Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    [IMG][/IMG]

Bu da bizim MZ ..Ne zamandır bir resmini koymak istiyordum bugüne kısmetmiş.. Sağlıcakla
    bsabora, alp_tunay, 01ky232 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    arkadaşlar mz 251 in kaç kilo ve kaç beygir olduğunu söyleyebilirmisiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

internette baya bi baktım bazı yerlerde 125 diyo bazı yerlerde 128 diyo buranın ilk sayfasındada 153 yazmış başlığı açan arkadaş

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    128 kg, 21 hp

Mz_251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1996
    [IMG][/IMG]

şu jant tellerine ne yapabilirim biraz paslandılar

Motosikleti
    Güzel motor.Genelde ön teller zamanla paslanır ön diskten dolayı iyi silinemediğinden. Pas fazlaysa yapılabilecek bir şey yok. Azsa pas sökü uygula.

Motosikleti
    MZ ETZ 251/1996
    eyw
    tavsiye edebilecegin bi pas sökücü varmı?

Motosikleti
    Yok arkadaşım.

mz_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 150, MZ ETZ 251, MR 150 Vulture
    Alıntı Mz_251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...NR.jpg</a></a>

şu jant tellerine ne yapabilirim biraz paslandılar
    Slm. Paslanan teller için yeni jant teli ve nipel alarak iyi bir tamircide telleri değiştirebilirsin.Hem jant ayarı olur hem de pastan kurtulmuş olursun...

Motosikleti
    MZ ETZ 251/1996
    Alıntı mz_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm. Paslanan teller için yeni jant teli ve nipel alarak iyi bir tamircide telleri değiştirebilirsin.Hem jant ayarı olur hem de pastan kurtulmuş olursun...
    iyi bi usta bulursam dediğin gibi yaparım heralde

Motosikleti
    MZ 251
    selam arkadaşlar bende 1992 mz 251 etz var 1 haftaya kadar bi sıkıntı yoktu şuanda rölantide stop ediyor sanki benzin çekemiyor gibi şamandıra yeterli benzini verdiğini düşünüyorum karbüratör temiz ne yapmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim yapacam derken benzini ziyan ediyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

katılıyorum kardeş zaten pas iyice içine işlediyse pas sökücü kar etmez artık değiştir gitsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

bugün motoru ustaya gösterdim karbüratörün içindeki gaz pistonu aşınmış dedi karbüratörü değiştirmemi önerdi başına böyle bir sıkıntı gelen varsa rölantide stop etme ayar tutmama gibi paylaşım yaparsa iyi olur satygılar

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı MZ'Cİ SONER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende 1992 mz 251 etz var 1 haftaya kadar bi sıkıntı yoktu şuanda rölantide stop ediyor sanki benzin çekemiyor gibi şamandıra yeterli benzini verdiğini düşünüyorum karbüratör temiz ne yapmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim yapacam derken benzini ziyan ediyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

katılıyorum kardeş zaten pas iyice içine işlediyse pas sökücü kar etmez artık değiştir gitsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

bugün motoru ustaya gösterdim karbüratörün içindeki gaz pistonu aşınmış dedi karbüratörü değiştirmemi önerdi başına böyle bir sıkıntı gelen varsa rölantide stop etme ayar tutmama gibi paylaşım yaparsa iyi olur satygılar
    hocam motorun KM kaç ki karburatorun içindeki parça aşınsın?
    ANGARAJ

Motosikleti
    MZ 251
    kardeş öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim km bilinmiyor km teli kopuk ama motosiklet 1992 model ve ilk karbüratörü hiç değişmedi ve düzgün iken birden yapmaya başladı sürekli stop etme benzin çekememe gibi durumları var 100tl gibi bir fiyatı var karbüratörün 20 tl de boğaz (manifold) daha ucuz bulabilen bir arkadaş varsa çıkma sağlam havale ile alabilirim mesaj atarsa sevinirim teşekkürlerr

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    kardeş öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim km bilinmiyor km teli kopuk ama motosiklet 1992 model ve ilk karbüratörü hiç değişmedi ve düzgün iken birden yapmaya başladı sürekli stop etme benzin çekememe gibi durumları var 100tl gibi bir fiyatı var karbüratörün 20 tl de boğaz (manifold) daha ucuz bulabilen bir arkadaş varsa çıkma sağlam havale ile alabilirim mesaj atarsa sevinirim teşekkürlerr
    Fiyatlar bence gayet uygun hocam,
    şuan kullanmakta olduğum çin malı 200cc motorumun en pahalı parçası malesef ki karburatörü,
    yaklaşık 450tl gibi,
    hele boğaz manifoldu da 20tl gibi buda yeterince uygundur,
    hiç uğraşmadan direk bunları kullanman en doğru seçim olabilir,
    tabi önce araştırıp daha ucuzu varmı diye bakmak gerek birde karburatör tamirkitleri var acaba senin işini görür mü?

http://www.rialli.com/urunler/motosiklet-yedek-parca/341_karburator-ve-filtre-grubu/9298__karburator-tamir-takimi-125-150cc-cg-serisi/
    ANGARAJ

Motosikleti
    MZ 251
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar bence gayet uygun hocam,
    şuan kullanmakta olduğum çin malı 200cc motorumun en pahalı parçası malesef ki karburatörü,
    yaklaşık 450tl gibi,
    hele boğaz manifoldu da 20tl gibi buda yeterince uygundur,
    hiç uğraşmadan direk bunları kullanman en doğru seçim olabilir,
    tabi önce araştırıp daha ucuzu varmı diye bakmak gerek birde karburatör tamirkitleri var acaba senin işini görür mü?
    http://www.rialli.com/urunler/motosiklet-yedek-parca/341_karburator-ve-filtre-grubu/9298__karburator-tamir-takimi-125-150cc-cg-serisi/
    Sağolasın kardeş zaten aşınmalar karşılıklı olduğu için tek parçanın değişmesi uzun süreli bir çalışma yapamayacaktır. kısa zamanda aynı arıza oluşaktır zaten motosiklet biraz eski olduğu için karbüratör fiyatı da yeni motosikletlerinkine göre daha ucuz kalıyor en iyisi yeni karbüratör almak fiyatlarda hep 90-100 lira arası almaktan başka çare yok

Mz 251 Elektronik Beyin Hakkinda

Merhaba Arkadaşlar Bana Mz 251 Elektronik Beyin lazım Nasıl Bulabilirim?

Motosikleti
    MZ 251
    ACİL!!!!Arkadaşlar bu sabah motora bindim 10 dk kadar gezdim ve garaja

koyacakken gaz kolu sıkıştı karbüratördeki pistonun sekmanı çıkmış oratalıkta yokkkkk büyük

ihtimal motor içeri çekti zaten büyük bir horlama yaptı şaştım kaldım içerideki hasarı ne

durumdadır şimdi motoru açtırmaya korkuyorum kendim MZ!İN servis filmini izleyip üst kapağı

söküp baksam sıkışıp kaldımı diye toplayabilirmiyim yardımcı olun buralarda ustası yok....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ACİL!!!!Arkadaşlar bu sabah motora bindim 10 dk kadar gezdim ve garaja

koyacakken gaz kolu sıkıştı karbüratördeki pistonun sekmanı çıkmış oratalıkta yokkkkk büyük

ihtimal motor içeri çekti zaten büyük bir horlama yaptı şaştım kaldım içerideki hasarı ne

durumdadır şimdi motoru açtırmaya korkuyorum kendim MZ!İN servis filmini izleyip üst kapağı

söküp baksam sıkışıp kaldımı diye toplayabilirmiyim yardımcı olun buralarda ustası yok....
    Hasar verdiğini sanmam...Eksozdan atmıştır büyük ihtimal....
    Ayak marşı basıyorsa sorun yoktur....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

cevap veren yokmu arkadaşlar Mz 251 ORJİNAL Elektronik Beyin lazım nerden Bulabilirim?

Şahin__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 ModeL Mz etz 251
    http://www.mzparcalari.com/mz-etz-25...sor-beyin.html

Aradığın burada var ama orjinal değil sanırım taiwan malı

Motosikleti
    Şu an ayak marşına basabiliyormusun?Segmandan kastın iğne sabitleyicisi olsa gerek.Hafif bir parça vede ince ezilebilir.Krank yuvasınada kaçabilir bu halde.Kaçarsa ne olur?:Binlerce devirde dönen mekanizma ezebilir onu.Bilya aralarına girermi?girer(parçacıkları).Zarar verirmi verir.Egzos çıkışına kadar bütün gidebilirmi? Biraz zor.Peki ne yapmak gerek?Motor arka burcundaki üst saplamayı sök,takozu sök,motor aşağı eğiliecek,silindir kapağını ve silindiri çıkar.Pistonu yavaş yavaş çevir.Şansın varsa gelir.Sarı bir parça mıknatıslı bir alet işe yararmı bilemiyorum.Denemek lazım yinede.O boşluk dar bir yer.Sökük haldeyken içerisini 2 zamanlı yağ ile doldur yukarı çavirme esnasında dalgalanmayla gelebilir.(Yalnız takarken yağı geri al bir hortumla en çok yarım çay bardağı kalacak şekilde bırak)Komple blok sökme işine kendine güvenmiyorsan girme.Başa çıkamazsın.Bak!Bu işlemleri yapmadan önce egzosu sökeceksin zaten.Onun için önce egzosu sök hem silindirden ,hem alt deve boynuyla susturucu arasından,hemde susturucuyu.Tıklat bakalım yere yavaşçana kendisi veya parçaları gelecekmi?Nasibin vardır belki diğerlerine gerek kalmaz.Kolay gelsin .Neticeyi alalım.İlginç olay yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler