Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    cok tesekkur ederim gokhan cevap bekliyorum
    Felon haklisin ama benim birader cok ciddi takti kafaya cbr 250 almak daha mantikli ama ailem ona izin vermiyor her sene motor degistirdigimiz icin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    arkadaşlar şu ürünü almıştım,bugün geldi.

http://www.ebay.co.uk/itm/1707546736...ht_2817wt_1037

Fakat ürün resimdekinden baya küçük.Bunu o gri parçayı çıkarıp mı takıcaz acaba ?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekkur ederim gokhan cevap bekliyorum
    Felon haklisin ama benim birader cok ciddi takti kafaya cbr 250 almak daha mantikli ama ailem ona izin vermiyor her sene motor degistirdigimiz icin
    Motor siyah olsa çaktırmadan cantları boyattık diye 250 ye geçerdiniz

Kürşattekin nickli arkadaş 150 doch motor isteyen varsa tüm parçaları thialand dan kargolarım isteyene diye baya sordu bu yaz.. pek ilgi gösteren olmadı..

Motoru bilen iyi bi usta toplucaksa yapılmıcak iş değil.. Sahip olmasıda cbr 250 den daha çekici olabilir..

Bu motorun eksiği 3-4 beygir zaten. Yetkili servis bu kitleri 1200-1300 liraya montaj dahil uyguluyabilse çok talep görürdü.

Göstergede 0-100 ü 13.5 sn bizim motorların. Cbr 150 nin 10 sn dir mutemelen

Motosikleti
    güzel yaklaşım gp-500 keşke siyah alsaymışız hakkaten aslında haklısın hocam düşünsene kuyrukta 125 yazıyo ama altında 150 cc ve 18 beygir güç var, ışıklarda falan bütün 150-200 cc motosikletlerle dalga geçersin. ilk başlarda kardeşime karşı çıksamda sonradan bende bu fikre sıcak bakmaya başladım çünkü hem sanayi işi modifiye olmayacak orjinal honda parçaları sonuçta. hemde kalıbından büyük işler yapan ve tek olan bir motosiklete sahip olmuş olucaz, cbr 250 den 30 kg hafif olduğunuda varsayarsak, cbr 250 ye yakın bir hızlanması olur gibime geliyor. ( bu arada yanlış anlaşılmasın cbr 250 ye yakın dedim, aynı demedim )

peki kürşattekin nickli arkadaşın kargolayacağı paraçalar orjinal cbr 150r ın parçalarıydı deme kardeş ?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yaklaşım gp-500 keşke siyah alsaymışız hakkaten aslında haklısın hocam düşünsene kuyrukta 125 yazıyo ama altında 150 cc ve 18 beygir güç var, ışıklarda falan bütün 150-200 cc motosikletlerle dalga geçersin. ilk başlarda kardeşime karşı çıksamda sonradan bende bu fikre sıcak bakmaya başladım çünkü hem sanayi işi modifiye olmayacak orjinal honda parçaları sonuçta. hemde kalıbından büyük işler yapan ve tek olan bir motosiklete sahip olmuş olucaz, cbr 250 den 30 kg hafif olduğunuda varsayarsak, cbr 250 ye yakın bir hızlanması olur gibime geliyor. ( bu arada yanlış anlaşılmasın cbr 250 ye yakın dedim, aynı demedim )

peki kürşattekin nickli arkadaşın kargolayacağı paraçalar orjinal cbr 150r ın parçalarıydı deme kardeş ?
    Yan sanayi deiğil. Orjinal 150cc parçaları. Zaten 166cc 180cc kitler cbr 150 nin performansını vermiyor diyo doch olmadığı için..

Bu arkadaş Yalcıntokel diyo ama kürşatın videosu olabilir.. Stock CBR 150 5. vitesten 6 ya 148 km de attı düz yolda son hız ve hızlanma bizimkilerden çok farklı

http://www.youtube.com/watch?v=SxENarYZR94

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu ürünü almıştım,bugün geldi.

http://www.ebay.co.uk/itm/1707546736...ht_2817wt_1037

http://i1236.photobucket.com/albums/...m/DSC01996.jpg

Fakat ürün resimdekinden baya küçük.Bunu o gri parçayı çıkarıp mı takıcaz acaba ?
    Yardım edebilcek olan var mı arkadaşlar :(

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardım edebilcek olan var mı arkadaşlar :(
    orjinalini çıkartıp takıyosun orjinaliyle aynı boyut olması gerek? söküp takarken diş atlatmamaya dikkat et.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinalini çıkartıp takıyosun orjinaliyle aynı boyut olması gerek? söküp takarken diş atlatmamaya dikkat et.
    İşte sorun da orda başlıyo Aynı boyut değil %99.Daha küçük.Motorumu göremediğim için şuan karşılaştıramıyorum ama.Ne yapıcam bilmiyorum.E-bay den aldım,müşteri memnuniyeti %99 du.Bide honda nın orjinal aksesuarı,kutuyuda inceledim orjinal honda.Oof of

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bu ebayde geri iade filan nasıl oluyo ? Hiçte uğraşmak istemiyorum aslında

Bu ilandaki fotoğraf :

Buda bana gelen :

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    netten parça almak da bir dert alıyosun oluyor olmuyor uyuyor uymuyor... Netten başka bir yerde de aksesuar bulmak problem...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    netten parça almak da bir dert alıyosun oluyor olmuyor uyuyor uymuyor... Netten başka bir yerde de aksesuar bulmak problem...
    Aynen öyle..Ne yapıcam şimdi bilmiyorum.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    zippo's eminmisin olmadığına.bana uyar gibi geldi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zippo's eminmisin olmadığına.bana uyar gibi geldi.
    Çok küçük değil mi ya,bana mı öyle geliyo ? Hem orjinal fotoğrafa bakarsanız aksesuarın altı gümüş rengi.Acaba direksyondaki o parçanın ortası mı çıkıyo,yani bu ortasına mı takılacak ? Eğer öyleyse belki olabilir,ama tamamıysa hiç sanmıyorum.

Motosikleti
    bence olacak motorunun yanına ne zaman gideceksin adana taraflarındaysan gel benim motorda deneyelim

Motosikleti
    2011 600F ABS
    bence olacak motorunun yanına ne zaman gideceksin adana taraflarındaysan gel benim motorda deneyelim
    Mart gibi gidicem valla motorun yanına istanbuldayım Yanına gidicem dediğimde evimden 2 km filan uzakta babamın arkadaşının ofisine koydum Gidip üşeniyorum denemeye

Motosikleti
    öff be 2 gündür dert ettin kendine git bir dene olacaktır büyük ihtimalle.bende kendime üşengeç diyordum sen benden betermişsin.bu arada geçen hafta istanbuldaydım,hasanpaşada ki motorcuların olduğu yere gittim.(aksesuar satan,motomax motoplus vb.)adana da böyle yerler görmemiş bir insan olarak kendimi cennette hissettim.herşeyden alasım geldi.bu arada motomax ta dükkandan alış veriş yapınca 2. üründe %30 indirim yapıyorlar.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    öff be 2 gündür dert ettin kendine git bir dene olacaktır büyük ihtimalle.bende kendime üşengeç diyordum sen benden betermişsin.bu arada geçen hafta istanbuldaydım,hasanpaşada ki motorcuların olduğu yere gittim.(aksesuar satan,motomax motoplus vb.)adana da böyle yerler görmemiş bir insan olarak kendimi cennette hissettim.herşeyden alasım geldi.bu arada motomax ta dükkandan alış veriş yapınca 2. üründe %30 indirim yapıyorlar.
    İstanbul'da çook var motor için alışveriş yapılacak yer,özellikle kadıköy civarı benim bildiğim.Güzel şeylerde var.
    Valla gitmicem inat ettim,mayısa kadar motoru çıkarana kadar beklicem o zaman denicem bakalım
    Bakalım şimdi de led sinyal sipariş ettim ama pişmanım.Uyumlu flaşör de buldum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum,servis filan yapabilir mi acaba ?

Motosikleti
    servis yaparda kesin parçaya verdiğinden fazla para ister.istanbulda iyi bir usta bul bu işlerden anlayan hatta forumda sağlam elemanlar var,onlardan yardım iste.çok zor bir durum olacağıını sanmıyorum.ben benim crosa yapmıştım.gerçi parçalandı sonra ama flaşör filan takmamıştık.

motorcularda kadıköyde ticaret odasının arkası hemen ktm bayii ve mototal da var hatta.ktm bayiinden içeri adım atamadım bende korkumdan

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    led sinyali takmak için neden flaşör lazım ki motorun kendi üzerindeki olmuyor mu? Flaşör illaki de lazımsa eline geçince anlarsın zaten nasıl bağlandığını kolaydır... Ben hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar bu tarz montaj işlerinde mantıklı düşününce çözümü kolay aga dert etme

---------- Post added at 03:48 ---------- Previous post was at 03:42 ----------

ben motoplus fuarına saklıyorum nakit ve k.kartlarımı manetler, aynalar, gidon topuzları vs. Fuarda çok güzel şeyler gözüme çarptı geçen sene alamadım pantolon alınca param bitti bu sene cıbırıma alcam herşeyi

Bu arada Taylandlı arkadaş (Kürşat Tekin) 600 700 dolar a 150cc kit ayarlayabileceğini söylemişti ptt kargo ile gönderip parasınıda teslimatta alabileceğini söylüyordu bir kaç kişi birden yaparsak bu işi daha uyguna mal olabilir ne dersiniz beyler? Şu an değil de birkaç ay sonra düşünebilirim ben...

Motosikleti
    gökhan süper olur yaza doğru haberleşelim bir kaç kişi olursak çok güzel olur hem ortak bir usta bulup hepimiz aynı ustaya yaptırabiliriz nasıl olur ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler