Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    bugunilk siftahımı yaptım ve cıbırımı yere yapıştırdım ama şaşırdım düştüğü an paramparca olur dedım ama sadece elcik koruması çizildi okadar olay söyle oldu
    20-25km hızla bi yerden donuodum bayagı bı yatırdım motoru tam dondugum yerdede biraz tümsek vardı galıba arka tekerın yerle teması kesıldı ve bende gaza biraz yuklendım ve arka teker sola dogru kaydı motorla bırlıkte yere yapıstık dızımı ve elımı yere vurmustum ama motora hıc bakmadım bıle dedım aha gıtttı her yerı cizildi :( yan komşu abiler geldı bısey varmı felan motoru kaldırdılar bı baktım motorda bir cizik bile yoq :D bu dersimizde eldivenin elcikteki koruma topuzunun ve artcı ayagının acık olmasının faydalarını anlamıs bulunmaktayız :D artı ayagınız hep acık olsun kapalı olsaydı egsoz cızılebılırdı
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    2 teker bu elbetde yatıcak sana bişi olmamışya boşwer tadını çıkarsaydın hazır düşmüşken rezilde olmusundur sen şimdibende tren raylarında devirdim bende tırsmıştım motor haşat olmuşdur dedım sadece topuzlar çizilmiş seningibi birde egzoz koruması hadi tekrar hayırlı olsun
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 teker bu elbetde yatıcak sana bişi olmamışya boşwer tadını çıkarsaydın hazır düşmüşken rezilde olmusundur sen şimdibende tren raylarında devirdim bende tırsmıştım motor haşat olmuşdur dedım sadece topuzlar çizilmiş seningibi birde egzoz koruması hadi tekrar hayırlı olsun
    yoq yav rezil olmayı hiç düşünmedim motoruma bişi olmasında bi abi ver bi tur atım dıodu vermedım düşerken bana bakıodu düştüm yerdeyken direk ona döndüm nazarın deydı demı dedım gulmeye basladım :D
    babamda gençken ilk kez tren raylarında düşürmüş motoru :D
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoq yav rezil olmayı hiç düşünmedim motoruma bişi olmasında bi abi ver bi tur atım dıodu vermedım düşerken bana bakıodu düştüm yerdeyken direk ona döndüm nazarın deydı demı dedım gulmeye basladım :D
    babamda gençken ilk kez tren raylarında düşürmüş motoru :D

aynen bnde yavaş gidiodm bi vrajdan döndm yagmur suyunun actıgı deliklere girdm düştüm mtorla ama hiç bişey olmadı tek bi czik yk ayaklıkların kenarı cizildi brs sdc bide sinyalim yamuk duruo o kdr

ilhan bende aynı senin gibi düştüm arka teker sola çekti doğal olarak sağa yattı motor bende üstünden biraz uçmuştum ileri doğru gazman gibi...ayaklıkların çok fazla faydası oldu yoksa diğer grenajlarda kırılacaktı...sadece kafa grenajım kırıldı hala yenisi almadım....zaten her yeri aradım tr de yokmuş..dışardan getireceklermiş..beklemem lazımmış..mış miş muş....ah ah bi çıkma kafa grenajı bulsaydım ne olur du....selamlar....

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    ya çok titrek motorya ahbide titremese:(

Görmeyenler için bidaha koyayım

[B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    turkiyede varmı movistar??
    Blacklove16
    e-bayda bütün cıbır parcaları var motoru bile var.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkiyede varmı movistar??
    bende yok diye biliyorum fakat ozel yapım heralde ama cok guzel olmuş tebrik ederim
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya çok titrek motorya ahbide titremese:(

Görmeyenler için bidaha koyayım

iyi hadi motorunun yüzü suyu hürmetine affettim çok şekermiş

OrjinAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200
    Slm arkadaşlar, Km BAkımlar hakkında Sorularınızı Tecrübeli CBR kullanıcı olan bene sorabilirsiniz.
    cbr125R (32,000 km) gt250R (20,000 km) mct250(5,000 km) gt250(4,000km) gt250R (1000km) cb125(1500km) NS200 (2.000km )

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç bin km bakımı olduğuna bağlı...GEnelde tahminen söylüyorum 8000bakımı diyelim...Bujiyi deiştir-yağı deiştir-zincir gergisini kontrol et temizle yağla.Hava filtresini temizleme şeklinde olur...Kaba taslak...yağ+buji 35ytl civarı tutuyor sadece...Diğerleri işçiliktir...
    evet 8000 bakımı.valla kitapcıkta birsürü şey yazıyor bakımla ilgili,özel servis yetkili servis arasında kararsız kaldım gittim özele 10 ytl verdim çıktım,iyimi ettim kötümü ettim bilmiyorum.

yalnız eleman filtreyle ilgili ne bişi dedi ne kontrol etti benimde aklıma gelmedi açıkcası sorada tekrar gitmedim umarım bir aksilik çıkmaz

hocam birde hava filtresi diosun yanlız kitapcıkta hava filtresiyle alakalı hiç bişi yok ama yağ filtresi ile ilgili bişiler yazıo.şimdi bu motorda hangisi var hangisi yok

spawnem ebay a baktım ama sadece sağ orta grenajı buldum o da repsol ün...sen gördüysen link atarmısın ?

OrjinAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200
    Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 8000 bakımı.valla kitapcıkta birsürü şey yazıyor bakımla ilgili,özel servis yetkili servis arasında kararsız kaldım gittim özele 10 ytl verdim çıktım,iyimi ettim kötümü ettim bilmiyorum.

yalnız eleman filtreyle ilgili ne bişi dedi ne kontrol etti benimde aklıma gelmedi açıkcası sorada tekrar gitmedim umarım bir aksilik çıkmaz

hocam birde hava filtresi diosun yanlız kitapcıkta hava filtresiyle alakalı hiç bişi yok ama yağ filtresi ile ilgili bişiler yazıo.şimdi bu motorda hangisi var hangisi yok
    Dostum 8,000 bakımında;
    1-Hava filtresi temizlenir
    2-Buji değişir (normal buji, her 8,000 km de değişir)
    3-motor yağı değişir(kitapçıkta 4,000 de bir diyor ben 2,000 km de dğiştirmeyi uygun görüyorum
    4-Rutin temizlik bakım ve yağlamalar yapılır(sincir yağlama,gerginlik durumu , işlek parçaların yağlanma vs.)

CBR 125r de yağ filtresi değişmez

Bakımlarala ilgili sorularınızı bana sorabilirsiniz.
    cbr125R (32,000 km) gt250R (20,000 km) mct250(5,000 km) gt250(4,000km) gt250R (1000km) cb125(1500km) NS200 (2.000km )

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı ihtiyarDelikanlI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 8,000 bakımında;
    1-Hava filtresi temizlenir
    2-Buji değişir (normal buji, her 8,000 km de değişir)
    3-motor yağı değişir(kitapçıkta 4,000 de bir diyor ben 2,000 km de dğiştirmeyi uygun görüyorum
    4-Rutin temizlik bakım ve yağlamalar yapılır(sincir yağlama,gerginlik durumu , işlek parçaların yağlanma vs.)

CBR 125r de yağ filtresi değişmez

Bakımlarala ilgili sorularınızı bana sorabilirsiniz.
    Dostum sanki sen oto tamircisiymişsin gibi geldi bana tanışıyor muyuz???
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    arkadaşlar diğer motor sitelerini gezerken arkadasımızın birisi honda cbr125r'a kuyruk altı egzoz yapmış belki yardımcı olur

fakat bu çalışmayı yaparken motor baya bi yukselmiş ama eger yukselmezse artçı bindiginde egzoz tekere surtebilir sizce bunun bi dezavantajı olur mu?
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    bu repsolun reziliği nedir boyle maşa yamuk motor yamuk olmamış (bence)
    ihtiyarDelikanlI
    ben seni biyerden tanıyorum ama nerden."başkentinasi pilotu" nickli biri varı o senmisin acep.
    madem bizim motorları iyi tanıyosun.benim motor 9500km iyi bi servis bulamadığım için 8000km bakımı yapılmadı.rolantide motordan cıt cıt diye bi ses geliyor sanırsam bu subab ayarı gerekli.bunun motor için bi zararı varmıdır.yoksa acilen iyi kotu bi honda servisine gitmi diyorsun.

Blacklove16

burası belki sana yardımcı olabilir http://www.sahibinden.com/batu_motor...em?keyword=cbr

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar diğer motor sitelerini gezerken arkadasımızın birisi honda cbr125r'a kuyruk altı egzoz yapmış belki yardımcı olur

fakat bu çalışmayı yaparken motor baya bi yukselmiş ama eger yukselmezse artçı bindiginde egzoz tekere surtebilir sizce bunun bi dezavantajı olur mu?
    hoşuma gitti desem yalan olur hoşuma gitmedi desemde yalan olur yani ne bilim idare eder
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

Alıntı ddh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşuma gitti desem yalan olur hoşuma gitmedi desemde yalan olur yani ne bilim idare eder
    bende aynen katılıyorum..

Motosikleti
    yok yok yook :)
    güzel olmuş gibi ama motor çok yüksek olmuş.ondan kötü duruyo bence

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motoru at kadar yapmışlar neredeyse.Çok şekilsiz olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler