyleyse artık ortada bi hava filtresi de yoktur zaten
    Veyahutta başkası söktü
    Veya veya cıbır sandığımdan da dayanıklı

Şimcik... Önce bagajı açıyorsun. Elini dibe doğru uzatıp oradaki vidayı buluyorsun. Onu söküyorsun ve sürücü koltuğunu çıkartıyorsun. Koltuğu çıkarttığında deponun tek vidasını göreceksin , onu söküyorsun. Deponun ön kısmı şaseye geçmedir. Depoyu motorun arkasına doğru yavaşça çekerek oturduğu yerden kurtarıyorsun. Deponun altındaki elektrik soketini çıkartıyorsun ve karburatör borusunu söküyorsun. Diğer boruları çıkartmana gerek yok. Depoyu yavaşça komple alıyorsun ve kenara koyuyorsun.
    (Dikkat et hangi boruyu nereden aldın unutma)
    Karşına siyah bi kutu çıkacak , vidalarını söküyor ve kutuyu açıyorsun.
    Tadaaa! Karşında hava filtresi...
    Eğer en yukarıda yazdıklarımdan 1. ise filtreyi değiştiriyorsun
    2.si ise , filtreyi basınçlı hava ile temizliyorsun.

Motor biraz bakımsızdı ama toparlancak inşallah 2006 model ama 0 dan güzel yapıp öle satıcaz zaten yakın zamanda ben de kendime bi tane cıbır alabilirim.

Hava filtresini halletik gibi temizlencek hali kalmamış artk elle bile tutulmuo berbat durumda yenisini alıcaz balatalara baktık iyi durumda fren yağı bitmiş falan hatta motorda hiç bi yağ kalmamış vitesde tam gecmiyodu onunda bi yağlanması fln gerek ama şanzıman için yağı nereye koycam onu çözemedim

Motor cidden çok sağlam motorda hiç bişi yok kız gibi valla bi bakım olsun süper olcak.bi de bu grenajlardan birinde kırık var yenisini döktürmeye kalksak ne kadar tutar bilen var mı?

Lebowski geçmiş olsun kardeş bunada şükr bişi olmamış

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar bu kadar oLur diyorum baska bişey demiyorum !

Dün adamla herşeyi konsutuk ; Bugün gittim motoru almaya " KARIM İZİN VERMİYO O PARAYA SATMAMA " diye bi cevap aldım... Kredi çektik para elimizde kaldı.. O fiyata cbr da bulamıyorum..

E kardeşim madem satamicaktın dün neden bana kesin yarın hallederiz diyorsun !!!

GİRESUN'lu da !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    mondıal 151rs
    slm lar
    arkadaslar orhan ben
    denızlıde oturuyorum
    şimdi mondıal 151 rs var ama cbr 125 alıcam allah izin verırıse denızlılı arkasdaslarla tanışmak ısterım .
    nede olsa scootrdan racer e terfı edıyoruz egıtım almamız şart ..
    acelesı yok tanışşakda olur ...

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    GorkeM
    az once otoseverden geldim subab ayarı için.adamlara sordum varmı elinizde egzos diyede yok satılmıyor diye bırakmıslar.bos ta alırım tigerde alırımda aldığma değermi.ben orjinal sesinden şikayetci değilim.elime sigortadan para gecti nereye harciyim diye sasırdım kendimi egzosta cizikler var o bahaneyle değiştiriyim diyorum.yada sana sorayım sen olsaydın değiştirip bos egzos alırmıydın.e 250 ytl veriyoruz yarım beygirde olsa bi performans artısı olsun canııım
    baska nerde gorebilirim bu bos egozsu otoseverde yokta

juba
    o 150,000 dediğin 15000 olmasın en sağdaki beyaz sıfırıda saymıyosun değilmi
    hangi arada derede 2006 model motoru 150,000 yaptınız ne egzantirik zinciri ne zincir dişlisi ne süspansiyon ne fren balata hiç bişi dayanmaz o kilometreye.

cakalaz
    yaw cakalaz sende öldürdün bizim piyasayı be walla hee.bizimkiler cakma cıbır değilki orji cıbır ne bekliyosun yani 2500 - 3000 kazalı bulursunuz anca.bizim motorları kopyalarından farklı tutalım.
    bildiğim kadarıyla repsoller 2005 kadar üretildi yani hepsi 2005 model ama trafik cıkıs tarihleri 2006 2007 olabiliyor.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    repsoller üretiliyor yahu daha..
    benimki aslanlar gibi 2006 modeldi
    150000 km de hava filtresi değişmemiş olamaz..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Tiger düşünebilirsin....TR markası olması tercih sebebin olmalı ayrıca yeni modellerinden alırsan üreticinin dediğine göre 1hp arttırıyormuş...Yeni model olmasına dikkat et.gerekirse gel bursa'ya ben yardımcı olayım sana.Eskilerin sesleri pek iç açıcı deil çünkü...
    AKIN FİDAN

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GİRESUN'lu da !
    istisnadır doan abi hemşerilerime laf söyletmem ..

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger düşünebilirsin....TR markası olması tercih sebebin olmalı ayrıca yeni modellerinden alırsan üreticinin dediğine göre 1hp arttırıyormuş...Yeni model olmasına dikkat et.gerekirse gel bursa'ya ben yardımcı olayım sana.Eskilerin sesleri pek iç açıcı deil çünkü...
    yani sen şimdi o ses için 250 ytl verirmisin.ben biraz eli sıkı biriyim para verdimmi deysin istiyorum.uzakran aha traktor geliyo demesinler değdiğm gibi orjinal egzosumdan bi şikayetim yok.hatta 10,000 devirdeyken gazı bıraktıktan sonraki kompresör sesine bayılıyorum
    tiger'ın bana bursadaki yeni modelin fiyatını soyleyebilirmiisn zahmet olmassa
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

Motosikleti
    ;(
    Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm bu gün ilk kazamı yaptım hafif tatlı bi viraja girerken kaptırmış gidiyorum önümdeki araç yavaşladı fren yapamadım karşı şeride girdim ordanda bi araç geliyodu karşı şertle kaldırımın arasından geçeyim gideyim dedim olmadı kaldırıma yapıştık motorun sol taraf komple gitti grenaj vites ayna sinyal benim ayagım burkuldu onun dışında ciddi bişey yok ama kaskım olmasaydı durum çok farklı olabilirdi çünki kafayı kaldırımdaki ağaca fena tosladım gerçi bide korumalı botum olsaydı ayagımıda burkmiyacaktım belki ama korumalar çok önemli çok kötü anlar yaşadım flim gibi geçti derler ya gözünün önünde aynen öyle aman arkadaşlar dikat edelim benim hatam tamamen egitimsizligim ve acemiligimdi o kadar hız yapmamalıydım siz siz olun korumasız çıkmayın yola okudugunuz için teşekkürler

geçmiş olsun arkadaşım biraz dikkat umarım iyisindir

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani sen şimdi o ses için 250 ytl verirmisin.ben biraz eli sıkı biriyim para verdimmi deysin istiyorum.uzakran aha traktor geliyo demesinler değdiğm gibi orjinal egzosumdan bi şikayetim yok.hatta 10,000 devirdeyken gazı bıraktıktan sonraki kompresör sesine bayılıyorum
    tiger'ın bana bursadaki yeni modelin fiyatını soyleyebilirmiisn zahmet olmassa
    arkadaşım elin sıkıysa ve boşuna para vermek istemiyorsan gidip bi tüpe 250 ytl verme sende... ucuz etin yahnisi acı olur diye bi deyim vardır... ver 350€ git bi leovince al harcadığın para bişeye benzesin... ama 350€ da fazla gelir şimdi o zaman parana göre boss yada tiger alabiliyosan 2sinden birini seçiceksin... ama 250 ytl verip alacağın eksoz tüpü benzin sarfiyatını arttırıcak belirli 1 km den sonra motor yağ yakmaya başlıcak sonra performance düşüklüğü yaşamaya başlıcaksın elinde sadece ses kalıcak... karar senin

Arkadaşlar artık şu skyjet sorusundan arının lütfen boşverin parayı verecek durumunuz varsa alın cbr ı kalite sağlamlık parlaklık görünüş performans çekiş ve hız honda cbr bir numara geçen yolda giderken yanıma bir skyjet durdu hayırlı olsun dedi oldu zaten dedim ne zaman aldınki dedi 2005 model dedim parlak ve bakımlı duruyor benimki sanki birkaç aylıkmış gibi adam şaşırdı benimki 2007 model dedi o kadar üstüne titredim dedi boyaları solmuş göstergeler perişan anlatamam 2 yılda çöpe atın ama 2 yıl iyi kullanırsınız...

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    arkadaşlar sizden bi isteğim olcak yaparsanız sevinirim

http://www.sahibinden.com/scooterdan...XQQdisplayitem

şu motor nasıl istanbul mt'e bi yardım etsenizde bizce cıbır'lansak

size zahmet boş olduğunuzda bi bakıverirseniz sevinirim hoşunuza giderse inanın almaya gelcem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler