Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz 301 etz
    en son pazarlıksız nakit fiyatı 2.000 tl ye bırakırım
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...:queen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrika verisi 26 hp..Ama 2 zamanlılardan herzaman aynı gücü almak zor... 28 e de çıkar 24 e de düşer.... Kullanmadaki sırlardan oluşuyor.....

Çok fantastik bir motordur Mz ler.... Kıymeti hala bilinmiyor ona yanıyorum...
    evet kiymeti bilinmiyor...adam alıyo 10yıl kullanıyo satıyoo,,,

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar,herkese selamlar, 1998 model 251 sporstar MZ buldum.28000 km de 1400 istiyor.sizce motor fiyatı eder mi? daha sonra parça sıkıntısı,temin sorunu yaşarmıyım,tecrübelerinizden faydalanmak isterim,iyi muhabbetler....yorumlarınızı bekliyorum

Alıntı tolgatumlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha sonra parça sıkıntısı,temin sorunu yaşarmıyım,...

Bu soruyu 5 yıl önce sorsaydın hayır derdim.O zamanlar bugün kuryelerin uğrak noktası olan motosiklet parçacılarında mz ve jawa parçası doluydu.Ancak ne zaman çin malı motorlar yurda giriş yaptı ve kurye işi yoğunlaştı, mz jawa olayı yavaş yavaş bitti.

Şu anda motosiklet yan sanayi genelde bu motorlara parça üretiyor.Eskiden mz, jawa parçası üreten imalathaneler bugün ybr, vs. parçası üretiyor.Ancak halen yukarıda bahsettiğim dükkanlarda mz jawa parçası bulmak mümkün.Stoklardaki parçalar bunlar.İleride tamamen bitecek.Mz için bir parçayı Bursa'da ki bir dükkandan, diğer parçayı İstanbul'dan falan bulabileceğiz.

Şu anda parça sorunu yaşamayabilirisin ama birkaç yıla kalmaz sorun çıkacaktır.

bnn de bi mz var etz 251 180 dio yokuş da hiç bayılma yok

Motosikleti
    mobilyet 46 set
    murat abi mz halen sende duruyormu

Motosikleti
    MZ ETZ 251
    arkadaşlar bir sorum olucak şimdi motorum yatak sardı mz 251 motorum bundan önce yatak sarmasında 301 olmuş gömlek felan değişmiş şimdi tekrar sardı kitlendi piston ne olucak şimdi gömlek felan değişiminde 350 jawa pistonu uyarmı yada nasıl bir piston takıcagız... ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:22 ----------

kaçlık piston olucak yakıtı ne olur gidişi felan _? cevaplarınız için şimdiden tşkler...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı murat-0634 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olucak şimdi motorum yatak sardı mz 251 motorum bundan önce yatak sarmasında 301 olmuş gömlek felan değişmiş şimdi tekrar sardı kitlendi piston ne olucak şimdi gömlek felan değişiminde 350 jawa pistonu uyarmı yada nasıl bir piston takıcagız... ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:22 ----------

kaçlık piston olucak yakıtı ne olur gidişi felan _? cevaplarınız için şimdiden tşkler...
    350 nin kurtarıp kurtarmayacağını rektefiyeci söyler sana.... İlla jawa pistonu olacak diye kaide yok.... Jawalar çift silindir... Jawanın tek silindiri 175 cc... Sen küçültmeyemi çalışıyorsun anlamadım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Resimler de süpermiş.....................

Motosikleti
    MZ 301
    abi bi kere çıktım 301 mz üstüne çok vitesli motor kullandım ama bir den dördüncü vitese kadar tek teker gidememiştim iki zamanlı olmasına rağmen motor mütiş ar6 var ama mz bindikten sonra üztüne çıkmaz oldum tamamen bi hastalık oldu mz herkese tavsiye ederim)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:17 ----------

bu arada parça sıkıntısı yok demeyin sadece eksozunu ankara ısparta ve konyada bulamadım bu sadece orjinal egzosu bulamadığım ve hala arıyorum bu konuda banada yardımcı olursanız seviniirim saygılarımla....

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı efsane32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bi kere çıktım 301 mz üstüne çok vitesli motor kullandım ama bir den dördüncü vitese kadar tek teker gidememiştim iki zamanlı olmasına rağmen motor mütiş ar6 var ama mz bindikten sonra üztüne çıkmaz oldum tamamen bi hastalık oldu mz herkese tavsiye ederim)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:17 ----------

bu arada parça sıkıntısı yok demeyin sadece eksozunu ankara ısparta ve konyada bulamadım bu sadece orjinal egzosu bulamadığım ve hala arıyorum bu konuda banada yardımcı olursanız seviniirim saygılarımla....
    Beypazarında murat diye bir tamirci var... Teli falan daha önceki sayfalarda olması lazım.... Birde onu ara istersen....

Alman ların eksozunu belki bulamassın ama seyhanlarınki muhakkak vardır....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    0 değilde 2. el isterseniz bi sürü var tanıdığm yerde...alın nikelaj yaptırın...

Motosikleti
    MZ 301
    arkadaş gayet net cevap vermiş bana kalırsa bu performansa karşılık benzini kokluyor bile :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:35 ----------

ya egsozumda herhangi bir sıkıntı yok ama altını taşa çarpmışlar biraz ezik sırf o yüzden değiştirmek istiyorum ama bulamadım :(((

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:37 ----------

kardeş kusura bakma ben 301 mz kullanıcısıyım 251 gibi ne bayılma yapıyor ne sarsıntı deneesi bedava aradaki farkı gör ..

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba ben Arda. Motora yeni başlayacağım. Uzun süredir model araştırıyorum en son ybr de karar kılmıştım ta ki geçen gün mz yi keşfedene kadar. Özellikle 251 gayet cazip görünüyor. Yalnız aklıma takılan birkaç konu var. Öncelikle mz nin başlangıç motoru olarak dezavantajları var mıdır. İkincisi, seyhan 251 mi yoksa mz 251 mi hangisi daha mantıklı. Seyhanlar fiyat olarak daha düşükler (fiyatları sahibinden.com da araştırdım) fakat sağlamlığı ve ömrü konusunda bi fikrim yok. Mz lerin sağlamlığından şüphem kalmadı ama az km yapmış bir mz ortalama 2000 tlye satılıyor. Fiyatları seyhanlarla aynı olanlar( 1500-1400) genellikle 30binlerde. İkinci el bi mz için 30bin çok mudur değil midir. Bir de parça konusunda seyhanda daha az sıkıntı yaşarım gibime geliyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Alıntı ghachos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba ben Arda. Motora yeni başlayacağım. Uzun süredir model araştırıyorum en son ybr de karar kılmıştım ta ki geçen gün mz yi keşfedene kadar...

Sevgili Arda, hiç bulaşma git ybr al.Bu motorların zamanı geçti artık.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ghachos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba ben Arda. Motora yeni başlayacağım. Uzun süredir model araştırıyorum en son ybr de karar kılmıştım ta ki geçen gün mz yi keşfedene kadar. Özellikle 251 gayet cazip görünüyor. Yalnız aklıma takılan birkaç konu var. Öncelikle mz nin başlangıç motoru olarak dezavantajları var mıdır. İkincisi, seyhan 251 mi yoksa mz 251 mi hangisi daha mantıklı. Seyhanlar fiyat olarak daha düşükler (fiyatları sahibinden.com da araştırdım) fakat sağlamlığı ve ömrü konusunda bi fikrim yok. Mz lerin sağlamlığından şüphem kalmadı ama az km yapmış bir mz ortalama 2000 tlye satılıyor. Fiyatları seyhanlarla aynı olanlar( 1500-1400) genellikle 30binlerde. İkinci el bi mz için 30bin çok mudur değil midir. Bir de parça konusunda seyhanda daha az sıkıntı yaşarım gibime geliyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Bulabilirsen alman mz bak...89-91 modeller arası.... Ama seyhanlarda kötü değiller...
    30.000 km çok değil...En az 2 30 bin daha yapar hiç tasalanma...

s.a arkadaşlar

kardeş benim senin le az işim var msn =nacar_oglu_01@hotmail.com
    0542 343 33 94 bu da cep im acil yanlız .

slm bende motor bınmeye yenı basladım ve herzaman hastası oldugum yada oldugunu dusundugum mz'le basladım daha 2 gun oldu ve gayaet guzel 95 model 251

saygılar

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Lazair hoşgeldin bakalım MZ iyidir zamanla kendini sana kanıtlar zaten, bu arada avatarındakiler yamaçparaşütü motorlarımı? rizede bu tür uçuşlar yapıyomusunuz bende airline da pilotum tekrar hoşgeldiniz.

Motosikleti
    KISMETSE BU YAZ ;)
    hiçmi mzci kalmadı beyler biraz hareket yahu
    [img]http://i1001.hizliresim.com/2010/1/15/1059.jpg[img/]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler