Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp bey mz 251 karbüratörünün şamandıra ayarını bozdum ya çok benzin gelip tahliyeden atıyor yada çok kapatım hiç benzin gelmiyor ayarını tutturamıyorum yardım ederseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.
    Şamandıranız sarıdan yapılmışsa onu tutan kolu eğip bükerek ayar yapıcaksınız... Taşırıyorsa benzini en az depolayacak şekilde bükmelisiniz... Biraz dikkat isteyen iştir... Çok fazla eğip bükmeye gelmez kırılabilir...
    Eğer plastikse şamandıranın ı yenisini almanız gerekebilir...

Asil kurt...
    senin arızan şamandradan olabilir... Yatmadan mütevellit pislik memeyi tıkamış ta olabilir... yeterli benzin depolanmadığından motorunuz bir süre gidip benzin bitince stop ediyordur....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Öncelikle teşekkürler.şamandıram sarıdan yapılmış çok ince bir ayarı var.birde karbüratörde iki meme var birisi üstte birisi alt kabda.üstteki 135 lik meme sizce normalmi.ben üsttekinede alttakinede sigorta teli koydum az yaksın diye.bir diğer sorunumda alt kabla karbüratör arasındaki conta kötüleşmiş orlingden kestim yine sızdırıyor conta bulamadım sizin bir öneriniz varmı.karton olur diyorlar.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkürler.şamandıram sarıdan yapılmış çok ince bir ayarı var.birde karbüratörde iki meme var birisi üstte birisi alt kabda.üstteki 135 lik meme sizce normalmi.ben üsttekinede alttakinede sigorta teli koydum az yaksın diye.bir diğer sorunumda alt kabla karbüratör arasındaki conta kötüleşmiş orlingden kestim yine sızdırıyor conta bulamadım sizin bir öneriniz varmı.karton olur diyorlar.
    135 lik meme biraz büyük.... 125 lik normal olanı... Büyük bir ihtimal fazla benzin gidiyor boğuluyor.... Ya da şamandıra fazla benzin tutmadığından meme de büyük olunca harcama çoğalıyor şamandıra benzin yetiştirmiyor....

O conta tek parça olmalı..Ek yeri kabul etmez... Bence klingirik (mantar) contadan kendin kesebilirsin...

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bu şamandırayı eğmeden önce herşey güzeldi.sigorta teli attım yakıt azaldı.contayı değişmek için söktüm sökerkende elim şamandıraya geldi ha şöyleydi böyleydi derkende ayar kaçtı.sizlerinde yardımıyla halledecez inş.

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Merhaba arkadaşlar nasılsınız Mz leriniz nasıl

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    sağol ben iiyim ama MZ paramparça :( fotolarını koyucam yakında ama nasıl bi konu açsam die düşünüyorum?

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    merhabalar mz on disliyi yenilemek icin illaki kirik olmasimi lazim zencir yeni disliyidemi yenilesem ayrica 16 disten 21 dise kadar farkliliklari var hangisini tercih edersiniz standardi 21 ama bi sorayim dedim yani tesekkurler

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru kullandığın bölge fazla rampalıysa ufak tak.
    çoğunlukla düz yolsa 19 veya 21 tak
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Kurban bayramınız mübarek olsun dostlar

selam arkadaşlar mz 97 modelli motorun yakıtını nasıl düşürebilirim 1lt ile 17km yapıyor(şehiriçi).

Motosikleti
    mz etz 1992
    kashmar54 kardes motor kullandigim yer duz 21 disli aldim birde motorumdaki zencir baklasi 128 aldigim zencir 130 lu proplem olurmu acaba selam kurban bayraminiz mubarek olsun

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    Arkadaşlar. motoru boyatmayı düşünüyorum depo ve yan kapaklar siyah olacak. ama iskelet için önerileriniz var mı?

Motosikleti
    mz 251
    slm arkadaşlar ben forma da motor tutkusuna da yeni başladım ancak hevesim kursağımda kaldı sizden yardım bekliyorum 94 model mz var piston altındaki bilyeyi dağıtmış o parçalarıda silindir içine alınca motor rektefelik oldu neyse tabi artık iki zamanlı motorla uğraşacak usta nerde bende kendim motoru açtım rektefe ettirdim yeniden topladım fakat şimdi çalışmıyor sizce sebebi ne olabilir.yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    MZ/96 - 301
    Alıntı recepmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben forma da motor tutkusuna da yeni başladım ancak hevesim kursağımda kaldı sizden yardım bekliyorum 94 model mz var piston altındaki bilyeyi dağıtmış o parçalarıda silindir içine alınca motor rektefelik oldu neyse tabi artık iki zamanlı motorla uğraşacak usta nerde bende kendim motoru açtım rektefe ettirdim yeniden topladım fakat şimdi çalışmıyor sizce sebebi ne olabilir.yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
    Merhaba kardeşim, bu soruna en iyi cevap ustaların ustası Alp beyden gelecektir, ondan gelecek cevabın mutlaka bekle sabret mutlaka yazacaktır. Sevgiyle kal, en kısa zamanda güzel haberlerini duymak dileğiyle...
    Not: Bizim memlekette olsan senin sorunun 1 günde tamamdı, uzakmısın Karaman'a.
    [COLOR="Magenta"][I][B]LÜTFEN DAHA YAVAŞ, ÇÜNKÜ YAŞAMAK ÇOK GÜZEL.[/B][/I][/COLOR]:rendeer:

Motosikleti
    mz 251
    kastamonu'dayım ben kardeşim alp ağabey nerelerdesin sen yav!! motorum öyle cansız yatarken yanına gidesim gelmiyor.

Motosikleti
    MZ/96 - 301
    kastamonu'dayım ben kardeşim alp ağabey nerelerdesin sen yav!! motorum öyle cansız yatarken yanına gidesim gelmiyor.
    Recep kardeş muhtemelen Alp beyin bir işi çıkmıştır, meraklanma görecek ve cevaplayacaktır sorunu, nasıl olsa havalar müsait değil binemiyoruz, bu bahane ile yavaş yavaş daha sağlıklı tamir edersin motorunu... Bu arada Kastamonu merkezdemisin, Pınarbaşı'da görev gereği kalmıştım bir süre..Selamlar hemşehrim...
    [COLOR="Magenta"][I][B]LÜTFEN DAHA YAVAŞ, ÇÜNKÜ YAŞAMAK ÇOK GÜZEL.[/B][/I][/COLOR]:rendeer:

Motosikleti
    mz 251
    a.s. hocam evet merkezdeyim ben bu şehire yerleştiğime ilk defa bu motor yüzünden üzülcem heralde abi ben inşaatçıyım ne anlarım motor tamirinden usta kıtlığı yüzünden oldu zaten ne olduysa. şu çin
    motorlarının bi iki vidasını söküp takan ustayım diye dükkan açıyo bide iki zamanlı motorla uğraşmam demeleri yok mu hasta ediyorlar insanı.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Biraz ara verdim internet olayına....
    Parçaları iyi bir şekilde monte ettiğine eminsen büyük ihtimal elektrik aksamında var problem... Eğer buji piposunu motor bloğuna tutup ayak marşına bastığında kıvılcım çıkıyorsa sorunun daha da kolaylaşacaktır... Ufak bir platin ayarıyla halledebilirsin... Bizle buna avans ayarı da deriz...
    Ha kıvılcım çıkmıyor a dönersek mutlaka bir bağlantıyı yanlış yapmışsınızdır.... Tekrar kontrol etmeniz gerekir bağlantıları.....
    Mzlerde benzini tamamsa, elektriği geliyorsa çalışmaması için hiçbir sebep yoktur....Sadece ince ayarlarda vardır aksaklık...

Motosikleti
    mz 251
    motoru ilk topladığımda buji ara sıra ateşlemiyordu pilatini değiştirdim şimdi ateşlemede sıkıntı yok. bujiyi söküp silindire biraz benzin döküp basıyorum sonuç yine aynı. bi süre bastıktan sonra sıkışan çiğ benzini atıyo o kadar başka tık yok vurdura vurdura sonunda zincir de kırıldı sanırım ek parçasını düzgün takamamışım.

Motosikleti
    mz etz 1992
    yeni bing carburator aldim cikle telini cok zor taktim ozel kendi teli ama kisa geldi olmadi bende bir santim kadar dis kablosunu kestim motoru calistirdigimda gazi kendi kendine yukseliyor cikleyi cekiyorum stop etmiyor bilginiz varmi acaba selamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler