Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    goya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /
    Alıntı deep3636 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee millet hadi kimse bişey yazmıyo..fiyatlar ne alemde benim sorduğum bayiler 4.150 nakitten bahsediyor.en çok 4.000 e veren yerler var sizin oralar nasıl???
    ben alalı 2 gün oldu cbf 150 mi kappa 35 lik topcase koruma demiri birde depo üstü kılıfı ile beraber anahtar teslim nakit 3.880 ytl ye aldım (kırmızı)

bu motoru şehir içinde kullanmak için almıştım ama sanırım bu hafta sonu bir gezimiz var ve ben 1150 gs imi sattım yenisini alana kadar bununla gittiğim yere kadar gitmeye çalışıcam okuduklarıma ve 2 gündür edindiğim tecrübeye göre sanırım hızlanma ve yükset sürat haricinde motorda bir sıkıntı olmadığıdır.

birde bu rodaj konusuna kafam takılıyor ben kaç km ye kadar ne kadar max hız yapmalıyım.
    UKİTA SAMATO KAMASA MAKONİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı goya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben alalı 2 gün oldu cbf 150 mi kappa 35 lik topcase koruma demiri birde depo üstü kılıfı ile beraber anahtar teslim nakit 3.880 ytl ye aldım (kırmızı)

bu motoru şehir içinde kullanmak için almıştım ama sanırım bu hafta sonu bir gezimiz var ve ben 1150 gs imi sattım yenisini alana kadar bununla gittiğim yere kadar gitmeye çalışıcam okuduklarıma ve 2 gündür edindiğim tecrübeye göre sanırım hızlanma ve yükset sürat haricinde motorda bir sıkıntı olmadığıdır.

birde bu rodaj konusuna kafam takılıyor ben kaç km ye kadar ne kadar max hız yapmalıyım.
    Goya hayırlı olsun kardeşim motosikletin.CBF 150 ben ce bu sınıf taki en iyi motosiklettir benim şehir dışında bir gün de 375 km yol yaptığım oldu hafif meyilde kasarsan (kilo durumuna) göre 120 km / saat hız da görse de ideal hızı 100 km / saat tir.
    Bunun haricinde sorunsuz benzini koy kontağı çevir marş a bas gazz la diyebileceğimiz bir motosiklet olup sarsıntısız sessiz bir makinedir ayrıca ekonomiktir de km de 0,80 ytl çivarı benzin tüketir.
    selamlar.....

Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar hepinize günaydın.

bugünlerde yavaş yavaş motoruma alışıyorum motorumda bana. inşallah yakında harika bir ikili olacağız.
    sizlere ufak bir sorum olacak. ruhsatta istihab haddi 1 kişi olarak yazıyor bunda bir yanlışlık mı var acaba.
    hoşçakalın.

Hayırlı olsun, pişman etmeyecek bir motor aldın.
    Rodaj ilk 1000km. 80km/hız'ı geçmemeye çalışmalısın. Aslında ilk 500 rodaj denir çoğunlukla ama bu motorun ilk bakımı da 1000km'de olduğu için rodajı öyle yaptı hemen herkes. Bence 1000'e kadar 80km'yi geçme ama, 1000'i beklemeden (yani ille de 1000km yapacam diye beklemeden) ilk bakıma sokabilirsin, faydalı olacaktır.

Alıntı aktifdiver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize günaydın.

bugünlerde yavaş yavaş motoruma alışıyorum motorumda bana. inşallah yakında harika bir ikili olacağız.
    sizlere ufak bir sorum olacak. ruhsatta istihab haddi 1 kişi olarak yazıyor bunda bir yanlışlık mı var acaba.
    hoşçakalın.
    istiap haddi: Deniz, kara ve hava taşıtlarının yük ve yolcu miktarlarını belirleyen sınır.(TDK Türkçe Sözlük)
    Sanırım bundan kasıt 1 yolcu taşıyabilirsin demektir. Neden iki kişi biniyorsun diye polisin çevireceğini sanmıyorum.

Motosikleti
    cbf 150
    teşekkürler cloud.

ama yinede hatalı gibi. otomobillerde 4 kişi yazar yani sürücü dahil 4 kişidir. motorda da 2 yazması gerekmezmi. aslında haklısın okadarda kafaya takılacak bişi değil, ben yazım yanlışlığı olduğunu düşünmüştüm.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    arkadaşlar araya motogp falan girince 1000 bakım detaylarını yazmam gecikti.kısaca anlatmam gerekirse 1000 bakımda normal rutin bakım işlerinin yanında ben ek olarak km saatinin titremesini de söyledim ve teli yağlama olayından bahsettim.daha önce duymamışlardı.ben söyleyince sağolsun üstüner usta üşenmedi, teli söktü ve yağladı.şu anda titreme %90 azaldı diyebilirim rahatlıkla.fark etti yani.bir de benim motorda ön frende tam durma anında hafif bir titreme oluyordu.ona da baktılar, balataları falan temizlediler.titreme başta kayboldu ama 25-30 km gittikten sonra tekrar geri geldi.biraz önce kasım beyle de görüştüm servisten, bir ara uğradığımda tekrar bakacaklarını söyledi bana.
    yağ olarak mobil koyuldu.şu ana dek şırı bir fark göremedim çünkü az yol yaptım ama sanki bir rahatlama ve seste toklaşma var gibi.
    toplamda bana 20 ytl ye mal oldu ve en güzeli ben servisteyken motora ne yapıldığını görmek isterim, aklımdakileri sormak isterim.bu konuda bazı arkadaşların diğer servislerde şahit olduklarının aksine hiç bir zorluk çıkarmadılar sağolsunlar.buradan tekrar hüseyin beye, kasım beye, gökhan beye be üstüner usta ya teşekkür ederim.hepsi bana çok sıcak davrandılar açıkçası ve kafamdaki her soruma yanıt verdiler.
    bu arada gökhan bey demişken ufak bir hatırlatma yapayım.bahsettiğim kişi gökhan konşuk.maltepedeki konşuk motorun sahibinin oğlu ve çok iyi bir mekaniker.bundan sonra kendisi dnb motorda görev alıyor.ilgilenenlere duyurulur.
    servis zamanları konusundaki tartışmalara da son nokta koyuldu ben 1000 bakımı yaptırırken bu arada.aldığım haber aynen şu şekilde.cbf 150 için servis zamanları değişmiş.en kısa zamanda kitapçıklar için de zamanları gösteren çıkartmalar temin edilip yenilenecekmiş.yeni duruma göre servis olayımız şu şekilde(0 motora göre konuşuyorum).
    1000- ilk bakım ve yağ değişimi.
    2000- yağ değişimi
    4000- 2. bakım
    6000-yağ değişimi
    8000-3. bakım

şeklinde gidiyor.yani 2000km de bir yağ değişimi.4000 km de bir bakıma sokulacak motor.bilginize.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    gts 250
    slm arkadaşlar motoru alalı iki hafta oldu çok fazla vakit ayıramıyorum şu ana kadar 200 km yol yaptım 90 ı geçmemeye çalışıyorum ama otobanda bu hız çk düşük kalıyo ayrıca ben ne zaman artçı ile yolculuk yapabilirim yani kaç km den sonra iki kişi binmeliyim motora

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150

Hayırlı olsun goya. Rodaj sırasında son hızdan çok devire dikkat etmen gerekiyor. Yüksek hızlara çıkılmaması ise motorun oturmasından daha çok, motorda bi sorun varsa bunun düşük hızlarda anlaşılmasına yönelik bir önlem. Nasıl olsa sağlam bir motor tecrüben var, çık dışarı, iki uzun yol yap motoru boğmadan, rodajı bi haftada tamamlarsın o bahaneyle

Alıntı mert3434 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar motoru alalı iki hafta oldu çok fazla vakit ayıramıyorum şu ana kadar 200 km yol yaptım 90 ı geçmemeye çalışıyorum ama otobanda bu hız çk düşük kalıyo ayrıca ben ne zaman artçı ile yolculuk yapabilirim yani kaç km den sonra iki kişi binmeliyim motora
    1000 km dayanamayacaksın belki ama ilk yağ değişimine kadar zorlama bence. 1000 bakımına kadar yani

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis zamanları konusundaki tartışmalara da son nokta koyuldu ben 1000 bakımı yaptırırken bu arada.aldığım haber aynen şu şekilde.cbf 150 için servis zamanları değişmiş.en kısa zamanda kitapçıklar için de zamanları gösteren çıkartmalar temin edilip yenilenecekmiş.yeni duruma göre servis olayımız şu şekilde(0 motora göre konuşuyorum).
    2000- yağ değişimi
    4000- 2. bakım
    6000-yağ değişimi
    8000-3. bakım

şeklinde gidiyor.yani 2000km de bir yağ değişimi.4000 km de bir bakıma sokulacak motor.bilginize.
    Bu konuda keşke resmi bir duyuru yapsalarmış. 2000e yaklaştık, daha yeni yağ değiştirmiştik pff... Teşekkürler paylaşım için
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /
    yazdığınız bilgiler için çok tşk ederim burayı gayet sıcak ve dostane gördüğümü söyleye bilirim.

eğer mümkün olurda cbf 150 ler birlik olup bir gezi düzenleye biliriz özellikle yol uzun ve virajlı olabilir her kezin keyif alabileceğini düşünüyorum.yani bir nevi yol gezisi düzenlene bilir düşüncesindeyim.örnek :çınarcık,esenköy gemlik yolu gibi.

yazdığınız bilgiler için çok tşk ederim burayı gayet sıcak ve dostane gördüğümü söyleye bilirim.

eğer mümkün olurda cbf 150 ler birlik olup bir gezi düzenleye biliriz özellikle yol uzun ve virajlı olabilir her kezin keyif alabileceğini düşünüyorum.yani bir nevi yol gezisi düzenlene bilir düşüncesindeyim.örnek :çınarcık,esenköy gemlik yolu gibi.
    Seninle aynı düşüncedeyim ama önce metehan'ın sıkça bahsettiği bir Tekirdağ köfte turu yapılır diyorum ben, yolunun da gayet rahat olduğu söyleniyor, bir çok arkadaş tecrübesiz, o sebepten ilk gezinin bu yönde olması mantıklı gibi.

Aloo Metehan nerdesin organize et şu topiği de haftaya Pazar'a bir Tekirdağ yapalım.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    arkadaşlar kararsızım 2.el cbf250 mi yoksa cbf150mi ortada kaldım çok memnun olan veya pişman olan varmı aranızda cbf150 daha ağır basıyor gibi ne dersiniz siz
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /
    Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kararsızım 2.el cbf250 mi yoksa cbf150mi ortada kaldım çok memnun olan veya pişman olan varmı aranızda cbf150 daha ağır basıyor gibi ne dersiniz siz
    sizin sorunuz aslında sizde saklı neyi nasıl kullanacağınıza ve ihtiyacınıza göre değişiyor.2 motorunuz olacaksa biri cbf 150 gibi bir motor olmalı yada uzun yollara çıkmıyor sanız cbf 150 olmalı ancak hem uzun yola gidicem hemde şehir içi kullanıyorum diyorsan cbf 250-500 olabilir tabi daha uzun yol yapıyorsan enduro veya turing almalısın.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bana soracak olursan al temiz bi tane 2.el cbf250 hayatını yaşa ;)

cbf150 altında küçük kalabilir , 2.elleri pahalı gerçi ama 5000-6000 arası anca temiz bişey bulabilirsin....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar araya motogp falan girince 1000 bakım detaylarını yazmam gecikti.kısaca anlatmam gerekirse 1000 bakımda normal rutin bakım işlerinin yanında ben ek olarak km saatinin titremesini de söyledim ve teli yağlama olayından bahsettim.daha önce duymamışlardı.ben söyleyince sağolsun üstüner usta üşenmedi, teli söktü ve yağladı.şu anda titreme %90 azaldı diyebilirim rahatlıkla.fark etti yani.bir de benim motorda ön frende tam durma anında hafif bir titreme oluyordu.ona da baktılar, balataları falan temizlediler.titreme başta kayboldu ama 25-30 km gittikten sonra tekrar geri geldi.biraz önce kasım beyle de görüştüm servisten, bir ara uğradığımda tekrar bakacaklarını söyledi bana.
    yağ olarak mobil koyuldu.şu ana dek şırı bir fark göremedim çünkü az yol yaptım ama sanki bir rahatlama ve seste toklaşma var gibi.
    toplamda bana 20 ytl ye mal oldu ve en güzeli ben servisteyken motora ne yapıldığını görmek isterim, aklımdakileri sormak isterim.bu konuda bazı arkadaşların diğer servislerde şahit olduklarının aksine hiç bir zorluk çıkarmadılar sağolsunlar.buradan tekrar hüseyin beye, kasım beye, gökhan beye be üstüner usta ya teşekkür ederim.hepsi bana çok sıcak davrandılar açıkçası ve kafamdaki her soruma yanıt verdiler.
    bu arada gökhan bey demişken ufak bir hatırlatma yapayım.bahsettiğim kişi gökhan konşuk.maltepedeki konşuk motorun sahibinin oğlu ve çok iyi bir mekaniker.bundan sonra kendisi dnb motorda görev alıyor.ilgilenenlere duyurulur.
    2000- yağ değişimi
    4000- 2. bakım
    6000-yağ değişimi
    8000-3. bakım

sağol bilgi için...peki bu 2000 yaş değişimi için ne ücret vereceğiz acaba...sonuçta bakım değil...yine 20 liramı...

50 lira 4000 bakımında galiba...

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninle aynı düşüncedeyim ama önce metehan'ın sıkça bahsettiği bir Tekirdağ köfte turu yapılır diyorum ben, yolunun da gayet rahat olduğu söyleniyor, bir çok arkadaş tecrübesiz, o sebepten ilk gezinin bu yönde olması mantıklı gibi.

Aloo Metehan nerdesin organize et şu topiği de haftaya Pazar'a bir Tekirdağ yapalım.
    dostum haftaya pazar yapıyoruz...kısmetse...ilk işimiz hava durumlarını takip etmek olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açalım ozaman gezi topicini

Motosikleti
    açalım DISCO abi...

Konuyu Toplam 9 üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 7 Misafir)
    mete_han, seruvenci80+

esas adamımız çılgın seruvencıyı bekliyoruz...İstanbulda cbf si olupda geziye gelmeyenin kendisi ve motoru hakkkında dedikodular yapılacaktır...

acemidir...motoru 100 ü bile görmüyor şeklinde...

Onur konuğumuzda GINGER dır...Kendisinin motoruyla arası biraz bozuk şu an...Tekirdağ vesilesiyle kaynaşır inşallah...

ama biraz erken...önce bir kamuoyu yoklaması yapalım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açalım DISCO abi...

Konuyu Toplam 9 üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 7 Misafir)
    mete_han, seruvenci80+

esas adamımız çılgın seruvencıyı bekliyoruz...İstanbulda cbf si olupda geziye gelmeyenin kendisi ve motoru hakkkında dedikodular yapılacaktır...

acemidir...motoru 100 ü bile görmüyor şeklinde...

Onur konuğumuzda GINGER dır...Kendisinin motoruyla arası biraz bozuk şu an...Tekirdağ vesilesiyle kaynaşır inşallah...

anadolu yakası buluşma noktası bostancı sahili uygundur erhanın fix yeri saat 10:00 iyi

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ama biraz erken...önce bir kamuoyu yoklaması yapalım...

baba cıvıtmayın yaw ne tekirdağı bi anadolu kavağı falan yapalım , ne işimiz var tekirdağda şöyle güzel yollar olsunki bizde gelelim
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Tekirdağ Gezisi İçin Yoklama...06 Mayıs Pazar - Bugün, 19:07 PM

--------------------------------------------------------------------------------

Arkidişler cloud ve ben bir gezi planladık...6 mayıs Pazar günü Tekirdağa köfte yemek için gideceğiz...gelmek isteyenler şöyle beri gelsin...buluşma noktası ve saat hususunda önerilerinizi bekliyorum...saygılar...hafta içi gezi topiği açılacaktır...farklı olarak size dayatma bir progrm sunmak istemiyorum...önerilerinizle saat ve güzergah değişebilir...Tekirdağa ek olarak...

Katılım listesi...

1.cloud
    2.mete_handro

beyler konu dışına topik açtım...bu topiği kirletmeyin lütfen...

http://www.motosiklet.net/forum/konu...yis-pazar.html

burdan devam edelim....

Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /
    arkadaşlar benim motorun jikle çekili iken motor çalışmıyor kapalı konumda elcikten gaz verme suretiyle ısıtıyorum benden başka bu sorunu yaşayan varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler