Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    Blacklove16 peki bujiler ile ilgili bi bilgin varmı bosch performans tibi ateşleme sistemi varmı cbr 125 için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Darkkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blacklove16 peki bujiler ile ilgili bi bilgin varmı bosch performans tibi ateşleme sistemi varmı cbr 125 için
    bujiyi iridyum buji al ngk'nın bujileri var motor için daha saglıklı diyorlar

bide link verelim

http://www.ngk.com.tr/index.php?id=1...&h=HONDA&m=125
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    blacklove16 Sen Bursa'ya getir parçalarını vs...Tamir edilebilir şekildeyse edilir.Onları birleştiriyorlar merak etme...Uluyol caddesinin bi alt sokağında minibüslerin girdiği arada Daytona Moto Dizayn var...Oraya git.Yardımcı olacaklar sana Gerekli olan parçaları da orada temin ederler uygun fiyata
    AKIN FİDAN

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blacklove16 Sen Bursa'ya getir parçalarını vs...Tamir edilebilir şekildeyse edilir.Onları birleştiriyorlar merak etme...Uluyol caddesinin bi alt sokağında minibüslerin girdiği arada Daytona Moto Dizayn var...Oraya git.Yardımcı olacaklar sana Gerekli olan parçaları da orada temin ederler uygun fiyata

len reysingçi ukala napıyon gene millete yol yordam gösteriyosun
    god is busy ! can i help you!

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Görkem üzüldüm umarım daha iyilerine binebilirsin...

deathalone Lastiğin yere değdiği alan bellidir.Çünkü lastiğe göre içine hava doldurursun.Misal orj fabrika lastiklerinde arka 33ps...Ve ona göre yere bastığı alan bellidir.Sen arkaya 130-70/17 ölçülerinde bir lastik taktığında doğru hava basıncı ile birlikte daha fazla alan yere basmaz.Üstelik bu motora zarar verir.Sebebine gelince.Honda mühendislerinin kafası eminim ki bizlerden daha iyi çalışıyordur.Honda CBR125R için en uygun ölçüleri hesaplamışlar ve ortaya bzim lastiklerimiz çıkmış.Daha kalın ve ağır lastikler takmak demek motorlarımıza daha fazla zorlama getirmektedir ve yürürüne ve çalışırına zarar verir bu..Asfaltın tutunmaya elveişli olduğu sıcak günlerde çok güzel virajlar alabiliyorum yüksek süratlerde 45derece ve daha düşük açıları görebiliyorum.dediğim gibi sıcak asfalt yeni lastik alınca daha güvenilir olacak.Alacağım lastik de aynı boyutlarda pirelli mt75 olacak...DAha kalın lastik almayı düşünmüyorum...
    AKIN FİDAN

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    akın benim kısaca dile getirdiklerimi açıklamış
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı exorcist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len reysingçi ukala napıyon gene millete yol yordam gösteriyosun
    Aman tanrımmmmmm Yol yordam deil yardımcı olmaya çalışıyorum...Ayrıca sanırım honda cbf250cup'a girmem mücizelere kaldı.Çünkü ailem aşırı derecede karşı çıkıyor ve sponsor bulmadan bu işe başlayamayacağım.Bir kaç yere başvurdum hepsi haber vereceğini söledi...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    hayırlısı akın..
    inşallah bulursun..
    keşke yardımcı olabilsem tanıdığım fln olsa ama hiç yok..

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman tanrımmmmmm Yol yordam deil yardımcı olmaya çalışıyorum...Ayrıca sanırım honda cbf250cup'a girmem mücizelere kaldı.Çünkü ailem aşırı derecede karşı çıkıyor ve sponsor bulmadan bu işe başlayamayacağım.Bir kaç yere başvurdum hepsi haber vereceğini söledi...
    lan söyle ben gireyim senin yerine gözünü seveyim olum bak hakkımı yediniz başvurduk çaarmadılar izmire mizmire alçakalr!...

ben gidim senin yerin

şaka bi yana abi üzüldüm bende bişiyler araştırayım

masrafları ihtiyaçları bana bi yazarsan öm den iyi olur kanka
    god is busy ! can i help you!

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum.

1- Performans egzos diyorsunuz... Ne performansı? 125 yaparken 126 mı yapacak? En iyi görüntü ve ses hangisindeyse onu tercih edin... Tabi bütçe de önemli bu işte.
    2- Tiger egzos hiç kullanmadım fakat iyi olduğunu duydum. Bazı motorlarda sesleri de hiç fena değil.
    Superstock birincisi Yunus Erçelik Tiger değil doğalgaz borusu da taksa o yarışı kazanırdı. Bu sadece bir pazarlama tekniği. Benim cbr125'de en beğendiğim egzos seslerinden biri Boss'unkidir. Ingiliz markasıdır.
    200ytl gibi çok cüzzi bir fiyatı vardı sanırım.
    3- 20bg ancak ve ancak piston büyütme vb... işlemlerle yapılabilir. Kısacası cbr motorunu cbr motorluğundan çıkartmanız gerekir. Veya bir hocaya okutun.
    4- Iridyum buji hiçbir fayda sağlamaz. Sadece öyle olduğunu sanmanızı sağlar.
    Iridyum buji yüksek akım ister. Ve çoğu motosikletin bobini bu akımı sağlayamaz. Bu akımı sağlayamadığında ise performans düşüklüğü bile verebilir.
    Cbr125 için önerilen bujiler kitapçıkta yazmaktadır ve performans için NGK Cr9e tavsiye edilir.

deathalone
    motogp egzos dediğin yunanistandaki mi?

spawnem
    Plakalık iptali ve sinyaller şeklinde sanırım...
    Nereden sipariş edildiğini bulmuştum şimdi bulamadım .
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CBR 125 R
    GorkeM, söylemek istediğin motoru alıyoruz üstünde sadece sesini değiştirmek istersek bi eksoz alıp milleti rahatsız ediyoruz mu

benim sormayı beceremediğim şey... motoru elletmeden daha fazla performance nasıl alabilirim di... şuan için tek yapılabilecek şey hava filterisini değiştirmek mi yani?

şimdi bi arkadaşımız; erkeği travestiye çevirmek yerine neden kadın bulmuyosun (daha kuvvetli bi motor almıyosun) diye soracak olursa almak istediğim motorlar boyuma fazla geliyo (boyum 1,65 bu arada) bi motora 20.000 ytl verip yere yatırmak istemediğim için diyip geçiştiriyim ben... zaten o kadar param da yok

20.000 ytl veririm deseydin ben de Er-6 al derdim... Hadi 10.000 olsun.

Bu motorun sınırları belirli. Ne takarsan tak aman aman bir performans elde edemezsin.

Boyunun motosiklet kullanmana engel olacağını sanmıyorum. Eğer bu performans bana yetmez dersen başka motorlar da düşünmelisin derim.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    yok
    darkkiller yaklaşık olarak dediğin gibi..
    bi işe yaramıyor ses dışında..(ha ses süper oluyo bence o ayrı)
    falcona da xtnin akrapoviclerinden takabilsem keşke..

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ermaxuk.co.uk/pages3/dbb.php?code=126&flag=1

Bu siteden çamurluk bakabilirsiniz... hugger diye geçiyor. türkiyeye de kargo gönderiyorlar...

Bu arada bu gün motorumu sattım...
    Aslında satılmayacak bir motordu benim için fakat ... malum öğrenciyim...
    Daha sonra uzun uzun yazıcam bu konuyu.
    Hakkında herşeyin hayırlısını dilerim Görkem, Umarım en kısa sürede dilediğin MotoRR a kavuşursun.

Motosikleti
    CBR 125 R
    çok kuvvetli motorların 1 çoğunu kullandım ama yarım kıç tabir edilen bi şekilde yeşil ışığı beklemek çok karizma durmuyo bu motoru kız arkadaşımın başımın etini yemesinden kurtulmak için alıyorum zaten... ayrıca biraz reflexlerimi geliştirip bi soraki yaza doğru 1 cbr 600 almayı düşünüyorum 2. el falan. hyosung alıcaktım ama oda çok problemli bide çin malı güvenemiyorum.. kullanan 1 arkadaşım var bi kez azından -bu moturu ben nerden aldım ya hay .... gibi bi cümle sarfetti o yüzden cbr 125 ile bu sezonu geçiricez anladığım kadarı ile

ama beni uyuz eden 140-150 km nin üzerine çıkamıcak olmam onun için performans çözümleri üretmeye çalışıyorum

Motosikleti
    yok
    sen naparsan yap düzenli olarak 140 150 km nin üstüne cıkamazsın..
    anlık cıkarsın ama aydan fırlatsan bu motoru duz yolda 140 150 sabit gidemez..

not:hyo çin malı değildir,kore malıdır,düzgün kullanıldığında gayet iyi giden hyolar biliyorum..
    not 2: cbrla bi şekilde 140 150 kmnin üstüne çıksan(modifiyelerden sonra) titreşimden böbrektaşın kalmaz tahminimce..

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen naparsan yap düzenli olarak 140 150 km nin üstüne cıkamazsın..
    anlık cıkarsın ama aydan fırlatsan bu motoru duz yolda 140 150 sabit gidemez..

not:hyo çin malı değildir,kore malıdır,düzgün kullanıldığında gayet iyi giden hyolar biliyorum..
    not 2: cbrla bi şekilde 140 150 kmnin üstüne çıksan(modifiyelerden sonra) titreşimden böbrektaşın kalmaz tahminimce..
    evt doğru diyosun motor hafif vibrasyon çok olur bide son devir.. böbrekte taşı sorunu olanlara önermek lazım

maGma
    Teşekkür ederim abi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bos egsoz Şirinevlerdeki Honda Bayii OTOSEVER de bulabilirsiniz.

Görkem hayırlı olsun kardeşim.Satmışın motoru.Bizim Stickerlar da gitti üzerinde Hayırlısı artık sana daha büyükleri yakısır..
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    bu egsozun dolu olanı varmı

görkem kaça veerdin makineyi
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler