Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yolda 90-100 km hızda kullanılırsa 2.7-2.8 yakıyor bu kullanımla 450 km mümükün benzin bitene kadar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motor yeni 2 hafta oldu alalı depoyu fulledim 2.kez şimdi yeni 1 dişe düştü benzin 338 km'de normal mi ki?rodajda diye mi böyle?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yeni 2 hafta oldu alalı depoyu fulledim 2.kez şimdi yeni 1 dişe düştü benzin 338 km'de normal mi ki?rodajda diye mi böyle?
    Yedek depoya geçene kadar(yani o tek diş yanıp sönene kadar),400 e yaklaşırsın böylece normal olur.Ben en devirli kullandığım zaman bile yedek depoya 380 km de filan geçti.

Pain
    ben de o kusurları normal kusurlardan saydım yani yatmasından falan doğabilecek kusurlar falan ama değilmiş, sayende öğrendim teşekkürler yardımın için, inşallah temiz bir ikinci el bulurum da bende motor sahibi olan biri olarak konuşmaya başlarım burada
    Pain bunu beğendi.

en devirli kullandım derken? 7 de 8 de mi attın yoksa 4-5 gibi mi

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    en devirli kullandım derken? 7 de 8 de mi attın yoksa 4-5 gibi mi
    4-5 devirde hiç sürmedim,normalim 6-7 devirdir.Devirli kullandım dediğim ise her,fırsatta bastım neredeyse,7-11 devir sürmüştüm o zaman.

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 devirde hiç sürmedim,normalim 6-7 devirdir.Devirli kullandım dediğim ise her,fırsatta bastım neredeyse,7-11 devir sürmüştüm o zaman.
    rodajda olsun olmain zararli degil mi makinaya

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    rodajda olsun olmain zararli degil mi makinaya
    Ben rodajda değilim,ama 6000 devir rodajda normaldir.4000-5000 devirde gidiyor mu motor yahu:D

Motosikleti
    Cbr125R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agırlık ve ısınma farkı var.ıcersındekı yapı aynı oldugu ıcın , ses aynı ;)

dbkıller sart evet.ben bugun yaptırdım.oldukca memnunum.daha tok ve kısık bır sesım oldu.rahatca basabılıyorum artık hem de rolantıdekı o cok hosuma gıden homurtu ve ara gazım hala duruyor.
    yıkıldım

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ön camdan gelen zangırtıyı kesebilen var mı,ben konsolun orayı söküp,camla plastik arasına kalın çift taraflı bantlar takarak çözmeyi denedim ama işe yaramadı.Aslında duymuyorum ama bazen otoparkta kasksız filan sürünce bariz bir zangırtı var ve can sıkıyor.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ön camdan gelen zangırtıyı kesebilen var mı,ben konsolun orayı söküp,camla plastik arasına kalın çift taraflı bantlar takarak çözmeyi denedim ama işe yaramadı.Aslında duymuyorum ama bazen otoparkta kasksız filan sürünce bariz bir zangırtı var ve can sıkıyor.
    Ben alıştım artık :D Senin ön cam siyah mı ? Ben şeffaf yapmayı düşünüyorum arabalardaki cam filmlerinden biraz daha açık renk olsun istiyorum ama nasıl yapabilirim acaba ?

Şöyle bişey olsun istiyorum hemen hemen

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    motorlara siyah camı hiç yakıştıramıyorum nedense

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlara siyah camı hiç yakıştıramıyorum nedense
    Aslında bende yakıştırmıyorum ama böyle siyah değilde hafif duman rengi güzel gibi geliyo.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alıştım artık :D Senin ön cam siyah mı ? Ben şeffaf yapmayı düşünüyorum arabalardaki cam filmlerinden biraz daha açık renk olsun istiyorum ama nasıl yapabilirim acaba ?

http://www.fastbikebits.com/shopimag...ub-cbr125r.jpg

Şöyle bişey olsun istiyorum hemen hemen
    Benim ön cam karbon(tabi şu yapışıtırma karbonlardan).Eski sahibi yapmış,ben sevemedim çıkartacaktım ama bütün arkadaşlarım;saçmalama çok güzel o sakın çıkarma diyince,bende kalsın kötü olana kadar kalsın bari dedim.Hem ön cam kolay çizilen birşey,böylece korunmuş oluyor.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Beyler acaba egzost kapağı için siyah karbon kaplama yapan varsa nasıl yaptığını yazabilir mi , şu an uğraşıyoruz ama hep bir potluk oluyor daralan kısmında, bilgisi olan acil yardım edebilirse sevineceğim
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Cgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler acaba egzost kapağı için siyah karbon kaplama yapan varsa nasıl yaptığını yazabilir mi , şu an uğraşıyoruz ama hep bir potluk oluyor daralan kısmında, bilgisi olan acil yardım edebilirse sevineceğim
    Ben yapmıştım.3 kişi girişirseniz yapabilirsiniz Öncelikle egzost kapağı kuru ve temiz olsun.İki kişi folyoyu tutar,diğeri de üstünde saç kurutma makinasıyla çok yakın olmayacak şekilde iki parmak mesafesinde sıcak havayı vurarak gerdire gerdire uygulanır.Ama kesinlikle aceleci olmayın ve yavaş yavaş gerdirin yavaş yavaş yapıştırın ki olmadığında yine gerdirerek geri geri çekme şansınız olsun.Çok ufak kabarmalar olur ama göze batmaz.

6000-9000 arası motora yüklenince oluyor zangırtı ama normal sürüş sırasında motor,rüzgar ve yol gürültüsü arasında hiç rahatsız edicek bi durum olmuyor

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000-9000 arası motora yüklenince oluyor zangırtı ama normal sürüş sırasında motor,rüzgar ve yol gürültüsü arasında hiç rahatsız edicek bi durum olmuyor
    Onu bende biliyorum,aramızda çözüm bulan varmı diye sordum.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar motordan gelen sesler konusunda belki de en titizi benimdir ama benim camdan hiç ses gelmiyor.maalesef zincir sesim var :(
    motoru ilk aldığımda film çekme uğruna sökmeye çalışmıştım camı beceremeyince vazgeçtim film de boşa gitti yahu,neyse belki o sırada vidaları daha iyi sıkmış olabilirim.kısaca cam sesi sıfır.
    egzoza karbon kaplama olayını bende yaptım 2 kişi yaptık olayı biraz geç anlayınca sadece toplu iğne ucu kadar bir kabarcık oldu il başta ordan atar zannediyordum ama bir şey olmadı 6 aydır kullanıyorum tazzikli suda vuruyorum atma filan yapmadı.bütün iş gerdirerek yapıştırmada,gerdirebildiğiniz kadar gerdirin.

Onu bende biliyorum,aramızda çözüm bulan varmı diye sordum.
    mstfkrfk'da söylmemiş yani sesin okadar kafaya takılacak kadar olmadığıını vurgulamak istedim. Can sıkıyor demişsinde... Belki sendeki seviye farklıdır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler