Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz 251
    sevğili arkadaşım ben de parcasını ankaradan alıyordum ama kalmadı diyorsun çin motorları neslini tüketti mz in ben kırşehir deyim burada da parcası malesef yok burada zaten kullanan toplam 3 veya 4 kişi var onlardan kayseri ve nevsehir den alıyoruz diyorlar orda iyi bir usta bulursan sorunu kendisi çözer burada olsan bende çözerdim ona ğöre başka bir conta bulurduk ama buradan kusura bakma yardım cı olamıyorum
    müzisyen agırsiklet şampiyon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah headhunter dostum yine eskisi ğibi yollarda olursun artık mz le en kısa sürede ehliyetinide alırsan sorun kalmaz ben gecen perşembe aldım sanki yeniden motor kullanıyormuş ğibiyim istediğim yere ğidip ğeliyorum kafam rahat
    iyi dileklerin için teşekkür ederim mzcı bugün direksiyon sınavına girdim öğle sonu sonuçlara baktım 90la geçmişim inş. nasipse yaklaşık 1 hafta sonra önceki msj.ımda da belirttiğim gibi hem motorumu toplamış olacağım hem de ehliyetimle hasret kaldığım yollara çıkacağım.Çok az kaldı Allah'ın izniyle

hepinize iyi sürüşler dilerim...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    mz 251
    headhunter dostum mz in işleri bittikten sonra resim eklersen son halini ğörmüş oluruz efsanenin merak ediyorum nasıl topluyorlar makinayı bir de parca sıkıntısı cekiyormusun oralarda parcaları varmı acaba

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    headhunter dostum mz in işleri bittikten sonra resim eklersen son halini ğörmüş oluruz efsanenin merak ediyorum nasıl topluyorlar makinayı bir de parca sıkıntısı cekiyormusun oralarda parcaları varmı acaba
    hehe Başkalarının nasıl motor topladıklarını bilmiyorum ama ben gayet güzel toplayacağıma inanıyorum

Bu hasar tespitinden getirdiğim akşamki hali

Bu da birkaç gün sonrası.Akşamları stajdan/okuldan geldiğimde 1-2 saatlik çalışma ile şuan ki hali diyebilirim

Bir hafta içerisinde sipariş edilen malzemeler gelicek inş. sonrasında 2 günlük işZaten şimdi bizim burda millet bayadır motoru görmedikleri için motor hayatımın biteceğini düşünüyor ve benim onlara karşı güzel bi planım var

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    merhaba arkadaslar gecen gunler motoru yikadim calistirdim 2. 3 km sonra stop etti bujiye elektrik gelmiyor zincir dislisinin onundeki elektrik ureten sarz dinamasindan gelen 3/4 renkli kablo var akunun yanindaki sigara paketi buyuklugunde kutuya gidiyor ismini bilen varmi tahminim kutuyu yaktim galiba acip baktim kahverengi boya gibi ama kurumus yanik kokusuda yok yikadigima pisman oldum o kutudan oturagin altinda saseye monteli demir kutuya baglaniyor bobin vs yardimci olurmusunuz

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar gecen gunler motoru yikadim calistirdim 2. 3 km sonra stop etti bujiye elektrik gelmiyor zincir dislisinin onundeki elektrik ureten sarz dinamasindan gelen 3/4 renkli kablo var akunun yanindaki sigara paketi buyuklugunde kutuya gidiyor ismini bilen varmi tahminim kutuyu yaktim galiba acip baktim kahverengi boya gibi ama kurumus yanik kokusuda yok yikadigima pisman oldum o kutudan oturagin altinda saseye monteli demir kutuya baglaniyor bobin vs yardimci olurmusunuz
    MZi yıkama abicim ne yıkıyorsun güzelce sil geç.Ben çok çektim ondan yıkadığın zamanlarda buji kablosundan buji başlığına bir damla su gitse sürekli stoba çeker motoru taa ki kuruyana kadar.Senin yapacağın iş o buji başını kablosundan söküp,ksblo başını temizleyip,kurutup,düzgünce izole etmek ve tekrar yerine takmak...Kolay gelsin

Not:Buji başının içindeki küçük civata sayesinde;kablo, çekme işlemi ile çıkmaz!Buna dikkat ederek Kabloyu bir elinizle buji başını diğer elinizle tutup,bir civatadan somun söker gibi sola çevirerek çıkarınız!

Motosikleti
    250cc Chopper
    abiler benim mz in direksiyonu sola doğru az yamuk onu nasıl düzeltirim bana açıklayacak olan varmı?teşekkürler.
    0538 208 39 04 A (rh)+
    motorcu olmak bi ayrıcalıktır her insan motora binebilir ama her insan motorcu olamaz

Motosikleti
    94 model 251 mz
    Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MZi yıkama abicim ne yıkıyorsun güzelce sil geç.Ben çok çektim ondan yıkadığın zamanlarda buji kablosundan buji başlığına bir damla su gitse sürekli stoba çeker motoru taa ki kuruyana kadar.Senin yapacağın iş o buji başını kablosundan söküp,ksblo başını temizleyip,kurutup,düzgünce izole etmek ve tekrar yerine takmak...Kolay gelsin

Not:Buji başının içindeki küçük civata sayesinde;kablo, çekme işlemi ile çıkmaz!Buna dikkat ederek Kabloyu bir elinizle buji başını diğer elinizle tutup,bir civatadan somun söker gibi sola çevirerek çıkarınız!
    yaf bende hortumu heryere tutarım bugune kadar hıc yolda bırakmadı kereta yaf sanslıyım galıba
    yolun dogru ıse herzaman savas

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    korkut 250 abi al bi tane mz parayla mı sanki en kötü çin motorundan bile ucuz en kralı en fazla 1500 lira yapıyor
    Nasılsın mzcı arkadasım ben şu an cbf250 kullanıyorum ama yanımda birisi mz motosikleti deyince akan sular duruluyor .Mz 250 yada 301 i dört zamanlı olarak devam ettiremediler ahhhh ah devam etse öyle birşey olsun ilk ben gider alırım saygılar

hehe Başkalarının nasıl motor topladıklarını bilmiyorum ama ben gayet güzel toplayacağıma inanıyorum

Bu hasar tespitinden getirdiğim akşamki hali

Bu da birkaç gün sonrası.Akşamları stajdan/okuldan geldiğimde 1-2 saatlik çalışma ile şuan ki hali diyebilirim

Bir hafta içerisinde sipariş edilen malzemeler gelicek inş. sonrasında 2 günlük işZaten şimdi bizim burda millet bayadır motoru görmedikleri için motor hayatımın biteceğini düşünüyor ve benim onlara karşı güzel bi planım var
    Abiciğim seninde mz i cillop gibi toplayacağından eminim ALLAH yardımcın olsun saygılar

Motosikleti
    mz 251
    korkut abi 4 zamanlı değil ama dört zamanlı sayılır yag pompası sayesinde üzerine zaten yag eklemiyorsun saf benzinle kullanıyorsun o sebebten bir tane al bence hayallerini erteleme mesela ben 1972 70 veya 68 o modellerde jawa californıa 250 alacağım orjinal şekilde toplayacağım mz de duracak mz cocukluk hayalimdi ğittim aldım californıa da öyle bir buçuk iki milyarda oraya ğitsin boşver be abi içimde kalmasın kendine iyi bak ğörüşürüz

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992

hunter kardes dedigini yaptim ama bujiye atesleme gelmiyor ustaya goturmeden once elektrik olcme makinesiyle nereye elektrik gelmedigini ogrenecem insallah bobindendir bilgilendirdigin icin tesekkurler

Alıntı ocean84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaf bende hortumu heryere tutarım bugune kadar hıc yolda bırakmadı kereta yaf sanslıyım galıba
    ocean84 kardes isyerinde kullandigimiz sicak suyla yikamistim elektrik yerlerine tutmadim ama nasil oldu 2/3 km sonra stop etti bazen evde motorun hertarafina tutarim birsey olmaz neyse yakin zamanda ayaga kaldiracam

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    korkut abi 4 zamanlı değil ama dört zamanlı sayılır yag pompası sayesinde üzerine zaten yag eklemiyorsun saf benzinle kullanıyorsun o sebebten bir tane al bence hayallerini erteleme mesela ben 1972 70 veya 68 o modellerde jawa californıa 250 alacağım orjinal şekilde toplayacağım mz de duracak mz cocukluk hayalimdi ğittim aldım californıa da öyle bir buçuk iki milyarda oraya ğitsin boşver be abi içimde kalmasın kendine iyi bak ğörüşürüz
    Olacak kardeş olacak ama şimdi değil zamanı var daha Öyle bir toplattıracağımki insan binmeye kıyamayacak Zaten o çalışmasını, egsoz sesini duysam benim için yeterli saygılar Saat gibi tın tın tın tın tın
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    94 model 251 mz
    yaf bu zamanda hangı ustaya guvenecegımı sasırdım yaf gecen gun bırıne (asıl ustam degıl )gıttım kask koruyucu felan satıyodu orda benım motoru gordu hosuna felan gıttı ole sagına soluna baktı motoru calıstırırmısın dedı calıstırdım sonra bıraz motor sesını dınledı ve motorun sekmanlarında ses gelıyo dedı.
    ısın garıbı ıse bı hafta once kendı ustama goturdugumde motor saat gıbı calısıyo dedı

sımdı ıkı arada kaldım da ankara sozune guvenılır ıscılıgıne guvenılır bı mz ustası arıyorum bılenler yardımcı olsun (benım kendı ustamın ısmı akderedekı mustafa usta)

Motosikleti
    mz 251
    ocean 84 değerli dostum kasap sevdiği deriyi yere çalarmış bu yaramaz ğibicesinden 94 model yerli bir mz zamanının cogunu yatarak geçirmiş orjinal bir makinanın sekmanlarından cok ince bir ses gelmesi normal bir durum ama bunun bir sakıncası yok moral bozmadan başka sen canını sıkma motorun ğörünümü şaşesi kompresör ü düzğünse sorun yok ki öyle zaten benzin deposundan litreye 10 15 gram kadar yag kat sesi biraz kessin kendine iyi bak görüşürüz orjinal mz ustası

Motosikleti
    94 model 251 mz
    ıcımı rahatlattın saol kardes ama ben genede ankaranın en ıyı mz ustası kım onu ogrenmek ısterım normal bakım yaptırmak ıcın

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    slm mzci arkadaşlar.
    bende mz yok ama çok sevdiğim bir motordur mz.
    yaf bu zamanda hangı ustaya guvenecegımı sasırdım yaf gecen gun bırıne (asıl ustam degıl )gıttım kask koruyucu felan satıyodu orda benım motoru gordu hosuna felan gıttı ole sagına soluna baktı motoru calıstırırmısın dedı calıstırdım sonra bıraz motor sesını dınledı ve motorun sekmanlarında ses gelıyo dedı.
    ısın garıbı ıse bı hafta once kendı ustama goturdugumde motor saat gıbı calısıyo dedı
    benim tek segman mobilet için de segman sesi var dediler hatta 2 usta ayrı yerlerden söyledi. yaptırmaya param hiçbir zaman olmadı zaten gidişinde de çok problem olmadığı için yaptırmadım 4 aydır biniyorum maşallah şu an segman sesi artsa bile bir problem yok. gidişinden memnunsan hiç uğraşma bence.

Motosikleti
    94 model 251 mz
    motorun cekısınden gıdısınden cok memnunum ama yukarda soledıgım gıbı sozune ve ısıne guvenılır bı ustaya goturup baktırmak ısterım (bıraz pıpırıklıyımde sonucta canını emanet edıyosun) son kararımı ona gore verıcemde

Motosikleti
    mz 251
    ocean 84 sekmanından ses ğeliyorsa dahi bir şey olmaz yapacak bir şey yok yaptırmaya kalksan yine aynı olur değişmez orjinal motoru bozduğuna zaten değmez bir de orjinal parcasını bulamazsın dandik bir sekman takarlar üç ğün sonra daha kötü olur o şekilde devam

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Bugün mz ile kapıştım uçurdu beni

Motosikleti
    94 model 251 mz
    ocean 84 sekmanından ses ğeliyorsa dahi bir şey olmaz yapacak bir şey yok yaptırmaya kalksan yine aynı olur değişmez orjinal motoru bozduğuna zaten değmez bir de orjinal parcasını bulamazsın dandik bir sekman takarlar üç ğün sonra daha kötü olur o şekilde devam
    kardes ben motorumdan sıyaketcı degılım yada sorunu var demıyorum kı ıkı ustadan bırı yalan soluyo yaf bırı saat gıbı dıyo bırı ses var deyıp mıde bulandırıyo ses var dıyen ustadan sonra kendı asıl ustama goturdum adam dıyo ses felan yok bırader tıkırında motor dıyo senı kandırıp para tokatlıcak dedı

benım dusuncemde su bu ısın pırını bulurum ve artık ona gotururum motorumu

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün mz ile kapıştım uçurdu beni
    kardes senın zaten yarıs yapman hata yaf mz le bıde ıkı zamanlı bı motor bu yaf bu motorlar normal 4 zamanlı olan 251 lık lere bıle toz yutturuyor

varsın eskı tarz yada eskı teknolojı olsun ben motordan memnunum canavar gıbı guclu ve dayanıklı motorlar 6 yıldır bende bujısınden baska bıseyı degıstırmedım hangı cın motoru bole bı ıhtımal var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler