Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TWISTER KIRMIZI
    herkese selamlar. çoktandır forumu takip edemiyordum. bi de baktımki son okuduğumdan beri yaklaşık 30 sayfa daha eklenmiş foruma. 4 saatte 30 sayfayı ancak bitirebildim. sizlerle paylaşmak istediğim bi konu var. motor kullanırken en çok korktuğum şey lastik patlaması. bu yüzden netten konu ile ilgili tüm forumları hatmettim. 2 hafta önce ankarada ambulans rallisi düzenlendi. burada gelen firmalardan birisi ambulansın lastiklerine ultraseal lastik zırhı zırhı isminde yeşil bi jel koymuş. ambulans çivili tahtanın üzerinden defalarca geçti ve yoluna devam etti. adamlarda şovlarını yapmış oldular. ben de zaten organizasyonda görevli idim hemen gittim adamların yanına ve benim cbf in lastiklerine de uygulattım bu yeşil jeli. daha 2 hafta oldu bu işlemi yapalı ve gerçekten işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama en azından artık bi çivi yüzünden lastik patlamayacak diye düşünüp daha rahat biniyorum motora. belki de kendimi kandırıyorum. zaman gösterecek. benim ustaya da sordum "böyle bişey yaptırdım ne dersin" diye, "yüksek hızlarda balans yapar o yüzden race motorlara uygulanmaz" dedi. ee bizimki race olmadığına ve yüksek hızdan kastı 200 üstü olduğuna göre bizim motorlara bi zararı da olmaz herhalde. işinize yarayacak bir bilgi olur diye paylaşmak istedim. herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kimi sağol....

erdocum benimde işime yaramıyor ama herkes servislere akın etse bir dahaki modellerde sorun çıkmaz...

hüseyin moturumuz dubles zaten korkacak bişey yok...Boğaz köprüsünde bir cam yarığı oldu ön lastike 90-100 e çıkmışımdır hissetmedim..Zincirlikuyuna geldim bide baktım gidon sertleşmiş...baktım önde eşşek kadar yarık...ulan nası gidiyo buna rağmen diye hayıflandım ve...24 saat sonra servise uzak bi yere gittim...akşam evdeydim...sabah Ümraniyeye geçtim o halde bişiy olmadı...biraz yavaş gittim sadece...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Dün yolda yagmura yakalandım bende 40 km mesafeden gelirken gelene kadar akla karayı seçtim ıslanmadık biyerim kalmadı bidon midon geçici çözüm abi bu motora kısın binilmez yavv ben bi motor daha bakıyorum kendime kymco people s200 tarzı veya biraz büyük lastik scoter satmıcam bunu ama durum böle olunca mecbur ya yakıt göstergesi hep aynı bozuk benimkide kırmızıda 200 km yol yapıyo değişse ne oda bozuktur resmen üretim hatası herkeste var bu problem en kalıcı cözüm depoyu fulledikten sonra km yi kontrol etmek ben bi depoyla 400 km falan gidiyorum yedekte hiç denemedim ama 360 arası yedege geçiyor yedekte 400 buluyorum daha gider belki ama yolda kalmayı gözüm yemiyor sonra alıyorum yakıtı.

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    beyler kedilerin koltuğunuza istila etmemesi için bir formül duydum denemedim zaten ben kapalı yere koyuyorum sıkıntısı olanlar bi denesin...
    şu pisuarlara tuvaletlere konulan naftalin kokulu bişey varya kötü kokuyu engelleyen ondan koyuyoyormuşsunuz selenin altına kediler terkediyormuş ortamı...uygulaması nasıl bilmiyorum ama sanırım bi file gibi bişeyin içine 2-3 konulup o şekilde konulur sele altına...bi deneyin işe yarıyorsa herkese tavsiye edelim

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    aslında iyi fikir ama bende nekadar işe yarar bilemem kedi inatcı motorun koltugunu söküp eve alıyorum genede tepesine cıkıyo ama denicem bunuda.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    hocam o zaman eczaneden bir boy serum alıyosun, eski bir ayakkabının dilini kesip iki delik açıp ikiye böldüğün serum lastiğini bu deliklere sıkıca bağlıyorsun, sonra Y şeklinde bir dal kesip serum lastiğinin diğer uçlarınıda bu sopaya bağlıyosun...daha sonra taşta olur ama ben meşe(bilye,misket,bilez,gar..) tavsiye ederim...neyse mermini sen seç seçtiğin mermiyi ayakkabı diline kıstırıp serum lastiğini iyice ger, Y harfinin arasından kediyi görünce lasitiği bırak...bi kaç defa bu uygulamayı yaparsan kedi medi kalmaz ortalıkta...meşe kullanmanı tavsiye ediyorum çünkü kediyi ıskalayıp duvara falan vurursan meşenin kırılan cam parçaları kediye denk gelebilir daha etkili yani )))))))

iyi uygulamalar...kolay gelsin

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o zaman eczaneden bir boy serum alıyosun, eski bir ayakkabının dilini kesip iki delik açıp ikiye böldüğün serum lastiğini bu deliklere sıkıca bağlıyorsun, sonra Y şeklinde bir dal kesip serum lastiğinin diğer uçlarınıda bu sopaya bağlıyosun...daha sonra taşta olur ama ben meşe(bilye,misket,bilez,gar..) tavsiye ederim...neyse mermini sen seç seçtiğin mermiyi ayakkabı diline kıstırıp serum lastiğini iyice ger, Y harfinin arasından kediyi görünce lasitiği bırak...bi kaç defa bu uygulamayı yaparsan kedi medi kalmaz ortalıkta...meşe kullanmanı tavsiye ediyorum çünkü kediyi ıskalayıp duvara falan vurursan meşenin kırılan cam parçaları kediye denk gelebilir daha etkili yani )))))))

iyi uygulamalar...kolay gelsin

evet güzel fikir bunuda denemek lazım EY AHALİ nerde bu millet metehan abi neyaptın yoksa motoru yaktında ondanmı kayboldun bakayımcıbıf ler ne alemde.

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet güzel fikir bunuda denemek lazım EY AHALİ nerde bu millet metehan abi neyaptın yoksa motoru yaktında ondanmı kayboldun bakayımcıbıf ler ne alemde.
    valla kanka 2 gün yazmadık işte görüyon...uyuz oluyom ben cbfcilere valla abi...bön bön izliyolar...yav Kymcoucların bi topiği var veya cbr 125 cilerin...car car muhabbet...neyimiz eskik onlardan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ya gerçekten neden böle oluyo bu iş ya bende tasınacam yakında kymco cuların yanına harbiden buneya abi yazın şuraya valla bakıyonuz bazen en az 5 kişinin sayfayı incelediğini görüyorum teknik konuşalım geyik yapalım yada istifa edelim.bukadar azmı cbf kullanan ben burdan zorla üye yapmaya çalışıyorum insanları katkımız olsun diye siz yazmıyonuz be yavvv

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    ya benim depoda ufak çizikler var onları pasta cila kapatırmı beyler ne dersiniz?
    gerçi kış geldi çok temizlemiyorum artık motoru arka cant kirden ve zincir yağından kapkara oldu siyaha boyatmışım gibi yıkamıyorum hiç

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bütün arkadaşlara iyi akşamlar

Metehan motor rezalet olmuş ama sen bi tanesin yav. Kopuyorum senin mesajlarına. CBF150'yi sattım ama sırf senin mesajlar için burayı takipteyim. Abicim sen hakikaten teksin yaa. Öldüm fotoğrafları görünce, yoğunluğun arasında iyi ki girmişim topic'e kahkahayla güldüm, etraftakiler bu deli niye gülüyo diye bakıyolar. Bu arada espriler öyle yabana atılır gibi değil. Bence sen memleketin ilk motosiklet stand-upçısı olmalısın baba.

ya benim depoda ufak çizikler var onları pasta cila kapatırmı beyler ne dersiniz?
    gerçi kış geldi çok temizlemiyorum artık motoru arka cant kirden ve zincir yağından kapkara oldu siyaha boyatmışım gibi yıkamıyorum hiç

Bidon kapatır onları bidon. Metehan yapsın sana bi şekil.

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya gerçekten neden böle oluyo bu iş ya bende tasınacam yakında kymco cuların yanına harbiden buneya abi yazın şuraya valla bakıyonuz bazen en az 5 kişinin sayfayı incelediğini görüyorum teknik konuşalım geyik yapalım yada istifa edelim.bukadar azmı cbf kullanan ben burdan zorla üye yapmaya çalışıyorum insanları katkımız olsun diye siz yazmıyonuz be yavvv

kanka valla Huzur CBR 125 Topiğinde...

abi kış vakti ne kapatıyon boşver...bu kış moturunuzdaki çızıkları bilem farkedemeyeceksiniz...psikopata bağlıcak bu kış...çok sert geçicek...ben ne karda işe gittim be motorla...hiç unutmam şimdi Seyrantepe ana cadde tuzlanmış...illede öotorla çıkcam...ula bizde ana caddenin bir alt sokağında...abi allah sizi inandırsın motor motor bloğuna kadar kara saplanmış...ybr 125...2004 kışı...abi 1-2 kişiye ittir yok...motor pati yapıyo...çıkmıyo saplandı sokağın ortasında...kar motor bloğuna değiyor cozzz ediyor...neyse bi bindim sonunda ittir kaktır...çocuklarıda seleye bindirdim zıpal zıpalayabildiğin kadar...sonrası zaten yollar açık tuzlanmış vs...valla hiç unutmuyom 2004 kışını...

bakalım bu kış çalışcakmı bizim cbf...ayak marşıda yok...

Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün arkadaşlara iyi akşamlar

eleykümm selemm...

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan motor rezalet olmuş ama sen bi tanesin yav. Kopuyorum senin mesajlarına. CBF150'yi sattım ama sırf senin mesajlar için burayı takipteyim. Abicim sen hakikaten teksin yaa. Öldüm fotoğrafları görünce, yoğunluğun arasında iyi ki girmişim topic'e kahkahayla güldüm, etraftakiler bu deli niye gülüyo diye bakıyolar. Bu arada espriler öyle yabana atılır gibi değil. Bence sen memleketin ilk motosiklet stand-upçısı olmalısın baba.

Bidon kapatır onları bidon. Metehan yapsın sana bi şekil.

abi biraz coşku yapıyoz sadece...şımartma beni nolur...o kadarda komik değilim....biraz fırlamalık var sadece...

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    200 üncü sayfada benimle dolsun Duble yapalım))
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 üncü sayfada benimle dolsun Duble yapalım))
    iyi güzel yazmaya başladılar bak meto abi tepkimiz dikkat çekti sanırım kısın motor yıkamak çok zor burda hemen çamur oluyor ama sizin orda eyer yola tuz dökülüyorsa mutlaka tuzdan arındırın tuz krozyona neden olur paslanmayı hızlandırır.

gel vatandaş topiğe gel...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    200. sayfa banamı kısmet acaba? ard ardda mesaj atıyım bana kısmet olsun hala cbf 150 ye beyaz ampul bulamadım.Kısalarda yandı uzunları yakarak dolaşıyorum gece oda milletin gözünü alıyor.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    ???
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200. sayfa banamı kısmet acaba? ard ardda mesaj atıyım bana kısmet olsun hala cbf 150 ye beyaz ampul bulamadım.Kısalarda yandı uzunları yakarak dolaşıyorum gece oda milletin gözünü alıyor.
    yaptığın çok tehlikeli dikkat et birisi senin yüzünden kaza yapabilir, sonra vicdanını beyaz ampülde temizleyemez

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    200. sayfanın ilk mesajı bana ait olsa ayıp etmiş olur muyum

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200. sayfanın ilk mesajı bana ait olsa ayıp etmiş olur muyum
    hayır ayıp etmessin ama az kalsın bana denk geliyodu

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdo sende vaz geç şu beyaz ampul den tak orjinalini bak rahatına

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    beyler başıma cok acayip bi olay geldi dün 110 km ile seyrederken gaz takılı kaldı hemen kontagı kapattım saga çektim hemen tornavidayla kolun mekanizmasını açtım bide ne göreyim 1 tane tel tutuyor gazı kopanlarda yolu tıkamış serviste yokmuş bikaçgün motorsuz kaldım fabrikada yoksa mahfolduk..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler