Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Aynen de öyle oldu zaten Adem... :D yarın bir şırınga alacağım eczaneden yağı üstten boşaltmak için... Ya bu MZlerde altta yağ tahliye vidası yok galiba inciğine cıncığına baktım ama tekeri sökmedim, ya komple sökeceğiz ya da bu sayfada söylemişler, şırıngayla çekeceğiz yağı... Valla sol keçe yağ kaçırıyor, az da su almış içine yağmurlarda... işim zor anlayacağın. 15 cc çok az değilmi? 100 cc civarı olması lazım yani bir pet bardak kadar?? Zaten iyice sağ sol ayarsız oldu, Galiba komple sökeceğim öyle gözüküyor... Dediğin gibi azar azar ekleyerek bulacağız galiba doğru miktarı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Ha bir de motorun ön tarafı ağır, takoz da ayarlamam lazım yokksa tekeri sökünce güm diye iner aşağıya motor... Ya da on kilo karpuz aldım akşamüstü daha kesmedim, onu arka bagaja koyacağım tahteravalli hesabı...
    The man who knows everything chooses to know nothing...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ilk önce yağ kaçıran keçeyi söküp yenisini takman lazım. Hatta tek satılmaz ikisini bir değiştir. Ne şırınganan çekçen? Sök boruları tepesindeki vidaları aç,ters çevir aksın. Zaten keçeleri değiştireceksen boruları sökmen lazım. Otomatikman boşalacaktır. 30 cc ye çıkarttım hatrın kırılmasın eksik gelirse tepedeki vidaları sök 5er cc ekleme yap. Taki orta ayarı bulana kadar

Motosikleti
    ya Titanların ön amortisör hakkaten çok ince... Heralde o yüzden az yağ alıyor... MZ kullanıcılarının 96. sayfasında güzel tarif var amortisör için. 75cc'de anlaşalım Adem Ama dediğin gibi azla başlamak lazım, nasılsa eklemesi kolay olur... Bakalım keçeleri bulabilcek miyim? Ya motoru sökünce parça aramak çok gıcık, otobüs dolmuş harbiden çekilmiyor bu sıcaklarda... Karpuzu da kestim bu arada...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ulen teo abim bi alemsin haa. Geceleri çıkıyon hep piyasaya gerçekten titanın ön amartisör boruları ince bi çok motora göre.babamda hero honda 100 cc var. Benim borulardan kalın. doğrudur. Kalınsa daha çok yağ alır tabi ekleme yaparsın duruma göre.

Motosikleti
    Ee gecelerin adamıyız... Ya sorma Lokum internet aldım da başa bela... Gece 3 te açıyorum, para boşa gitmesin... Şaka bi tarafa çoğu zaman 3e kadar mecbur bekliyorum, yoksa 2 saatte 2 TL, 23 saatte 2 TL... Almaz olaydım. Sen de geceleri nettesin hep, yoksa iştesin de arada nette mi geziyon?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    teo abim cepten sınırsız internet ayda 8 tl ama şu sıralar sınırsız yok eski aboneyim biraz yavaş ama mt mobil,facede iyi. Sınırsıızz. Ne bilgisayarım var nede bağlı internetim. Sadece cep

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    benzin aldım yağı depodan dolduruyorum çok ekledim galiba değişik değişik hareketler yaptı bolca beyaz duman benzini boşalttım yeni benzin koydum sorun hala devam ediyor ama eskiye dönüş sinyalleri var nasıl düzelticem bunu yardım eder misiniz karbüratör mü nedir olay çok ısınıyor motor patlar gibi öne atlıyor

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Abi buji yağlanmıştir bi bak gerekirse değiştir dumanı ısınana kadar atması normal yağınıda iyimbi marka al castrolun 1l si 8tl ben gayet memnunum yağdan

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    sağolasın eko sorun meksefe ya öldürdü beni ikinciye değiştirdim hep sorun elektronik yapıcam sistemi gereken parççaları nereden alalım var mı bir bilgisi olan 2 tane parça gerekiyormuş galiba

Motosikleti
    abi sen araştırda senin motoru komle elektroniğe çevir bizimkiler gibi olsun aküsüz bile çalışır

Motosikleti

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Bence elektronik beyinli yapma verimi düşer motorun... Zevk dahi almazsın motordan, bu arada satılığa çıkarmışsın motoru... Neden satıyorsun böyle güzel bir motoru ?
    Listen to Your Heart

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bencede satma.motor temiz, eski motorların illaki bakımı olacak, hatta bazen bezdirecek.mzler güzel bir hobi motoru klasikte değil yenide değil ortada.parçada bulunuyor.elektronik beyine gelince bu milenyum kasa türk mz leri elektronik, kullananlara sormak lazım.acaba elektronik ateşlemenin motorsiklete bir zaraı var mı?

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    kelepir kawasaki 750 r buldum bir tane alıcam onu para lazım değerini veren olursa satıcam motor böyle temiz kalırsa 10 yıl sonra klasik olur zaten aslında bekletmek lazım ama para da lazım

Motosikleti
    Arkadaşlar size birşey danışayım benim motor aldığım günden belli bir kez olsun stop etmedi rölanti saat gibi maşallah ama aklıma takılan bişey var tüm viteslerde 7000 devirden sonra isteksiz acaba diyorum hava yarında sıkıntımı var yada karbüratörde orjinal karbüratör ayarını bilen dökümanı olan varmı birde güncel yakıt tüketimleriniz nedir benim 20 tl 4.4 litre benzinle 85-95 arası gidiyor
    birde ön dişliyi sökemedim vitese felan taktım nasıl sökerim

arkadaslar merhaba oncelikle hepinize cok tesekkurler, burda paylastiginiz degerli bilgilerden cok sey ogrendim ve ogrenmeye de devam ediyorum, sizden bir ricam olucak eskisehirden bir etz 251 alicam motor oldukca temiz guzel gorunuyor ancak yinede emin olamiyorum, eskisehirde bildiginiz tanidiginiz guvenilir bir usta varmidir motoru gosterebilecegim......bu arada ben ankarada yim....simdiden tesekkurler.

Motosikleti
    Arkadaşla yeni başlık açmayı bilmediğim için buraya yazıyorum;
    1)Plakası mavi tr olmayan yani eski plaka olan
    2)Ruhsatı eski
    3)muayene yok
    4)sigorta yok
    böyle bir motorsikletin devir işlemleri ne tutar?
    Benimbildiğim noterden devir yapılır, sigorta yapılır traafikten işlemler yapılır sonra muayene yapılır.yalnız muayene satışa engel olmazdı şimdi ise trafik muyeneye yolluyormuş doğrumudur.yani ruhsatı çıkarıp gönder miyorlarmı.benim derdim motoru üzerime alıp muaynesini bir başka zaman yaptırmak.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşla yeni başlık açmayı bilmediğim için buraya yazıyorum;
    1)Plakası mavi tr olmayan yani eski plaka olan
    2)Ruhsatı eski
    3)muayene yok
    4)sigorta yok
    böyle bir motorsikletin devir işlemleri ne tutar?
    Benimbildiğim noterden devir yapılır, sigorta yapılır traafikten işlemler yapılır sonra muayene yapılır.yalnız muayene satışa engel olmazdı şimdi ise trafik muyeneye yolluyormuş doğrumudur.yani ruhsatı çıkarıp gönder miyorlarmı.benim derdim motoru üzerime alıp muaynesini bir başka zaman yaptırmak.
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Satış için engel yok..
    Noterden satışı aldıktan sonra emniyete gidiceksin...
    Ordan ek1 ve ek2 belgesini alıcaksın...
    biri ile muayeneye
    Biri ile de ruhsatını değiştireceksin...
    Sigorta yapmadan hiç bir iş yapamassın..
    Noterden direk sigortaya git... Ordan emniyete...
    Muayene yaptırmadan sana yeni ruhsat vermezler....
    Yani önce motoru emniyetten üzerime alayım muayeneyi sonra yaptırayım yok... Olmaz
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Öncelikle ilgi alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.benimde niyetim masraflar çok olacağından dolayı muayneyi sonra yaptırmaktı, ama olmuyormuş artık yapacak birşey yok.acaba devir, plakayı mavi tr yaptırma, ruhsat nüshalarını yenileme sigortayla beraber kç tl tutar ortalama?muayene borcunu saymassak.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilgi alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.benimde niyetim masraflar çok olacağından dolayı muayneyi sonra yaptırmaktı, ama olmuyormuş artık yapacak birşey yok.acaba devir, plakayı mavi tr yaptırma, ruhsat nüshalarını yenileme sigortayla beraber kç tl tutar ortalama?muayene borcunu saymassak.
    Devir 70 lira..
    Sigorta 50 ile 100 lira arasında değişir bulunduğun ile göre...
    Plaka 35 lira
    e1v ek2 belgesi 20 lira
    onları doldurması 10 lira
    ruhsat sayfaları 50 şerden 100
    en az 10 lirada TŞFD bağış...
    Muayene hariç bu fiyatlara..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler