Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Nesim_84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kimindir acaba sinan Üzerindeki modifiyeler hakkında bilgin varmı?
    Modifiyesi yok..Mz in BAGHİRA sı o...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Buram buram kalite kokusu yayılmakta ...

Bilmezmiyim canımmm, bende de aynısı var
    Sadece değiştirilen parçaları sormak istemiştim, benzin kapağı, ön zincir muhafaza, arka stop lambası ve plakalık, egzos üstü ve ön fren yağının olduğu kaptaki baghira amblemi, gidon, ve bir kaç parça daha

Nesim kac paraya aldın baghirayı ,?

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MZ baghira resimlerini http://www.mz-baghiraforum.de/forum/ bu siteden almıştım

Alıntı Mzetz251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nesim kac paraya aldın baghirayı ,?
    Yaklaşık 6000e mal oldu bana, ama fazlasına bile değer bu canavar

Link için teşekkürler sinan. orayı inceleyim biraz

Motosikleti
    mondial 125 uag
    herşeyi güzel motorun ama yolda kilitledimi insanın hayatı gözünün önünden geçiyor yasadım o duyguyu ama benzini yaglı kattınmı kilitleme olayı olmuyor arkadslar 97 yaglı benzin katın tavsiyem motor daha saglam oluyor

Mz lerin yağlama deposuna güven olmaz kendin koyucan yağını bişe olmaz :D bnm mz'de yağlama deposunu iptal ettim

Alıntı Nesim_84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 6000e mal oldu bana, ama fazlasına bile değer bu canavar

Link için teşekkürler sinan. orayı inceleyim biraz
    birşey değil ne demek
    vermiş olduğum link http://www.mz-baghira.de/index1.htm bu sitenin forum kısmı eğer bu linkten bakarsan başka bölümleride görebilirsin. bu arada sen deki baghira kaç model ne kadar zamandır kullanıyorsun? Aslında ben de bir baghira sahibi olmak istiyorum ama Türkiye ye az sayıda geldi diye biliyorum temiz ve orjinal bulabilmek de çok zor olur diye düşünüyorum.
    yani böyle olsun istiyorum ama nerdeee, geç kaldık anlayacağın

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    arkadaşlar mzlerın 301 lerin yakıt tüketini bilen var mı ve bu motorların diğer motorlardan farkı nedir dış görünümü pek iç açıcı deilde tercih edilmesinin bi sebebi olmalı
    bi tane 2004 model mz buldumda duruma göre alıcam

Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mzlerın 301 lerin yakıt tüketini bilen var mı ve bu motorların diğer motorlardan farkı nedir dış görünümü pek iç açıcı deilde tercih edilmesinin bi sebebi olmalı
    ortalama 20 kuruş kmde yakıyo.karbüratör memesi küçülterek 15 kuruşa düşürebilirsin.mz lerin en tutulanı 251 olanı. 301 ler ise daha fazla beygiri olduğu için alınıyo daha güçlü yani. 251 lere nal toplatır

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    mz'in 660cc lik eski tenere motoru kullanan baghira gibi modelleri, ureticiyi malezyali bir firma satin aldiktan sonra cikti, su an Almanyadaki fabrika kapali hatta gece klubu oldu, yedek parcalari hala yurt disindan temin edilebiliyor, uygun fiyatli olursa alinabilir, wp amortusorlu motor isterseniz bunlar disinda tek alternatifiniz KTM'ler.

Motosikleti
    97 mz251,2005 jinlun 150,2003 seyhan 251
    mettoxin kardeşim valla bende 2003 251 var kmde 0,24-0,25 falan yakıyodu.karbüratör,hava filtresi,buji falan değiştim nihayet 0,16 ya düşürdüm şehir içi.301 lerde heralde bi 20 kuruş fazla yakar.
    unutma herşey 1 saniye içinde olur.

Motosikleti
    Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru MZ bağlılık yapan bir motor.Sağlamlığı,basit gibi görünen tasarımının altında yatan mühendisliği,düşünsenize aynı tarz makine silsilesi1960 lardan beri kullanımda ki bu kanıtlanmışlığının göstergesidir.Bu tarz en son kullandığımız modellere kadar ulaşmıştır.Hızı yol tutuşu ,motosikletin neredeyse tamamında kullanılan alüminyum verdiği hafiflik ,sağlamlık ,paslanmazlık,seriliği,benzin deposu(bu benim kişisel tercihim) bu motorun tercih sebepleri.Her ne kadar 2 zamanlı olup biraz yağ ve duman dışarı çıkarsada ,elektronik marşı olmayıp geri tepsede bilenin bildiği vazgeçemediği kolay öldürülemez makine MZ ler....

Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat olarak pahalı bence

Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mz'in 660cc lik eski tenere motoru kullanan baghira gibi modelleri, ureticiyi malezyali bir firma satin aldiktan sonra cikti, su an Almanyadaki fabrika kapali hatta gece klubu oldu, yedek parcalari hala yurt disindan temin edilebiliyor, uygun fiyatli olursa alinabilir, wp amortusorlu motor isterseniz bunlar disinda tek alternatifiniz KTM'ler.
    http://motoron.com.tr/1196-mz-yasiyor!.aspx
    gece klubu olduğu dediğin fabrika uzun zamandır kapalı zaten malezyalı şirketten sonra Zschopau -Hohndorf ta üretim yapmaya başladı. Kişisel fikrim MZ artık son kozlarını oynuyor..

Motosikleti
    sesi sesiiiiiiii hele gazlayınca hafif dişli tıkırtısıyla beraber motorun o ince metalik sesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:40 ----------

"gece klubu olduğu dediğin fabrika uzun zamandır kapalı zaten malezyalı şirketten sonra Zschopau -Hohndorf ta üretim yapmaya başladı. Kişisel fikrim MZ artık son kozlarını oynuyor.. "
    MZ fabrikasıyla ilgili yorum yapmam hata olur tabiki özellikle de geleceği ile ilgili ama eski şaşalı günlerinde olmadığıda bir gerçek.İki Almanya nın birleşmesinden sonra kalkan devlet desteği neticesinde dünya ölçütünde rekabet edemediği de ...Ama yıllar yılı geniş halk kesimleri için üretim yaptı MZ .Belkide en çok sevilme nedenlerinden biride bu.Ona binenler pahalı makinedaşlarına binenlerden pekde geri kalmadı doğrusu.

S.a Millet Mz in Şanzuman vidaları acılmıo tornavidanın en iyisini aldım gene acamadım vidalar Nasıl Acılcak Yawwwww tamirciyede para vermek istemiom Bi vidaları Acamadım KALDI

Alıntı Mzetz251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a Millet Mz in Şanzuman vidaları acılmıo tornavidanın en iyisini aldım gene acamadım vidalar Nasıl Acılcak Yawwwww tamirciyede para vermek istemiom Bi vidaları Acamadım KALDI
    pas sökücü sık tornavidayı çevirmeden önce çekiçle üzerine tıkla biraz. ve önce sıkma yönüne biraz çevirmeye çalış oynaması için.toplarkende alyan başlı civata kullan.benimkilerin hepsi 5 alyan çok kolay sökülüp takılıyo

Motosikleti
    affola ama şanzıman vidalarında bu problemin olmaması gerekir(yağın içindeler çünkü) bahse konu olan sol kapak mı acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler